Esileht Väikelaps Tuulerõugete vaktsiin

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Tuulerõugete vaktsiin

Postitas:

MiTere! 

Kas keegi on lasnud oma lapse vaktsineerida ning kui tõhus see on? Kõrvaltoimed jne?Laps saab 6 ja ei ole endiselt põdenud, vanus kasvab ja ei tahaks tüsistustega riskida. Olen ise samas vanuses saanud tänu tuulerõugetele ränga tüsistuse meningiidi näol ning olin haiglas paar kuud elu ja surma vahel, kaotasin kõnevõime, tasakaalu ja kõik kuudeks. Ma ei tahaks iial, et laps peaks seda kogema, see kohutav kogemus ei unune tänaseni.

Mida arvate, rääkige kaasa.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tee lapsele igaks juhuks antikehade test. ma ise ei ole mitte kunagi olnud täpiline (ema kinnitab seda), aga oma lapsed olid tuulerõugetes ja mina ei nakatunud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan samuti, et lase teha test ja kui selgub, et polegi põdenud, siis lase teha vaktsiin. Minu laps oli ka juba 6-aastane, kui ükskord tuulerõuged sai, ja õnneks küll ei olnud hulle tüsistusi ning paar pisikest armi ainult jäid, aga parem oleks last sellest säästa. Mul on sõbrtanna, kes on ise arst, ja tema lasi enda lapsed küll vaktsineerida tuulerõugete vastu. Mul oli ka mõte, et lähengi lasen teha oma lapsele ka, aga enne kui mõtte jõudsin teoks teha, olidki tuulerõuged kohal.

Mina tuttavate hulgast ei ole küll kuulnud hulludest tuulerõugevaktsiini tüsistustest midagi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes on see vaktsiin lausa riiklikus kavas ette nähtud, kui laps viieaastaseks saamisel toimuva tervisekontrolli ajaks ei ole tuulerõugeid põdenud. Minu laps ei olnud ja vaktsineerisime. Mingeid kõrvaltoimeid ei täheldanud (vaktsineeriti kaks korda, 5a ja 6a).  Kaitse pole loomulikult 100% nagu ühelgi vaktsiinil, aga haigestunud ta pole (lasteaia segarühmas on kahel talvel selle järel tuulerõuged levinud, aga minu laps pole haigestunud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui endal on selline negatiivne kogemus, miks sa küsid selle vaktsiini kogemuste kohta? Kas need peaks eriti mürgised olema või midagi? Ma ise ei ole kursis.

Mina isiklikult pole kunagi tuulerõugeid põdenud, pole pere ainus laps, käisin ise lasteaias ja töötan üle 5 aasta lasteaias. Ka minu rühma lastel on tuulerõugeid olnud. Et sinuga nii halvasti läks, ei tähenda et teistel läheb. Igasugusest nii öelda lihtsast terviseprobleemist võib kujuneda midagi väga tõsist, aga võib ka mitte.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ei tea absoluutselt kunagi ette, kui hulluks kellelgi see viirushaigus kujuneb, ka lastel on see väga erinev. Miks siis veel kahtled ja ei vaktsineeri, kui sa kindlasti ei taha lapsel lasta seda läbi põdeda?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 21:11; 26.10 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on laps praegu 8 ja pole ka tuulerõugeid põdenud. Eelmisel kevadel perearst lasi antikehade testi teha ja selgus, et nii tõesti on. Minu perearst ütles, et 12aastaselt võiks vaktsineerida, kui selleks ajaks pole läbi põdenud. Arvamusi on muidugi erinevaid, ma siin ise ka mõtlen, et äkki peaks siiski varem vaktsineerima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed said vaktsineeritud siis, kui ise tööle tagasi läksin, olid siis 4 a ja 2 a. Olen arst ja lihtsalt ei saa endale lubada olla suhteliselt tühise haiguse pärast kõigepealt paar nädalat ühe lapsega kodus ja siis, kui teisel peiteaeg lõpeb, hakata järgmist põetama. Samuti olen arstiõpingute ajal näinud lasteneuroloogia osakonnas tuulerõugete tõsiseid neuroloogilisi tüsistusi. Jah, need on harvad, aga milleks riskida.

Ma olen praeguseks detailid unustanud, aga tookord, kui oma lapsi vaktsineerida lasksin, uurisin lähemalt. Tuulerõugevaktsiini puhul on efektiivsus väga hea ja seniste uuringute järgi läheb aastatega antikehade tase isegi veel kõrgemaks (ilmselt seetõttu, et kui laps vahepeal veel tavakeskkonnas tuulerõugeid põhjustava viirusega kokku puutub, siis see stimuleerib immuunsüsteemi täiendavalt reageerima, ehkki haigestumist ei kaasne). Suure tõenäosusega saab kahest vaktsiinidoosist eluaegse kaitse. Aga kuna tegu on siiski suhteliselt uue vaktsiiniga (paarkümmend aastat praktikat), võib ju olla teoreetiline võimalus, et paljude aastakümnete möödudes toime kaob või väheneb — aga kui see peaks tõesti juhtuma, eks siis lapsed teevad hiljem täiskasvanuna lisadoosi(d).

Kõrvaltoimeid pole minu lastel olnud ühegi vaktsiiniga ja tuulerõugepuhanguid on mõlema lapse lasteaiarühmas olnud korduvalt. Minu lapsed ei ole tuulerõugetesse jäänud. 🙂

Ainus miinus on minu jaoks olnud hind (kahele lapsele kummalegi 2 doosi kokku ~160 €, vahetult lapsehoolduspuhkuse lõpus oli eelarve niigi pingul ja tookord oli minu jaoks seetõttu summa ikkagi väga suur).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina põdesin ka üsna hilises vanuses – 11 aastaselt alles. Mingeid tüsistusi ei tekkinud, klassis põdes veel kaks õpilast samal ajal selle läbi. Hiline nakatumine võis olla tingitud sellest, et need hilised põdejad eelnevalt lasteaias ei käinud. Nakkus toodi klassi niimoodi, et ühel õpilase noorem õde käis lasteaias ja nakatas oma vanemat õde. Tema omakorda jälle klassikaaslasi.

Minu vanem laps sai ka juba lasteaiast, noorem käib teist aastat alles lasteaias ja pole veel täpiliseks läinud. Samas mõned põevadki ilma sümptomiteta. Kõigepealt tasuks teha antikehade test ja kui see negatiivne, siis alles vaktsineerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas antikehade testi lasi teha perearst või käisite ise nö tasulises laboris?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ma ise pole tuulerõugeid põdenud (pole ka lasteaias käinud), lasin end vaktsineerida, kui esimene laps lasteaeda läks (2003?). Sel ajal tehti millegipärast ainult üks doos, aga sellest igatahes piisas ja ma ise ei jäänud haigeks, kui minu lapsed põdesid.
Vanim laps pole nähtavalt tuulerõugetes olnud, ehkki need levisid mitu korda tal lasteaias ja ka kodus meie noorematel lastel. Soovitan tal ka igaks juhuks antikehi testida lasta ja vajadusel vaktsineerida – olen aru saanud, et täiskasvanueas on see ikka päris vastik haigus. Ma ise olen ka selles osas laisk olnud, aga tegelikult arvan, et 6-aastast võiks juba vaktsineerida küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina põdesin vahetult enne 15. sünnipäeva ja kuigi arme ei jäänud ega tõsiseid tüsistusi polnud, oli see nii vastik kogemus, et lapsed on mul kõik vaktsineeritud. Lisaks mehel lõi noore täiskasvanuna vöötohatis välja – see oli ka kohutav piin!  Milleks lasta lastel seda põdeda kui saab ka ilma?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 2 last on vaktsineeritud Soomes. Mingeid kõrvaltoimeid ei täheldanud, ville ei tulnud, palavikku polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olemas eraldi vöötohatise vaktsiin, mida soovitatakse vanemaealistele, et elu jooksul kahanenud immuunvastus uuesti ergutada ja viirus närvisüsteemist jälle välja ei pääseks. https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/zostavax-epar-product-information_et.pdf

Vöötohatise oht on kõigil, kes on põdenud või ka vaktsineeritud tuulerõugete vastu. Vaktsiini kaitse kestab u 10-20a.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 21:11; 26.10 16:17;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps Tuulerõugete vaktsiin