Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: tuulerõuged

Postitas:

Tere! Kas keegi teab täpselt öelda, kui kaua tuulerõuged nakkavad? Kui villid on juba kärnaks muutunud ja uusi ville enam ei tule ning värskeid enam ei ole, on haige laps mulle, kui rasedale ohutu? Tänud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nakkavad ei ole tuuerõuged enam siis, kui viimase punni tekkest on min. 3 päeva möödas ja kõik punnid koorikutes. Kui oled ise põdenud, siis see sulle ohtlik ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 11:32; 31.05 06:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas Sa teadsid end 3 nädalat enne lapse punnide tekkimist nakkuse eest hoida? Tuulerõuged nakkuvad ka peiteajal. Sulle pole tõesti ohtlik, kui oled ise põdenud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 22:58; 30.05 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise oln ka tuulerõugeid põdenud. Samuti ka vanem laps. Keskmine põdenud ei ole. Pesamuna sündis aga enneaegselt (35+1). Sünnitusel tehtud vereproovist saime teada enneaegse sünnituse põhjuse- tugev kokkupuude tuulerõugetega.Ma ei tea kuskohas ma kll nendega kokku võisin puutuda. Olin päris kodune ikka ja keskmine laps ei käi veel lasteaiaski. Niiet mingi oht ikkagi on olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuulerõuged ei ole nakkavad 3 nädalat enne väljalöömist. Tõsi, peiteaeg on 21 päeva, kuid nakkavad on nad 1-2 päeva enne villide välja löömist. Nakkavad on nad kogu villide tekke aja ja minu arsti sõnul 5 päeva peale viimase villi teket, ühesõnaga selleks ajaks ka kõigil koorikud peal. Villide tekkeaeg on ka tavaliselt kuni 5 päeva, ehk kõige kindlam on laps hoida teistest eraldatud 10 päeva esimese villi tekkest.
Aga ka meie pere sai sellel kevadel tuulerõuged nii, et mul pole õrna aimugi kustkohast. Lasteaias ei käinud keegi, kuskil tutvusringkonnas ja sõpradel polnud, kõik olid juba läbipõdenud, kui mul keskmisel lapsel ühel päeval ülekere villid, 10 päeva hiljem jäi ka kõige vanem – 5 aastane ja kõige noorem 2 kuune, kust me saime ei tea. Trammi, trollis, arstil, kuskil keegi, kellel peiteaeg köhatas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ise oln ka tuulerõugeid põdenud. Samuti ka vanem laps. Keskmine põdenud ei ole. Pesamuna sündis aga enneaegselt (35+1). Sünnitusel tehtud vereproovist saime teada enneaegse sünnituse põhjuse- tugev kokkupuude tuulerõugetega.Ma ei tea kuskohas ma kll nendega kokku võisin puutuda. Olin päris kodune ikka ja keskmine laps ei käi veel lasteaiaski. Niiet mingi oht ikkagi on olemas.[/tsitaat]

Kui ise oled põdenud, siis sa ilmselt mitte ei puutunud kokku tuulerõugetega, vaid raseduse ajal nõrgenenud immuunsüsteemiga lõi asümptomaatiliselt või nõrkade sümptomitega välja vöötohatis. Seda põhjustab sama viirus, jääb peale tuulekate põdemist eluks ajaks kehasse ja immuunsüsteemi nõrgenedes, tihti just raseduse ajal lööb välja… Verepildis paistab sama tuulerõugetega (sama viirus ju). Sellepärast on põdemisest targem vaktsineerida selle haiguse vastu. Kui korra oled juba läbi põdenud lapsema, siis täiskasvanuna kokkupuutest uuesti nakkust ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui ise oled põdenud, siis sa ilmselt mitte ei puutunud kokku tuulerõugetega, vaid raseduse ajal nõrgenenud immuunsüsteemiga lõi asümptomaatiliselt või nõrkade sümptomitega välja vöötohatis. Seda põhjustab sama viirus, jääb peale tuulekate põdemist eluks ajaks kehasse ja immuunsüsteemi nõrgenedes, tihti just raseduse ajal lööb välja… Verepildis paistab sama tuulerõugetega (sama viirus ju). Sellepärast on põdemisest targem vaktsineerida selle haiguse vastu. Kui korra oled juba läbi põdenud lapsema, siis täiskasvanuna kokkupuutest uuesti nakkust ei saa.[/tsitaat]Minu tutvusringkonnas on 3 täiskasvanut, kes täiskasvanuna põdesid uuesti tuulerõugeid, seekord väga raskelt, olles lapse-ja teismeeas juba tuulerõugeid põdenud. Vanemas eas põhjustab see organismi elama jäänud viirus ka vöötohatist, mis on ikka päris jõhker asi. Mu vanaemal näiteks oli 90-aastaselt vöötohatis otsmikul ja silma ümbruses. Kirjeldas seda 4 kuud ravile allumatut peavalu, nagu oleks kirvega pead lõhki löödud iga 10sek tagant ööpäevaringselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 22:58; 30.05 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah tuulerõuged võivad korduda, kui esimesel põdemisel saadi \”kergelt hakkama\”. St ilma palavikuta ja väheste punnidega. Kui aga tuleb kohe korralikult, koos palavikuga ja laps punne üleni täis, siis teistkorda üldjuhul ei nakatu. Nii on vähemalt neil, kes on vaktsineeritud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 11:32; 31.05 06:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, tundub, et siin on tarku palju, et kas mul on midagi üldse ise veel teha sellises olukorras:
Ise olen 4ndat kuud rase ja tuulerougeid põdenud ei ole 🙁 Paar päeva tagasi vanemale lapsele lasteaeda jargi minnes andis kasvataja teada, et lasteaias on tuulerougete oht ja keegi vanem oli ennist helistanud, et nende laps nüüd kodus haige. No ma ei teagi mida teha nüüd???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.