Esileht Koolilaps tuulerõuged ja armid

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: tuulerõuged ja armid

Postitas:

Laps saab varsti 8-seks. Hakkab tuulerõugetest paranema. Täppe tuli neli päeva. Eile tuli paar väikest roosat tähni ja täna enam uusi juurde pole tulnud. Põdes raskelt – 5 päeva palavikku ja ville massiliselt. Eriti palju näos, peopesadel, jalataldadel, kaenlaalustes ja jalgevahes. Villid olid isegi suus ja alumistel laugudel.
Näos on praegu üsna mitu uhket kärna. Ta ei kratsinud neid, aga mõned, just esimestena tekkinud villid kasvasid hoolimata töötlemisest suureks. Kas neist võivad armid jääda või paranevad ilusasti? Mida kasutasite nö järelraviks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

minu laps põdes ka pigem raskelt, hästi palju ville oli igal pool ja ka väga ei kratsinud, ent nüüd pea aasta hiljem on ikka päris palju arme jäänud suurematest villidest, enamus kõhul, aga mõni ka näol.. õnneks näo omad pole väga silmapaistvad.. järelravi ei teostanud (ei kujuta ettegi, mis see olla võiks), oli lihtsalt roheline, nagu tuulerõugikud ikka tehakse 🙂 .. loodan, et mida aastad edasi, seda vähemmärgatavaks armid muutuvad, muud ei oska midagi tarka öelda.. põdes siis 4-selt, praegu 5-ne..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]millimallikas85 kirjutas:[/small]
[tsitaat].. loodan, et mida aastad edasi, seda vähemmärgatavaks armid muutuvad, muud ei oska midagi tarka öelda.. põdes siis 4-selt, praegu 5-ne..[/tsitaat]

Ma väga ei loodaks ;o(
Mul põdes poiss 1a 3kuuselt ja väga raskelt (villid olid ka silmalaugudel ripsmete sees, suus, kõrvades, potil enam villide pärast istuda ei saanud, tunne oli, et oleks lihtsam laps briljantrohelise vanni panna, kui neid punne sellega eraldi peitsida ).
Tal jäi korralik auk silma välisnurka ühest suurest punnist. Kusjuures ei kratsinud ta seda ja koorik langes ise ära.
Poiss hetkel 9-a ja ütleks, et arm kasvab koos lapsega.
Võib-olla oleks aidanud, kui mõnda armivastast kreemi oleks pärast kasutanud. Kuid ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lapsed põdesid aasta tagasi. Esimestest punnidest on siiani armid näha (ühel lapsel lohukesena otsmikul ja teisel lapsel kõhul valge laigukesena u. 3-4 kohas), kuigi lapsed neid punne katki ei kratsinud. Hakkasin paralleelselt tuulerõugete ravimisega ka armikreemi määrima (nime enam ei mäleta, ostetud apteegist) aga siiski on armid näha. Praegu mõtlen, et oleks pidanud ikkagi vaktsineerida laskma…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on individuaalne. Mul põdesid 3 last sisuliselt korraga. Kõik väga-väga raskelt ning briljantrohelisega ma sisuliselt valasin nad üle. Tüdruk oli veidi alla aastane ning kogu ta keha oli õudseid suuri ville täis. Nutsin ja mõtlesin, et kas tõesti on nahk kogu eluks täiesti rikutud. Tegelikkuses on nii, et tütrel on ninajuurel üks vaevumärgatav arm ning mõned seljal, kuid neid näen ainult mina kuna teadn, mida vaadata. Ninajuurel olev koorik tuli kiiresti ise maha (ei kratsinud, vaid lihtsalt magades ilmselt läks lahti ning tuli ära) ning sellest ka arm. Teistest samasuurtest või suurematest punnidest arme ei jäänud. Sama ka vanemal poisil. Tal on jäänud väike arm lauba pealt ning see oli vill, millel ta kas ise ära tõmbas kooriku või tuli see ka iseenesest liiga vara ära. Kolmandal lapsel pole ühtegi armi. Seega minu teooria on see, et kui koorikud piisavalt kaua saavad peal olla ning ise ära langevad, siis arme ei teki. Ja paar nädalat peale paranemist oli keha ikka kohutavaid tumedaid laike ja arme täis, kuid umbes 3-4 kuuga need kadusid ning umbes pool aastat hiljem jäid ainult need, millest kirjutasin. Ah-jaa… tüdrukul ja poisil nende näo peal olevatele armidele määrisin siis Contratubex armikreemi, kuid mingit kasu sellest küll ei olnud. Aga proovida ju võib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Koolilaps tuulerõuged ja armid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.