Esileht Väikelaps Tupsu-lembus ehk laps ekraani ees

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Tupsu-lembus ehk laps ekraani ees

Postitas:
Anonymous

Meie pisilane on nüüd ka endale tupsumaa avastanud. Mis sai alguse tädi hädaabivahendist eemal olevate vanemate igatsuse leevendamiseks, on nüüd täismõõtmeline armastus. Põnn tirib kättpidi teleka või arvuti juurde ja ütleb: anna! Anna mulle mu tupsud, et ma saaks nendega naerda, lehvitada ja häälitseda.

Mitte et me poisiga vähe tegeleks. Meil on väga vedand kooslus – nii mina kui ka mu abikaasa töötame kodust. Ja meile, eriti issile meeldib lapsega mängida ja teda kõikjale kaasa võtta.

Tupsud aga on järjest menukam osa päevast. Hommikul pudru tgemise aegu tuuaks mulle tupsude plaat. Õhtul enne magamaminekut tuleb arvutist üks tups ära vaadata. Lõuna ajal pannakse ka käsi puldile.

Ma veenan end veel mitte muretsema. Tupsud on nagu vaheldus muule tegevusele. Kuid kui ma kunagi alles valmistusin emaks hakkama oli mu kaljukindel veendumus, et telekat see laps enne, no ma ei tea – eelkooli, ei näe. Et pole kasulik. Ja nüüd siis selline asi. Tunnistan, osa mu murest on südametunnistuse piinad. Halb ema, laps teleka ees.

Tupsud on tegelikult ju suht ohutud, veenan ma end, seal pole peksmist ega tagaajamist. Nad näitavad üldharivaid asju – ma vaatana sja professionaali pilguga veidi – ja kordavad lihtsaid sõnu, nagu koer, pilv, pall, sai jne.

Kas kellegil veel on sarnane mure ja mida te sellest tupsutamisest arvate? Kas ma peaks rohkem mures olema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti sul laps juba selliste lausetega räägib \”Põnn tirib kättpidi teleka või arvuti juurde ja ütleb: anna! Anna mulle mu tupsud, et ma saaks nendega naerda, lehvitada ja häälitseda.\”?
Ma hakkan oma lapse arengu pärast juba muretsema, minu oma küll selliseid pikki lauseid veel ei koosta 🙁 Võibolla ongi asi selles, et ta liiga palju tupsusid vahtinud ? Meil see tupsumaania ka umbes 1a6 kuuselt hakkas ja kestab siiani.Pean tunnistama, et olen lausa ise vahest talle tupsusid vaadata pakkunud kui ise pisut rahu tahan või nt köögis toimetada vms, mis aga ei tähenda, et ta terve päeva teleka või arvuti ees istuks. Mu vanem poeg on 14 ja ka tema kasvas teletupsudega üles, praegu täiesti normaalne ja tubli pubekas 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

:))) Ütleb ta küll vaid ühe sõna – anna. Edaspidine on minu alliteratsioon.

Lihtsalt see tupsutamine on pidev. Ta eelistab seda juba mängimisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed tahavad neid asju, mida nad vähe saavad. Kuna ta teab, et sa ei pane talle teletupse, tahabki ta seda koguaeg. ja kui saab siis võtab maksimumi. sama on ka kommi söövate lastega. Kui harva saab siis õgivadki kurguni täis võimalusel. meil mängivad multikad koguaeg (lolo tv), kui lapsed kodus, kuid pigem taustaks. Mängimine huvitab ikka rohkem. Kui muti multikas või muu säärane tuleb, siis vaatab.
Sõbrannal on nii, et ma pole näinudki, et tal teler mõnel muul kanalil on, kui disney multikad. Aga pole ka kunagi näinud, et laps seda vaataks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli esimesel lapsel mingi aeg tupsumaania peal ja vaatas ka päris palju tupse, aga lõpuks sai siiber ja siis tuli rahu maa peale. Nüüd on teisel lapsel ilmselt sama periood, sest ka tema eelistab tupse mängimisele, ja ma tõesti olen ise ka laisk ning lasen tal neid vabalt vaadata, lootuses, et varsti tüdineb ära ja siis saab muude asjadega ka rohkem tegeleda. Samas, esimene laps (poiss) mul vaatas neid niisama, teine aga on tüdruk ning tantsib ja laulab nendega kaasa, seega ma ei pea seda mingiks ärakeelatavaks asjaks, see on ju umbes sama hea, kui 4 teise lapsega koos lõbutseda. Nii et hetkel veel ei põe, kuigi jah, superemaduse mõõdupuu järgi olen ma tropp, kes last telekaga lõbustab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja peab siin mingit ilukõnet, kas on raske lühidalt oma probleem kirja panna? Või lühidalt probleemi polegi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 13:48; 25.01 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja peab siin mingit ilukõnet, kas on raske lühidalt oma probleem kirja panna? Või lühidalt probleemi polegi?[/tsitaat]

Kas sul hakkas paha, et puhast ja ilusat eesti keelt näed? Vaeseke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas sul hakkas paha, et puhast ja ilusat eesti keelt näed? Vaeseke.[/tsitaat]
Päris hea!!! 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas sul hakkas paha, et puhast ja ilusat eesti keelt näed? Vaeseke.[/tsitaat]

ma vaatana sja…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 13:48; 25.01 17:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Tupsu-lembus ehk laps ekraani ees

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.