Esileht Väikelaps Tuulerõugete vaktsiin

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Tuulerõugete vaktsiin

Postitas:

Kaalun, kas teha 5-aastasele lapsele tuulerõugete vaktsiini, et laps ei peaks seda ebameeldivat haigust põdema. Siiski sooviksin teadjatele tagasisidet, kuidas see mõjus ja ega nakatumist sellest hoolimata ei tekkinud?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei teeks. Vastavalt vajadusele ikka. Tuulerõuged, gripp ja koroona ei kuulu vajalike vaktsiinide hulka.

+5
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen lugenud, et alates 12a soovitatakse vaktsineerida kui enne pole põdenud, sest teismelised ja täiskasvanud põevad enamasti tuulerõugeid palju raskemalt kui beebid ja väikelapsed. Ma ise mõtlen oma lapse puhul, et kui koolilapse eaks pole põdenud, siis vist pigem lasen ka vaktsineerida. Hetkel laps viiene. Ma ise põdesin kunagi beebieas raskelt ja mõned armid siiani näol sellest.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasksin oma lapsed (toona 4 a ja 2 a) tuulerõugete vastu vaktsineerida, kui ise tagasi tööle pidin minema. Samal talvel käisid tuulerõuged suurema lapse rühmast kolme lainena üle (nagu see paarinädalane peiteaeg on), järgmisel aastal oli seal rühmas põdemata jäänud laste hulgas veel üks laine. Nii et lõpuks oli neil rühm peaaegu 100% läbi põdenud. Minu laps muidugi terve. Väiksema lapse rühmas on olnud siiani üksikjuhtumeid, mis jällegi pole minu last kuidagi puudutanud.

 

Tollal kõhklesin eeskätt raha pärast (2 doosi 2 lapsele kokku 160 €), aga kui praegu peaksi uuesti otsustama, läheksin silmapilk vaktsineerima. 🙂

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, kes ma lapsena polnud tuulerõugeid põdenud (kodune laps metsatalus), lasin ennast vaktsineerida, kui laste saamisele hakkasin mõtlema. Lapsed põdesid vanuses 5 ja 3, mina ei nakatunud, aga mu lastel õnnestus uuesti nakatada mehe noorem õde, kes oli tuulerõugeid põdedes 2-aastane (sellest on pildid, kuidas mu mees ja tema õde on lapsena üleni täpiliseks maalitud). Mees nüüd lastega koos ei põdenud, aga mehe õel oli 4 päeva 39 palavik ja miljon täppi kehal. Noorima lapse kavatsen ära vaktsineerida, kui saab 3, sest tundub, et see lapsena põdemine ei pruugi siiski eluaegset immuunsust anda meie geenipagasiga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul põdesid lapsed vanuses 2 ja 6 aastat ja abkaasa. Noorem laps ja abikaasa olid väga-väga haiged. Laps nuttis, kuna villid olid ka limaskestadel ja olid väga valusad. Mees arvas tõsimeeli, et sellesse haigusesse ta sureb –  nägi tõesti välja nii ka. Langenud immuunsusega 5-aastane laps jõuti 72 tunni jooksul alates minu lapsega kokkupuutest vaktsineerida ja tema ei haigestunud.

Jaa, ja tuulerõugete entsefaliiti olen ka näinud, kuna töötan haiglas.

Kui laps pole kooliminekuks põdenud, siis mina vaktsineeriksin.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes see vaktsiin on lausa riiklikus kavas neile lastele, kes enne viieaastaseks saamist ei ole põdenud. Minu laps vaktsineeriti, kõrvaltoimeid polnud, praeguseks on üheksane ja põdenud ei ole. Kaitse pole muidugi 100%, aga isegi kui peaks nakatuma siis peaks haiguse kulg olema kerge.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vaktsineerisin 2a lapse, tema lasteaiarühmas põeti läbi, minu laps jäi puutumata ja pere teisele lapsele seda samuti koju ei toonud. Ei näe mõtet lasta potentsiaalselt piinarikast haigust läbi põdeda ning riskida veel tulevikus vöötohatise tekkega… Teine laps saab ka vaktsiini.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin 1-aastaselt koos leetrite vaktsiiniga (välisriigis elasime, kohalik kava nägi nii ette). Ei ole nakatanud ja ei olnud kõrvalnähte. Tuulerõuged on nii pikk ja ebameeldiv haigus. 2 nädalat peab kodus istuma. On muidki lastehaigusi piisavalt, millega laps saab treenida oma immuunsust ja kogeda haigeolemist.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võimalik, tee enne antikehade test. Ma tean mitut juhust, kus lapsed põdesid ilma haigusnähtudeta; lapsevanem kaalus ka juba vaktsineerimist, aga lastel olid antikehad tegelikult juba olemas. Tuulerõuged on väga nakkav haigus. Minu lapsed said selle lasteaiast, noorim 3-aastane aga  nakatas õues mängides ka naabrilast (tema ei käi üldse lasteaias) – see oli üleni villiline, minu lapsel aga 2-3 villikest ainult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai 2 v 3 aastaselt. Mingeid kõrvalmõjusid ega tüsistusi ei tekkinud. Vaktsiin ei hoia haigust ära, põeb lihtsalt kergemini. Meil iga aasta  rühmas tuulerõuged, aga minu laps kas pole haigestunud  v pole ühtegi sümptomi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei põdenud neid lapsena ja lasin ennast vaktsineerida, kui mu lapsed lasteaeda läksid. See oli siis, kui vaktsiin oli alles üsna uus ja sel ajal oli kavas vaid 1 doos, kuid siiski kaitses see mind hästi, kui mu lapsed haiged olid.
Üks laps kolmest nähtavalt haigeks ei olegi jäänud, aga arvan, et küllap tal on siiski antikehad olemas – ei ole vist väga reaalne, et ei nakatu, kui sama pere lapsed on haiged (ja veel kahel erineval korral). Võibolla peaks siiski kontrollima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanim laps oli plaanis kooli minnes tuulerõugete vastu vaktsineerida, aga ta jõudis paar kuud enne seda nooremate lastega koos selle ära põdeda. Enda laste pealt oli isegi näha, et kõige vanem põdes kõige raskemalt, st piinavalt sügelevaid täppe oli kõige rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasin oma 2-aastasele teha enne uue lapse sündi. Ühtegi kõrvalmõju ei olnud, aga tal pole ka ühegi teise vaktsiiniga kõrvalmõjusid tekkinud. Tuttavad arstid ka kõik on soovitanud vaktsineerida. 100% kaitset muidugi vaktsiin ei pruugi anda ja nakatumist täielikult ära hoida, aga eks me näe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapse beebieas keegi veel ei rääkinud sellest. Teise lapse vaktsineerisin 1,5a vanuses ja kolmandaga plaanin sama. Ma ei näe põhjust, miks peaks laps põdema seda ebamugavat haigust, kui võimalik ennetada

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neile, kel lasteaiast mitu lainet üle käinud ja laps viirusest ilma vaktsiinita ime läbi puutumata jäänud, soovitan siiski enne antikehade testi teha! Minu vanem laps põdes tuulerõugeid nii, et oligi vaid kaks punni (juuksepiiril ja kuklas). Mina polnud enne näinud, millised need tuulerõugepunnid on ja pidasin seda allergiaks. Laps on allergiline paljudele asjadele. Oli suvine aeg, lasteaed oli kinni, samuti ei puutunud me kokku kellegagi, kellel teadaolevalt tuulerõuged oleks olnud/tulnud. Meie käisime rõõmsalt ringi teadmata haiguse olemasolust ja ilmselt nakatasime selle käigus tahtmatult väga paljusid:( Alles siis, kui nooremal lapsel tekkis palju punne ja tõusis ka palavik, sain aru, millega tegu on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Tuulerõugete vaktsiin