Esileht Koolilaps Tütar tahab modelliks/näitlejaks saada

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Tütar tahab modelliks/näitlejaks saada

Postitas:
Kägu

12a tütar räägib juba ammu, et soovib saada catwalk modelliks ja näitlejaks.

Eeldusi tal minu meelest isegi on – on väga sale, heade proportsioonidega, pika kaelaga, näost kena, pikkade korralike juustega. Jalanumber on suur, et on eeldust, et kasvab ka suht pikaks. Iseloomult on väga elav, julge ja terane, samas korralik draamakuninganna.

Küsimus nüüd ongi, kas tasub sellist erialavalikut/unistust toetada või pigem üritada suunata muude huvide poole? Kui suur lootus on eestis modellina läbi lüüa või näiteks lavakasse sisse saada? (ise olen täiesti teise eriala inimene) Ja kui toetada, siis kuidas toetada?

+6
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks 12a ei võiks tegeleda hobidega, mis teda huvitavad, nagu näitering? Miks neist vaja ära suunata on? Et selle asemel paned lapse nuputamis- või robootikaringi?

Minu jalanr on 40, aga olen 160cm pikk. Tahtsin ka lapsena näitlejaks või kuulsaks saada, käisin näiteringis, lauluvõistlusel. Imelik, kui vanemad neid mulle keelanud oleks. Praegu ei tööta ma ei laulja ega näitlejana, aga olen tänulik, et mul oli tore lapsepõlv.

+30
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näitlejaks saamisest las unistab ning selle kõrvalt võiks minna ka näiteringi. Seal õpib ka eneseväljendust ning muus eluks niikuinii vajalikku. Seda ma ei tea kas nn “modellikoole” tänapäeval enam tegutseb? Vanasti õpeteti sellistes kohtades lavalist liikumist jne. Ja mõni tantsutrenn kindlasti tuleb lavalise liikumise ja eneseväljendamise arendamiseks kasuks. Las laps unistab, toeta teda.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu meelest on ka äge, kui lapsel on siht. Nii on palju lihtsam põhjendada, miks ta midagi tegema peab jms.

Samas lapse unistus las olla lapse oma, ei maksa ei liigse praktilisusega alla kiskuda ega ülekiitmisega ootusi tekitada.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lavakasse võetakse õppureid üle aasta, sinna on jah üsna raske sisse saada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küll toetaks igati, aga rõhutaks ka samal ajal, et hinded peavad korras olema. Ka modell ja näitleja peavad olema targad ja laia silmaringiga, keegi ei taha töötada ainult ilusa kestaga, millel sisu puudub, eriti kui konkurents on suur. Välismaa modellide seas on juba kirjutamata reegel, et kuulsad moemajad palkavad modellid instagrami jälgijate arvu järgi, et oleks tugev isiksus ja personal brand ka modellil olemas.

13 aastasena saab saata pildid modelliagentuuridesse. Eks siis ole täpsemalt näha, kas esimesed ei-d võibolla mõjuvad nii halvasti, et ta mõtleb ise ümber. 12 aastasel on veel idealiseeritud pilt kõikidest erialadest, a la et loomaarsti töö on nunnu jne. Valikud võivad muutuda kiirelt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar tahab näitlejaks saada, ta on 15.

Samas mulle on jäänud mulje, et modelli / näitleja karjäärile kõiki lootusi rajada on kahtlane. Mul tuttav on modell, ja eks see väga õnneasi ole ning elu on pigem pingeline. Kui sa enam agentuuridele huvi ei paku, siis pead vaatama uue töö.

Mõistlikum oleks sihtida ikka neid elukutseid, mida saad teha ka siis, kui esimene noorus seljataga ja mis tagavad veidike stabiilsema elu ning sissetulekud.

Samas kätt ette muidugi ei pane ja takistama ei hakka. Aga sellist viga, et võtan ta nüüd ära robootikast või korvpallist ja pressiksin kuskile modellikoolitusele, ma küll ei tee. Nii vana laps peaks saama endale juba ise huvialasid valida. Ema võib küll soovitada midagi, ent kui laps seal käia ei taha, siis ei käi ka.

Väga head on näiteringid, mida on õnneks päris laias valikus. Enda tütar käis mitu aastat Tallinnas Kanutiaia noortemaja näiteringis, seal oli tore. Õppis eneseväljendust, omandas esinemisjulguse ja hea artikulatsiooni. Kasuks tulevad sellised asjad tulevikus igal elualal, ükskõik, mida laps ka ei valiks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.eestinoorsooteater.ee/et/noortestuudio

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No 12-aastane jõuab veel kümme korda ümber mõelda, kelleks ta saada tahab. Las tegeleb nende asjadega, mis parasjagu huvi pakuvad, erialavalikuni on veel aega.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistlikum oleks sihtida ikka neid elukutseid, mida saad teha ka siis, kui esimene noorus seljataga ja mis tagavad veidike stabiilsema elu ning sissetulekud.

Hiljuti oli ETV-s saatelõik naisest, kes on ligi 2m pikk, noorena tegeles tõsiselt ujumisega, nii et tundus, et võiks sportlaseks hakata. Siis aga ei läinud tippsporti, vaid hoopis New Yorki modelliks. Nüüd elab Pärnumaal ja tegeleb kõrgtasemel kaunistuste jm. heegeldamisega. Ehk siis, jah, kes just päris tipud ei ole, need teevad modellitööd ainult mingi perioodi noorena. Pärast astuvad rahulikult kõrvale ja hakkavad midagi muud tegema. Aga võib ka nii, midagi halba selles ju pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näitlemine on amet, catwalk modell võiks pigem olla harrastus

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiljuti oli ETV-s saatelõik naisest, kes on ligi 2m pikk, noorena tegeles tõsiselt ujumisega, nii et tundus, et võiks sportlaseks hakata. Siis aga ei läinud tippsporti, vaid hoopis New Yorki modelliks. Nüüd elab Pärnumaal ja tegeleb kõrgtasemel kaunistuste jm. heegeldamisega. Ehk siis, jah, kes just päris tipud ei ole, need teevad modellitööd ainult mingi perioodi noorena. Pärast astuvad rahulikult kõrvale ja hakkavad midagi muud tegema. Aga võib ka nii, midagi halba selles ju pole.

Tohoh, kas see on see naine Libe saatest, kes ootas eralennukiga peikat endale järele?

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tohoh, kas see on see naine Libe saatest, kes ootas eralennukiga peikat endale järele?

Ei

https://menu.err.ee/1608766513/vabaheegeldaja-marianne-seiman-asendasin-uhe-soltuvuse-teisega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

catwalk modell võiks pigem olla harrastus

Harrastusega tegeletakse lõbu ja meeldivuse pärast. Modellindus on roppraske töö ja vastu peavad selles valdkonnas vähesed tugevad. On ikka väga naiivne arvata, et see tähendab seda, et olen ilus ja fotograaf teeb pilti ja vahel kõnnin mööda lava edasi-tagasi.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tohoh, kas see on see naine Libe saatest, kes ootas eralennukiga peikat endale järele?

Ei

https://menu.err.ee/1608766513/vabaheegeldaja-marianne-seiman-asendasin-uhe-soltuvuse-teisega

Ta ei ela ju Pärnumaal

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tohoh, kas see on see naine Libe saatest, kes ootas eralennukiga peikat endale järele?

Ei

https://menu.err.ee/1608766513/vabaheegeldaja-marianne-seiman-asendasin-uhe-soltuvuse-teisega

Ta ei ela ju Pärnumaal

Absoluutselt ei ela.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

12a tütar räägib juba ammu, et soovib saada catwalk modelliks ja näitlejaks.

Eeldusi tal minu meelest isegi on – on väga sale, heade proportsioonidega, pika kaelaga, näost kena, pikkade korralike juustega. Jalanumber on suur, et on eeldust, et kasvab ka suht pikaks. Iseloomult on väga elav, julge ja terane, samas korralik draamakuninganna.

Küsimus nüüd ongi, kas tasub sellist erialavalikut/unistust toetada või pigem üritada suunata muude huvide poole? Kui suur lootus on eestis modellina läbi lüüa või näiteks lavakasse sisse saada? (ise olen täiesti teise eriala inimene) Ja kui toetada, siis kuidas toetada?

Sa nagu tõsiselt murrad pead ja arvad, et 12-aastase unistus on tulevane elu?!:) Kasva kõigepealt ise suureks.

Las laps tegeleb, millega soovib, las käib näiteringis ja modellikoolis, milleks stressata eriala teemal? Mis see Lavakas ja maailmatasemel catwalk sinu 12-aastasesse tütresse peaks puutuma?

Sa tõesti arvad, et 12-aastase huvid on tulevane eriala? Hahaa.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiljuti oli ETV-s saatelõik naisest, kes on ligi 2m pikk, noorena tegeles tõsiselt ujumisega, nii et tundus, et võiks sportlaseks hakata. Siis aga ei läinud tippsporti, vaid hoopis New Yorki modelliks. Nüüd elab Pärnumaal ja tegeleb kõrgtasemel kaunistuste jm. heegeldamisega. Ehk siis, jah, kes just päris tipud ei ole, need teevad modellitööd ainult mingi perioodi noorena. Pärast astuvad rahulikult kõrvale ja hakkavad midagi muud tegema. Aga võib ka nii, midagi halba selles ju pole.

Tohoh, kas see on see naine Libe saatest, kes ootas eralennukiga peikat endale järele?

Sul jäi mulje, et too naine võinuks New Yorgis modell olla???

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps tahtis nii vanalt juutuuberiks saada, lasin tal selle valikuga õnnelik olla. Aga õppima hakkas hoopis IT.

Ise tahtsin ka näitlejaks saada, käisin näiteringis ja oli kah annet, aga keskkooli lõpus valisin majanduse. Ei kahetse, keskpäraseid näitlejaid on küllaga, ega ma kah teab mis Meryl Streep olnud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistlikum oleks sihtida ikka neid elukutseid, mida saad teha ka siis, kui esimene noorus seljataga ja mis tagavad veidike stabiilsema elu ning sissetulekud.

Kui on läbilöögivõimeline modell või näitleja, kindlustab oma elu ja tuleviku nooruserahadega ära. Pole vaja enam raha päradt tööl käia. Aga siis jah peab ikka läbi lööma. Buduaari esikaane piltidest üksi ei aita.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean ühtteist modellindusest. Tahtjaid on palju, ilusaid tüdrukuid on palju, konkurents on meeletu. Agentuurides on tuhandeid albumeid piltilusatest tüdrukutest, kelle hulgast valida. Muidugi toeta last tema tegemistes, aga ära anna liiga palju lootust. Näitlejaks saamise t6enäosus on suurem, kui annet on ja vaeva näeb. Modellindusega on nii, et lisaks välimusele peab olem ka 6nne ja see miski x-faktor. Need eesti modellid, kes on rahvusvahelist edu saavutanud, pole ennast üldiselt kusagil ise pakkumas käinud, vaid nad on enamus nö tänavalt leitud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistlikum oleks sihtida ikka neid elukutseid, mida saad teha ka siis, kui esimene noorus seljataga ja mis tagavad veidike stabiilsema elu ning sissetulekud.

Kui on läbilöögivõimeline modell või näitleja, kindlustab oma elu ja tuleviku nooruserahadega ära. Pole vaja enam raha päradt tööl käia. Aga siis jah peab ikka läbi lööma. Buduaari esikaane piltidest üksi ei aita.

Olgem ausad, selline nn õnn tabab vaid üht modellikssoovijat tuhandest. Eks loomulikult eranditult kõik need tuhat koos oma õhevil vanematega mõtlevad, et just nemad ongi see üks tuhandest, aga kui tegelikkus lõpuks pärale jõuab, on juba rong läinud.

Modellinduses tuleb üsna palju oma keha ja tervis panti panna – kui vaja, siis ka sõna otseses mõttes nälgida. Näljatunnet võidakse leevendada kõige võimalikuga, sh keelatud ainete tarbimisega.

Ja sihukesest sissetulekust, mis kindlustaks äraelamise kogu ülejäänud eluks (no pakume, nt 50-60 aastaks, võib ainult unistada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näitlemisega tegelemist toetaks, modellindusse igatahes ei lubaks. Vastik naisi (ja ausalt öeldes ka mehi) alandav ja objektistav absoluutselt ebavajalik meelelahutusharu, mis hävitab noore inimese vaimse ja füüsilise tervise, promob sõltuvushäireid ja rikub haridustee.

Kunagi kui õpetajana töötasin, oli ikka aeg-ajalt juba põhikooli lõpus neid “modelle”. Järgnes edasijõudmatus kõigis õppeainetes. Kui vahelduseks kohal käisid natuke, siis vilasid silmakesed niisama volks-volks ringi, et eks kannatan selle paar päeva ära, siis ma ju jälle mitu nädalat ei tule. Keskkooli ei lõpetanud keegi ja supermodelliks ei saanud keegi. Tõsi, üks rippus korra jõulude paiku üleelusuuruses Kaubamaja fassaadil. Ainult seal teda näha saigi, igatahes mitte koolimajas.

Palun, ärge laske oma tütardel sellesse lõksu langeda. See “karjäär” saab tavalise tundmatu modelli jaoks läbi hiljemalt siis, kui keha täiskasvanu proportsioonid omandab ja asemele võetakse uued pliiatsikujulise figuuriga lapsenaised. Siis on haridus omandamata ja parim aeg õppimiseks on veedetud alal, mis hilisemas elus mingit kindlust ega tööd ei paku. Aga sinu keha, tervise ja nooruse arvelt on hulga teisi rikastunud. Veab, kui pole seksuaalse ärakasutamise ohvriks langenud.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kõik 12-aastased tüdrukud tahavad saada modelliks ja näitlejaks. minu tütar tahtis ka. praegu on 22-aastane ja õpib sotsiaaltööd. väga ilus on ta endiselt, aga mõistus pole enam 12-aastase oma.
kindlasti laseksin 12a lapsel tegeleda tema enda valitud hobidega. minu tütar käis selles vanuses tantsimas, ansamblis ja laulukooris.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun, ärge laske oma tütardel sellesse lõksu langeda. See “karjäär” saab tavalise tundmatu modelli jaoks läbi hiljemalt siis, kui keha täiskasvanu proportsioonid omandab ja asemele võetakse uued pliiatsikujulise figuuriga lapsenaised.

Kuldsed sõnad. Haridus on kõige tähtsam. Kellele pärast seda põhiharidusega neiut vaja on? Mingi rikkur kosib lõpuks ära ja siis oledki nagu linnuke kuldpuuris. Tööle minna ei saa, haridust ja ametit ei ole, elad selle rikkuri armust, kuni sind lõpuks noorema vastu välja vahetatakse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Modelliks saamise eelduseks on mõningane näitlemisoskus ja sportlikkus (mis tagab hea figuuri). Seega laps võiks käia näiteringis ja kusagil trennis. Mõlemad on väga kasulikud asjad ka siis, kui laps hiljem hoopis teisi valikuid teeb (mida ta ka suure tõenäosusega teeb). Praegu aitab selle tema soovi toetamine kaasa sellele, et ta oma aega mõistlikult sisustaks ja niisama ei hängiks ega ainult netis ei istuks – nii et ei tasu praegu küll maha laitma hakata.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan nii sul kui ka tütrel kuulata Be1st pdcastist kuulata seda osa, kus külaliseks oli Deana Noop. Tema rääkis päris põnevalt modellitöö varjukülgedest ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult tuleb tegeleda oma lapse unistuste poole juhtimisega! Ja tasub vaadata maailma avarama pilguga. Kõik suuremate ettevõtete-asutuste juhid, tublimad spetsialistid või märkimisväärsemad töötajad vajavad näitlemisoskust ehk väljendusoskust ehk usutavust ja seda on vaja esinemistel nii töötajate ees, konvetentsidel, pidulikel sündmustel kui koosolekutel. Kui sul on lisaks hea välimus, oled hoolitsetud ja näed välja tervislik, on sul suured võimalused elus kaugele jõuda. Lisaks veel võõrkeeleoskus, soovitavalt inglise, prantsuse või hispaania keel, ning võid läbi lüüa ükskõik millisel erialal. Igal erialal otsitakse tikutulega taga silmapaistvaid inimesi, kes oskavad rääkida. See ei pea olema ainult äri ja müük, aga võib olla ka teadus, poliitika või haridus vms. Ema – ära riku lapse karjääri ära. Ära suuna teda mujale, las teeb ikka seda, mis teda sütitab. Muidu teed temast keskpärase üritaja, kahjuks.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema – ära riku lapse karjääri ära. Ära suuna teda mujale, las teeb ikka seda, mis teda sütitab. Muidu teed temast keskpärase üritaja, kahjuks.

Ma ka pigem toetaks. Iial ju ei tea, kas see on teismelisel niisama väike tuju või tõeline eluunistus ja ta saabki kõigega hakkama vaatamata raskustele. Minu ema põhimõtteliselt minestas, kui ma talle 8. klassi lõpus teada andsin, kelleks ma saada tahan. Ja ohkis keskkooli lõpuni välja. Ja tegi maha. Kohutavalt raske olevat. No õnneks ma teda ei kuulanud ja õppisin ikka seda eriala, millest lapsena juba unistanud olin. Raske jah, aga minu amet.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina toetaksin, aga selgitaksin.

Näitleja töö on roppraske ja vähese palgaga. Kõik, kes midagi teenivad, rapsivad filmide, reklaamide, seriaalide, õhtujuhtimiste ja teatri vahet. Välja arvatud kümmekond, kes hea eluni on jõudnud vanuses 45+ kui mitte 50+.

Küsi ta käest, kas ta on nõus mängima ka joodikust külanaist, lastetükis elevanti, peategelase paksu vastikut vanaema või arvab, et saab mängida ainult printsesse ja preilisid? Ei, ei saa.

Teiseks kui ta tahab näitlejaks saada, siis igasugused jutud sellest, et miski asi ei jää talle näiteks ajaloost või vene keele tunnist meelde, võib ta näitlejaameti kohe ära unustada. Ütle tale seda. Näitlejana kandvas rollis pole haruldane, kui näitleja peab 3 tundi kestvas lavastuses andma 35 A4 lehekülge teksti täpselt sõna sõnalt, sest mingi Shakespeare või Tammsaarega juba ümberjutustust ei tee. Kui ta ei suuda näiteks pähe õppida venekeelset luuletust lihtsalt kõla järgigi või 5 lehekülge Eesti Vabadussõjast, siis näitlejat temast ei saa. Suur enamik näidendeid on klassika, kus autori sõnu ei tohi väänata suupärasemaks. Kõik kogu tekst õpitakse tuimalt pähe ja harjutatakse alles selle tuupimise lõppjärgus mõtet kandma. Seega, andku koolitükkidega tuld, tuupima, mälu harjutama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Koolilaps Tütar tahab modelliks/näitlejaks saada