Esileht Väikelaps turvatool grupp 2-3

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: turvatool grupp 2-3

Postitas:

Millist turvatooli soovitaksite 18kg lapsele? Ühes autos on meil cybex pallas turvapadjaga. Teises oli siiani 9-18kg, mis oleks välja vaja vahetada. Tahaks parimat hinna ja kvaliteedi suhte, aga võiks jääda alla 100euro.

Kas sellised vähem tuntud või odavamad brändid nagu lionelo või craco õigustavad ennast? Kiusatus oleks osta u 50eurot maksev tool, samas ei taha turvalisuse arvelt koonerdada, ei tea kas nt maxi cosi rodi on oma hinda niipalju rohkem väärt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 23:01; 13.02 10:33; 13.02 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaks Joiet. Tellida nt MyToysist. Turvatestide tulemused on väga head, aga hinnavahe kalliste firmadega väga suur. Peaks enam-vähem 100ga kätte saama küll, ~80 tool ja 10+ postikulu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 16:36; 13.02 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joie toolide testitulemused ei ole väga head, need on siiski head või rahuldavad olenevalt toolist.

Kui laps kaalub 18kg, siis peagi on ta välja kasvanud sellisest toolist, millel on 5-punkti turvarihmad, see tähendab, et tuleb vaadata toole, kuhu saab lapse kinnitada auto turvavööga. Ka turvapadjaga tooli tohib kasutada koos padjaga kuni 18kg lapsega. Need padjaga toolid, mis on 9-36kg, nendel tuleb padi eemaldada, kui laps kaalub 18kg rohkem ning edaspidi kinnitatakse laps auto turvavööga.

On siiski osad toolid, mida saab kasutada tooli enda rihmadega kuni lapse 25kg saamiseni, aga enamus sellised nägu sõidusuunas toolidest ei ole väga heade testitulemustega.

Veel on võimalus panna laps selg sõidusuunas tooli, mis on ka kõige turvalisem variant. Sellised toolid ongi enamasti kaalukategoorias 9-25kg.

Ja lapse kaaluga sama oluline on lapse vanus, sest vähesed alla 5-aastased suudavad istuda rahulikult nii, et auto turvavöö jookseks nende kõhult õigesti. Sellises toolis ei tohi sipelda ja ennast ette kallutada pidevalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 20:47; 13.02 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joie toolide testitulemused ei ole väga head, need on siiski head või rahuldavad olenevalt toolist.

Kui laps kaalub 18kg, siis peagi on ta välja kasvanud sellisest toolist, millel on 5-punkti turvarihmad, see tähendab, et tuleb vaadata toole, kuhu saab lapse kinnitada auto turvavööga. Ka turvapadjaga tooli tohib kasutada koos padjaga kuni 18kg lapsega. Need padjaga toolid, mis on 9-36kg, nendel tuleb padi eemaldada, kui laps kaalub 18kg rohkem ning edaspidi kinnitatakse laps auto turvavööga.

On siiski osad toolid, mida saab kasutada tooli enda rihmadega kuni lapse 25kg saamiseni, aga enamus sellised nägu sõidusuunas toolidest ei ole väga heade testitulemustega.

Veel on võimalus panna laps selg sõidusuunas tooli, mis on ka kõige turvalisem variant. Sellised toolid ongi enamasti kaalukategoorias 9-25kg.

Ja lapse kaaluga sama oluline on lapse vanus, sest vähesed alla 5-aastased suudavad istuda rahulikult nii, et auto turvavöö jookseks nende kõhult õigesti. Sellises toolis ei tohi sipelda ja ennast ette kallutada pidevalt.

Inimene räägib siin odavast toolist teise autosse, mitte sellest, milline on maailma kõige kallim ja kõige turvalisem tool.

Kui ma kirjutasin, et Joie toolide testitulemused on väga head, pidasinma silmas, et võrreldes teiste sama klassi turatoolidega, mitte mingit absoluutset sõna kuskil hinnangus. 15–36 kg kategooria toolidest pole ükski minu teada saanud nt ADAC testis rohkem kui “hea”, ka mitte Cybexid, Concordid jmt. Ning Joie mudelitest ei näinud ma ühtki rahuldaa hinnanguga, kõik, mida ADAC hinnanud oli, pälvisid hinnangu “hea”. Täiesti võrdselt mitu korda kallimate mudelitega. Nii et jään endiselt seisukohale, et kui inimene otsib ODAVAT ja odavate hulgas võimalikult head tooli, on Joie suurepärane valik.

Minu laps oli 3 a sünnipäeval 107 cmja 18 kg ning sai kohe pärast seda 15–36 kg tooli (mul on üliväike auto, nii et mingi SSS ei tule meil kuidagi teemakski). Enne seda oli löögipadjaga tool, millest ta lihtsalt kasvas lootusetult enne n-ö õiget vanust välja. Minu hinnangul on tegu vägagi elavaloomulise lapsega, ühe söögiaja jooksul suudab mitu korda taburetilt laua alla kukkuda jne, aga sai ilusasti ja põhjalikult segitatud, miks tuleb autotoolis rahulikult paigal istuda, mitte ei tohi rabeleda, ning pole siiani (rohkem kui aasta jooksul) mingit probleemi olnud, väga ilusti istub.

Midagi pole parata, kõigil ei ole raha ulmekalliste toolide jaoks. Kasutatult osta võõra käest on hoopis kahtlane. Aga ka odava hinnaklassi toolil ja toolil on vahe sees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 16:36; 13.02 00:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuste eest.

Ma otsiks jah võimalikult hea hinna ja kvaliteedi suhtega tooli, samas need Joie toolid pole ka üliodavad. Müüakse ka 40-50 euroseid Nania, Craco, KinderKraft jne. Ma kujutan ette, et ka nt maximatespakutakse mingeid toole, mis ilmselt mingitele nõuetele ju ikka vastavad. Aga päris selliseid ei tahaks ka osta, et kus maal see piir on, et pole päris saast, aga ka mitte 300 eurone brändikas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 23:01; 13.02 10:33; 13.02 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, logisin ekstra sisse.

Turvatoolil ei maksa mitte brändi eest tühja, vaid kallim hind = parem ja TURVALISEM tool.
Turvatool on ju selleks, et last kaitsta juhul kui juhtub avarii. Kas Sinu lapsele on miinimum piisav? Kui on, siis kõlbab tõesti ka mistahes 50eurone tool.
Üldiselt aga lapse turvalisuse nimel võiks panustada oluliselt rohkem, kui miinimum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma kirjutasin, et Joie toolide testitulemused on väga head, pidasinma silmas, et võrreldes teiste sama klassi turatoolidega, mitte mingit absoluutset sõna kuskil hinnangus. 15–36 kg kategooria toolidest pole ükski minu teada saanud nt ADAC testis rohkem kui “hea”, ka mitte Cybexid, Concordid jmt. Ning Joie mudelitest ei näinud ma ühtki rahuldaa hinnanguga, kõik, mida ADAC hinnanud oli, pälvisid hinnangu “hea”. Täiesti võrdselt mitu korda kallimate mudelitega. Nii et jään endiselt seisukohale, et kui inimene otsib ODAVAT ja odavate hulgas võimalikult head tooli, on Joie suurepärane valik.

Minu laps oli 3 a sünnipäeval 107 cmja 18 kg ning sai kohe pärast seda 15–36 kg tooli (mul on üliväike auto, nii et mingi SSS ei tule meil kuidagi teemakski). Enne seda oli löögipadjaga tool, millest ta lihtsalt kasvas lootusetult enne n-ö õiget vanust välja. Minu hinnangul on tegu vägagi elavaloomulise lapsega, ühe söögiaja jooksul suudab mitu korda taburetilt laua alla kukkuda jne, aga sai ilusasti ja põhjalikult segitatud, miks tuleb autotoolis rahulikult paigal istuda, mitte ei tohi rabeleda, ning pole siiani (rohkem kui aasta jooksul) mingit probleemi olnud, väga ilusti istub.

Midagi pole parata, kõigil ei ole raha ulmekalliste toolide jaoks. Kasutatult osta võõra käest on hoopis kahtlane. Aga ka odava hinnaklassi toolil ja toolil on vahe sees.

Mina ei mõelnudki Joie tooli maha teha, vaid täpsustasin seda, et need pole saanud tulemuseks “väga hea”. Muidugi tulemus “hea” või “rahuldav” on kordades parem kui tulemus “mitterahuldav” või üleüldse testis mitteosalenud tool. Ja näiteks Joie Spin 360 on saanud rahuldava tulemuse.
Arusaadav, et kõik ei saa osta kõige kallimat tooli. Lihtsalt teemaalgataja ei kirjutanud midagi oma lapse vanusest ega pikkusest, sellise puuduliku infoga on raske midagi soovitada.

Mul endal ka väikeauto ja SSS tool mahub ära ning tegu on tooliga mis on läbinud rootslaste rangeima turvatesti ning maksis soodushinnaga vaid 170€ ehk siis odav. Ja endal samuti oli vaja mõlemasse autosse tooli.

Teemaalgatale soovitaks seda, et kui laps on õiges suuruses ja sobivas vanuses, siis head tulemused testides on saanud Cybex Solution ja vanema mudeli saab mytoys.de lehelt kätte juba umbes 100€-ga, mis on väga soodne arvestades seda, et tooli saab kasutada ju mitmeid aastaid. Joie maksab kah umbes sama palju. Need Nania ja Osann toolid pole paraku turvatestides eriti häid tulemusi saanud ning neid ei soovita, sest turvatooli mõte on ju olla võimalikult turvaline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 20:47; 13.02 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Graco on üldjuhul täiesti arvestatav tool. Teises autos tuleb ka löökpadi (ja alus, kui on cybexi tool) eemaldada, kui laps on 18 kg täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süvenesin nüüd ka turvatestidesse, kuigi lootsin lihtsamalt hakkama saada 🙂

Avastasin, et nt ühel NANIA mudelil, mis maksabki alla 50 euro on adac turvatest “hea”, täpselt sama, mis maxi-cosi-l ja cybex-il. Graco Affix mudeli kohta testi ei suutnud leida.
Ma ei taha kuidagi turvalisuse arvelt koonerdada, aga tihti on ju ka nii, et asja uurides selgub, et kallim ei tähenda alati paremat. (kuigi mõistan, et enamasti väga odavalt head asja ei saa 😉 )

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 23:01; 13.02 10:33; 13.02 23:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps turvatool grupp 2-3

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.