Esileht Väikelaps Tuuletõmbus lasteaias

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Tuuletõmbus lasteaias

Postitas:

Kirjutan murest, lootes et ehk kellelgi veel sarnane mure/tähelepanek olnud ja mida teie tegite ning mis sai?
Nimelt minu lapse lasteaias on rühmas tihti aknad kolmest küljest avatud (tuulutusel) ja olen näinud ka olukorda, kus siis kui lapsed riideruumis võimlemisriideid selga panid, oli aken lahti (õues oli -2 külmakraadi) ja pooled lapsed ilma särkideta, minu tulles pandi aken kiiresti kinni, kuid lapsed olid ilmselt juba mitu minutit riideid vahetanud, sest ma märkasin akna lahtiolekut juba õuest. Kohal olid kõik rühma õpetajad, seega arvan, et meelega teevad.
Sel korral ma midagi ei öelnud, kuid hilisemalt, kui jälle märkasin, et aknad avatud ja tuuletõmbus, mainisin kahel korral õpetajatele, mille peale pandi üks akendest kinni (seda mida nägin). Hiljem koju jalutades nägin aga õuest, et siiski ülejäänud 2 akent olid endiselt avatud.
Kui ühele õpetajatest sellest murest rääkisin, vastas ta, et me ikka tuulutame kui lapsed õues on. Seega ta eitas minu tähelepanekut, et laste rühmas olles on tuuletõmbus.
Olen kuulnud jutte, et osad õpetajad teevadki sedasi, et lapsed jääksid köhasse-nohusse ja käiksid vähem kohal.

+4
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa kodus ei tuuluta? Miks sa õhu liikumist kardad? Kas aken oli lihtsalt lahti ja värske õhk tuli sisse või vihises tõesti tuul?

Kas sinu laps haigestub kergesti ja seda eriti siis kui sa aknad avad? Kas rühmas on teistest rühmadest tunduvalt rohkem haigestunud lapsi?

Meil ka minu laste rühmas tuulutatakse ja see on väga hea. Riietusruumi ja pesuruumi aknad on kogu aeg tuulutuse 1. astmel(u 5 cm pilu). Mängutoa ja mängu-magamistoa aknad kas ülevalt tuulutuses kogu aeg kui on tuulevaikne või, kui on kas ühelt või teiselt poolt tuul, siis vaid see, kust ei puhu.Kui lapsed on saalis, söögisaalis, õues, tehakse ka n ö laustuulutust st lahti kõik aknad ja ka rühma uksed, et õhk ruttu vahetuks.
Oleme sellest informeeritud ja lastevanemate koosolekul kiitsime heaks, sest puhas (pisikutevaba) värske õhk on väga oluline. Meile tundub, et rühmas on lapsed just tervemad, kui ruumid on tuulutatud ja jahedamad ning ka iga ilmaga õues käiakse.

Muidugi, mul on ka kodus aknad tuulutusel ja magame ka jahedamas magamistoas ning aken praokil( v a kuituul on otse aknasse, siis on mikrotuulutus).
Ehk tasub teiegi lasteaias selgitusi paluda ja arutada, kas ja millal ja kui palju tuulutatakse ning kus on siis lapsed. Olla ise kohal kui aken/aknad lahti ja tunda, kas tõesti tuul tõmbab nii, et on külm või ei. Või usaldada inimesi, kelle hoolde oled oma lapse usaldanud.

Vastupidiselt sinu kartusele ja vanarahva uskumustele ei põhjusta liikuv õhk ei köha ega muid nn külmetushaigusi.
Jah, haigestumistele aitab kaasa külmetumine st kehatemperatuuri langus aga seda ei juhtu tühipaljalt avatud akna all olles või sellest kui õhk liigub. Külmetumiseks peab keha alajahtuma st sinu laps viibima läbipuhuva tuule käes õhukeselt riides olles ikka tund või kauem.

Sellist diagnoosi nagu külmetushaigus tegelikult olemas ei ole. Külmetushaiguse põhjus ei ole külmetamine, vaid erinevad viirused, mis nakatavad nina ja kurgu limaskesta ehk ülemisi hingamisteid. Haigus tekib ka siis, kui organismi immuunsus langeb ja muutub haigustekitajatele vastuvõtlikumaks. Ülemiste hingamisteede ägedat põletikku tekitavate viirustega nakatumine toimub siis, kui haigestunud inimene köhib või aevastab õhku. Sagedamini on aga nakkuse allikaks pesemata käed, millel on viirus. Viirused satuvad sinna puutudes ukselinke, arvuti klaviatuuri või ühiseid sööginõusid, mida on eelnevalt puutunud külmetushaigustesse nakatunud inimene. Näiteks põhjustab viiruste levikut köhimiseks suu ette viidud käsi, millega hiljem katsutakse ukse avamiseks ukselinki. Selleks, et tekiks külmetushaigus, on viirusel vaja kontakti suu, nina või silma limaskestadega. See toimub enamasti pea toetamisel, suu ümbruse või nina sügamisel või pastaka närimisel. Sellepärast tuleks eriti just külmetushaiguste hooajal käsi sageli pesta.
JA TUULUTADA! See hoiab haigustekitajate hulga õhus väikese.

http://www.terviseuudised.ee/uudised/2016/03/16/laste-kulmetushaigused-ja-viirused

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 07:19; 03.01 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kuulnud jutte, et osad õpetajad teevadki sedasi, et lapsed jääksid köhasse-nohusse ja käiksid vähem kohal.

Kuula vähem sellist loba.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 10:12; 03.01 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis huvitav maja see on, et rühmaruumis on aknad lausa 3st küljest korraga avatud?

Aga muidu, kui tundub, et pideval tekitatakse laste juuresolekul tuuletõmbust, aruta teiste lastevanematega, kas teised on ka märganud, tõstke küsimus lastevanemate koosolekul, et tuulutataks siis, kui lapsi pole rühmas jne

Meil on pidevalt hommikuti vähemalt üks akendest tuulutusavas, aga minuarust toimub seal lasteaias ka pidev ülekütmine ja teisiti ei saagi, muidu vähemalt minu laps higistaks koguaeg.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ära juba ei väsi? Sa ju meelega otsid põhjuseid, et milles iganes lasteaeda maha teha. Meelega käid nuhid ja siis nokid. Pole siis ime, et õpetajad sinule viltu vaatavad.
Mul on ka vahest kodus kahes küljest akent lahti aga tuuletõmbust ei teki.

Aknaid lahti ei tehta on häda ja kui siis nüüd tehakse on taas häda.
Ausõna soovitan sul ravile minna ja kodune hoidja palgata. On sul endal kui ka õpetajatel 10x kergem ja hing saab rahu.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talvel tuulutatakse ikka ruumi, kus parasjagu inimesi sees pole, kui see võimalik on. Ja lasteaias on kindlasti võimalik.

Teemalgataja, kui see tuulutamine tõesti käib nii nagu sa kirjeldasid ja sinu ütlemise peale midagi ei parane, siis on rühmas kindlasti mõni hoolekogu liige, võid probleemi temani viia.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead sa mis moodi nad
magavad?
Alasti. Ainult trussikud või mähe on jalas (oleneb vanusest) ja õhukese tekiga, aknad lahti.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil magavad ka aluspesus, üle 3a mähkmeid pole, sõimes on mähe või aluspüksid +särgike või t-särk. Jah, tekiga. Jah, aken lahti.
Kodus tean ka lapsi, kes magavad pesus, ainult püksikestega või lausa paljalt, mis selles imelikku on? Kas on kohustuslik pidžaamas magada? Ei ole ju.
Tean, et kui vanem eraldi soovib, siis pannakse pidžaama või pikkade varrukatega pluus st õpetaja paneb selle, mis vanem on magamiseks kaasa toonud lapsele, muidu ikka pesus st ei nõuta kõigile 14-24 lapsele pidžaamat.

Suuremates rühmades, kui laps ise riiete vahetamisega hakkama saab, võivad ise valida ja pidžaama või öösärgi vastu vahetada kui soovivad. Enamus eelistab lasteaias siiski pesus magada ja mitte vahetada.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 07:19; 03.01 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimelt minu lapse lasteaias on rühmas tihti aknad kolmest küljest avatud (tuulutusel) ja olen näinud ka olukorda, kus siis kui lapsed riideruumis võimlemisriideid selga panid, oli aken lahti (õues oli -2 külmakraadi) ja pooled lapsed ilma särkideta, minu tulles pandi aken kiiresti kinni, kuid lapsed olid ilmselt juba mitu minutit riideid vahetanud, sest

Niiet lapsed vahetasid samas lahtise akna all riideid või siiski teises toas? Kui otse PÄRANI lahtise akna all, siis see oleks ainuke murettekitav detail. Tuulutusvahest ei teki mingit läbivat tuuletõmbust. Ma elan muidugi samasuguse värskeõhufoobikuga koos, kes igasuguse õhuvoolu peale paanikasse läheb ja tõmbetuulest röögib. Akna tuulutusava on sentimeeter paar ja koos hoitakse neid kahti, et õhk mingilgi määral liiguks läbi ruumi, rühmaruumi tuuletõmbuse tekitamiseks pole see kaugeltki piisav. Usun, et õige tuulutus ehk aknad laialt lahti et päris tuuletõmbus rühmaruumi õhu kiiresti ära vahetaks tehakse siis kui lapsed õues on.Ei ole keegi värskest õhust haigeks jäänud, tuuletõmme ja külmetamine on teised asjad.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 14:40; 03.01 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodus tean ka lapsi, kes magavad pesus, ainult püksikestega või lausa paljalt, mis selles imelikku on? Kas on kohustuslik pidžaamas magada? Ei ole ju.

No see eelnev oli ilmselgelt iroonia teemaalgataja pideva paanitsemise suunas lasteaia kohapealt, mitte kriitika lasteaialaste uneriietusele.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 10:12; 03.01 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetage see tuuletõmbuse jama ära ükskord. Tervele ja hea immuunsusega lapsele ei tee see mitte midagi halba. Vastupidi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma läheks juhataja jutule kui see lugu tõele vastab. Kodus küll lahtise aknaga ei maga ega riietu, suvel küll, aga praegu on talv. Sooviks selgitust tähelepanekule ja ühtlasi miks peab tuulutama kui lapsed rühmas? Ma olen siiani arvanud, et tuulutatakse kui lapsed käivad õues. Pole ka kunagi kuulnud, et laste uneajal on aken avatud lasteaias. Kas see on siis kõigis lasteaedades nii? Miks seda pole mainitud lapsevanematele? Mõni ime siis, et lapsed pidevalt nohused on kui asjad nii käivad. Kus on täpselt öeldud, et ruumi peab tuulutama kui lapsed magavad ja aknaid lahti hoidma?

+1
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

järgmine tuuletõmbehüsteerik jõudis kohale…

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 14:40; 03.01 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lapsed beebieast saadik magavad lahtise aknaga. Ka talvel. Ei karda nad külma ega tuuletõmbust. Jooksevad poolakasti toas ringi kui aken lahti. Hetkel meil soomes -12 ja aknad kõigis kolmes toas lahti.
Ärge kasvatage oma lapsi vati sees. Siis jäävadki kohe iga tuulekesega haigeks.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kõik magamistoad öösiti 5mm tuulutuses ja päeval isegi rohkem vahel. Ei ole keegi tõbine, pigem vastupidi. Lapsed eelistavad paljajalu veel toas olla, mina sussidega. Odaval eurorem pole ju ventilatsioonigi

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütleks, et meil on need rühmad liiga umbsed ja palavad pigem. Õhk liiga kuiv, tolm lendleb laste ninakõrgusel ja ma näen ju, et meil on just lasteaiaga seoses pidevalt igasugu ninahädasid. kodus pole nina kinni, midagi ei kuiva ja laps ei näpi pidevalt nina. Lasteaiast kuuled pidevalt, et nokib midagi ja ütlebki et kuiv ja paha on ninas.

Ma ei arva ka, et tuuletõmbust peaks tegema nii, et igas suunas mõni lahtine aken aga olen ise küll soovitanud nt magamisruumis akent kergelt õhutuses hoida ka, siis kui lapsed mängutoas. Õhutamine on oluline ja pigem ma meie lasteaia põhjal pahurdaks, et no millal ma ka ei tule, alati on vana ja läppunud õhk rummis.

Mõistlikult jahe on kordades tervislikum, kui kuum ja kuiv lendleva tolmuga.
Suhelge, arutage asja omavahel äkki leiate siiski lahenduse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sa pead uurima, kas on tuuletõmbus või mitte. Kui õhk lahtisest aknast hoolimata ei liigu, siis on kõik korras.
Seadus keelab iseenesest tuuletõmbust tekitada küll:
https://www.riigiteataja.ee/akt/111102011003
3. peatükk
Nõuded ruumide sisekliimale
§ 9. Nõuded ruumide sisekliimale
(8) Lasteruumides lubatud õhu liikumiskiirus peab olema talvel väiksem kui 0,2 meetrit sekundis ja suvel väiksem kui 0,25 meetrit sekundis. Lasteruumides ei tohi olla tuuletõmbust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kuulnud jutte, et osad õpetajad teevadki sedasi, et lapsed jääksid köhasse-nohusse ja käiksid vähem kohal.

Haige lihtsalt! Ükski õpetaja ei tee meelega nii, e lapsed haigeks jääksid. Olen kuulnud jutte….. need on siit perekooli emade oletused lihtsalt, kellest üks oled sina!

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma õhutan kodus 2-3x päevas tube, ka siis, kui nt -10 väljas on. Teengi kõikide tubade ankad natukeseks korraga lahti. Samal ajal 9k ja 2a10k tütred on kodus.
Lapsed täiesti terved ja pole kordagi nii haigeks jäänud. Issand kui loll jutt, et õpetajad meelega soovivad laste haigestumist. Kui laps värske õhuga pole harjunud, siis loomulikult jääb haigeks, see pole kuidagi õpetajate süü.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen sarnase olukorraga kokku puutunud.
Teha pole muud, kui et laps tuleb õpetada olukorda jälgima ja enda eest seisma. Kui ikka tuul tõmbab, peab laps otsima soojema koha. Kui mängukoha juures aken lahti tehakse, tuleb koos mängukaaslastega aknast eemale minna.
Kui lapsel on külm, siis peab tal olema takistamatu vabadus riideid juurde panna.
Õpeta teda märkama ja ennast kehtestavalt reageerima. Mitte midagi muud ma soovitada ei oska.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Väikelaps Tuuletõmbus lasteaias

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.