Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted Tutvumiskuulutused ja ülbe kirjeldus

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 244 )

Teema: Tutvumiskuulutused ja ülbe kirjeldus

Postitas:
Kägu

1993-98 TÜ juura neli aastat. Oli ka enne seda.

No see oligi see aeg, kus enamus erialadel oli 4+2 haridus. Enne seda, kaheksakümnendate lõpul oli minu teda ikka viis aastat. Vähemalt minu tuttav kaheksakümnendate keskel alustanu õppis juurat viis aastat. Täpset aastat ei mäleta, äkki nii 85-90 oli tema õppeaeg.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin pole kellelgi midagi valetada 🙂 Googeldada vaja, kui ei mäleta.

Käsitööõpetajad õppisid Pedas kindlasti 4 aastatel umbes 1975-1985 ja kultuurharidustöö, st näitejuhid ka.
TRÜs kehakultuurlased ka neli, raamatupidajad samuti. Lavakas neli (või oli see kellegi arvates viis?).

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin pole kellelgi midagi valetada ???? Googeldada vaja, kui ei mäleta.

Vaidlesin põhiliselt sellega, kes võitis, et TRÜ matemaatikud 4 aastat õppisid. Mina tean, et ei õppinud 80-ndate lõpus (sest siis õppisin ise ja mäletan selleaegset õppeaega ikka väga hästi), ega ka varem – seda just guugeldades kontrollisin  – no ei ole aega, millal oleks 4 aastat õpitud. Seega selle osa kohta see kägu lihtsalt valetas. Miks ma siis peaksin tema teisi väiteid uskuma?

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin pole kellelgi midagi valetada ???? Googeldada vaja, kui ei mäleta.

Vaidlesin põhiliselt sellega, kes võitis, et TRÜ matemaatikud 4 aastat õppisid. Mina tean, et ei õppinud 80-ndate lõpus (sest siis õppisin ise ja mäletan selleaegset õppeaega ikka väga hästi), ega ka varem – seda just guugeldades kontrollisin – no ei ole aega, millal oleks 4 aastat õpitud. Seega selle osa kohta see kägu lihtsalt valetas. Miks ma siis peaksin tema teisi väiteid uskuma?

Mina olen see, kes teab 4-aastasest matemaatikast. 80-aastatest ei tea. Kui kirjutasin, järelikult eksisin numbriga. Minu teadmised on 1970. aastatest. Sisseastumisega umbes aastal 71 kuni 74

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Seega:

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

pilt

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

KH eriala nominaalne õppeaeg statsionaaris oli neli ja kaugõppes viis aastat.

Tallinna ülikooli ajaloost vanasti – Kõrgharidusega algõpetuse eriala ajalugu algab aastast 1957, mil võeti vastu … Õppeaeg muutus 4. aastaseks ning lõpudiplomile kirjutati algklassiõpetaja.

Pedagoogiline Instituut alustas õppetööd kahe teaduskonnaga: 1) matemaatika-loodusteaduskonna ja 2) ajaloo-keeleteaduskonnaga. Õppeaeg kestis 4 aastat.

1952. aastal muudeti Tallinna Õpetajate Instituut kõrgkooliks õppeajaga 4 aastat statsionaarses õppes. TAllinna Ülikooli ajaloost.

Konservatoorium. Näitena X lend.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

60ndate-70ndate TRÜ matemaatika oli minu lähisugulastel (mitmel, erinevate sisseastumisaastatega) 5a nominaaliga. Küllap siis võis erisusi olla või mingeid aasta-paar kehtinud reforme vms, kui keegi raudkindlalt 4a väidab.

Arvasin tegelikult ka, et 5->4 toimus universaalselt “punaste ainete” arvelt, hariv teemapööre igatahes.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen see, kes teab 4-aastasest matemaatikast. 80-aastatest ei tea. Kui kirjutasin, järelikult eksisin numbriga. Minu teadmised on 1970. aastatest. Sisseastumisega umbes aastal 71 kuni 74

No aga siis õpiti ju ka viis aastat. Olen hulga CV-sd läbi kamminud,  kõigil on 5 aastat!

Sinu ajaperioodist mõned näited

https://lepo.it.da.ut.ee/~toja/cveng.html – 1973 – 1978 ja matemaatika Tartu ülikoolis

https://www.etis.ee/CV/Mare_V%C3%A4hi/eng#Education  74-79

https://www.etis.ee/CV/Liina-Mai_Tooding/est#Haridustee veidi varasem, 62-67

Jne jne. Kõigil on 5 aastat. Palun too mulle ETIS-est või kuskilt  mujalt mõni CV, kus oleks näha nelja aastane kõrgharidus TRÜ matemaatika teaduskonnast? Mina leida ei suutnud. Seega see ei saa lihtsalt olla õige info.

Jah, ma olen nõus, et kuskil mujal, nt lavakas oli tõesti neli aastat õppeaeg. Aga TRÜ matemaatika teaduskond? No seda ma küll ei näe kuskilt.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Avan teema ja mida ma näen -matemaatika. Ainult perekoolis!

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Avan teema ja mida ma näen -matemaatika. Ainult perekoolis!

Perekool on ses osas äge jah 😀 Mina see matemaatik siin ja tunnistan ausalt, ka matemaatikud otsivad tutvusi 😀

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

krim. korras karistamata

Ahsoo, et parem on ikka kriminaalidele võimalus anda (loomulikult on tegelikult puhas poiss, ta ise ütles ju!) ja ülejäänud elu munakoortel kõndida ja iga oma sõna valvata, sest äkki tal muidu tuleb piir ette. Pärast kui sinikate ja luumurdudega emos oled, tuleb öelda, et viga oli minus, ma ei teadnud ta piiri!

Tõepoolest, milline suurepärane õpetus uut suhet otsivale lapsevanemale, kõige tähtsam on ikka, et sul mees oleks!

Kõtt siit, sa troll!

Koduvägivalda harrastavad nartsissistid ja retsid. Viimased ei piirdu vägivallaga vaid koduseinte vahel ja paragrahv(id), mille tõttu nad karistatud on, näitavad selgelt ära, kellega tegu. Nartsissiste on igal pool meie ümber. Enamasti on nad keskmisest meeldivamad, edukamad ja kavalamad inimesed. Olen 16a vedanud lähisuhtevägivalla all kannatavate naiste tugigruppi ning selle aja jooksul tuleb paar üksikut kriminaali meelde. Maksupettused olid ühel ja teisel ka midagi analoogset. Küll aga on olnud arste, juriste, insenere, õpetajaid, produtsente, üks preester ja palju kesktaseme spetsialiste ja ettevõtjaid. Nartsissistile on fassaadi hoidmine ülioluline, kõik peavad teda imetlema. Kriminaalsus ei sobi selle pildiga kokku. Küll aga kõik muu, mis kuulutuses kirjeldatud. Panna veel juurde, et otsid tähelepanu nautivat, oleks täislaks.

+7
-2
Please wait...
Postitas:

Seksi tutvumissaidid – https://tonzes.com/sexdatingee.htm Soovitan. 

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas seda 90ndate 4+2 süsteemi ei nimetatud Bologna ülikooli järgi Bologna süsteemiks. Mina lõpetasin 1997 ja lõputunnistusel on bakalaureuse kraad, mis on võrdsustatud magistriga.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga siis õpiti ju ka viis aastat. Olen hulga CV-sd läbi kamminud, kõigil on 5 aastat!

Sinu ajaperioodist mõned näited

https://lepo.it.da.ut.ee/~toja/cveng.html – 1973 – 1978 ja matemaatika Tartu ülikoolis
<!– ezoic_video_placeholder-longer_content-640×360-999994-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-longer_content-640×360-999994-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-longer_content-426×240-999994-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-longer_content-426×240-999994-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-longer_content-384×216-999994-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-longer_content-384×216-999994-nonexxxclearxxxblock –>
https://www.etis.ee/CV/Mare_V%C3%A4hi/eng#Education 74-79

https://www.etis.ee/CV/Liina-Mai_Tooding/est#Haridustee veidi varasem, 62-67

Jne jne. Kõigil on 5 aastat. Palun too mulle ETIS-est või kuskilt mujalt mõni CV, kus oleks näha nelja aastane kõrgharidus TRÜ matemaatika teaduskonnast? Mina leida ei suutnud. Seega see ei saa lihtsalt olla õige info.

Jah, ma olen nõus, et kuskil mujal, nt lavakas oli tõesti neli aastat õppeaeg. Aga TRÜ matemaatika teaduskond? No seda ma küll ei näe kuskilt.

Raamatupidamine oli 4 aastat. 80te algupoolel kindlasti. Võimalik, et mõni muu majandusteaduskonna eriala veel. TÜs siis.
Matemaatikud 4, rakendusmatemaatika 5 aastat.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Raamatukogundus 4

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kogemus – 55-65 aastased mehed on enda meelest jube pandavad seksilõvid. Paar viisakat kirja (ei hakka kohe kirjutama, et minu eelistus on pisut nooremad) ja juba potsatab palja noksi pilt, suure kõhu all piilumas. Mõni tubli abielumees, mõni küllaltki prominent. Nooremad mehed nii ei tee. Ei saagi aru mis nende taatide peas toimub.

Riista pilte saadavad igas vanuses mehed. Ka noored.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Noksipiltidest. Minu jaoks on tegemist puhtalt vaimse vagivalla ja oma frustratsiooni maandamisega. See on sama, mis pikalt tanaval naisele jargi vilistamine voi seksistlike solvangute hoikamine, stiilis, sul on ilusad tissid, tibuke (mis on veel leebe naide).

Kas te toesti arvate, et need mehed on normaalsest suhtest teiega huvitatud? Kamoon. Lisaks, on ainult teatud naised, kellele noksipilte saadetakse. Minule ei ole keegi kunagi noksipilte saatnud. Naised, kes lasevad ennast labaselt kommenteerida ja seda madala enesehinnangu ja ebaadekvaatse maailmapildi tottu vaata et veel komplimendina votavad, ongi noksipiltide sihtgrupp.

Elon Muskist. Ta voib ju valja naha, nagu suvaline jobu. Vahe on selles, et kui suvaline jobu joob oma olut ja vingub paevade kaupa, kuidas elu on talle liiga teinud, siis Musk samal ajal sellisele jamale aega ei raiska, vaid motleb inimkonna tulevikule ja leiutab uusi asju. Vahet naete?

Neid pilte saadetakse ikka täiesti suvaliselt. Oluline on vaid, et naine oleksid. Mul pole sotsiaalmeedias ühtegi pilti ega mingit infot neile, kes minu listis pole. Võõras näeb vaid mu profiilipilti. Kuid riistapilte olen saanud küll mõned korrad elu jooksul. See on umbes sama loogika, et miniseelik on süüdi vägistamises?

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Noksipilte saadetakse üsna suvaliselt. See, et mõni pole noksipilti saanud, ei tee teda kuidagi “paremaks naiseks” vms. Nagu liputajad esineks vaid teatud liiki naistele? See on ju teisi naisi halvustav (ehk ennast upitav) meelevaldne järeldus.

+9
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Noksipilte saadetakse üsna suvaliselt. See, et mõni pole noksipilti saanud, ei tee teda kuidagi “paremaks naiseks” vms. Nagu liputajad esineks vaid teatud liiki naistele? See on ju teisi naisi halvustav (ehk ennast upitav) meelevaldne järeldus.

Noksipilte minu arust saadavad rohkem ikkagi mingid keskealised onu Heinod, samamoodi on minu mälestustes ka liputajad ikka rohkem mingid perversed vanamehed. Ma arvan, et nemad on lihtsalt rohkem meeleheitel kui nooremad mehed, kes ikka saavad pärisseksi ka. Aga naisest see tõesti ei olene, et selleks peab mingi teatud sorti naine olema, kellele saadetakse. Samahästi võib öelda, et äkki oled nii kole, et isegi mingi pervert sind atraktiivsena ei näe.

Aga mina imestan seda meeste tohutut enesekindlust. Iga jubedik arvab, et ta on voodis hea, tema riist on üle keskmise, tal võiks olla šansssi ilusa noore naisega. Absoluutselt mingit enesekriitikat ei ole. Mulle saatis FB-s hiljuti mingi madrusesärgiga vunts maalt üsna käskivas toonis nõudmise: kuule, saada mulle oma täispikkuses pilt, vaatan, kas sobiksid mulle. Täiesti võõras vanamehenäss. Kirjutasin vastu, et miks ma ometi seda peaks tegema? Siis kirjutas pahaselt, et no ära saada siis, kui ei taha, aga ära siis imesta, et üksi jääd. Kusjuures ma olen suhtes, noor, kena. Ja ikka arvab mingi hambutu näss, et tema kamandab ja valib naisi.

+10
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Noksipilte minu arust saadavad rohkem ikkagi mingid keskealised onu Heinod, samamoodi on minu mälestustes ka liputajad ikka rohkem mingid perversed vanamehed. Ma arvan, et nemad on lihtsalt rohkem meeleheitel kui nooremad mehed, kes ikka saavad pärisseksi ka. Aga naisest see tõesti ei olene, et selleks peab mingi teatud sorti naine olema, kellele saadetakse. Samahästi võib öelda, et äkki oled nii kole, et isegi mingi pervert sind atraktiivsena ei näe.

Aga mina imestan seda meeste tohutut enesekindlust. Iga jubedik arvab, et ta on voodis hea, tema riist on üle keskmise, tal võiks olla šansssi ilusa noore naisega. Absoluutselt mingit enesekriitikat ei ole. Mulle saatis FB-s hiljuti mingi madrusesärgiga vunts maalt üsna käskivas toonis nõudmise: kuule, saada mulle oma täispikkuses pilt, vaatan, kas sobiksid mulle. Täiesti võõras vanamehenäss. Kirjutasin vastu, et miks ma ometi seda peaks tegema? Siis kirjutas pahaselt, et no ära saada siis, kui ei taha, aga ära siis imesta, et üksi jääd. Kusjuures ma olen suhtes, noor, kena. Ja ikka arvab mingi hambutu näss, et tema kamandab ja valib naisi.

Suhtes ja ilus aga ikka tagauks lahti. Kas kaaslane teab, et lased mööd tutvvumisportaale ringi lootuses temast paremat leida. Teab ta, et on lihtsalt üks mõtetu tegelane keda peetakse, et lihtsam elada. ja kui tuleb keegi kes tundub parem lendab su praegune kaaslane lihtsalt prügikasti. Masendav eit.

+1
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kaaslane teab, et lased mööd tutvvumisportaale ringi lootuses temast paremat leida

Facebook ei ole tutvumisportaal. Mine ära magama.

+7
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nonoo ???? Ikka oli küll üllikoolides kõrgharidus 4-aastase õppeajaga. Kui sa tahad öelda, et see pole praegu magistriga võrdsustatud, nii ütlegi. 4-aastaseid õppeaegu oli väga mitmeid.

Sulle juba öeldi, et see oli vaid lühidalt üleminekuajal, kogu nõukaaeg oli kõrgharidus 5 aastat ja veel hiljemgi, kuni tuli Euroopaga ühtlustamine.

Ei olnud. Majandus oli nt 4 aastat. Fillidel oli 5 aastat, see 1 aasta rohkem oli, kuna see oli pedagoogiline eriala.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nonoo ???? Ikka oli küll üllikoolides kõrgharidus 4-aastase õppeajaga. Kui sa tahad öelda, et see pole praegu magistriga võrdsustatud, nii ütlegi. 4-aastaseid õppeaegu oli väga mitmeid.

Sulle juba öeldi, et see oli vaid lühidalt üleminekuajal, kogu nõukaaeg oli kõrgharidus 5 aastat ja veel hiljemgi, kuni tuli Euroopaga ühtlustamine.

Ei olnud. Majandus oli nt 4 aastat. Fillidel oli 5 aastat, see 1 aasta rohkem oli, kuna see oli pedagoogiline eriala.

Mina õppisin näiteks 4 aastase õpiajaga erialal.
Sugulane õppis ja sai kõrghariduse. 4 aastat – käsitööõpetaja, praegune Tallinna Ülikool.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaks on tutvumiskuulutus ja käod on juba 8 lk kakelnud, mitu aastat on vaja koolis käia. Imeline.

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See teema näitad hästi siinsete kägude “harituse” taset. Neil ei ole midagi. Ei peret, korraliku töökohta, ilusat kodu. Neil on läbi häda saadud DIPLOM mis teeb nad eriliseks.

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks eriliseks. Täiesti keskmiseks haritud inimeseks.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Neil on läbi häda saadud DIPLOM mis teeb nad eriliseks.

No sul pole jälle sedagi. Sellest need lõputud kompleksid.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks eriliseks. Täiesti keskmiseks haritud inimeseks.

Aga miks siis selline jutt????

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks siis selline jutt????

Milline? Sinul on teiste haridusega kogu aeg mingi häda ja pead seda halvustama, et see pole midagi väärt. Teiste jaoks on see lihtsalt tavaline asi. Sina mine õppima või saa üle oma kompleksidest. Kui see sinu arust midagi ei tähenda, milleks on vaja sellest siis kogu aeg rääkida ja haridust halvustada.

+2
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 244 )

Esileht Pereelu ja suhted Tutvumiskuulutused ja ülbe kirjeldus