Esileht Sünnitus Tupeseinte allavaje

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Tupeseinte allavaje

Postitas:
Kägu

Kellel peale sünnitust esinenud, kuidas lahti saite ja kaua aega võttis? Kas võib ka ise laheneda? 4. sünnitus, kiire ja kerge. Vanust 34, sünnitusest möödas u 3,5 kuud. Arstile pole veel jõudnud, loodetavasti varsti saab.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sageli vajalik op ravi, et korrigeerida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas järelkontrollis avastati? Ilmselt said sealt mingid juhised?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

TA kirjutas, et pole arstil käinud veel, seega ilmselt ta lihtsalt kahtlustab seda ise?

Soovitan kõigepealt ikka arstile minna, võibolla pole asi üldse nii hull, nagu TA kardab.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA kirjutas, et pole arstil käinud veel, seega ilmselt ta lihtsalt kahtlustab seda ise?

Soovitan kõigepealt ikka arstile minna, võibolla pole asi üldse nii hull, nagu TA kardab.

Seda pidasin ise ka silmas. Tavaliselt on ju järelkontroll u 5-12 nädalat peale sünnitust? Tekib küsimus, et miks pole veel arstil käinud, kui see nii on… Ja enamasti pole asi nii hull, kui tundub.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole kontrolli jõudnud, kuna lapse kõrvalt leian vaevu aega, et süüa ja pesemas käia, arstile minekuks on vaja ta kuidagi kellegi hoolde jätta ja see tundub siiani võimatu, ta praktiliselt üldse ei maga ja kõik senised autosõidud on ainult karjunud -(arstile u 30 min sõit). Lisaks oli sünnitus kiire ja kerge, ilma õmblusteta, kõik tundus ok. Paljudele ei tehta sel juhul üldse läbivaatustki, vaid põhirõhk pannakse rasestumisvastasete vahenditele, seda nõu mul vaja pole. Arvasin, et sage pissihäda ja sirtsutamine on mööduv venimise või rohke veejoomise tagajärg, aga kui päevad olid ja tampoon ei püsinud õiges kohas, siis sain aru, et ei ole mööduv. Panin arstile aja ka, loodetavasti F. Szirko on ikka mõistev ja asjalik, jõudsin juba hirmujutte lugeda…

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naise keha taastub sünnitusest isegi kuni aasta. Vaagnapõhjalihaste trenni vaja teha. Ja no ma ei saa juba 10 a tampoone kasutada. Mul 17 a tagasi esimene laps sündis ja peale seda emakakael aastatega aina allapoole vajunud, aga emakas ei ole vajunud ja tupeseinad ka ok. Muu siin ei aita, kui vaagnapõhja lihaseid peale sünnitust regulaarselt treenida, kaob ka see sirtsutamine suure tõenäosusega ära ja saad hiljem ka tampoone kasutada. Nii vähe aega möödas, anna oma kehale aega.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naise keha taastub sünnitusest isegi kuni aasta. Vaagnapõhjalihaste trenni vaja teha. Ja no ma ei saa juba 10 a tampoone kasutada. Mul 17 a tagasi esimene laps sündis ja peale seda emakakael aastatega aina allapoole vajunud, aga emakas ei ole vajunud ja tupeseinad ka ok. Muu siin ei aita, kui vaagnapõhja lihaseid peale sünnitust regulaarselt treenida, kaob ka see sirtsutamine suure tõenäosusega ära ja saad hiljem ka tampoone kasutada. Nii vähe aega möödas, anna oma kehale aega.

Asi on selles, et allavaje puhul ei tohi tavalisi vaagnapähjaharjutusi teha, teeb asja hullemaks. Ja miski on seal ära vajunud igal juhul tunnen ju ise, et pole ok. Loodan muidugi et sul on õigus 😁

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Asi on selles, et allavaje puhul ei tohi tavalisi vaagnapähjaharjutusi teha, teeb asja hullemaks. Ja miski on seal ära vajunud igal juhul tunnen ju ise, et pole ok. Loodan muidugi et sul on õigus 😁

Okei, no mõistlik ära käia ja seal siis saad targemaks. Veider süsteem muidugi Eestis. Ma ise Soomes ja siin järelkontroll on kohustuslik ning loomulikult käib läbivaatus asja juurde, ka diastaasi kontrollimine. Aega ei saa ise edasi lükata. Naine ei pruugi ise aru saadagi, et midagi nihu. Lapse saad kaasa võtta. Loodetavasti pole midagi hullu.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Okei, no mõistlik ära käia ja seal siis saad targemaks. Veider süsteem muidugi Eestis. Ma ise Soomes ja siin järelkontroll on kohustuslik ning loomulikult käib läbivaatus asja juurde, ka diastaasi kontrollimine. Aega ei saa ise edasi lükata. Naine ei pruugi ise aru saadagi, et midagi nihu. Lapse saad kaasa võtta. Loodetavasti pole midagi hullu.

Meil siin enamasti paneb naine ise aja, aga olen kuulnud, et juba sünnitusmajas ka pannakse. Ette nähtud ja soovituslik ta muidugi on, aga kui ei lähe, ega siis vägisi koju järgi ka ei tulda. Mind on ka alati läbi vaadatud, aga on ka õmblusi olnud. Beebigrupist lugesin, et kõigile pole tehtud läbivaatust. Diastaasi pole kunagi kontrollitud. Last kaasa ei võta, meil nii kurjad arstid ja ta tõesti karjub kogu aeg. Szirko kohta lugesin Tervisetrendist tagasisidet, ühel oli ka laps kaasas ja arst oli kuri olnud.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on tupe eesseina ehk põie allavaje esimesest sünnitusest alates. Oli suur beebi ja vaakumsünnitus. Praegu on 1a kolmandast sünnitusest ja seis sama õnneks, ei ole hullemaks läinud asi. Kui vähegi aktiivsem päev ja ma ei mõtle sporti, siis õhtul on juba paha ja ebamugav olla, see survetunne. Nö muna ripub tupeavast päev otsa välja. Vaagnapõhjalihaste harjutused ei aita, sest probleem on kõrgemal, sidekoe venituses. Aga see on levinud viis, kuidas naist ennast süüdistada oma probleemis. Ise süüdi, laisk oled, ei tee piisavalt harjutusi. Kui on kerge probleem, tõmbab ise tagasi u 1aastaga. Kui keskmine- raske aitab ainult op. Miks mina siis aastaid kannatanud olen? Sest opile võetakse ainult siis, kui pühalikult lubad, et ühtegi last enam ei tee. Kui kunagi veel last tahad, siis ei olegi tegelt mingit lahendust. Võtad lihtsalt nii rahulikult kui elu võimaldab ja loodad, et aastatega tõmbab tagasi. Aga sellega, et beebi kogu aeg nutab, ma tegeleks küll kohe praegu. Tal on äkki kõht tühi, kas saab piisavalt kätte tissist? Varjatud reflukshaigus? Misiganes muu asi? Lapsel on paha, ma hakkaks jooksma arstide vahet, kuni laps saab abi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aitäh vastamast 😊 Beebilt on juba erinevaid analüüse võetud ja UH tehtud, siiani pole midagi selgunud, osad vastused veel tulemata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on tupe eesseina ehk põie allavaje esimesest sünnitusest alates. Oli suur beebi ja vaakumsünnitus. Praegu on 1a kolmandast sünnitusest ja seis sama õnneks, ei ole hullemaks läinud asi. Kui vähegi aktiivsem päev ja ma ei mõtle sporti, siis õhtul on juba paha ja ebamugav olla, see survetunne. Nö muna ripub tupeavast päev otsa välja. Vaagnapõhjalihaste harjutused ei aita, sest probleem on kõrgemal, sidekoe venituses. Aga see on levinud viis, kuidas naist ennast süüdistada oma probleemis. Ise süüdi, laisk oled, ei tee piisavalt harjutusi. Kui on kerge probleem, tõmbab ise tagasi u 1aastaga. Kui keskmine- raske aitab ainult op. Miks mina siis aastaid kannatanud olen? Sest opile võetakse ainult siis, kui pühalikult lubad, et ühtegi last enam ei tee. Kui kunagi veel last tahad, siis ei olegi tegelt mingit lahendust. Võtad lihtsalt nii rahulikult kui elu võimaldab ja loodad, et aastatega tõmbab tagasi. Aga sellega, et beebi kogu aeg nutab, ma tegeleks küll kohe praegu. Tal on äkki kõht tühi, kas saab piisavalt kätte tissist? Varjatud reflukshaigus? Misiganes muu asi? Lapsel on paha, ma hakkaks jooksma arstide vahet, kuni laps saab abi.

Mul tekkis küsimus, et mida see pühalik lubamine tähendab? Op on ju igal juhul vajalik. Mis siis juhtub, kui saad ikkagi veel ühe lapse. Ok, vajad uuesti oppi. Mõnel võib-olla probleem 25-aastaselt, aga 35a soovid ikkagi veel ühte last. Ei hakka ju kannatama kuni saad 40 sellise hädaga. Probleem tekib uuesti… siis lähed lihtsalt uuesti opile?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perifit aitas mind sünnitusjärgsel taastumisel. Kui vaagnapõhjalihaste harjutusi tahad proovida, siia see on tõhus ja fun ka. Tegemist on tuppe pandava “anduriga”, mis on bluetoothiga ühenduses telefoniäpiga. Enda vaagnapõhjalihastega mängid telefonis mänge. Mind üllatas, kui kiiresti aitas, paari nädalaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kellel peale sünnitust esinenud, kuidas lahti saite ja kaua aega võttis? Kas võib ka ise laheneda? 4. sünnitus, kiire ja kerge. Vanust 34, sünnitusest möödas u 3,5 kuud. Arstile pole veel jõudnud, loodetavasti varsti saab.

Mõtlesin korra, et kas ma tõesti tegin siia sellise postituse, aga siis meenus, et 34 ma enam ei ole.

Mulle järelkontrollis midagi ei mainitud, aga digiloos oli kirjas, et natuke on. Kergelt on vahel tunda ka. Käisin vaagnapõhjalihastega tegeleva füsioterapeudi juures ja sain juhised harjutuste tegemiseks. Füsioterapeut ütles, et taastumine on individuaalne, aga sellele saab ise päris palju kaasa aidata.  Esimesi tulemusi lubati 4-6 nädala pärast, kui regulaarselt harjutusi teha. Ma veel ei oska öelda palju aidanud on ja eks see ole individuaalne ka, aga tasub kindlasti proovida. Ega kohe nagunii oppi ei tehta ja ise taastumist oodatakse kauem kui 3,5 kuud, seega sel ajal on ju hea harjutustega taastumist toetada.

0
0
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Sünnitus Tupeseinte allavaje