Esileht Väikelaps Tuulerõugetest. Natuke detailsemalt.

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Tuulerõugetest. Natuke detailsemalt.

Postitas:

Tere!
Tuulerõugetest on palju juttu olnud. Olen ka raamatust lugenud ja netis surfanud. Siiski täpsustaks mõnda asja:

-Briljantrohelise ja/või saialille tinktuuriga määrimine. Kas määrima peaks kogu aeg, iga päev ja igas punni faasis? Lihtsalt kui see koorik katki läheb ja täpp juba mitu päeva vana on, siis teeb määrimine lapsele väga haiget. Või peaks juba katki läinud villi mitte enam määrima?

-Kas on tõsi vanainimeste tarkus, et vanni ja du¨¨i alla mitte mingil juhul minna ei tohi, sest muidu levivad punnid veel rohkem ja kiiremini?

-Uuema aja arstid soovitavad metsiku sügelemise vastu kasutada tavalisi allergiarohte. Milliseid võiks 2,7 aastasele anda ja kas tõesti on kasu? Igatahes laps metsikult sügeleb ja nutab ja haigus ei lase isegi magada 🙁

Perearst soovitas vaid määrida ja ütles, et kerge haigus. Minu lapsel on ka iga päev kõrgemapoolne palavik ning üldse on enesetunne kehv. Punne palju ja isegi silma limaskestal. On veel nõuandeid, kuidas olukorda leevendada?

Tänud ette!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuulerõuged ei levi ei tuule ega veega. Loomulikult võib pesta, mitte siis nuustikuga nühkida muidugi. Ilusti tupsutades kuivatada ja jälle saialilletinktuuri peale. Olen ka vanainimeste käest uulnud, kuidas õue ei tohi minna, tuul kannab pisikud edasi:D No mingi tõetera on ka, lihtsalt nii nakkav on. Ja pesta ei tohi, sest vesi kannab \”punnivedeliku\” mujale edasi. Ei vasta tõele. Haigus on seespidine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 18:43; 27.01 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Ei pea kogu aeg määrima
2. Veeprotseduurid ei ole üheski haiguse faasis keelatud. Pesta võib kogu aeg, löövet see kuidagi juurde ei tekita ega hullemaks ei muuda. Ainus asi – nuustikuga ei tasu nahka hõõruda, et ville mitte katki teha. Sama kuivatamisel – tasakesi kuivatada, mitte nahka tugevalt hõõruda.
3. Zyrtec on sobiv.

Lisaks veel. Kui rahakott kannatab, siis võid apteegist osta PoxClin vahu. See leevendab sügelust ja on väikse lapsepuhul mugav kasutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 18:45; 28.01 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Mina suuremal kasutasin br.rohelist ja seega määrisin nii, et aktiivsematel punnitekkimise päevadel vaatasin ikka 3-4 korda päevas keha üle, värsked punnid märgistasin rohelisega üle, kui mõnele vanale oli vill peale tulnud, käisin selle ka uuesti jälle üle. Väiksemat ravisin selle Poxclin vahuga, seal oli öeldud, et 3 korda päevas või nii tihti kui vaja. Nii tegingi:)

2. pesemisega on nii, et pesemine ei ole keelatud, aga arst soovitas, et üleni du¨i/vanni pigem mitte teha, sest võib külmetuda äkki. Tuulerõugete ajal pidavat laps külmetushaigustele vastuvõtlikum olema. Kui pesta, siis kindlasti mitte hõõruda, et mitte punne vigastada ja kuivatada samuti ettevaatlikult. Mõlema poisiga tegin nii, et kui kõik punnid olid juba kooriku alla, suskasin ikkagi vanni, pärast lihtsalt soojas vannitoas hoolikalt kuivatasin ja pakkisin soojalt riidesse, et ei külmetuks:)

3. Zyrteci tilgad on kõige tavalisem soovitus, ise andsin ka mõlemale poisile, vist isegi aitas sügelemise vastu.

Samuti andsin väiksemale vahepeal Panadoli, sest palavik oli 2 päeva 38,7. Ta põdes üldse väga raskelt, üle keha oli paksult ville täis. Praegu kolm nädalat hiljem ikka veel päris palju arme näha, kuigi õnneks läheb tasapisi koguaeg ilusamaks:) Níi et pole need tuulerõuged midagi nii süütu haigus, lugesin siit http://www.inimene.ee/?disease=t&sisu=disease&did=339 ning ajas ikka hirmu peale küll. Ja osad inimesed viivad lausa sihilikult oma lapse mõne haigega kokku, et saaks põdeda:S

P.S mul on seda poxclini veel veidi alles, kui Lääne-Virumaa kandist oled, võin ära anda:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Mina olin lapsega nakkushaiglas tuulerõugekahtlusega. Seal arstid küll ei arvanud, et tuulerõuged \”tuulega \” ei levi. Nende sesukoht oli see, et lubamatu on olukord,kus lapsevanemad oma veel nakkusohtlike lapsi südamerahus avalikesse kohtadesse toovad.
Tuulerõuged levivad äärmiselt lihtsalt ka õhu kaudu.Konkreetselt oli juttu korrusmajade ventilatsioonisüsteemist, mille kaudu nakatumine on täiest reaalne.[/tsitaat]

Kõik õige, kuid tuul selle levimise põhjuseks ikkagi ei ole ju:D Ma olen siit perekoolistki lugenud, et täna on tuulevaikne ilm, kas ma võin tuulerõugetes lapsega välja minna, eile puhus kõvasti siis ei käinud? Tuulerõuged on gi lihtsalt väga kergelt nakkav haigus, tuulega või ilma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 18:43; 27.01 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, kes siis ise kah koos lapsega tuulerõugeid põdesin räägin siis natuke, kuidas minul parem oli, noh ja laps kah ei kurtnud.

1. Määrimine- Määrisin last briljandiga ja ennast siis alguses piirituse lahusega (et ikka saaks koeraga õues käia vähemalt) aga lõpuks läksin siiski üle kah rohelisele- mõjub paremini. Eriti, kui jahedas on see purk olnud- see hetk on nii mõnus, kui külma vatitupsuga tupsutada punni 🙂 Taevalik oli see!!! Ja määrisin algul ikka 2-3 korda päevas. Hiljem siis 1 kord päevas kõik uuesti üle, kuni koorik hakkas ära kukkuma. Aga, katki kratsitud villile panin ikka kah seda peale. Et vältida põletiku ohtu. Ja katkised olid suurema tähelepanu alla kah.

2. Pesemine- Käimime koos pesemas, duZZi all. Kuna on palavik ja see möksimine jne, siis keha lõpuks on jube kleepuv ja pigem ajab veel rohkem sügelema. Aga ei kasutanud ühtegi nuustikud- ainult paljas seebine käsi kergelt üle keha.

3. Meie võtsime Zürteki (ei tea kuidas kirjutada) ja siis lapsele veel panadoli (väikelaste palaviku siirup ja ravimi lehel oli kirjas, et sobib anda ka tuulerõugete leevenduseks).

4. Armid! Minule jäi õlale 1 pommiauk ja meele kohale teine pommiauk. Ja silma all väike kraav. Lapsel täpselt otsa ees suur kraater :/

Minul oli rohkem punne, kui lapsel. Kaalusin isegi üleni roheliseks ennast võõbata kell 3 öösel. Kratsisin nii mis kole, laps siis kamandas, et emme ei tohi sügada!)

Ainus soovitus! Kannata ära ja võta asja huumoriga 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie just põdesime. Mida tegime:

1. Rohelist panin 2-3 korda päevas, peamiselt selles faasis, kus lapsel villid olid, eesmärgiga neid kuivadatada. Kui juba koorikud olid tekkinud ja villid kuivanud, siis rohelist enam ei pannud.

2. Sügelemise vastu ostsin selle kalli Poxclin vahu ja määrisin iga kord, kui laps kurtis. Eriti hea oli see öösiti, kui laps ärkas. Ruttu vahuga üle ja laps sai edasi magada. Päeval käitusin nii, et määrisin lapse kõigepealt vahuga sisse (jahutas, võttis sügelust vähemaks) ja kui vaht oli kuivanud, siis tupsutasi rohelisega (et kuivataks)

Haiguse lõpufaasis, kui rohelist enam panna ei tahtnud, siis määrisin ainult vahuga edasi neid koorikuid. PS: see vaht aitab hästi ka briljantrohelist lahustada – laps saab kiiremini puhtaks peale haigust:)

3. meie ei käinud ülekere pesemas siis, kui palavik oli. Muidu loputasin kiiresti dushiga üle, sest see vaht ja kõik tegid ikka lapse väga kleepuvaks.

4. Mõlemale lapsele andsin ka Zyrtecit. 2,5 aastasele 3 tilka hommikul ja 3 õhtul. Ei tea, kas oli kasu või mitte, sest ma ju ei tea, mismoodi ta ennast ilma allergiarohuta oleks tundnud.

5. Ja veel – kuna meil olid punnid ka pepupiirkonnas ja häbememokkade vahel, siis sinna panin paksult tsinksalvi (sudocrem). Arst soovitas küll astelpajuõli limaskestadele, aga vanem laps ütles, et tal on selle salviga parem olla.

Kõik need asjad kokku ilmselt siiski aitasid, sest väga hullu piinlemist lastel polnud, kuigi punne ikka jagus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin küsida,et kuidas siis täpselt tuulerõugetesse võib nakatuda?Me käisime eelmine pühapäev sugulase juures mängimas ja neli päeva hiljem tulid sugulase lapsel tuulerõuged,kas võib olla nii,et ka minu lastel võib praegu see peite aega olla või nakatub alles siis,kui juba villid keha peal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tahtsin küsida,et kuidas siis täpselt tuulerõugetesse võib nakatuda?Me käisime eelmine pühapäev sugulase juures mängimas ja neli päeva hiljem tulid sugulase lapsel tuulerõuged,kas võib olla nii,et ka minu lastel võib praegu see peite aega olla või nakatub alles siis,kui juba villid keha peal?[/tsitaat]
Tuulerõuged ei nakka terve peiteaja vältel, nakkavad alles paar päeva enne lööbe ilmumist. Kui käisite pühapäeval külas ja sugulase lapsel tekkis lööve neljapäeval, siis ei ole tõenäoline, et ta sinu lapsi nakatas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 18:45; 28.01 15:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Tuulerõugetest. Natuke detailsemalt.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.