Esileht Pereelu ja suhted Tuttavaga matkale

Näitan 6 postitust - vahemik 211 kuni 216 (kokku 216 )

Teema: Tuttavaga matkale

Postitas:

Naisel pole vahet, kellega ta asja arutab või filosofeerib.
Lihtsalt naine, kes on “keeruline olend” on tegelikult peast nii lihtne, et oskab mõelda ainult kellegagi rääkides.
Üksi olles see “keeruline olend” kahjuks mõtlemis- ega analüüsivõimeline ei ole.
Positiivne on see, et rääkimiseks sobib ka vabalt lausloll, vahetki pole, mis soost.

Mis seal imelikku on?

Mina olen ka selline inimene, kes mõnes küsimuses, millele ei oska kohe õiget lahendust leida, arutab asjad kellegagi läbi. Ma ei ootagi teiselt inimeselt konkreetset vastust või juhtnööre, kuidas edasi tegutseda. Mulle piisab sellestki, kui saan rääkida ja kuulata, kuidas vastaspool asja näeb. Ma ei pruugi temaga nõus olla ega tema arvamuse järgi hiljem talitada, aga see annab uue vaate, mis omakorda aitab asjad minu peas paika loksutada. Ja siis tuleb lahendus juba palju lihtsamalt.

Miks käiakse psühholoogide juures? Sama asi ju! Eelkõige selleks, et inimene saaks ennast tühjaks rääkida. Psühholoog ka ei anna konkreetset õpetust, kuidas inimene peab edasi käituma, vaid annab asjale erapooletu vaatenurga. Seejärel aitab inimesel ise õige otsuseni jõuda.

Perekool on kohati ideaalne psühholoog. Kui jätta kõrvale mõnede kägude mõnitamisvajaduse ja pahatahtlikkuse, leiab siit ka sõbralikke inimesi, kel on asjalikke mõtteid, soovitusi ning silmiavavaid vaatenurki. Ja mitte ainult teemaalgatajatele, vaid ka teistele lugejatele. Võõras inimene jätab arvamust avaldades kõrvale segavad faktorid ja näeb nõuküsija lugu täiesti uue ja erapooletu pilguga.

Paljudele inimestele sobib sedalaadi arutlemine. Miks see nii halvustamisväärne on?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 07:34; 08.08 07:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No eks proua tegelikult ju ikka lootis! Nagu kana, ke jookseb kuke eest, aga vaatab ikka igaks juhuks selja taha, kas kukk ka järgi tuleb…
Minu meelest oleks aeg omale reaalne elu moodustada. Kaks aastat põeb lahutust, ära kolida pole raha, sõbrad kõik maha jätnud, ainult perekooli tänulikud käod kuulamas. Anonüümsed persoonid.

Sinu kommentaare lugedes tundub, et oled väga ebameeldiv inimene.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 07:34; 08.08 07:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodame, et teemaalgataja käib kohtingul “uue mehega” ära ja jagab pärast meile siin muljeid:)

Ta ei lähe. Jänes on. Keegi kägu peab talle augu pähe rääkima. Ise ta nii tallaalune, vajab igas asjas paljude heakskiite. Täielik tuulelipp. Käod peaks teda sundima selleks. Kust nii abitud kobad küll tulevad…

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheb ikka, aga see piirdub kohviga.
Arvan, et kuigi see tundub ülimõistlik ja ideaalne korraldus, siis niikaua, kuni elatakse ühise katuse all ja tavalise perena hoolitsetakse laste eest (mille poolest see üldse paljude paaride elukorraldusest erineb?… Seksivabu ja vaid vormi poolest kooselusid on palju), ei teki mingeid uusi suhteid – teemaalgataja pole selleks valmis ja ei ole see eriti atraktiivne situatsioon ka uuele kavalerile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 14.07 11:55; 14.07 23:20; 15.07 13:36; 20.07 11:20; 20.07 11:59; 20.07 23:08; 21.07 12:01; 26.07 09:47; 30.07 08:17; 30.07 14:43; 06.08 15:10; 08.08 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudele inimestele sobib sedalaadi arutlemine. Miks see nii halvustamisväärne on?

Pakun, et halvustati pärast halvustamist.
(“Sinule kui meesterahvale ei jõua naiste mõttemaailm ka pika seletamise peale kohale.”)

Sesmõttes muidugi ebaviisakas, et halvustas vastu, aga sellest “keerulisest” sai ju suurepäraselt aru. Ja jõudis isegi enne lühikest seletamist kohale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodame, et teemaalgataja käib kohtingul “uue mehega” ära ja jagab pärast meile siin muljeid:)

Ta ei lähe. Jänes on. Keegi kägu peab talle augu pähe rääkima. Ise ta nii tallaalune, vajab igas asjas paljude heakskiite. Täielik tuulelipp. Käod peaks teda sundima selleks. Kust nii abitud kobad küll tulevad…

Mida selline halvustamine sulle küll annab?

Kas kõik inimesed peavad olema täiesti ühesugused, ehk siis täpsemalt sellised nagu sina?

Kahtlemine on ellujäämisstrateegia. Populatsioonis peab olema igasuguseid inimesi, nii pea-ees-tormajaid, kahtlejaid kui ka vahepealse otsustamiskiirusega inimesi. Tänu rahulikumatele on inimsugu püsima jäänud, tänu tormajatele edasi liikunud. Igasuguseid inimesi on vaja. Küll aga ei ole tegelikult vaja sinusuguseid lahmijaid ja halvustajaid. Ja muide, inimene, kes enne asja äraotsustamist vaatleb ja vaagib, ei ole tuulelipp. Tuulelipp on ikka see, kes kohe tormab, enne ühes, siis teises suunas, vastavalt sellele, kuidas tuul puhub.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.07 10:01; 25.07 01:30; 25.07 10:12; 06.08 13:36; 09.08 12:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 211 kuni 216 (kokku 216 )


Esileht Pereelu ja suhted Tuttavaga matkale

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.