Esileht Pereelu ja suhted Tuttavate kallal ohkijad

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Tuttavate kallal ohkijad

Postitas:
Kägu

Mida arvate inimestest, kes oma nina tuttavate eludesse topivad ja õpetusi jagavad? Kõike kritiseerib- rahakoti paksusest kuni minu meheni välja.

Alguses see tuttav polnudki üldse negatiivne, kuid nüüd on pidevalt midagi ohkida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei teeks tegemist sellisega. Las räägib kellegi teisega minust, kui tahab 🙂

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rahakoti paksuse kallal norimise kohta ütleks, et eks sa tee ise targemad valikud aga jäta mind rahule.

Mehe kallal norimise kohta ütleks, et eks ma ju võtsin selle mehe endale, mitte sulle.

Kui inimene selle peale ise suhtlemast loobub, siis ongi  probleem lahendatud.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mis Sa ise praegu teed? 😀

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida arvate inimestest, kes oma nina tuttavate eludesse topivad ja õpetusi jagavad? Kõike kritiseerib- rahakoti paksusest kuni minu meheni välja.

Alguses see tuttav polnudki üldse negatiivne, kuid nüüd on pidevalt midagi ohkida.

MIs valeminga tuttav teada saab milline su mees  on? Tuttavatele oma isiklikku elu ei räägi. Kõik, mida sa teisele räägid, on avalik teave. See läheb rändama, eriti kui tegemist on tuttavaga. Ei saa kellegi ellu nina toppida, kui pole infot ja teavet. Ehk ta arvab, et kui räägid, tahad nõu ja siis ta annabki. Miks peaks sinu tuttav teadma infot, et sulle mehe osas nõu hakata andma? Mina näiteks oleks täiesti kindel, et kui sa räägid mehest, tahad sa, et su meest lahatakse ja sulle nõu antakse.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teisi on parem õpetada, kui ennast. Kui lisada uudishimu ja tänitamise soov, pluss klatš, ongi koos kõik. Kuid klatš on minu meelest see, kui räägitakse seda, mis pole tõsi. Ju tal mingi huvi nende inimeste elamise vastu siiski on.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige jubedam on, kui mulle lahatakse mingit mulle tundmatut lehma lellepoega või suvalist kuulsust – absoluutselt ei huvita! Viisakalt kuulad ja püüad teemat vahetada aga aina käiatakse…

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei suhtle sellistega, üks tuttav oli, kes teadis tohutult kuulujutte ja kui rääkis, et vot see tegi nii ja kui ütlesin, et ei tunne  ega tea – siis solvus, kuidas sa ei tunne!

Üldiselt on reegel lihtne – ära käi selliste inimestega läbi.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes klatsib sulle teisi taga, klatsib teistele sind taga, see on päris kindel. Mida vähem sellistele oma isiklikku elu usaldada ja suhelda, seda parem on kõigile.

Mõni inimene ei saa kunagi aru saamagi, et nõu antakse siis, kui seda küsitud on.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pealkiri on vale. Mitte ohkijad vaid klatšijad, tagarääkijad, kritiseerijad.

Sellistel on ilmselgelt ju endal liiga igav või rahuldust mitte pakkuv elu. Seetõttu ongi kõigi teiste elu pidevalt hamba all. Iga väiksema detailini.

Ja teiste halvustamine tekitab neis ajutiselt vähemalt mingitki rahulolutunnet ja tunnet nagu nad oleks vähemalt kellestki paremad.

See ongi selline “väikse inimese” liik.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sulle tullakse juurde ja hakatakse kritiseerima? Lihtsalt tuttavad peatavad sind käisest kinni võttes tänaval või koridoris ja hakkavad ohkima, kui rumal ees sul on?

Sellist asja kuulen küll esimest korda, et kellelgi selline probleem on, et suvatuttavad kipuvad närvidelekäivalt järjekindlalt õpetama ja rahakoti sisust rääkima. Aga näe, on inimesi, kes sageli ja pidevalt selle all kannatavad. Õpin, kuni elan.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mõni inimene ei saa kunagi aru saamagi, et nõu antakse siis, kui seda küsitud on.

Ahsoo. Et kui ma näen, kuidas (hea) tuttav oma elu rikub, siis ma ei või talle öelda? Öelda, et sa peaksid vast nädala sees joomisega veidi tagasi tõmbama või et rasedana sa ei peaks suitsetama või et see mees peksis sind kolmandat korda, sa peaksid lahkuma. Päriselt?

Ükskõiksete inimeste ükskõikne arvamus sul. Kahju sellisest ühiskonnast. Pigistame silma kinni teeskleme, et ei näe, sest “see pole minu asi”. Mina nii tuimalt elada ei taha ja tahan, et ka mulle antaks küsimata nõu, kui ma väga valel teel olen või väga suurt lollust olen korraldamas.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil pole mehega selliseid probleeme, vaid temal on peas mingi probleem, miks ta peab kõiki õpetama ja teiste elusid elama.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõni inimene ei saa kunagi aru saamagi, et nõu antakse siis, kui seda küsitud on. Ahsoo. Et kui ma näen, kuidas (hea) tuttav oma elu rikub, siis ma ei või talle öelda? Öelda, et sa peaksid vast nädala sees joomisega veidi tagasi tõmbama või et rasedana sa ei peaks suitsetama või et see mees peksis sind kolmandat korda, sa peaksid lahkuma. Päriselt?

Vot just sellisest targutamisest ma rääkisingi, jah.  Kas sa arvad, et ta ei tea seda või mispoolest need nõuanded nüüd elumuutvad peaksid olema? Arvad, et ta ise pole kunagi selle peale tulnud ja sinu “nõuanne” (loe: rutiinne näägutamine) nüüd kedagi paugupealt ja sügavuti muudab?

Ja ongi vahe, teretuttav ei sobi juurde kargama ja õpetama kukkuma, sõber, VÄGA hea tuttav või lähedane lausa peaks ütlema, kui näeb midagi valesti olevat. Tunne oma kohta. Teemaalgataja probleem ei ole, et mõni hea sõber ja südamest head sooviv inimene tema vigadele tähelepanu juhib, jutt on pooltuttava targutamisest.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõni inimene ei saa kunagi aru saamagi, et nõu antakse siis, kui seda küsitud on. Ahsoo. Et kui ma näen, kuidas (hea) tuttav oma elu rikub, siis ma ei või talle öelda? Öelda, et sa peaksid vast nädala sees joomisega veidi tagasi tõmbama või et rasedana sa ei peaks suitsetama või et see mees peksis sind kolmandat korda, sa peaksid lahkuma. Päriselt?

Vot just sellisest targutamisest ma rääkisingi, jah. Kas sa arvad, et ta ei tea seda või mispoolest need nõuanded nüüd elumuutvad peaksid olema? Arvad, et ta ise pole kunagi selle peale tulnud ja sinu “nõuanne” (loe: rutiinne näägutamine) nüüd kedagi paugupealt ja sügavuti muudab?

Ja ongi vahe, teretuttav ei sobi juurde kargama ja õpetama kukkuma, sõber, VÄGA hea tuttav või lähedane lausa peaks ütlema, kui näeb midagi valesti olevat. Tunne oma kohta. Teemaalgataja probleem ei ole, et mõni hea sõber ja südamest head sooviv inimene tema vigadele tähelepanu juhib, jutt on pooltuttava targutamisest.

Jah, siis ma olen hea meelega targutaja edasi. Alles üleeile ütlesin poes ühele teismelisele et ta ei paneks jäätist sooja riiulisse konservikarpidee vahele ja kas esmaspäeval vist ütlesin ühele noorele emale sülelapsega trammis et ta seljakoti lukk on lahti ja rahakott paistab. Pole ammu aega möödas sellest, kui ma ütlesinn kaubanduskeskuse tualetis (!) ühele naisele, et ärgu seal suitsetagu. Ja kas eelmisel nädalal vist ütlesin töökaaslasele, et seesama jope, midata soovis osta, on teises e-poes 85 eurot soodsama hinnaga (see oleks sinu mõistes siis võõras rahakotis sorimine, sest ta ei küsinud ju minu nõu).

Olen tõepoolest öelnud pargis väikelast vinka-vonka kärutavale rasedale purjakil, pudel näpus ja suitsuga naisele, et andku number, ma helistan ja kutsun kellegi lapsele järgi või kutsun politsei. Valigu.

Sinusuguste jaoks oli see näägutamine, sest ta ju teadis, et on purjus, rase ja umbes 2-aastase lapsega. Hea meelega olen näägutaja sinu diagnoosi järgi. Aga sa astu edasi. Pole sinult nõu küsitud, las kukutab käru külili, pole sinusuguste asi.

Olen võõraid vanainimesi ja lapsi hoidnud sõna otseses mõttes kapuutsist kinni et need auto ette ei astuks. Olen kolleegile andnud soovituse, et sõidaks liftiga uuesti alla ja läheks koju, mitte ei tuleks lõhnadega tööle, lubasin ise ülemusele öelda et ta on haige. Olen öelnud vaevalt tuttavale inimesele, et kui ta tahab ajutist öömaja, saan ma talle seda pakkuda (teist korda kahe nädala jooksul olid “näpud autooukse vahele jäänud” ja kord nädalas “ah, murdisn hamba, kukkusin trepil”) – ja ta vajas seda, tõsi kpll, jõudis selleni kuus kuud hiljem.

Aga sa astu ikka mööda, pole sinu asi, kui näed kedagi lollust tegemas, näiteks mõnd lahtisel aknalaual kõõlumas 5. korrusel. Sinult nõu ei küsitud, ära siis sekku. Loodame et ka sind ei hoiatata (ehk ei tänitata), kui sa peaksid mõne eriti rumala või ohtliku otsuse tegema.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

See sinu raseda näide ja peaaegu kõik muud ei ole ju absoluutselt teemaga haakuv, vaid niimoodi peaks igaüks käituma, märkama hädas lapsi (selles olukorras oli abivajaja laps ja ohuallikas ema) jne. Kes on TÕELISELT hädas, mida teemaalgataja mitte sugugi ei ole, ta vastupidi ei saa ise arugi, et tal mingi probleem peaks olema. Kas sa saad vahest aru?
Sa tunned ennast puudutatuna sellest teemast ja hakkad ENNAST õigustama, miks ometi, kui sa oled niiii hea ja kaastundlik ja empaatiline ja mitte-teiste-elus-soriv-minu-nõuanded-on-alati-vajalikud Ema Theresa…? Võib arvata, et teemaalgataja kirutud tuttav arvab endast täpselt samamoodi. Kas ehk sullegi on öeldud, et tegele oma asjadega? 🙂 Ja muidugi tavaliselt selle peale nad solvuvadki.

Aga sa astu ikka mööda, pole sinu asi, kui näed kedagi lollust tegemas, näiteks mõnd lahtisel aknalaual kõõlumas 5. korrusel.

Kui sa sellisele midagi hõikuma hakkad, kukub ta kindlasti alla, “heategija”.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See sinu raseda näide ja peaaegu kõik muud ei ole ju absoluutselt teemaga haakuv, vaid niimoodi peaks igaüks käituma, märkama hädas lapsi jne. Sa tunned ennast puudutatuna sellest teemast, miks ometi, kui sa oled niiii hea ja kaastundlik ja empaatiline ja mitte-teiste-elus-soriv-minu-nõuanded-on-alati-vajalikud Ema Theresa…? Võib arvata, et teemaalgataja kirutud tuttav arvab endast täpselt samamoodi. Kas ehk sullegi on öeldud, et tegele oma asjadega? 🙂

Ei, ma kirjutan täiesti teemasse. TA kurdab, et jagatakse õpetusi ja hiljem kirjutatakse kommentaarides, et suitsetavale rasedale märkuse tegemine on näägutamine.

Muidugi ma tunnen ennast puudutatuna, kui ma näen mitut kommenteerijat, kelle meelest teisele inimesele ütlemine, et kuule su silm on veidi sageli sinine, kui sa vajad abi, kirjuta, on näägutamine. Minu meelest on ükskõiksus meie ühiskonna kõige ohtlikum tendents. Aga lõpetan nüüd.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin on reaalselt teema hoopis millestki muust.

Ilmselt sellistes ninatarkadest, kes arvavad, et kõik peaks elama nii nagu nemad heaks arvavad.

Ja kui nemad leiavad, et kellegi hobi, mees vms on mõttetu, siis sellest ka teada annavad. Mõni selline soribki rahakotis ka. “Kust said? Miks maksis?”

Mina ka häirivad sellised oma nina toppijad. Ja mees ei pea üldse vägivaldne olema, vaid teise meelest äkki mõttetu töökohaga vms.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

no eks see oleneb ikka palju asjaoludest jah

*niisama uudishimutsemine, et kus said, mis maksis, mis tegid, mida plaanid, mis mees teeb jne, ei häiri, pigem meeldib, et huvi tuntakse ja jagan nii palju kui mulle sobib

*vägivalla vms suurema probleemi korral abi pakkujad on ka teretulnud, päris raske võib olla seda abi ise küsima minna

*igasugused halbade või isekate tagamõtetega sekkujaid ja urgitsejaid väldin, ükskõik siis mis viisil seda teostavad, ntx sellised, kes ainult iseenda eluviisi õigeks peavad ja kogu maailma parandada üritavad, kes lihtalt üritavad teiste najal ennast upitada või kes armastavad infot koguda, et seda edasi lobiseda või sobival hetkel enda kasuks tööle panna.

+1
0
Please wait...

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Esileht Pereelu ja suhted Tuttavate kallal ohkijad