Esileht Beebi ja mitmikud Turvahäll ratastel – mis vanuse või kaaluni?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Turvahäll ratastel – mis vanuse või kaaluni?

Postitas:

Küsimus pealkirjas – mille järgi otsustada, kui kaua saab rattaid kasutada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.07 23:21; 16.07 03:05; 17.07 02:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin sellepärast, et nt Bugaboo Donkeyl on see piirang juba 8 kg peal. Muude (jalutus)kärude kohta pole veel uurinud, aga elu näitab, et vist ikkagi oleks tarvis kergkäru+hälli kombinatsiooni kasutada, sest on olukordi, kus pakiruumi oleks vaja ka muud peale kärukolaka mahutada. Nüüd hakkab mees ka sellest aru saama.

Samas on laps juba 9 kg täis, ehkki vanust alles 4 kuud ehk siis läheb veel aega, enne kui ta ise istuma hakkab. Ilmselt tuleb juba mängu see, millist käru vaadata. Kuna laps on suur ja häll raske (Cybex), ei sobi ükski liiga kerge variant, eks. Ja samas ei soovi ka väga suurt kulutust teha, sest plaanis on kergkäru ainult hälliratastena kasutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.07 23:21; 16.07 03:05; 17.07 02:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka kergkärul, aga häll on kasutatav ikkagi kuni 13kg kaaluga lapsel. Mul on kergkäru kaalupiirang 20kg – nii et laps+häll mahuvad ikkagi kaalupiirangusse. Olen kasutanud ka teisi rattaid, nt EJ raame hälli alusena (Nitro City ja Cangaroo) – kõik sobivad.
Aga Donkey raamil peaks ju kõvasti seda kandevõimet olema – lisaks alumisele pakikorvile kinnitatakse ka külgkorv ja siis beebikorv/iste – raam kannatab kõik need raskused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hetkel kasutad jah kergkäru ainult hälli ratastena, aga kui laps enam hälli ei mahu? Nt aastaselt, kas siis mahub suur ekäru kõrvale autosse ka muu kola? ei mahu ju, tasub ikak siis ka korralik kergkäru kohe spetada, hiljem nagunii vaja. Hiljem kui laps juba 1,5 jne, siis üldse ainult kergkäru lähebki vaja.

Samas mtõle läbi, et KAS ülds eon turvahällile rattaid vaja. Meil näiteks enamuse ajast oli turvahäll poes ostukärus/ostukäru peal. Isegi kui sul on turvahäll ratastel, siis kui pikki poeskäike ikka teed niimoodi lapsega? proovikabiinidesse paljudesse ei mahu ikkagi sisse, üksikutes poodides on piisavalt suured proovikabiinid jne. Niisama maal jalutamas ei käi ikka nii, et laps koguaeg turvahällis – siis juba pigem mõelda suuremale autole, sest nagunii üks hetk ei mahu se elaps ka turvahälli enam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 12:41; 18.07 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on tegu 3. lapsega, aga alles nüüd oleme selle rataste-variandi peale mõtlema hakanud. Just sellepärast, et eelmise lapsega tassisime igale poole suurt käru pagasnikus kaasas, sest mees arvas, et ei ole mingit kergkäru rattaid hällile vaja. Ja eelmiste lastega polegi kergkäru kui sellist olnud ka hiljem. Mina olin siis päri. Nüüd on aga ikka nii sattunud, et beebi magab, aga tahaks/peaks temaga autost välja minema – hakkad kärusse ringi tõstma, on klõps üleval. Samas häll on allalastava seljatoega ja seetõttu oleks just hea ratastele tõsta. Teine asi on muidugi ka see, et pagasnikusse ei mahu suurt midagi, kui tavakäru ees.

Donkeyga on see lugu, et kui see 8 kg kaalupiirang käes, muutub käru ebastabiilseks ning hakkab kiskuma, ja tõesti – nii on, nii et turvahäll on Donkey peal üldse loetud korrad olnud. Muidu kasutaks jah seda.

Ahjaa, turvahälli pole kahe eelmise lapsega aastani kasutanud. On läinud nii, et 7-8kuuselt on juba järgmine variant kasutusel. Mõtlesin, et ehk proovime seekord teisiti, aga seekord on jällegi laps ise oluliselt suurem 🙂

Eks ma uurin veel kergkärude, kaalupiirangute jm kohta ning lähen poodidesse proovima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.07 23:21; 16.07 03:05; 17.07 02:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli Cybex Cloud Q turvahäll ning ratasteks kasutasin Easywalker June. June on ikka väga hea ja stabiilse raamiga ning kannatab selle raske turvahälli kenasti ära. Cloud Q on parajalt suur, 18k laps istub seal veel vabalt sees ja see raske koorem June’i raamil ei kägise. Ka käruna on June igati hea. Tasub täitsa soetada. Teise lapsega kasutasin ratastena mingit 3-rattalist käru, oi oli jube nikats.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no minu kogemus kahe laspega on see – on lapsi, kes magavad sügavalt ja ei ärka, kui turvahällist välja tõsta või turvahälli liigutada. Ja on teine sort lapsi, kes ärkavad kohe, kui turvahälli liigutad – tõstad sa sisi selle ratastele või mitte. Mul esimene laps oli esimest sorti ja teine teist sorti. ISegi kui õnnestus turvahäll ratastele vaikselt tõsta ja laps magas edasi, siis suure tõenäosusega nt kaubanduskeskusesse sisenedes või üle esimese kivi sõites ärkas ta ikka üles, sest olukord muutus 😀 Lõpuks oli lihtsam om akäike sättida beebi järgi ja mitte stressata, et “jälle ta ärkas”. Kui on selline pisike alla aastane laps, siis käisingi vähem meelelahutustel, elab üle selle lühikese aja, kui laps tahab palju magada.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 12:41; 18.07 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale vanuse või kaalu mõtle ka aastaaja peale. Minu kogemus ütleb, et kevadsuvi on turvahällis lapse pikem kärutamine väga ebamugav, sest ta higistab seal väga palju. Välja tõestes on selg märg. Samas Talvel on turvahäll+muhv kõige mugavam viis lapsukesega ringi rallitamiseks. Kui nende jalgade oktiivne kasutusperiood jääb suvele, siis ma pigem ei investeeriks. Ca kuuekuuse saab juba kergkärusse panna. Kõige eelneva tõttu kasutasin oma beebiga neid rattaid ainult 1,5 kuud ja ka üsna vähe ja kokkuvõttes oli see mahavisatud raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Turvahäll ratastel – mis vanuse või kaaluni?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.