Esileht Koolilaps Tütre kiusajad plaanivad samasse gümnaasiumisse minna

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )

Teema: Tütre kiusajad plaanivad samasse gümnaasiumisse minna

Postitas:

Laps vahetas seismendas klassis kooli, kuna sattus endiste sõbrannade kiusamise ja tõrjumise alla. See oli väga, väga raske aeg. Eelmine nädal selgus  et lapse poolt välja valitud kooli kandideerivad ka 3 kiusajat. Selles, et nad kôik ka sisse saavad, ma üldse ei kahtlegi sest kôik on head õpilased. Nagu ka minu tütar. Väga nõme olukord, vanad haavad jälle lahti kisutud. Need endised sõbrannad ei ole mingit pidi muutunud ka, ikka lasevad oma vana rada pidi edasi. Enne kui mu laps nad sotsmeediast blokkis, mônitasid teda kohe mõnuga. Muuhulgas ringlesid mu tütrest meemid jms.

Tuju nullis. Tütrel ka muidugi.

+61
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.02 12:35; 25.02 13:09; 25.02 13:43; 25.02 14:26; 25.02 14:32; 25.02 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tobe, aga kas mõnda teist kooli ei ole silmapiiril? Endal oleks lihtsalt palju kergem, eks muidugi võib ju loota, et siiski on välja kasvanud või vähemalt on seal teine seltskond, kes ei lase kiusul edasi toimuda, kuid jah, tütre asemel oleks endalgi siiski ebamugav igatepidi.

+33
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 12:38; 25.02 12:43; 25.02 15:51; 25.02 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tobe, aga kas mõnda teist kooli ei ole silmapiiril? Endal oleks lihtsalt palju kergem, eks muidugi võib ju loota, et siiski on välja kasvanud või vähemalt on seal teine seltskond, kes ei lase kiusul edasi toimuda, kuid jah, tütre asemel oleks endalgi siiski ebamugav igatepidi.

Masendav, et kiusatav on see, kes peab loobuma enda välja valitud koolist, kiusatav on see, kes peab maksma tulevikus kinni oma psühholoogil käigud ja teraapia jne.

Jah, ega ma ise ka head lahendust ei tee, isegi kunagi kiusamise pärast kooli vahetanud. Vähemalt on sinu tütrel (ilmselt) seljatagune ema näol olemas.
Kui ta ise selline vaikne introvert, siis ilmselt see ka variant pole, et paneks need kiusajad paika.
Kui minu lapsega nii tehtud oleks, siis oleksin lasknud mehel selle asja ära klaarida, kasvõi füüsiliselt. Kiusajad PEAVAD saama tunda seda, mida nad teistele põhjustavad. Aga oleneb muidugi emast/isast, kõik pole selleks suutelised.

+68
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt tuleks mitmesse kooli kandideerida ja valida siis see, kuhu need kiusajad ei lähe.

Mina isiklikult läheks kandideeritavasse kooli direktori juurde ja mainiks situatsiooni. Kui oleksin kooli direktor, siis ma neid kiusajaid kooli vastu ei võtakski üldse. Aga noh, tõendeid kiusamise kohta tuleks muidugi mulle ka esitada (need meemid näiteks).

+53
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tobe, aga kas mõnda teist kooli ei ole silmapiiril? Endal oleks lihtsalt palju kergem, eks muidugi võib ju loota, et siiski on välja kasvanud või vähemalt on seal teine seltskond, kes ei lase kiusul edasi toimuda, kuid jah, tütre asemel oleks endalgi siiski ebamugav igatepidi.

Masendav, et kiusatav on see, kes peab loobuma enda välja valitud koolist, kiusatav on see, kes peab maksma tulevikus kinni oma psühholoogil käigud ja teraapia jne.

Jah, ega ma ise ka head lahendust ei tee, isegi kunagi kiusamise pärast kooli vahetanud. Vähemalt on sinu tütrel (ilmselt) seljatagune ema näol olemas.

Kui ta ise selline vaikne introvert, siis ilmselt see ka variant pole, et paneks need kiusajad paika.

Kahjuks nii on, muidugi võiks ju vastu hakata jne, aga kolm ühe vastu ja ei tea kuidagi, kuidas see laheneb, endal lihtsalt ongi kergem. Muidugi ajab närvi. Mind võõrastki ajab närvi, aga alaealistega ei tee sa ka kahjuks midagi.. Kool ei saa ka ütlemise peale, et tegemist on kiusajatega, ju midagi teha. Samas, kui on tõendid, et need meemid jne on nende tehtud, siis selle info edastaks küll kooli võib-olla.

Kas on üldse kindel, et nad seda kolmekesi meelega ei ole teatanud, et samasse kooli, et kiusata? Võib-olla said kuskilt haisu ninna ja meelega, kui ikka tõsimeeli siiani kiusavad?

+24
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 12:38; 25.02 12:43; 25.02 15:51; 25.02 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gümnaasiumisse on üldiselt tulemas alati palju õpilasi ja luuakse erinevad õppesuunad. Nad ei pruugi samasse klassi või kursusele saada. Oleneb koolist. Alati on omas koolis võimalik minna ja gümnaasiumi õppejuhiga arutada rahulikult teemat ja selgitada olukorda. Üldjuhul gümnaasiumis olukord muutub paljuski, nad ikka juba targemad ja saavad maailmast ka rohkem aru. Kuid ma läheks ja räägiks olukorrast õppejuhile ja muide, ega ikka ei taheta sellise taustaga noori kooli, kel selline ajalugu taga, olgu siis hea õppeedukusega või mitte. Ja ei satuks samale õppesuunale, on ka kokkupuude väiksem. Aga üldiselt on see nõme olukord.

+39
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõuetut viha tektab selline asi. Kas vähemalt nende meemide levitamise osas ei saaks veebikonstaablite ja kasvõi mõne juristiga neidudele selgitusi jagada? Ma muidugi ei tea, mis seal meemi peal on, aga mitte kellegi avalikult mõnitamine ei ole lubatud. Ilmselt arvavad, et nad on puutumatud.

+42
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 12:49; 25.02 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti edastaks info kooli, koos tõendusmaterjaliga. Loomulikult nad ei pea seda arvestama, aga ei ole võimatu. Siis on omalt poolt kõik tehtud ja kui vaja, lihtsam leppida teise kooli minekuga (“seal ei olekski hea, kui juhtkonna arvates pole kiusamine probleem”).

+29
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaks ka uue kooliga rääkida. Võin lihtsalt lohutuseks öelda, et meil jäeti aastaid tagasi keskkooli vastu võtmata 2 kiusajat, kes põhikooli ajal paari õpilasega vaimselt vägivallatsesid. Nende puhul oli muidugi probleem ka selles, et nende vanemad olid väga ülbed, õigustasid oma lapsi ja tegid ohvreid maha – ehk ei kutsunud oma lapsi korrale. Üks kiusatav lahkus nende tõttu 6ndas klassis.

Õppekomisjon otsustas, et käitumise tõttu nad meie kooli keskkoolis ei jätka, mille peale ülbed vanemad muidugi kooli kaebama tulid, kuidas nende võsukestele liiga tehakse. Õnneks oli ka nende kiusajate vaimne võimekus keskpärane või alla selle ning sai lisaks halvale käitumisele sellele rõhuda.

Ehk läheb teilgi õnneks.

+30
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 12:59; 25.02 15:03; 25.02 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saada mõni kiilakas kooli juurde, kui kiusajaks ka meesterahvad.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps vahetas seismendas klassis kooli, kuna sattus endiste sõbrannade kiusamise ja tõrjumise alla. See oli väga, väga raske aeg. Eelmine nädal selgus et lapse poolt välja valitud kooli kandideerivad ka 3 kiusajat. Selles, et nad kôik ka sisse saavad, ma üldse ei kahtlegi sest kôik on head õpilased. Nagu ka minu tütar. Väga nõme olukord, vanad haavad jälle lahti kisutud. Need endised sõbrannad ei ole mingit pidi muutunud ka, ikka lasevad oma vana rada pidi edasi. Enne kui mu laps nad sotsmeediast blokkis, mônitasid teda kohe mõnuga. Muuhulgas ringlesid mu tütrest meemid jms.

Tuju nullis. Tütrel ka muidugi.

Otsite uue kooli järelikult või lööte pea püsti ja annate kiusajatele vastulöögi. Nii lihtne ongi.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peab kiusatav iga paari aasta takka muudkui ühest koolist teise jooksma? See lõputu põgenemine kiusajate eest ei ole ju lahendus. Lõpetab laps gümnaasiumi, tahab minna ülikooli aga sealgi on samal kursusel ikka need kiusajad ees?

Mina käiks samuti direktoriga rääkimas ja esitaksin ka tõendid, nii palju kui neid olemas on. Ka kooli juhtkond on ikkagi huvitatud võimalikult heast sisekliimast oma koolis; nad ei saa kiusajaid niisama välja visata kui nood seal juba õpivad, kuid nad saavad jätta vastu võtmata noored, kelle kohta on juba eos infot, et tegemist on konfliktsete õpilastega, kellega ilmselt hakkab tekkima probleeme.

+41
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 13:08; 25.02 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiusamine algas 5-ndas klassis ja sai lõpu koolivahetusega peale 6-ndat klassi.  11-13 aastaste tüdrukute vastu füüsiliseks minna, nagu siin keegi soovitas, no ei. Kiusajate vanemate suhtumine oli, et “nad nii suured juba, ajagu ise omi asju, no ei saa ju nii õrnake ka olla ja otsigu S siis uued sõbrad” . Mu laps muutus tundmatuseni, sellepärast see koolivahetuski ette võeti. Kartsime küll, aga pidime riskima. Uues koolis sujus kõik kohe algusest, esimene veerand oli vast selline kõhe tunne veel sees. Aga leidis sõbrad, klass võttis ruttu omaks. Ma tegelikult mõtlesin sellele, et gümnaasiumisse teatada. Samas oleks see nagu “kättemaks”? No ja tegemist ju ikkagi vaid lastega.

+25
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.02 12:35; 25.02 13:09; 25.02 13:43; 25.02 14:26; 25.02 14:32; 25.02 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäevaql tuleb koguda tõendeid ja fakte, et oleks võimalus tõestada. Sõnumid, laim, salvestused telefonis, iga pisiasi tuleks kirja saada.

+20
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 13:10; 25.02 13:12; 25.02 13:24; 25.02 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nl ja tegemist ju ikkagi vaid lastega.

Kas selle pärast peaks siis ühel lapsel saama psüühika rikutud, et teiste teod välja ei tuleks?

+35
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 13:10; 25.02 13:12; 25.02 13:24; 25.02 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaks siiski uus kool valida. Ei usu, et seal koolis nad kokku ei satuks ja kõik ei korduks. Teises koolis, on suurem võimalus, et nad kokku ei puutu ja ei saa kiusata. Kuidas oled ise vanemana sekkunud kiusamisse, et oma last kaitsta? Peale kustutamise ja blokeerimise oled veel midagi ette võtnud?

+5
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gümnaasiumisse on üldiselt tulemas alati palju õpilasi ja luuakse erinevad õppesuunad. Nad ei pruugi samasse klassi või kursusele saada.

Tahtsin ka sama öelda, et nad ei pruugi ju üldse samasse klassi kandideerida. Läksin ise ka pärast põhikooli gümnaasiumi, kuhu sattus ka endisi klassikaaslaseid, aga nad olid hoopis teises klassis ja absoluutselt ei puutunud nendega kokku.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin positiivsema poole pealt kommenteerida, et asi ei pruugi nii hull olla. Gümnaasiumiks on noortel enamasti mõistus peas ja kiusajatel endilgi häbi. Lisaks ei pruugi uus klass kiusajatega kaasa minna, võibolla läheb hoopis vastupidi.
Aga kooli juhtkonnaga võid tõendite olemasolul sellest juttu teha küll. Kui aga otseseid tõendeid ei ole, siis on keerulisem.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei või koolis teemat üles võtta, kas me elame mingi ikke all, et ei või asjadest rääkida nii nagu need on. Nii ei muutugi midagi. Ja need naeravad pihku. Hädasolija loodab, et teda aidatakse, et märgatakse, ilma et ta seda rääkima peaks. Ja ta jääbki ootama. Ja nagu välja tuleb,. jääb ootama ka siis ,kui osad asjast juba teavad.
Kuna vanemad teavad, siis ärge jookske nende kiusajateeest koos lapsega ära. Tehke midagi. Võtke ühendust nende kiusajate kodudega. Vanematega. Ja kohe asja juurde. Nende asi on teha nende laste sellisele käitumisele lõpp. Ja kohe on nende suhtumisest ka näha, kas nad teevad seda või ei. Mängima nendega ärge hakake. Suhtumine on kohe näha. Kui sealt koostööd ei tehta ja asja selgeks ei saa, siis kooli teatada. Ja seda neile ka ütled. Huvitav oleks näha, kui paljudel on veel siis seda nõukaaja  või mulle-on kõik lubatud mentaliteeti. See murtakse.

 

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.02 13:10; 25.02 13:12; 25.02 13:24; 25.02 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks ka seda, et kui kiusajate vanemad ütlevad, et suured inimesed, saagu ise oma asjad räägitud – kui rääkija rääkimisest ei aita, ta on lisaks eemale hoidnud, blokeerinud, teise kooligi läinud, kas siis ongi aktsepteeritav, et lamajat peab edasi lööma? Et need, kes on ujedamad, introvertsemad, õrnema nahaga tulebki klobimiseks üles riputada?

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 12:49; 25.02 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mina kirjutaksin sinna kooli, aga enne tuleb kokku koguda ka tõestusmaterjal. Kas endises koolis õpetajad olid teemast teadlikud? Siis lisaks ka nende kontaktid.

Kas ei olnud mingi aeg tagasi artikkel, kuidas väga heade tulemustega õpilane ei saanud gümnaasiumi ja seda põhjendati tema sobimatu käitumisega.

Igal juhul kui teie last kiusatakse, siis salvestage ja koguge tõendeid. Proovige kiusajate vanemate ja õpetajaga vestlus kokku leppida ja tee ettepanek see diktofoniga salvestada või siis protokollida.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 13:35; 25.02 13:52; 25.02 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ma võtsin midagi ette. Koolivahetust ju poleks toimunud, kui mina sellega nõus poleks olnud. Kaitsesin oma last ju sellega. Terve kuues klass muudkui soodustasin muid sõbrasuhteid (lapse trennikaaslased näiteks, vanad lasteaiakaaslased jne), mõtlesin koolivaheaegadeks tegevusi välja, et ta ennast üksi ei tunneks jne. Aga nägin, et lapsel oli hull pinge peal, koolis tundis ennast nullina. Direktori juures käisin, koolipsühholoogi juures. See kõik ju dokumenteeritud ka loodetavasti. Mingit abi ei saanud, kiusajate vanematega rääkimine oli mõttetu. Peale seda läks lapsel koolis olukord alati hullemaks.

Ma täna mõtlesin, et see koroona ja distantsõpe oleks võinud paar aastat varem tulla. Oleks mu lapse piinad kergemad olnud. Täna tundub, et tütar on endine ehk siis rõõmus meel ja optimism on tagasi. Ütleb, et saab gûmnaasiumis hakkama, isegi kui ühte klassi sattuvad. No ma kahtlen..

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.02 12:35; 25.02 13:09; 25.02 13:43; 25.02 14:26; 25.02 14:32; 25.02 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Sel juhul kirjuta kindlasti. Direktor on teadlik, psühholoogi külaskäik jne. Pane juhtumi kronoloogia kirja. Kaitse oma last.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 13:35; 25.02 13:52; 25.02 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne kui mu laps nad sotsmeediast blokkis, mônitasid teda kohe mõnuga.

Erinevad ajastud, erinevad käitumismudelid:

– 90ndad.
Võeti see mõnitaja sõprade, isa, onu, ema uue “kuti”, kelle iganes, keegi ikka oli, poolt kinni, seoti tooli külge ja söödeti talle pisut koerakakat. Määriti sellega ka tema nägu jne.
Rohkem ta igal juhul ei soovinud midagi sellist teha.
Asi vaibus.

– 2020.ndad, peaaegu juba nagu täna:
Kõikidel klaviatuuridel on olemas “Prnt Scn” nupp.
Vajutad mõnuga mõnitamise hetkel seda nuppu, mitu korda, korduvalt, kutsud isegi ise seda mõnitaja teksti esile, et oleks mingi täiega “mõnuga”.

Siis, kontakteerud kodanik advokaadiga (Sarv jne), kes korraldab tuginedes antud tõenditele kogu asja ära.
Kahjutasu saadakse kätte ja kõik unustavad teema.

Siin teemas ILMSELGELT ei saanud mitte kumbagi ajastu meetodit kasutada, sest (variandid)
1. kogu algne väide oli vale. (keegi kedagi ei mõnitanudki)
2. ei tahetud mingit jama korraldada, sest omalegi nagu natuke meeldis. Ja sobis nagu ettekäändeks, miks on s..tt kool, miks on õppeedukus madal jne. Noh, sihuke tavaline luuserite luuletus, mida käoemmed täiega ostavad.
Ja pärast veel teematavadki.

+1
-47
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma soovitaks siiski uus kool valida. Ei usu, et seal koolis nad kokku ei satuks ja kõik ei korduks. Teises koolis, on suurem võimalus, et nad kokku ei puutu ja ei saa kiusata. Kuidas oled ise vanemana sekkunud kiusamisse, et oma last kaitsta? Peale kustutamise ja blokeerimise oled veel midagi ette võtnud?

Kirjutad nii, nagu oleks käe-jala juures alati vabalt valida kümnete kaupa koole! Mine ühte, mine teise, mine kolmandasse, mine neljandasse… Muudkui põgened kolme teismelisest kiusajaplika eest, lõputult. Ja mis siis, kui TA laps vahetabki pärast kiusamist kooli vahetamist jälle uuesti kooli, läheb taas kuskile mujale – ent mis garanteerib, et ka nood kiusajad sinnagi järele ei tule? Ja mis siis, kui üks kiusaja jääb edasi olemasolevasse kooli, ent teine kiusaja lahkub teise kooli – sinna, kuhu TA laps on vahetanud?

Mis puutub kustutamisse, siis kustutamine ei pruugi olla tark tegu olukorras, kus pigem just tuleks kõike talletada, tõendeid koguda.

Soovitan direktoriga või õppealajuhatajaga isiklikult rääkida, st kohale minna. Mitte teha seda kirja teel vms. Olen ka ise tegelenud oma lapse kiusamisteemaga ja kahjuks kogemus selline, et miskipärast ei võeta kirjalikke pöördumisi eriti tõsiselt, Sinu kiri lihtsalt mattub meilipostkasti teiste meilide alla, tuleb vaid automaatvastus: “Täname pöördumise eest, tegeleme asjaga esimesel võimalusel”. Tegelikult seda kirja ei pruugita alati avadagi, või avatakse, aga loetakse diagonaalis läbi. Kõige kindlam moodus on selline, et koostad kodus kirja, kuhu paned võimalikult lühidalt ja konkreetselt punktid ja oma soovi. Seejärel lähed kohale, räägid teema lahti ja annad neile kirja. Võib ka nii, et kõigepealt käid koolis vestlemas, pärast kirjutad kirja kodus valmis ja saadad meiliga kooli.

Minu tütar pidi koolikiusamise pärast kooli vahetama. Praegu on kõik hästi. Ent rohkem kui ühe korra ei tahaks küll sedasi “minema joosta” – ka põgenemine jätab lapse psüühikale oma jälje, annab talle kurva teadmise, et ebaõiglus jääb, lihtsalt ohvri kohuseks on lakkamatult põgeneda. Seega jääb üle vaid loota, et kiusajad esimesest koolist ei tule mu lapsele uude kooli järele.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 13:08; 25.02 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tütar ise positiivselt meelestatud ja usub, et saab hakkama, siis ma arvan et pigem ise kaasa julgustada. Mitte soovitada kooli vahetada ja nö põgeneda.

Kui tal praeguses koolis on enesekindlus kasvanud ja uued sõbrad tekkinud kolme aasta jooksul, siis oleks ilmselt kooli vahetus isegi raskem.

Kui uute klassikaaslaste seas on tekkinud usaldusvâârsed sôbrad, siis ehk oleks just abiks kui ta neile räägiks, et vot selline lugu et eelmisest koolist kiusajad tulevad siia kooli. Äkki siis kui sôbrad ka teadlikud ja toeks on kergem hakkama saada kui probleemid peaks tekkima.

Praegu on tal ju nö koduväljaku eelis- tema on tuttavas keskkonnas sôprade keskel, aga kiusajad tulevad uude keskkonda…nii on lootust et ehk ei tekigi konflikte.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga leidis sõbrad, klass võttis ruttu omaks. Ma tegelikult mõtlesin sellele, et gümnaasiumisse teatada. Samas oleks see nagu “kättemaks”? No ja tegemist ju ikkagi vaid lastega.

Kuhu koolidesse sõbrad lähevad? Kui samasse, siis ei ole ju hullu. Sinu lapsel on juba oma ringkond.

Täna tundub, et tütar on endine ehk siis rõõmus meel ja optimism on tagasi. Ütleb, et saab gûmnaasiumis hakkama, isegi kui ühte klassi sattuvad. No ma kahtlen..

Kas ei võigi olla, et laps on mingil määral üle saanud, aga sina ei ole?
Saan aru, et sinu jaoks oli ka see kiusamise, kooli vahetamise jne aeg raske, aga kui laps arvab, et saab hakkama, lase tal (teda toetades) seda proovida. Võibolla ta on nö tänu kogemustele saanud varem küpsemaks, täiskasvanumaks kui nood nõmedad kiusajad ja ei võtagi enam neid lapsikusi nii südamesse.

Loomulikult peab kõrvalt jälgima, kuidas minema hakkab, aga ma ei jätaks küll seepärast soovitud kooli minemata.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 14:23; 25.02 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tütar ise positiivselt meelestatud ja usub, et saab hakkama, siis ma arvan et pigem ise kaasa julgustada. Mitte soovitada kooli vahetada ja nö põgeneda.

Kui tal praeguses koolis on enesekindlus kasvanud ja uued sõbrad tekkinud kolme aasta jooksul, siis oleks ilmselt kooli vahetus isegi raskem.

Kui uute klassikaaslaste seas on tekkinud usaldusvâârsed sôbrad, siis ehk oleks just abiks kui ta neile räägiks, et vot selline lugu et eelmisest koolist kiusajad tulevad siia kooli. Äkki siis kui sôbrad ka teadlikud ja toeks on kergem hakkama saada kui probleemid peaks tekkima.

Praegu on tal ju nö koduväljaku eelis- tema on tuttavas keskkonnas sôprade keskel, aga kiusajad tulevad uude keskkonda…nii on lootust et ehk ei tekigi konflikte.

Tegemist on kahjuks põhikooliga. Ka eelmine kool oli põhikool, kus kiusajad käivad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.02 12:35; 25.02 13:09; 25.02 13:43; 25.02 14:26; 25.02 14:32; 25.02 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gümnaasiumiastmes üldiselt on inimestel juba rohkem aru peas ja enam ei kiusata.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga leidis sõbrad, klass võttis ruttu omaks. Ma tegelikult mõtlesin sellele, et gümnaasiumisse teatada. Samas oleks see nagu “kättemaks”? No ja tegemist ju ikkagi vaid lastega.

Kuhu koolidesse sõbrad lähevad? Kui samasse, siis ei ole ju hullu. Sinu lapsel on juba oma ringkond.

Täna tundub, et tütar on endine ehk siis rõõmus meel ja optimism on tagasi. Ütleb, et saab gûmnaasiumis hakkama, isegi kui ühte klassi sattuvad. No ma kahtlen..

Kas ei võigi olla, et laps on mingil määral üle saanud, aga sina ei ole?

Saan aru, et sinu jaoks oli ka see kiusamise, kooli vahetamise jne aeg raske, aga kui laps arvab, et saab hakkama, lase tal (teda toetades) seda proovida. Võibolla ta on nö tänu kogemustele saanud varem küpsemaks, täiskasvanumaks kui nood nõmedad kiusajad ja ei võtagi enam neid lapsikusi nii südamesse.

Loomulikult peab kõrvalt jälgima, kuidas minema hakkab, aga ma ei jätaks küll seepärast soovitud kooli minemata.

Ma ei ole tõesti üle saanud. Kõik, absoluutselt kõik tunded tulid uuesti meelde, kui laps rääkis, et ilmselt selle 3 põrsaga ühte gümnaasiumisse läheb. Vältis mu pilku, nägin, et ka temal tuli see kõik meelde.

Ma olen ikka suht liimist lahti. Selline tunne on, et avalikustaks kogu loo – kooli (kes üldse, üldse ei aidanud). Hull viha jälle hinges tagasi, uskumatu, kas see kunagi päriselt üle ei lähegi?

+21
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.02 12:35; 25.02 13:09; 25.02 13:43; 25.02 14:26; 25.02 14:32; 25.02 15:58;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )


Esileht Koolilaps Tütre kiusajad plaanivad samasse gümnaasiumisse minna