Esileht Koolilaps Tütarlapsele kleit põhikooli lõpetamiseks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Tütarlapsele kleit põhikooli lõpetamiseks

Postitas:
Kägu

Kas olete kleidid lasknud õmmelda või kus oleks hea valik kleite lõpetamiseks?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma õmblesin endale põhikooli lõpus kleidi ise. Aga ma käisin ka õmblusringis, nii et seal juhendaja aitas lõike kohandamisega.

Mingi idee, missugune see kleit peaks olema, võiks ju ikka endal olla juba. Niimoodi lampi ei saa isegi soovitada midagi.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on üks korralik kadalipp. Las tüdruk ise otsib ja teeb eeltööd, muidu ei tule sellest välja midagi – miski ei sobi ja ei meeldi.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie ostsime valmis kleidi poest, eelarve oli ka paigas (enam täpsemalt ei mäleta,aga alla 100 euro kindlasti, pigem midagi 50-60 kanti). Mul laps muidu selline, et kannab pool aastakest ja siis läheb kuhugi taaskasutusse, ise ostan pigem selliseid riideid, mida saab kanda kuni läbi kuluvad. Proovisime mitut sellist tütarlapselikku, aga ükski talle ikka ei meeldinud, lihtsa lõikega ja pigem ühevärvilist, kellukesekujulise seelikuosaga,  lõpuks ostis hoopis pika ühevärvilise kleidi pitsist ülaosaga, sama kleidiga lõpetas ka omal soovil gümnaasiumi.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean, et paljud ostavad sel aastal pükskostüümi. Pidi noorte hulgas popp olema.
Las ise otsib netist või käib sõbrannaga poodides. Kui midagi leiab, saadab pildi ja  lähete pärast koos vaatama..

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kehaehitus lihtne, siis poodides on piisavalt kleite.

Meil oli talvel kleiti tarvis, isegi 2 tk leidsime poest.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kehaehitus lihtne, siis poodides on piisavalt kleite.

Mul on kolm lihtsa kehaehitusega tütart ja pole kellelegi ei põhikooli ega gümnaasiumi lõpetamiseks lihtne olnud poest kleiti leida. Kui ma mõtlema hakkan, siis viie lõpetamise peale on üks kleit lastud õmmelda ja neli e-poest tellitud – Tallinna kaubandusvõrgust ei ole õnnestunud veel ühtegi leida. Ja meil ei ole olnud olematu eelarve, ma olen olnud valmis u 150€ maksma.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kehaehitus lihtne, siis poodides on piisavalt kleite.

Meil oli talvel kleiti tarvis, isegi 2 tk leidsime poest.

Väga huvitaks, et milline täpsemalt on LIHTNE kehaehitus? 😀

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga huvitaks, et milline täpsemalt on LIHTNE kehaehitus? ????

Sale ja keskmise pikkusega, ehk et standardile vastav, mina oletaks.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga huvitaks, et milline täpsemalt on LIHTNE kehaehitus? ????

Sale ja keskmise pikkusega, ehk et standardile vastav, mina oletaks.

Millisele standartile?

+1
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

milline täpsemalt on LIHTNE kehaehitus?

Ma pakuks, et see, mis on “numbrisse”, millisesse, polegi nii oluline.

St keskmist kasvu, mitte liiga pika torsoga, mitte liiga suure rinnalaiusega jms.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas olete kleidid lasknud õmmelda või kus oleks hea valik kleite lõpetamiseks?

Ostetud kleidid.

Kleidi juures on oluline, et istudes ta liiga lühike ei oleks ja ei jääks muljet, et tegu on lõbutüdrukuga.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tütar taaskasutuse fanaatik, nii et lõpukleidi ostis ka taaskasutusest Pärnu zigrimigrist.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nüüd poest osta veel, võib juhtuda et teistel sama kleit. Mu lapse lõpetamisel oli üht väga ilusat montoni kleiti nii lõpetajate kui emade seljas. Kui selline võiks häirida.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga huvitaks, et milline täpsemalt on LIHTNE kehaehitus? ????

Sale ja keskmise pikkusega, ehk et standardile vastav, mina oletaks.

Millisele standartile?

Sellisele, kus proportsioonid on paigas. Loogiline ju.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga huvitaks, et milline täpsemalt on LIHTNE kehaehitus? ????

Sale ja keskmise pikkusega, ehk et standardile vastav, mina oletaks.

Millisele standartile?

Sellisele, kus proportsioonid on paigas. Loogiline ju.

See, et proportsioonid on paigas, ei taga veel valikut. Proportsioonid võivad olla paigas ka siis, kui inimene on 150 või 190 cm pikk, ometi kleiti on raske leida.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie saime omal ajal Liina Steinist viimase eksemplari -50%. Selline lihtsam kleit oli ja maksis u 150. Gümnaasiumi lõpetamiseks lasime teha Donna Nordica salongis pika kleidi. Tuli väga ilus, maksis u 160.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et proportsioonid on paigas, ei taga veel valikut. Proportsioonid võivad olla paigas ka siis, kui inimene on 150 või 190 cm pikk, ometi kleiti on raske leida.

Seda juba öeldi ju, et keskmise pikkusega. Kõige rohkem on saada kleite keskmisele pikkusele 170 cm ja 36-38 nr. Kui sellele vastad, on kleiti leida tunduvalt lihtsam kui siis, kui oled keskmisest lühem, pikem, saledam, paksem. See on ju loogiline, miks peab seda sada korda üle seletama.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Netist sai tellida ja õmbleja kohendas õigeks. Lapsel siis pikk kreekastiilis lühikeste varrukatega kleit ja ca 4-5 cm konts.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüdrukute vanemad, kelle lapsed panevad aktusele kontsakingad, siis palun laske kodus nendega rohkem kui üks kord käia. Alati on aktusel kurb vaadata neid tüdrukuid, kelkel esimest korda kontsaking. Kõnnak on veider ja selline tunne, et kukuvad kohe ümber.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüdrukute vanemad, kelle lapsed panevad aktusele kontsakingad, siis palun laske kodus nendega rohkem kui üks kord käia. Alati on aktusel kurb vaadata neid tüdrukuid, kelkel esimest korda kontsaking. Kõnnak on veider ja selline tunne, et kukuvad kohe ümber.

Kui see märkus oli minu 4-5cm kontsa jutu peale siis jaa, lisame kulutuse-kevadsaapad, et kontsaga käimine saaks lõpupeoks harjunuks. ????

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga huvitaks, et milline täpsemalt on LIHTNE kehaehitus? ????

Sale ja keskmise pikkusega, ehk et standardile vastav, mina oletaks.

Millisele standartile?

Sellisele, kus proportsioonid on paigas. Loogiline ju.

See, et proportsioonid on paigas, ei taga veel valikut. Proportsioonid võivad olla paigas ka siis, kui inimene on 150 või 190 cm pikk, ometi kleiti on raske leida.

Nii kahju. 150 ja 190 cm pikkused tütarlaps pole just väga keskmised, aga ma saan aru, et mõne jaoks on mingi “oma asja ajamine”  olulisem, kui talupojamõistuse kasutamine.

Üldjuhul on paremini saada jah just selliseid riideid, kelle rind, vöö ja puus on kuuluvad kõik ühte suurusnumbrisse ja vist on ka nii, et mida väiksem number, seda suurem valik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldjuhul on paremini saada jah just selliseid riideid, kelle rind, vöö ja puus on kuuluvad kõik ühte suurusnumbrisse ja vist on ka nii, et mida väiksem number, seda suurem valik.

Ei ole. Kõige rohkem on saada numbrit 38-40, 34 ja 36 palju vähem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Airily.ee – ilusaid kleite seal ja yaga.ee

0
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tallinn Dolls’st vaataks ka valikut. Seal see pluss, et tegelevad ka õmblustööga kohapeal, kui vaja midagi kohendada või soov lasta sootuks midagi õmmelda. Riided on minu arvates küllaltki noortepärased seal.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie saime Dresshousist Estonia puiesteelt Tallinnas.

https://dresshouse.ee/en/20/maxi-dresses

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli see ka täielik peavalu. Alustasime kleidiotsinguid küll juba talvel (et oleks aega ka e-poest tellida) ja tütar teadis üsna täpselt, millist soovib (see tegigi asja lõpuks väga keeruliseks), aga kui mai lõpuks polnud sobivat leidnud, siis läks kogu meie eelarve jm plaanid vastu taevast. Lõpuks lasime Mia ja Leelas õmmelda, ilusad kangad, tütarlapselikud tegumoed ja väga meeldiv teenindus, aga hind oli tegelikult tugevalt üle meie planeeritud eelarve. Kuna oli maskikohustus, siis õmmeldi ka see kleidi kangast. Kallimate poodide eeliseks on see, et nad märgivad üles, mis kool, mis klass, et kangas või kleit aktusel ei korduks.

Soovitan samuti vaadata ka pükskostüümi, eelmisel aastal oli umbes viiendikul tüdrukutest just selline lahendus ja mõjus väga šikina.

Muidu soovitan Dresshouse’i, samuti võib vahel Mohitost midagi ilusat ja taskukohast leida, aga jah, on oht, et keegi satub sama kleidiga üritusele. Liina Steinil on ka väga ilusad kleidid, aga arvan, et hinnaklass pigem ülikooli lõpuaktuseks sobivam (ja sedagi juhul kui üliõpilane ise pool suudab maksta).

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Liina Steinil on ka väga ilusad kleidid, aga arvan, et hinnaklass pigem ülikooli lõpuaktuseks sobivam (ja sedagi juhul kui üliõpilane ise pool suudab maksta).

    Mul on neljas tütar sel aastal keskkooli lõpetamas ja võin üsna kindlalt öelda, et kleidi valimine muutub iga lõpetamisega järjest lihtsamaks – st kõige muretumad on olnud magistriaktused???? Põhikoolis on see paanika kõige suurem ja maani õhtukleite ka üldpildis kõige rohkem.

  2. Tänavu ilmselt tuleb ka esimene doktorikraad meie perre ja praeguse info kohaselt võetakse lihtsalt kapist mõni pidulikum kleit.
+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärnu mnt on Get dressed pood ja sealt saime põhikoolilõpetajale kleidi. Gümnaasiumi lõpuaktusele saime üldse Iirimaalt kleidi Folkster vms poest. Nad saadavad ka Eestisse. Me ostsime kohapealt ja polnud vaja tagastamisega tegeleda. Muidu seal numbrid vastavad suurusele. Sain ka endale pidulikumad riided.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läksime eelmisel kevadel soovituste peale sinna Get Dressed poodi – no täiesti kohutavast materjalist on kõik need kleidid seal. Paari kleiti laps proovis, kuna oli juba meeleheitel, aga jätsime ikkagi ostmata. Odavad olid küll, aga see oli ka ainus pluss.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Koolilaps Tütarlapsele kleit põhikooli lõpetamiseks