Esileht Koolilaps Tütar regas end salaja malevasse

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Tütar regas end salaja malevasse

Postitas:

Pole varem malevas käinud. Malev toimub täpselt minu puhkuse ajal, kahju, et suvel midagi eriti koos teha ei saa. Tütar on 15-aastane  leian, et siiski oleks võinud oma plaani kodustega läbi arutada.

Ma tegelikult muretsen väga, juba ette. Poisid, alkohol…malev toimub Tallinnast kaugel, nii et mingit kontrolli mul sel  ajal tema üle ei ole. Kuidas teistel malevaga kogemused olnud? Lapsed mingeid jamasid kokku keeranud või rahulikult kõik sujunud?

 

+5
-52
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 16:52; 25.05 17:04; 25.05 17:13;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Issand, sa näed ja ei mürista! Aga katsu ennast kaasa sebida sinna kuidagi, abikasvatajaks või kokatädiks vms, Vaene laps.

+42
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 16:54; 25.05 17:09; 25.05 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oleks õnnelik, kui mu teismeline omal initsiatiivil endale tööd otsiks ja kirja paneks. Tubli tüdruk!

+47
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töö pärast ta vaevalt sinna läheb. Tema tahab tantsu ja tralli. Aga kui juhtub selline rühm olema, kes omavahel ei klapi? Tuleb poole pealt koju?

+2
-29
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 16:52; 25.05 17:04; 25.05 17:13;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Töö pärast ta vaevalt sinna läheb. Tema tahab tantsu ja tralli. Aga kui juhtub selline rühm olema, kes omavahel ei klapi? Tuleb poole pealt koju?

Sa oled küllaltki halval arvamusel oma tütrest.

Aga jah, kui talle seal üldse ei meeldi – no ju siis tuleb ära. Noor inimene, õpib ennast ja oma piire tundma.

+27
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 17:07; 26.05 08:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ja mis siis sellest on, kui noor inimene natuke tantsu ja tralli saab? Eks siis tuleb koju jah, kui ühegi nimesega seal suhelda ei oska. Kui vana sa ise oled, kui küsida tohib?

+28
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 16:54; 25.05 17:09; 25.05 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töö pärast ta vaevalt sinna läheb. Tema tahab tantsu ja tralli. Aga kui juhtub selline rühm olema, kes omavahel ei klapi? Tuleb poole pealt koju?

Millal seda tantsu ja tralli siis veel tehakse,  kui mitte noorena! Selleks ajaks, kui pere loob, võiks olla trallid trallitud.

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on suur samm ja oleks võinud selle perega läbi rääkida. Kui teil laps malevas käinud on, siis palun kogemusi. Minu jaoks on see võõras maa. Rühmajuht on kogu aeg kohal? Kas öösel võivad lapsed ringi kolada?

+3
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 16:52; 25.05 17:04; 25.05 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muretsemine on arusaadav, eriti kui laps esimest korda pikemaks ajaks omapäi võõrasse kohta läheb, aga ühel hetkel tuleb tal see kogemus ikkagi saada – egas last ei saa igavesti vati sees hoida. Malev tundub selle jaoks isegi väga hea variant, ikkagi mingil määral täiskasvanute järelvalve all ja pakub ka õpetlikku-arendavat tegevust; parem ikka kui sõpradega niisama kuskile suvilasse lällama minna vms.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin ka 15, kui esimest korda malevas käisin. Ei saanud minust joodikut, l..tsi ega midagi muud hullu. Lõbus ja äge aeg oli.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on suur samm ja oleks võinud selle perega läbi rääkida. Kui teil laps malevas käinud on, siis palun kogemusi. Minu jaoks on see võõras maa. Rühmajuht on kogu aeg kohal? Kas öösel võivad lapsed ringi kolada?

Milles see suur samm siin ometi seisenb? Laps läheb mõneks päevaks laagrisse, kus on ka täiskasvanud. Vanasti olid lapsed kuu aega kuskil pinoeeri- või spordilaagris ja jumal teab kus kaugel. Sa oled ikka veidi veider tegelane küll 🙂 Ja ära muretse, suvel on ööd valged, ega nad ära ei eksi, kui natuke ringi kolavad omapäi 🙂

+19
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.05 16:54; 25.05 17:09; 25.05 17:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on suur samm ja oleks võinud selle perega läbi rääkida. Kui teil laps malevas käinud on, siis palun kogemusi. Minu jaoks on see võõras maa. Rühmajuht on kogu aeg kohal? Kas öösel võivad lapsed ringi kolada?

Rühmajuhte on üldiselt mitu igas rühmas. Öösiti on öörahu ja niisama kondamine ei ole lubatud. Üldiselt on seal aeg ka päris korralikult ära planeeritud, et ei jää aega lollusteks. Palju ühistegevusi. Juua ja laaberdada ei saa, isegi kui juhtub olema juhus, et keegi ostab ja job alkoholi, siis temal on ka kindlalt lõpp selle rühmaga. Usun, et lapsele on see lõbus kogemus, saab palka oma tehtud töö eest, uusi huvitavaid tutvusi ja malevakogemus on juba iseenesest väga lahe. Käisin mina kunagi ja käivad ka minu lapsed.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõbranna ema ei lasknud 30 aastat tagasi oma tütart malevasse, üldse oli kiiksuga memm, kes nii kartis oma tütre süütuse pärast.  Selle asemel, et malevas koos teistega päikest võttes rohida või heina teha – oli tütar mingis putkas müüja. Jooma, litsi lööma ega suitsetama ei hakanud meist keegi.

Väga hea sõnaga meenutan neid malevasuvesid ja  paljudega olen jäänud suhtlema ka peale maleva lõppu.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 17:29; 26.05 08:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ongi see tants ja trall. Lapstööjõudu meil ju ei kasutata. Nad teevad tööd 4 tundi päevas vaid. Ja teenimisega on nii et kui minu lapsed malevas käisid oli see tasu pea samasuur kui palk.
See on pigem siis nagu laager. Töö ja puhkelaager.
Parem jah kui sõpradega kuskil päris omapead.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Malevas korduvalt käinud lapse emana ütlen, et nad väsitatakse päeva jooksul nii ära, et peale vabategevusi vajuvad lapsed magama.

Päevad on sisustatud – hommikupoole töö, küll mitte palju. Pärastlõunal erinevad tegevused. Olen kord viinud katki läinud jalatsite asemel teisi ja sel hilisõhtul arutati ringis istudes midagi või mängiti hoopis. Noortel tekivad seal sõbrad, on tore. Juhendajad ei ole mingid suvalised jorsid, vaid kas noorsootöö kogemusega või minimaalselt laagrikasvataja kursuse läbinud. Rühmajuht on kindlasti kogenum, mõned teevad seda tööd kümneid aastaid. Malevaaega jääb vahel ka kokkutulek. See on küll veidi läbum üritus, aga kindla kontrolli all ikka.

See, kas malev on tore või mitte nii väga, sõltub natuke ka tööst. Ühel aastal polnud tööandja eriti valmistunud ja palju passiti niisama – see oli kehv, sest ka tööandja oli enese saamatuse tõttu rahulolematu ja konflikte tekkis.
Teisel aastal jaotati tööd ümber – pidi tegema seda, aga osa rühmast tegi teist. Kõige rahulolevam oli kolmandal aastal, kus klappis absoluutselt kõik.
Ära üle muretse. Peatselt tuleb aeg, kus üha enam veedetakse aega sõpradega. Nii on. Laps kasvabki suureks.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole varem malevas käinud. Malev toimub täpselt minu puhkuse ajal, kahju, et suvel midagi eriti koos teha ei saa. Tütar on 15-aastane leian, et siiski oleks võinud oma plaani kodustega läbi arutada.

Ma tegelikult muretsen väga, juba ette. Poisid, alkohol…malev toimub Tallinnast kaugel, nii et mingit kontrolli mul sel ajal tema üle ei ole. Kuidas teistel malevaga kogemused olnud? Lapsed mingeid jamasid kokku keeranud või rahulikult kõik sujunud?

Mul ema käis minu sõprade ukse taga, ajas mu seltskonnad laiali, kes tema meelest ei sobinud. Mina lähevat hukka ja nendest lastest saavad pätid. Ei läinud keegi hukka, aga minu elu sai traumeeritud.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sellisesse ei laseks, kus ööbitakse kodust eemal kogu rühmaga koos. Rühmajuhid on ise alles lapseohtu – vanuses 18-20 ja sellises vanuses inimestelt ei saa eeldada, et nad suudaksid karja teismelisi ohjes hoida, et need alkoholi ja narkootikume ei pruugiks ning ei seksiks. Arvesta, et poisid ja tüdrukud ööbivad samas toas. Ei ole eraldi tüdrukute ja poiste tube.  Olen ise kümme aastat tagasi käinud ja tean millest räägin.

Tee tütrega kompromiss, et lubad teda sellisesse malevarühma, kus peale tööd tullakse koju tagasi ja hommikul minnakse uuesti tööle. Saab veidike taskuraha teenida ja uusi tutvusi, aga samas on ikkagi teie silme all.

0
-47
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 17:36; 25.05 17:59; 25.05 18:01; 25.05 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun ära tee seda oma lapsele! Perega on küll tore ja vajalik aega veeta, aga 15-aastane vajab väga ka omavanuste seltsi. Kui olin ise sama vana või paar aastat noorem ei lubanud vanemad mind koos teistega laulupeole. Ikka et suur linn ja palju rahvast, mitu päeva kodust ära jne. Väga kurb oli. Teistel oli tore kogemus kogu eluks, mina istusin emaga kodus ja vaatasin seda kõike telekast 🙁

+31
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 17:47; 25.05 17:49; 25.05 18:08; 25.05 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah jaa, ja miks su tütar seda salaja tegi, siin pead ilmselt endalt küsima, miks ta arvas, et nii on parem. Ehk teadis jub ette, et ei lubata?

+24
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 17:47; 25.05 17:49; 25.05 18:08; 25.05 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun ära tee seda oma lapsele! Perega on küll tore ja vajalik aega veeta, aga 15-aastane vajab väga ka omavanuste seltsi. Kui olin ise sama vana või paar aastat noorem ei lubanud vanemad mind koos teistega laulupeole. Ikka et suur linn ja palju rahvast, mitu päeva kodust ära jne. Väga kurb oli. Teistel oli tore kogemus kogu eluks, mina istusin emaga kodus ja vaatasin seda kõike telekast ????

Omavanuste seltsi saab ka päevases malevas. 15-aastase koht on siiski öösel kodus, mitte teises eesti otsas karja omasugustega äsja täiskasvanuks saanud inimeste “valve” all.

0
-34
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 17:36; 25.05 17:59; 25.05 18:01; 25.05 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah jaa, ja miks su tütar seda salaja tegi, siin pead ilmselt endalt küsima, miks ta arvas, et nii on parem. Ehk teadis jub ette, et ei lubata?

Ega see salaja regamine midagi ei anna, sest lõpliku otsuse teeb vanem. Rühma ei lasta enne, kui pole ette näidata lapsevanema tõendit, et lubab last.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 17:36; 25.05 17:59; 25.05 18:01; 25.05 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun ära tee seda oma lapsele! Perega on küll tore ja vajalik aega veeta, aga 15-aastane vajab väga ka omavanuste seltsi. Kui olin ise sama vana või paar aastat noorem ei lubanud vanemad mind koos teistega laulupeole. Ikka et suur linn ja palju rahvast, mitu päeva kodust ära jne. Väga kurb oli. Teistel oli tore kogemus kogu eluks, mina istusin emaga kodus ja vaatasin seda kõike telekast ????

Omavanuste seltsi saab ka päevases malevas. 15-aastase koht on siiski öösel kodus, mitte teises eesti otsas karja omasugustega äsja täiskasvanuks saanud inimeste “valve” all.

[Quote

 

15-aastane on siiski juba noor täiskasvanu, mitte algklassi õpilane, kes ei saaks paar päeva ilma vanemliku hooleta hakkama. Kas klassiekskursioonile sa ka ei luba oma last? Trennikaaslastega võistlustele?

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 17:47; 25.05 17:49; 25.05 18:08; 25.05 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismeiga ongi selline periood, kus lapsed peavad vanematest ning vanemad lastest hakkama lahti laskma. Su tütar on kolme aasta pärast täieõiguslik täiskasvanu, võib abielluda, pangalaenu võtta, teisele poole maakera elama kolida. Sa peadki hakkama talle natuke rohkem vabadusi ja vastutust andma. Kasvatustöö on nüüdseks tehtud ja on viljade maitsemise aeg. Praegu on see aeg, mil tuleb sul keskenduda teievahelise hea suhte hoidmisele. Keeldude ja käskudega tõukad ta vaid endast eemale. Ja tegemata ei jää ka siis midagi – siis tehakse salaja.

+26
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

????????

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 18:22; 25.05 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

15-aastane on siiski juba noor täiskasvanu, mitte algklassi õpilane, kes ei saaks paar päeva ilma vanemliku hooleta hakkama. Kas klassiekskursioonile sa ka ei luba oma last? Trennikaaslastega võistlustele?

Tegemist ei ole paari päevaga vaid jutt käib mitmest nädalast kus on koos kamp hormoonimöllus teismelisi, paar varatäiskasvanud “vastutajat”, ohtralt alkoholi, narkootikume ja nende mõju all seksi.

0
-37
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 17:36; 25.05 17:59; 25.05 18:01; 25.05 18:23;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

15-aastane on siiski juba noor täiskasvanu, mitte algklassi õpilane, kes ei saaks paar päeva ilma vanemliku hooleta hakkama. Kas klassiekskursioonile sa ka ei luba oma last? Trennikaaslastega võistlustele?

Tegemist ei ole paari päevaga vaid jutt käib mitmest nädalast kus on koos kamp hormoonimöllus teismelisi, paar varatäiskasvanud “vastutajat”, ohtralt alkoholi, narkootikume ja nende mõju all seksi.

Tundub, et sina tead täpselt, kuidas seal need asjad käivad.

+22
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 18:22; 25.05 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist ei ole paari päevaga vaid jutt käib mitmest nädalast kus on koos kamp hormoonimöllus teismelisi, paar varatäiskasvanud “vastutajat”, ohtralt alkoholi, narkootikume ja nende mõju all seksi.

Segane.  Milleks sellist jama ajada?

 

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me olime 15-16 aastaselt klassiga nädal aega botaanika praktikal. Elasime vanas külakoolimajas, hommikul ja õhtul tegime graafiku alusel ise endile süüa, lõunat käisime söömas majandi sööklas. Magasime kusjuures kõik koos, nii tüdrukud kui poisid, kooli suures internaaditoas. Õpetajaid oli meiega koos vaid üks.  Sama vanalt käidi ka Kesk-Aasias matkal. Poleks nagu selle pealegi tulnud, et vanemad oleks võinud selle kõik ära keelata…

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin sellises vanuses folgil ja igal pool sõpradega. Polnud pätt ja praegu ka pole (kohe 40a).

Peres on muidugi kummaline, et omavahel ei räägita plaanidest. Mitte just loaküsimise mõttes, aga lihtsalt, et kuule, mul on see plaanis, ahah, mul too.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistan tütart, kui kodus selline ema on!

Ja väga tubli noor otsib endale ise tegevust, mitte ei passi niisama jõude, malevad pakuvad nii tööd, kui meelelahutust.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Koolilaps Tütar regas end salaja malevasse