Esileht Pereelu ja suhted Tutvumiskuulutused ja ülbe kirjeldus

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 244 )

Teema: Tutvumiskuulutused ja ülbe kirjeldus

Postitas:
Kägu

Ei, osad olid 4 ja mõned 6.

Ei ole vaja jama ajada. 5 aastat oli kõrgharidus, mis on praegu võrdsustatud magistrikraadiga.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4 aastat näitab ju, et insenerikutse jäi pooleli? Siis pole üldse ju võimalik tööle asuda sel erialal. Baka võiks ikka ära teha.

Varem olid kõik erialad 5 aastat.

Ei, osad olid 4 ja mõned 6.

Sa räägid mingist üleminekajast. Vene ajal oli kõrgharidus 5 aastat. Arstiteaduskonnas (ja vist ka veterinaarias) oli 6 aastat, sinna lisandus veel residentuuri aeg (ei mäleta, kuidas seda vene ajal nimetati).

Kuskil 92-93 paiku see muutus ja tekkis 4 aastat baka + 2 aastat magister. Ja üsna varsti muundus see 3+2 hariduseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpetasin 1992 TTÜ, siis oli veel viis aastat ja said kõrghariduse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4 aastat näitab ju, et insenerikutse jäi pooleli? Siis pole üldse ju võimalik tööle asuda sel erialal. Baka võiks ikka ära teha.

Varem olid kõik erialad 5 aastat.

Ei, osad olid 4 ja mõned 6.

Sa räägid mingist üleminekajast. Vene ajal oli kõrgharidus 5 aastat. Arstiteaduskonnas (ja vist ka veterinaarias) oli 6 aastat, sinna lisandus veel residentuuri aeg (ei mäleta, kuidas seda vene ajal nimetati).

Kuskil 92-93 paiku see muutus ja tekkis 4 aastat baka + 2 aastat magister. Ja üsna varsti muundus see 3+2 hariduseks.

Oligi residentuur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aspirantuur oli siis, said teaduste kandidaadks, doktorantuur tegi teaduste doktoriks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aspirantuur oli siis, said teaduste kandidaadks, doktorantuur tegi teaduste doktoriks.

Jep, aspirantuur oli peale viieaastast kõrgharidust.

Lõpetasin 1992 TTÜ, siis oli veel viis aastat ja said kõrghariduse.

Jah, see muutus käis alustamise aasta järgi. Mina astusin Tartu Ülikooli 89 ja meie pidime veel viieaastase kõrghariduse saama. Mõned aasta hiljem astujad tegid juba 4+2 süsteemi järgi. Millal täpselt see muutus tuli, ma ei tea, aga mina sain viienda kursuse ajal lapse, siis teise nii et olin mitu aastat akadeemilisel. Kui uuesti kooli jõudsin, lõpetasin juba bakana koos nendega, kes nelja aastaga baka said.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, osad olid 4 ja mõned 6.

Ei ole vaja jama ajada. 5 aastat oli kõrgharidus, mis on praegu võrdsustatud magistrikraadiga.

Maalikunsti õpiti KUUS aastat ja sama kaua (+veel natuke) õpiti arstiteaduskonnas. Pole vaja jama ajada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, osad olid 4 ja mõned 6.

Ei ole vaja jama ajada. 5 aastat oli kõrgharidus, mis on praegu võrdsustatud magistrikraadiga.

Maalikunsti õpiti KUUS aastat ja sama kaua (+veel natuke) õpiti arstiteaduskonnas. Pole vaja jama ajada.

Veterinaariat ka. Neid erialasid oli umbes viis-kuus, kus kõrghariduse sai alles kuue aastaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Masinaehituse eriala TPIs oli 5 aastat ja 6 kuud, kuni alles 80. aastate teises pooles see vähenes. Mäeteaduskonnad kuus aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veterinaariat ka. Neid erialasid oli umbes viis-kuus, kus kõrghariduse sai alles kuue aastaga.

Kes selle vastu vaidles? Olid küll osad erialad, mida õpiti 6 aastat, aga alla 5 ei olnud ükski kõrgharidus. Mingi periood oli 4+2 süsteem, aga seda üsna lühidalt. Alates 2002/2003 tuli 3+2 süsteem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes selle vastu vaidles?

Vastan.

Varem olid kõik erialad 5 aastat.

See, kes selle kirjutas, see vaidles 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

alla 5 ei olnud ükski kõrgharidus

Nonoo 🙂 Ikka oli küll üllikoolides kõrgharidus 4-aastase õppeajaga. Kui sa tahad öelda, et see pole praegu magistriga võrdsustatud, nii ütlegi. 4-aastaseid õppeaegu oli väga mitmeid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nonoo ???? Ikka oli küll üllikoolides kõrgharidus 4-aastase õppeajaga. Kui sa tahad öelda, et see pole praegu magistriga võrdsustatud, nii ütlegi. 4-aastaseid õppeaegu oli väga mitmeid.

Sulle juba öeldi, et see oli vaid lühidalt üleminekuajal, kogu nõukaaeg oli kõrgharidus 5 aastat ja veel hiljemgi, kuni tuli Euroopaga ühtlustamine.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nonoo ???? Ikka oli küll üllikoolides kõrgharidus 4-aastase õppeajaga. Kui sa tahad öelda, et see pole praegu magistriga võrdsustatud, nii ütlegi. 4-aastaseid õppeaegu oli väga mitmeid.

Sulle juba öeldi, et see oli vaid lühidalt üleminekuajal, kogu nõukaaeg oli kõrgharidus 5 aastat ja veel hiljemgi, kuni tuli Euroopaga ühtlustamine.

Nonoo ???? Ikka oli küll üllikoolides kõrgharidus 4-aastase õppeajaga. Kui sa tahad öelda, et see pole praegu magistriga võrdsustatud, nii ütlegi. 4-aastaseid õppeaegu oli väga mitmeid.

Sulle juba öeldi, et see oli vaid lühidalt üleminekuajal, kogu nõukaaeg oli kõrgharidus 5 aastat ja veel hiljemgi, kuni tuli Euroopaga ühtlustamine.

No mida lühidalt 🙂 ja üleminekuajal. Kogu nõukaaeg 5 aastat? Kus kännu all sa elasid? Ema lõpetas 50-aastate keskel raamatukogunduse, 4 aastat. Minu vend astus 1970-aastate lõpupoole raamatupidamisse TÜs, 4 aastat. Noorim õde 1980-aastae lõpul 4 aastat matemaatika. Rakendusmatt oli 5, matemaatika kui selline oli 4. Kehakultuuriteaduskond oli 4. Lavakas oli 4. Käsitööõpetajad praeguses Tallinna Ülikoolis – 4 aastat. Algklassiõppetajad – 4 aastat. Võikski jääda üles lugema neid. Isegi TIPis oli paar 4-aastast eriala.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi TIPis oli paar 4-aastast eriala

Majanduses, seal jah. Mehaanikateaduskonnas mitte. Ainus kõrgkool, kus polnud 4-aastase õppekavaga erialasid, oli mälu järgi ERKI.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noorim õde 1980-aastae lõpul 4 aastat matemaatika. Rakendusmatt oli 5, matemaatika kui selline oli 4.

Ei olnud. 1989 astusin mati teaduskonda, nii rakendusmatemaatikud kui matemaatikud õppisid 5 aastat. Ühika toanaabriks olid kolm aastat vanemad, 86 aastal alustanud matemaatikud, ka õppisid 5 aastat. Tean ikka väga täpselt, kaua nendega tuba jagasin ja millal nad lõpetasid.  Nii et 80-ndate lõpus kohe kindlasti ei olnud matemaatikas ei rak mat ega tavaline mat 4 aastat.

Sõbranna õppis samal ajal majandust, neil oli ka 5 aastat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noorim õde 1980-aastae lõpul 4 aastat matemaatika. Rakendusmatt oli 5, matemaatika kui selline oli 4.

Ei olnud. 1989 astusin mati teaduskonda, nii rakendusmatemaatikud kui matemaatikud õppisid 5 aastat. Ühika toanaabriks olid kolm aastat vanemad, 86 aastal alustanud matemaatikud, ka õppisid 5 aastat. Tean ikka väga täpselt, kaua nendega tuba jagasin ja millal nad lõpetasid. Nii et 80-ndate lõpus kohe kindlasti ei olnud matemaatikas ei rak mat ega tavaline mat 4 aastat.

Sõbranna õppis samal ajal majandust, neil oli ka 5 aastat.

Mina olen lõpetanud matemaatika ülikoolidiplomiga 70-aastate lõpupoole – 4 aastat. Majandusteaduskonnas olid muud erialad 5, aga raamatupidamine neli aastat. Kehakultuur oli neli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaubatundmine majandusteaduskonnas oli samuti neli kursust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TRÜ

Õpingudmajandusküberneetika õppekaval kestsid viis aastat. Viieaastaneõpiaeg oli ka rahanduse ja krediidi erialal, mida õpetati nii eestikui ka venekeelsetele rühmadele. Teised majandusteaduskonnas selajal õpetatavad erialad (kaubandusökonoomika, kaubatundmine,kaubanduslik raamatupidamine) kestsid neli aastat ning olid nagumajandusküberneetikagi vaid eestikeelsete õpirühmadega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen lõpetanud matemaatika ülikoolidiplomiga 70-aastate lõpupoole – 4 aastat. Majandusteaduskonnas olid muud erialad 5, aga raamatupidamine neli aastat. Kehakultuur oli neli.

No siis võibolla tõesti vene aja keskel oli osa erialasid neli aastat. Kaheksakümnendate lõpupoole olid küll kõik erialad,  kus minu tuttavad õppisid viie aastase õppega. Või siis arstid 6 + residentuur.

Mu tuttavad olid lisaks matemaatikale, mis oli nii tava mat kui rakendusmat 5 aastat ka füüsika, majandus, Peda raamatukogundus, EPA metsandus  – kõik õppisid 5 aastat.

Vene ajal oli veel minu teada selline haridustase nagu lõpetamata kõrgharidus, seda kasutasid need, kes olid kõrgkoolis 3 aastat vähemalt läbi teinud, aga päris lõpuni ei jõudnud. KAs nad selle kohta ka mingi paberi said, ma ei tea, aga tean, et ankeetides oli selline valikuvariant olemas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen lõpetanud matemaatika ülikoolidiplomiga 70-aastate lõpupoole – 4 aastat.

Kusjuures vaatasin nüüd oma õppejõudude CV-sid. Ja no on ikka 5 aastat neil:

1966–1971
Tartu Riiklik Ülikool, Matemaatikateaduskond, üliõpilane
1981–1986
Higher education: applied mathematics, University of Tartu
1977–1982
University of Tartu. Faculty of Mathematics. Diploma of a mathematician
Jne. Ei näe ühtegi, kel kõrgkooli aastad mati teaduskonnas 4 oleks kirjas.
Nii et oled ikka kindel, et sina kuskil samal ajal nelja aastaga tavalise kõrghariduse kätte said?
+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu tuttavad olid lisaks matemaatikale, mis oli nii tava mat kui rakendusmat 5 aastat ka füüsika, majandus, Peda raamatukogundus, EPA metsandus  – kõik õppisid 5 aastat.

Raamatukogundus oli Tartus ülikoolis neli vähemalt 60-70 aastatel. Raamatupidamine, kaubatundmine, treeneriõpe jne ka. Räägin 60-85 aastatest. Lavakunstikateeder ka kindlasti oli neli aastat, Pedas osa õpetajaid neli. Mingi aeg olid Tartus ka geoloogid neli. EPA majandus oli ka kui mitte kõik, siis enamus 4. Zootehnikud olid ka mingi umbes 10 aasta vältel 4 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

applied mathematics,

Ehk rakendusmatemaatika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

applied mathematics,

Ehk rakendusmatemaatika.

Jah, see üks küll. Aga ülejäänud kaks olid ju tavaline mat. Eks anna ise mõni CV, kus on näha, et mati teaduskonnas keegi kõrghariduse nelja aastaga kätte sai. Mina i leidnud ühtegi. Kui ise oled mati teaduskonnas õppinud, siis ju tead ometi õppejõudude nimesid ja neil enamusel  CV-d ETIS-ses üleval.

Ma tõesti vaatasin neid palju läbi, viiekümnendatest üheksakümnendateni, ühtegi nelja-aastast kõrgharidust ei leidnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TPedI näitejuhtimine siinpool neli aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No nagu näha, siis matemaatika teaduskonna kohta ühtegi näidet ei tulnud nelja aastase õppeaja kohta vene ajal. Seega jääb üle ainult tõdeda, et seda kirjutanud kägu  pakkus umbes, ehk pole mingit põhjust uskuda, et ta mõne teise eriala kohta täpsemalt teab ning tema info kõigi nende nelja-aastaste õppeajaga erialade kohta ei ole usaldusväärne. See, kui midagi kindlas vormis väita, ei tea väidet veel tõeks.

Mina ise matemaatikuna ja hulga CV-sid läbi vaadanuna võin üsna kindlalt väita, et TRÜ matemaatika teaduskonnas oli õppeaeg kuni üheksakümnendateni 5 aastat, nii rakendusmatemaatika kui puhta mati osas. Muudes erialades nii kindel olla ei saa, aga minu tuttavad  (st siis kaheksakümnendate lõpus ülikooli jõudnud) õppisid küll viis aastat kõik, välja arvatud arstid muidugi. Aga jah, kuna see kägu valetas matemaatikute kohta, siis pigem valetas ka teiste kohta, nii et oli ikka küll neil erialadel pigem viis aastat õppe aeg.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No nagu näha, siis matemaatika teaduskonna kohta ühtegi näidet ei tulnud nelja aastase õppeaja kohta vene ajal. Seega jääb üle ainult tõdeda, et seda kirjutanud kägu pakkus umbes, ehk pole mingit põhjust uskuda, et ta mõne teise eriala kohta täpsemalt teab ning tema info kõigi nende nelja-aastaste õppeajaga erialade kohta ei ole usaldusväärne. See, kui midagi kindlas vormis väita, ei tea väidet veel tõeks.

Mina ise matemaatikuna ja hulga CV-sid läbi vaadanuna võin üsna kindlalt väita, et TRÜ matemaatika teaduskonnas oli õppeaeg kuni üheksakümnendateni 5 aastat, nii rakendusmatemaatika kui puhta mati osas. Muudes erialades nii kindel olla ei saa, aga minu tuttavad (st siis kaheksakümnendate lõpus ülikooli jõudnud) õppisid küll viis aastat kõik, välja arvatud arstid muidugi. Aga jah, kuna see kägu valetas matemaatikute kohta, siis pigem valetas ka teiste kohta, nii et oli ikka küll neil erialadel pigem viis aastat õppe aeg.

Ja sinna otsa need käod, kes sure lugemusega, haritud aga hariduseta inimesest räägivad…

Hariduseta inimene ei saa haritud olla????, pole võimalik!

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sinna otsa need käod, kes sure lugemusega, haritud aga hariduseta inimesest räägivad… Hariduseta inimene ei saa haritud olla????, pole võimalik!

Siin on sulle sel teemal mõned artiklid:

https://virumaateataja.postimees.ee/2406163/haridus-ja-haritus

https://epale.ec.europa.eu/et/blog/haritus-toetab-elukvaliteeti

https://et.wikipedia.org/wiki/Haritus

Loe läbi ja saad targemaks ehk haritumaks, kuigi keegi diplomit selle eest ei väljasta, ehk siis formaalne haridustunnistus puudub.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpetasin 1992 TTÜ, siis oli veel viis aastat ja said kõrghariduse.

Mina lõpetasin lausa 1997 ja oli ikka veel süsteem, et akadeemilise kõrghariduse sai alles 5 aastaga. Alles 2000+aastal võrdsustati see juba magistrikraadiga ja baka antakse 3 aastaga. Devalveerumine, mis muud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1993-98 TÜ juura neli aastat. Oli ka enne seda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 244 )


Esileht Pereelu ja suhted Tutvumiskuulutused ja ülbe kirjeldus