Esileht Sünnitus tütar sünnitusele kaasa

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: tütar sünnitusele kaasa

Postitas:

Mul 16,5 -aastane tütar ja tegin nalja, et kas ta tahaks minuga koos sünnitama tulla, vastas, et ja, võib küll. Ta selline, kes ei karda haiglaid, süste, verd jne. Eelmised sünnitused kiired ja kerged, ta alati paanika olukorras hästi rahulik ja tegutsev, isegi mina ei suuda nii rahulik olla, kui tema. Nt kui väiksem laps kukkus, siis tema on see, kes puhastab haava, annab esmaabi ja rahustab. Mis arvate, kas väga halb idee ta kaasa võtta? Mul muidugi aega veel on, aga …

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 10:33; 11.03 00:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan jah et väga halb idee

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see halb idee on?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tunned, et sul ka tuge sellest, mitte vaid tütrel huvitqv, siis muidugi võta.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sa ise tunned kõige paremini oma tütart.

Mul oli esimesel sünnitusel lisaks mehele ka parim sõbranna kaasas. Väga tore kogemus oli. Mulle oli sellest palju abi ja tuge ja ehkki tema ise sünnitanud ei olnud, siis hindas kogemust. Mul oli muidugi selline õpikusünnitus kah, esimene kord ja 8h, et ei midagi ekstreemset või hirmutavat. Pigem ütles, et oskab ise enda sünnitust nüüd veidi realistlikumalt oodata. Ehkki iga sünnitus on muidugi erinev.

Teine asi on muidugi see, et ega tänapäeval, kui just meditsiini õppima ei lähe, siis ega sellist võimalust rohkem elus ei tule. Ja muidugi on see väga väsitav kogemus aga samas ega selliseid emotsioone tihti just ei koge. Isegi kõrvaltseisjale on see ikka täiesti erakordne hetk. Mäletan siiamaani kuidas me varahommikul seal kolmekesi olime oma tutika beebiga. Kõigil pisarad silmas ja kogu magamata öö raskus tundus nii tühine. Võimas ja ilus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on sünnitus ema ja sündiva lapse hetk. Teismeline tütar võta kaasa juhul kui SULLE temast abi on. Kui on asjalik laps, kogenud ema ja loomulik sünnitus siis kahju see kogemus vaevalt teeb. Mina ise lepiks ämmaemandaga kokku, et kui asi läheb jamaks (vaakum vms) siis palutaks tütrel ukse taha minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmised sünnitused kiired ( alla 1 h) ja kerged olnud. Kokku on lepitud, kui midagi häirib või mis iganes, siis läheb ukse taha. Platsentat pole kunagi ka ise tahtnud näha ja tänapäeva noored on väga teadlikud kõigest ja informeeritud. Olen tütrega nii lähedane, kui lähedane saab 16-aastasega olla, tõesti mõistlik ja 5+ minu inimene. Pole kunagi sünnitusel abi vajanud, olengi omas mullis olnud, muidugi iial ei tea.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 10:33; 11.03 00:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tütar tahab, siis miks mitte.
Kui ta on lihtsalt nõus tulema, sest talle tundub, et sina tahad, siis pole mõtet.

Ma ei arva, et 16-aastane hea iseloomuga (nagu Sa teda kirjeldad) tütar oleks sünnitusel kuidagi vähem abiks või rohkem šokeeritud kui keskmine eesti mees. Pigem vastupidi. 🙂

Üldiselt on see mõttetu asi, mida Perekoolist küsida. Lihtsam on visata kulli ja kirja ning siis mõelda, et kas oled rahul selle tulemusega, mida münt näitab. Ongi kohe selge, mida päriselt tahad. 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen ka nõus, et perekoolist keegi otseselt ei saa öelda, mis õige v vale selles olukorras.
näen, et hetkel sa eeldad ja usud, et su tulev sünnitus saab olema sama kerge kui varasemad. suure tõenäosusega see nii ka läheb.
minul oli paraku kogemus, kus kolmas sünnitus osutus varasematest erinevalt ülimalt raskeks ja traumaatiliseks nii mulle, kui abikaasale, kes oli kõrval. you never know.

kuigi mul ka endal on 16-aastane väga mõistlik ja tragi tütar, kellega oleme lähedased, ei riskiks ma teda sünnitusele kaas võtte just seetõttu, et ma ei näe sünnituse käiku ette ja ei oska seetõttu ka ette näha, millist mõju võib see mu teismelisele lapsele pikemaajaliselt avaldada, kui sünnitus peaks kulgema raskelt.

vastuargumendiks võib muidugi öelda, et ajast aega on naised ka toanurgas perekeskel lapsi ilmale toonud ja ei ole kuulda olnud, et keegi sellest jäädavaid kahjustusi oleks saanud 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

need teadmised, mis ta seal saab, on kuldaväärt.
kahju, et endal polnud sünnitama minnes kasvõi seda pealtvaatajakogemust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.03 06:31; 21.03 01:45; 21.03 21:44; 23.03 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on see tabu jah, aga vaadates/lugedes, siis USAs ju täitsa normaalne et kogu pere on sünnituse juures (vanemad, õed-vennad jne) ja vaatavad kõike kui naine on peaaegu alasti laual.
Lähtu oma sisetundest, mõtle kõik läbi mis kus millal. Kui oled otsustanud et tuleb kaasa, siis lepite lihtsalt teatud punktides kokku ja nii tehkegi. 🙂
Mina isiklikult oma teismelist tütart (pole veel tütart, aga lihtsalt mainin oma arvamust) kaasa ei võtaks, pigem oleks juba üksi, sest arstid on niikuinii koguaeg lähedal ja aitavad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 18:12; 21.03 08:09; 22.03 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus pubekaeast-inimõpetuse tunnis näidati sünnitusvideot, koos kogu juurdekuuluvaga-see oli üks põhjus, miks oma esimest sünnitust nagu tuld kartsin….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

16aastane on juba päris kobe vanus. Ei ole enam 4-5aastane, nagu siin mõnikord on tahetud 😀 Võimalik, et koolis juba on ka sünnitusvideosid näidatud (ma ei tea, kuidas tänapäeval, aga mingi 22-23 aastat tagasi küll näidati meile Siimu sündi, olime siis 14-15).

Kas ta oleks ainus, kes tuleb või mees ka? Mõtle läbi, et kui sünnitus kestab pikalt ja ta ei soovi enam olla. Või isegi lühikese sünnitusega – ta on ikkagi laps ja võib poole pealt ümber mõelda. Kas ta saab sisi ise koju, kas keegi saab järgi tulla jne? Hea oleks, kui keegi teine täiskasvanu oleks ka veel, juhuks kui tal ikka närvikava vastu ei pea, et kes siis temaga tegeleb sel ajal – et ämmaemandad ei peaks tema lohutamise ja turgutamisega tegelema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

– – – Mina isiklikult oma teismelist tütart (pole veel tütart, aga lihtsalt mainin oma arvamust) kaasa ei võtaks, pigem oleks juba üksi, sest arstid on niikuinii koguaeg lähedal ja aitavad.

ma lihtsalt ei saa muudmoodi kui imestan inimese naiivsust – pole seal mitte kedagi. kui sa ise abilist kaasa ei võta, ei ulata sulle keegi vett ega säti patja ega aita asendit vahetada rääkimata juba mingist valuvaigistavast alaseljamassaažist vms.
ämmaemand ilmub kohale väljutusperioodiks, vahepeal käib avatust mõõtmas ehk sünnitusprotsessi takistamas, toppides sõrmi teate-küll-kuhu (see teeb haiget)

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.03 06:31; 21.03 01:45; 21.03 21:44; 23.03 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti hädavajalikud asjad küll, mida keegi mul tegema peaks! Võib-olla keegi tahab selliseid asju, aga mina mitte. Keskendusin oma hingamisele ja sobis.
ÄE ja teised arstid käisid sünnitustoas väga tihti kui ma sünnitasin, mees istus toolil ja oli lihtsalt (polnud mul vaja liigset näppimist, isegi suhelda ma ei tahtnud/suutnud). Mina olin niisama ja mõnulesin. Ja tõesti, oma tütart ma kaasa ei võtaks, kaua mõtleks ka õe/ema peale, aga ilmselt sellisel juhul sünnitaks üksi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 18:12; 21.03 08:09; 22.03 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõnulesin

oh issand, üks nendest…

üldiselt vajavad sünnitajad abi, kasvõi kempsuskäimiseks. kõik ei ole kitsed – vups ja valmis, jalule ja minema. enamusele siiski kulub abi vägagi marjaks ära ja kuna siin käivad ka naised, kes esimest korda sünnitama lähevad, oleks neil väga oluline teada, et keegi personalist neil seal kätt hoidma ei hakka.

PS! omaette rõõm on olla titega pärast üksi, nn ühispalatis. minestad põrandale ära ja hommikul avastatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.03 06:31; 21.03 01:45; 21.03 21:44; 23.03 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis üks nendest? Palun selgitust. Rase ei või mõnuleda või milles täpsemalt probleem on?
Jah, ma mõnulesin vannis, kuhu ma arvasin et ma ei lähe sünnituse ajal, aga näed. Või mõtled et olin rohtude/süstide all? Ei, kogesin kõike ja midagi ma ei tahtnud, mis sest et kõik ümberringi ütlesid et ma olen hull.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 18:12; 21.03 08:09; 22.03 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuhude ajal mõnulemine on haruldane anne. Õnnitlen!

“Üks nendest” viitab naistele, kes suudavad oma valud mõnuks ümber programmeerida.

Minu sõnum kõigile (eriti esma)sünnitajatele aga on, et üksi sünnitama minnes personali hoolitsusele loota on mõttetu. Siis pead tõesti ise suutma kõigega hakkama saada. Sind ei põetata ega aidata ei sünnituse kestel ega sünnitusjärgselt.

Ükskõik kelle kaasa võtad, peaasi et võtad.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.03 06:31; 21.03 01:45; 21.03 21:44; 23.03 08:17;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Sünnitus tütar sünnitusele kaasa

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.