Esileht Beebi ja mitmikud Turvatool 1 aastasele

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Turvatool 1 aastasele

Postitas:

Vaatan muudkui ringi ja mõtlen millist osta. Mure selles et auto on vàike ja hetkel kasutusel familyfix alus cabriofix tooliga. Sinna alusele saab peale osta Pearl tooli. See mahub mulle autosse sest see on nss. Sss tool mulle autosse ei mahu kahjuks. Aga kõik muuskui ütlevad,et see halb jne,et peaks ikka sss olema. Aga kui see nss nii halb siis miks seda müüdakse üldse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 20:33; 05.09 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äri on äri ja pm kõike võib müüa, ka ainult miinimumnõuetele vastavaid turvatoole ja selliseid, mida tagasi kutsutakse, sest ikkagi ei ole turvalised. Lõpuks on ikkagi lapsevanem see, kes otsustab kuidas ja millega ta oma last sõidutab.
Minul on väike auto, aga nss oma 1a 2 kuust last küll ei paneks. Sõidab axkid minikidis, võtab jah palju ruumi, aga üldjuhul sõidan oma autoga temaga kahekesi ja keegi ees kõrval ei istu, kuigi linnas lühikest maad olen istunud ka.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ära tunne ennast halvasti seetõttu, et sul on väiksem majanduslik võimekus! Siin perekoolis ongi kombeks tümitada kõiki, kes julgesid lapse teha enne, kui miljonäriks said. Ja muidugi on ettekujutad, et ainult see 1 laps on pere ainus kuluartikkel. Nagu arvata võib, on eelmisel vastajal peres mitu autot. Aga kui peres ongi ainult 1 väike auto? Sellele ei tule muidugi.

Varsti hakkad muretsema, et enne 3a ei soovitata last aeda panna, samas jälle tümitatakse, kui lapsele ühekülgset toitu pakud, ostad odavaid riideid vmt sest raha pole…. et kas siis paned aeda või nälgite, perekool valib nälgimise

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks sss toole siiski autosse proovida.
Nt cybex sirona võtab täpselt sama palju ruumi, kui cybexi turvahäll cybex cloud q koos isofix alusega. Lägem ca 10-15 cm üle tagumise istmeääre, ka lamacas asendis. Mul mahtus kia ceedi kõrvalistuja taha ilusti. Ise 175cm ja mahtusin ette veel istuma.
Tellisin Inglismaalt. https://www.naturalbabyshower.co.uk/search?q=Sirona

Siit lehelt. Läks koos postikuluga ca 300€.

Praegu on see tool skoda superbis ja kias kasutan varutoolina axkid wolmaxi, mille saab Soomest jollyroomist ca 150€. Samuti mahub autosse. Ise ette enam hästi ei mahu, aga perega koos sõites seda autot suurt ei kasuta ka. Vajadusel saab ette istuda 9aastane laps ja ise taha istuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 10:13; 04.09 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel, et nss vb polegi nii halb, kui avariisse ei satu, lihtsalt sss on nss-ist 5x turvalisem. Nii pisikeste laste kael ja lülisammas pole veel välja arenenud, samas pea on neil veel kehaga võrreldes liiga suur ja raske. Nii pisikestel on pea kogu kehast ca 25%, täiskasvanutel aga ca 6%. Kui rihmad hoiavad keha õlgadest kinni, siis avariiolukorras suure jõuga põrkub pea ette ja kaelale avalduvad jõud murravad selle. Tulemuseks kas kaelast saati halvatus või surm.
Natuke parem variant on nss toolidest padjaga toolid, aga need reeglina siiski parajad alles lapse pikkusest ca 86cm. Kuigi kirjade järgi alates 9kg, siis enne jääb padi lapsele liiga kõrgele. Cybex juno vist oli see, mis sobis ka alate 80cm.
Soovitan vaadata ka youtubis videosid, märksõnadeks rear face ja fovard face

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.09 10:13; 04.09 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sss turvatoolide valik on päris suur ja leiab selliseid, mis mahuvad ka väikesesse autosse. t’Tegelikkuses see Maxi Cosi Pearl turvatool on ka sss võimalusega olemas (siis vaja uut alust) ja võtab vähe ruumi. Keegi siin arvas, et sss toolid on kallid, siis tegelikkuses saab hea testitud sss tooli juba 100 euroga. On lihtne tool ilma tulede ja viledeta, aga turvaline. Kui raha pole palju, siis lihtsalt mõned nn mugavusvidinad, mis lapsevanemale mõeldud, välja jätta ja last ikkagi 5x turvalisemalt sõidutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oled proovinud sss toole autosse? Kui ei, siis kindlasti proovi, mitte ühte tooli, vaid ikka erinevaid. Kui mahu, siis ei jäägi muud üle kui nss. Minu 2 vanemat last on turvahällist läinud nss tooli, nüüd nooremale ostsime sss ja mida saab hiljem sss kasutada.
Nss toolid on ka head, sss on lihtsalt turvalisem. Kui tooli ostad, siis vaata kindlasti selline, mis on teste läbinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osa sss toole on täitsa tavalises hinnaklassis ehk ei ole kallimad kui kvaliteetsed nss toolid. Näiteks Britax Hi-way, Britax Two Way, Maxi Cosi Mobi. Mul on väike auto ja sss tool mahub minu autosse paremini, kui mu mehe suurde autosse, seega enne kui arvad, et ei mahu, siis proovi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu keegi juba ütles, on asi selles, et lülisammas on nõrk, aga pea on proportsionaalselt suur, seega on avarii korral vöga suur risk kael murda ning seeläbi kas surra või kaelast allapoole halvatuks jääda. Kuni teise eluaastani peaks seetõttu laps kindlasti sss olema, aga soovitatavalt isegi esimesed neli aastat.

Minul on Britax turvatool ja seda saab mõlematpidi kasutada (convertable), aga ma ei ela Euroopas ega tea, kas seal müüakse selliseid.

Mul on samuti väiksem auto ja kõrvalistuja esiiste taga oleva turvatooli tõttu ebamugavalt ette tõmmatud, aga kuna enamasti sõidan lapsega kahekesi, pole esiiste nagunii kasutuses ja vahet pole, mis asendis ta on. Pikematel sõitudel olen ise taga istunud lapsega ja ka siis on okei. Vahel on küll kiusatus lapse tool ümber pöörata, et mugavam oleks, aga kui mõtlen, et võin ta seeläbi kaotada või eluks ajaks invaliidiks teha, siis läheb see mõte ruttu üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele. Hakkame erinevaid katsetama. Aga jah ma ei sõida üksi autoga. Terve perega ikka. Mees,suurem laps ja mina beebiga. Kui oleks üksi autos siis ei oleks probleemi. Aga jah kahjuks uut autot hetkel pole võimalik osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 20:33; 05.09 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina omast kogemusest ütleks, et auto suurusest olulisem sss tooli mahtumise puhul on hoopis autoistme kuju. Seejuures on erinevate sss toolide põhi erineva kujuga – tuleb lihtsalt autosse proovida. Alusega toolid kipuvad rohkem ruumi raiskama. Mul oli laps sss kuni 3,5-aastaseks saamiseni, siis hakkas ise tahtma teistpidi olla. Kui nss keerasime, siis õige varsti tahtis sss tagasi, pidavat mugavam olema, sest jalad ei ripu. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Beebi ja mitmikud Turvatool 1 aastasele