Esileht Pereelu ja suhted Tütar vihkab venna elukaaslast

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Tütar vihkab venna elukaaslast

Postitas:

Väga lihtne – kui 16-aastane tütar venna elukaaslast ei salli, siis venna juurde külla teda ei võeta ja kui vend elukaaslasega ise teile tuleb, siis sel ajal istugu tüdruk vaikselt oma toas.

Oli venna ja tema elukaaslase vahelise tüli põhjus mis iganes, õde end sellesse segada ei tohi ja veel vähem tohib ta vennale tema valikut ette heita. Kui käituda ei oska, siis hoidku eemale.

Meie peres oli omal ajal samuti analoogne teema üleval, et teismeline tütar hakkas venna pruudiga pirtsutama ja tema välimust ning iseloomuomadusi kommenteerima. Minu meelest oli 1/3 tegemist teismelise jonniga ja 2/3 armukadedusega (a`la “see eit võttis minult venna ära:) Mina olin selles asjas konkreetne – sina venna pruudiga koos elama ei pea ja midagi halba sulle tehtud ei ole, nii et hoia oma arvamus enda teada.

Vastuseis lahenes siis, kui tütrele peigmees tekkis. Siis ühtäkki mahtusid kõik kenasti ühte ruumi ära ja paar aastat hiljem oli tütar see, kes oma vennale “sa võiksid juba ettepaneku ka teha” meelde tuletas. Nüüd, kümmekond aastat hiljem, on mu tütar ja minia lausa sõbrannadeks saanud.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 16-aastane ei tule enamasti kunagi oma toast välja, ükskõik, kes meil külas on. Sööma ka ei tule. Las istub seal omaette, mul üsna ükskõik sellest.
Hiljuti käis külas vanem laps oma elukaasalsega ja pärast küsisid mu käest, et kas ta istubki oma toas kogu aeg niimoodi. Mingit vaenu laste ja ühe lapse elukaaslase vahel pole, pigem vastupidi, suhted on väga soojad, aga pubekas istub ikka oma toas ja hiljem hiilib kööki sööma.
Tal ei ole midagi selle vastu, kui tema tuppa temaga juttu ajama minnakse, aga välja ta sealt ei tule. Selline “Siin me oleme” – ma ei tule siit alla! – tunne on kohati. Õnneks on kõik mu sugulased-sõbrad normalaased inimesed ja aktsepteerivad teda sellisena nagu ta on.

Teemaalgataja, las ta istub oma toas, mis sellest siis halba on, miks ta peab tingimata osalema mingitel istumistel, mis teda häirivad? Küll see kiiks üle läheb, kui ta rahule jätta.
Sundimisega kasvatad ainult trotsi ja lisaks rikud ära kõigi kodakondsete tuju. Ta on lihtsalt armukade ja näitab seda ka välja. Laske inimesel olla, ärge sundige teda osalema igast pereüritustel, et peab ja muidu pole viisakas.
Kui hakkab aga inetusi rääkima, siis ütle, et vend ja Sina nii ei arva ja teistest nii ei räägita. Praim variant oleks, kui vend ise temaga sellele teemal räägiks. Minul on poeg nii mõnegi pubeka probleemi aidanud lahendada, ma mõnikord lausa palun, et ta poeg ise selle 16-aastasega räägiks. Minu jutt ei pruugi sugugi nii hästi töötada.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kuigi tänasel päeval tunduks mulle üsna kummaline, kui keegi oma toast välja ei tule, ehkki ta vend külla tuli, siis oma pubekaaega meenutades tuleb analoogseid olukordi meelde küll ja veel. Põhjus lihtne: meil oli tol ajal väga suur suguvõsa ja käidi pidevalt külas. Võibolla ka sellega seotult, et elasime maal suures majas ja linnast vooris pidevalt mingeid sugulasi. Praktiliselt polnud nädalalõppu, kus kuus-seitse komplekti külalisi läbi ei astunud. Kui aga endal oli samal ajal koolitöid teha või mõni huvitav raamat läbi lugeda, siis oli üsna loomulik, et ma nende külaliste silma alla ei tulnud, vaid üksi oma toas oma asju edasi tegin. See oleks ju täiesti hulluks ajanud, kui oleks nende kõigiga suhtlema pidanud! Ja õudselt tüütu oli ka kõiki neid tädisid ja onusid pidevalt näha ja kuulata. Ma ei tea, kuidas mu ema sellega hakkama suutis saada.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.12 22:23; 01.01 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina 16-aastasena vihkasin ka oma venna tollast elukaaslast. Põhjuseks see, et ta loobus kunagi oma vastsündinud lapsest (enne suhet minu vennaga). Mitu aastat ma lihtsalt ei suhelnud temaga peale viisakusväljendite: “tere, palun, tänan, head aega” jne. Mingil hetkel siiski hakkasime ka veidi rohkem suhtlema, aga sisimas tundsin ikka tõrget.

Mingit uksepaugutamist küll ette ei kujuta, meie kodus lihtsalt polnud sellist kommet (ja meil oli väga suur pere, 8 last).

Oma 15-aastane tütar aktsepteerib oma vendade abikaasasid ja kui need talle ei meeldiks, siis päris kindlasti demonstratiivselt ta seda välja näitama ei hakkaks. Küllap istuks ka oma toas peale pealiskaudset tervitamist. Aga seda teeb ta külaliste puhul praegugi, st mingil ajal eemaldub oma tuppa. Mingit draamat sellest välja ei loe, pubekal ongi täiskasvanute seltskonnas igav 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene lauas käituda ei oska, siis teda sinna ei kutsuta. Nii oma 16-aastasele ütlegi. Loomulikult valib ta oma toas passimise. Las passib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )


Esileht Pereelu ja suhted Tütar vihkab venna elukaaslast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.