Esileht Pereelu ja suhted Tütar on kallim kui poeg.

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Tütar on kallim kui poeg.

Postitas:

Meil on 2 last, vanem tütar, noorem poeg. Mehel on eelnenud suhtest poeg.

Mees tunnistab täiesti ausalt, et armastab tütart rohkem, tütar on tal ainus. Igapäeva elus on seda näha ka, tütrele on rohkem lubatud kui pojale, tütar saab rohkem üllatusi kui poeg jne. Ma ei saa öelda, et ta oleks pojale halb isa, üldse mitte, aga tütart ta muudkui hoiab ja hellitab. Mind ajab see aga endast välja, mina lastel vahet ei tee, mõlemad on ühtemoodi kallid. Me oleme sel teemal mehega juba kordi rääkinud, aga olukord ei muutu. Kui siis ainult nii palju, et tütar arvab üha enam, et tema võib valida poes mistahes mänguasja ja issi ostab, tema võib teha mida iganes ja issi lubab jne.

Kas kellelgi on veel nii? Mida teha?

+15
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 18:44; 27.05 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lg. Kas kellelgi on veel nii! Saa täiskasvanuks. Lapsevanem kes läheb endast välja seetõttu, et ühele lapsele on ühe lapsevanema poolt lubatud rohkem kui teisele, viitab väga suurtele probleemidele ja soovitan kiiresti abi otsida. Sul kas ei ole lapsi endal või oled mehe suhtes ka lapse rolli võtnud. Ehk siis vihane oled seetõttu ,et mees ei hoia sind samapalju kui väikest tütart ja see on kõige puhtam kadedus. Sul on ju oma teenistus, nii et kui tütar valib välja mis tahab, soovita poisil ka väljavalida mis tahab. Ja ongi võrdus. Üks vanem kingib tütrele ja teine pojale tema soovide põhise asja. Sinu asi on võrdus seada paika. Aga sa oled ise ilmselt kas ülevalpeetav või mis kõige tõenäolisem, pole sul lapsi ega peret.

+5
-48
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lg. Kas kellelgi on veel nii! Saa täiskasvanuks. Lapsevanem kes läheb endast välja seetõttu, et ühele lapsele on ühe lapsevanema poolt lubatud rohkem kui teisele, viitab väga suurtele probleemidele ja soovitan kiiresti abi otsida. Sul kas ei ole lapsi endal või oled mehe suhtes ka lapse rolli võtnud. Ehk siis vihane oled seetõttu ,et mees ei hoia sind samapalju kui väikest tütart ja see on kõige puhtam kadedus. Sul on ju oma teenistus, nii et kui tütar valib välja mis tahab, soovita poisil ka väljavalida mis tahab. Ja ongi võrdus. Üks vanem kingib tütrele ja teine pojale tema soovide põhise asja. Sinu asi on võrdus seada paika. Aga sa oled ise ilmselt kas ülevalpeetav või mis kõige tõenäolisem, pole sul lapsi ega peret.

Mis pepuuss sind hammustas?

+25
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle see libameister “Kas kellelgi on veel nii, mida teha?”kägu

 

+9
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehel on kokku kolm last ja tütar on ainus laps? Päris hea.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 22:01; 25.05 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees tunnistab täiesti ausalt, et armastab tütart rohkem, tütar on tal ainus.

See läheb mööda; isegi perekooli ei pea teemat tegema. Meestel mõnikord on tütarde suhtes mingi kiiks.
Naised, kui nad on suureks kasvanud, on truumad, kui mehed; nad on tulevik.
Aga see pole sinu tittede juures üldse oluline.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimesed on rääkinud oma lapsepõlvest, on küll olnud et ,olin täiesti isa laps’ või ,olin ema lemmiklaps’. Või vanaema lemmik. Või et õde oli ema lemmiklaps.
Nii et on ikka nii olnud.

Olen neid jutte kuuldes ikka imestanud, et kas need lapsed on võtnud seda kui fakti või on tundnud kurbust et tema pole olnud lemmik. Lemmikul pole muidugi probleemi. Tema võib öelda et südant ei saa sundida või mis iganes. Mõtlen et kuidas tulid peres toime selle teadmisega need kes polnud isa või ema lemmikud.
Ühele osteakse sageli midagi ja teine peab ootama sünnipäeva.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see eelmisest suhtest poeg pole üldse mitte keegi? Selle järgi oleks ju võinud juba aru saada, et mees pole hea isa.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 08:48; 26.05 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osadel isadel on jah mingi tütrevaimustus. Olen seda ise ka tuttavate peal näinud, poegadega on nagu tavalised isad, ei midagi erilist. Ei tea, millest see tuleb. Täpselt nagu osad emad hoiavad rohkem poegade poole.

Tegelikkuses ei peaks üldse mingeid lemmiklapsi olema, kõik lapsed on ju võrdsed.

 

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 22:01; 25.05 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru üldse, kuidas see võimalik oleks. nagu armastus laste vastu oleks kuidagi piiratud.

ei mina ega mees pole kunagi üht last teisele eelistanud.  meie poeg ja tütar on väga erinevad , aga armastust tunda saavad sama palju. õnneks on neil suur vanusevahe, seega ei teki kunagi probleemi, kes poes mingi mänguasja saab vms

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

et kas need lapsed on võtnud seda kui fakti või on tundnud kurbust et tema pole olnud lemmik. Lemmikul pole muidugi probleemi. Tema võib öelda et südant ei saa sundida või mis iganes. Mõtlen et kuidas tulid peres toime selle teadmisega need kes polnud isa või ema lemmikud.

Alles kuskil kolmekümnesena tekkis oskus, võtta seda nagu fakti. Ikka väga kurvaks tegi see lapsena. Siiamaani teeb.

Ja ega ei tulegi laps sellega toime. Alaväärsuskompleks on kogu eluks garanteeritud.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 16:02; 26.05 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

et kas need lapsed on võtnud seda kui fakti või on tundnud kurbust et tema pole olnud lemmik. Lemmikul pole muidugi probleemi. Tema võib öelda et südant ei saa sundida või mis iganes. Mõtlen et kuidas tulid peres toime selle teadmisega need kes polnud isa või ema lemmikud.

Alles kuskil kolmekümnesena tekkis oskus, võtta seda nagu fakti. Ikka väga kurvaks tegi see lapsena. Siiamaani teeb.

Ja ega ei tulegi laps sellega toime. Alaväärsuskompleks on kogu eluks garanteeritud.

Mu ema rääkis mulle kunagi midagi umbes sellist, kuidas ta oli kurb, et ema armastas õde rohkem, aga no vähemalt isa ja tädi armastasid jälle teda rohkem. Ja mina ei osanud kaasa tunda, vaid mõtlesin, et no vedas sul, et mingigi vanem sind armastas.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ise olnud sellise tütre olukorras. Isal on peale minu veel kaks last – minust tunduvalt vanemad poolõde ja -vend. Ütleme nii, et ma olin täielik lemmiklaps. Minu puhul võis olla põhjus selles, et teised lapsed sai isa noorelt, nad ei olnud planeeritud ja ta ei elanudki nendega väga pikalt koos, mina aga olin planeeritud ja oodatud laps ning mind hellitati väga.

Lapsena ma ei suhelnud väga oma suuremate õe ja vennaga ja seega ei oska öelda, mida nad tundsid. Tean, et isa ikka nendega suhtles mingil määral. Nüüd olen nendega ka ise natuke suhtlema hakanud. Õde on mulle otse välja öelnud, et ta on mind vihanud. Vend midagi sellist ei väljenda, aga võimalik, et ta lihtsalt hoiab tundeid enda sees.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

et kas need lapsed on võtnud seda kui fakti või on tundnud kurbust et tema pole olnud lemmik. Lemmikul pole muidugi probleemi. Tema võib öelda et südant ei saa sundida või mis iganes. Mõtlen et kuidas tulid peres toime selle teadmisega need kes polnud isa või ema lemmikud.

Alles kuskil kolmekümnesena tekkis oskus, võtta seda nagu fakti. Ikka väga kurvaks tegi see lapsena. Siiamaani teeb.

Ja ega ei tulegi laps sellega toime. Alaväärsuskompleks on kogu eluks garanteeritud.

Sama. Minu vanaema eelistas teist lapselast. Ei olnudki suurt vahetegemist, aga tajusin selle lapsena siiski ära. Täiskasvanuna ei arva sellest vanaemast midagi, kuigi eks ta mingil määral mindki hoidis. Põlgan selliseid vahetegijaid.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mehe perekonnas toimus selline vahetegemine laste vahel. Venda eelistati temale. See rikkus suhted vanematega, aga nendega ikka suhtleb mingil määral. Aga kõige rohkem rikkus see suhteid vennaga, kellega täiskasvanuna üldse ei suhtle. Mina ise ei saa sellisest asjast üldse aru, kuidas saab lastel nii vahet teha. Lapsed on erinevad muidugi, aga kui niimoodi avalik lemmik valitakse, mina ei pea sellistest inimestest küll midagi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 08:48; 26.05 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama. Minu vanaema eelistas teist lapselast. Ei olnudki suurt vahetegemist, aga tajusin selle lapsena siiski ära. Täiskasvanuna ei arva sellest vanaemast midagi, kuigi eks ta mingil määral mindki hoidis. Põlgan selliseid vahetegijaid.

Inimesed on erinevad ja nendevaheline klapp on erinev. Arvad, et laps ei tunne võltsi armastust ära?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste isaga pole isegi nii hästi läinud, et tütart hellitaks aga pojaga on TAVALINE NORMAALNE isa. Temaga on nimelt nii, et tütart hellitas ja pojaga on olnud täielik värdisa, mis on väljendunud isegi armukadedusstseenides minu ja poja suhtes.

Nii et tavaline normaalne on väga OK.

Küll aga tasub valmis olla selleks, et lapsed saavad täiskasvanuks ja ütlevad sellele isale ise, mida temast arvavad. Nii on näiteks minu tütar nüüd täiskasvanuna oma isale ütelnud, et vennale kallale minek selle eest, kui vend õde näpistas, oli ülevõlli reageerimine ja ta on tekitanud vennale psüühilisi traumasid.

Ja meie täiskasvanud poeg suhtleb oma isaga haruharva ja hädavajadusel. Minuga igapäevaselt.

Mida külvad, seda lõikad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Minu vanaema eelistas teist lapselast. Ei olnudki suurt vahetegemist, aga tajusin selle lapsena siiski ära. Täiskasvanuna ei arva sellest vanaemast midagi, kuigi eks ta mingil määral mindki hoidis. Põlgan selliseid vahetegijaid

Suht julm inimene tundud. Vanaema eelistas teist lapselast, aga nagu ütled, siis vahet teil ei teinud. Ja sina põlgad teda selle eest, et ta südant sundida ei saanud, aga püüdis õiglane olla?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 19:39; 26.05 22:00;
To report this post you need to login first.

. Minu vanaema eelistas teist lapselast. Ei olnudki suurt vahetegemist, aga tajusin selle lapsena siiski ära. Täiskasvanuna ei arva sellest vanaemast midagi, kuigi eks ta mingil määral mindki hoidis. Põlgan selliseid vahetegijaid

Suht julm inimene tundud. Vanaema eelistas teist lapselast, aga nagu ütled, siis vahet teil ei teinud. Ja sina põlgad teda selle eest, et ta südant sundida ei saanud, aga püüdis õiglane olla?

Julm tundud siin hoopis sina. Kui oled lapsevanem või vanavanem siis ei  ole kohta sellele, et “südant ei saa sundida”. Jäta siis sünnitamata need lapsed kui nii raske on võrdselt armastust jagada.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 16:02; 26.05 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled lapsevanem või vanavanem siis ei ole kohta sellele, et “südant ei saa sundida”. Jäta siis sünnitamata need lapsed kui nii raske on võrdselt armastust jagada.

Vanaema oleks saanud lapselapse sündi kuidagi ära hoida? Ja inimene konkreetselt ütles, et vanaema neil vahet ei teinud, vaid tema “tajus”. Muide, enesekesksed inimesed, kes kogu tähelepanu ainult enda isikule tahavad, ka “tajuvad”, et neid ikka nii palju ei sussutata kui nemad tahaks.
Ja hoopis naljakas arvamus, et inimesed teadlikult sünnitavad endale lapsi, keda rohkem armastada ja lapsi, keda vähem armastada. Sulle pole kunagi üks inimene teisest rohkem meeldinud?

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 19:39; 26.05 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu sa tegelikult ei teaks, ega sa kotis ohmuna eland, eks ole. Esineb see nähtus absoluutselt kõigil elusolenditel: eelistatakse ühte teisele! Seega, vaata ennast ja mõtle järele, kui sa tahaksid oma eelistustes olla võrdne, sest see omadus on AINULT inimesele omane, siis mõtle edasi: Kas ja kui palju oled kellegi suhtes võrdsem!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osadel isadel on jah mingi tütrevaimustus. Olen seda ise ka tuttavate peal näinud, poegadega on nagu tavalised isad, ei midagi erilist. Ei tea, millest see tuleb.

Mina töötan peredega ja olen tähele pannud sellist asja pigem nn vanakooli suhtumisega meeste juures. No see suhtumine, et naised on õrnad ja mees peab olema karm, ei tohi kunagi nutta, oma emotsioone väljendada jne. On olnud isasid, kes ütlevadki otse välja, et poegi nad ei kallista/hellita, kuna mees peab mees olema. On olnud neid isasid, kes ütlevad, et naisterahvaid peabki rohkem hoidma. On olnud muidugi ka neid, kellele ongi mingil põhjusel just see üks laps erilisem.

Eks see ikkagi kuskilt aegade algusest pärit soolistest stereotüüpidest tuleneb. Me võime küll rääkida ja tahta, et ei oleks soolist ebavõrdsust, kõiki peaks kohtlema võrdsetel alustel jne, aga eks mehed ja naised siiski paratamatult on erinevad ja kuni me eeldame, et mees tassib raskeid poekotte või keerab purgikaane lahti (sest mehel üldjuhul lihtsalt on rohkem jõudu), ei saa me siiski alati päris 100% võrdset kohtlemist naistele ja meestele eeldada.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja ja need laused viimasest vastusest oleks just kui mu mehe suust.

Eriti see, “sa oled mees, mehed ei nuta”. Igakord ütlen vahele, et nutavad ikka küll, sa isegi oled nutnud. Siis paneb muidugi suu kinni, aga no mille pagana pärast poja tundeid maha suruda.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 18:44; 27.05 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ikkagi kuskilt aegade algusest pärit soolistest stereotüüpidest tuleneb. Me võime küll rääkida ja tahta, et ei oleks soolist ebavõrdsust, kõiki peaks kohtlema võrdsetel alustel jne, aga eks mehed ja naised siiski paratamatult on erinevad ja kuni me eeldame, et mees tassib raskeid poekotte või keerab purgikaane lahti (sest mehel üldjuhul lihtsalt on rohkem jõudu), ei saa me siiski alati päris 100% võrdset kohtlemist naistele ja meestele eeldada.

Mehed ja naised ei ole selles osas tegelikult “paratamatult erinevad”. Nagu isegi kirjutad, siis on see kõik stereotüüpides kinni ja kui ikka väga tahta, siis saab neid stereotüüpe endast ikka välja juurida küll. Esimene samm on muidugi tunnistada, et sul on need stereotüübid. Ei tea, kas teemaalgataja mees seda suudab?

Kui aus olla, siis oma peres näen ma ka seda trendi, et mees hoiab rohkem tütre (10a) ja mina poja (8a) poole. Samas olen aru saanud, et meil on pigem tegu iseloomude erinevustega. Poeg on rohkem minu moodi lohakas ja selline päti-laps ning mees sageli eeldab, et kõik kodused pättused on tema korraldatud (mis alati pole). Tütar on jälle isa moodi reeglite järgija ja huvitub rohkem poliitikast ja on selline nohikuke – kohe näha, et neil iseloomud klapivad kuidagi paremini. Samas me analüüsime mõlemad nii enda kui teise käitumist ning proovime teha korrektuure või olla vähemalt ausad, kui selgelt tuleb välja, et kedagi on eelsitatud – palume vabandust ja seletame lahti. Soolistesse stereotüüpidesse me õnneks väga igapäevases elus ei lange ka, et see laste elu kuidagi eriliselt raamidesse suruks – mees pigem tubane söögitegija ja koristaja, mina pigem õues müttaja ja sae ja haamriga sinasõber. Emotsioone oskavad ka kõik pere liikmed välja näidata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osadel isadel on jah mingi tütrevaimustus. Olen seda ise ka tuttavate peal näinud, poegadega on nagu tavalised isad, ei midagi erilist. Ei tea, millest see tuleb. Täpselt nagu osad emad hoiavad rohkem poegade poole.

Tegelikkuses ei peaks üldse mingeid lemmiklapsi olema, kõik lapsed on ju võrdsed.

Absoluutselt nõus.

Ka minu mehel kiiks tütardega, lubab kōike, nunnutab, kui tited olid, tõusis öösel ja vabatahtlikult jalutas nutva tüdrukbeebiga mööda maja. Poiss on olnud algusest peale minu laps, poissbeebi nagu polekski mu mehe jaoks õige beebi:) Tema peab öösel magada saama ja kui laps nutab, siis minu asi on lohutada.

Polnud probleemi ka.

Täna lapsed suured ja oleme pojaga ülilähedased, usaldav mulle kogu oma elu. Tütred on jätkuvalt issi lapsed, issi ees, issi taga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti see, “sa oled mees, mehed ei nuta”. Igakord ütlen vahele, et nutavad ikka küll, sa isegi oled nutnud. Siis paneb muidugi suu kinni, aga no mille pagana pärast poja tundeid maha suruda.

Rõve, kuidas ema sekkub vahele ja üritab isa autoriteeti õõnestada. Kas endale meeldiks kui mees niimoodi sinu kasvatusmeetoditele laste ees vahele sekkuks ja sinu öeldu tühjaks teeks? Vastik. Selliseid asju aeta niimoodi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Pereelu ja suhted Tütar on kallim kui poeg.