Esileht Kodunurk tuunijad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: tuunijad

Postitas:
Kägu

Vaatasin “Kodud rahaks” saadet. Seal noored tüdrukud teevad poole tunniga enda mööbli nö uueks. Peamiselt kasutusel Fusion Mineral paint, mis praegu vist väga populaarne toode mööblituunijate seas. Teisi värve väga ei pannud tähele. Aga hakkasin mõtlema, kas see mööbli tuunimine tõesti nii lihtne või tehakse lihtsalt käkke? Tõmbas seal poole tunniga oma köögikapid värviga üle (ei pannud tähele eelnevat pesemist, lihvimist, pahteldamist, teipimist jne), lisaks külmkapi, radiaatori, kapinupud…

selle tulemusel pannakse üürihinnale 150 euri otsa. aga kui see värv kohe maha tuleb? Või on tõesti see tuunimine tänapäeval nii lihtne?

Sama olen vaadanud mööblituunimise juures. Kõik nagu oskavad tänapäeval vanu kappe ja kummuteid taastada. Minu arvates väga palju mööblit hoopis rikutakse selle tuima ülevärvimisega.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei vaadanud seda saadet, aga võib arvata, et need lihvimised ja pahteldamised vast lihtsalt ei jõudnud ekraanile? Saatel on ju ajapiirang ja ega iga liigutust ei näidata.

Vahel mõni asi ongi lihtne ka muidugi. Mina olen ka selline pintsliga pealelendaja ja mitmed esemed on väga hästi vastu pidanud, samas ka mitmed aia taha läinud.

Üldiselt ikka korralikku tulemust lihtsalt alati ei saa. Praegu on nt marimelli blogis teema, kuidas nad seal kahekesi köögikapid ära käkkisid, sest oli tarvis kangesti värvima hakata.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Värvimine võib ju lihtne olla, aga tulemus on ilus ainult pildil või telekas. Ja võtta kaks täispuidust tooli, värvida mustaks… Prrr.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen kahte saadet näinud, ja teevad ikka vähemalt kujunduse osas küll päris head tööd. Enne ja pärast on väga suur vahe. Selgelt on hea silm ja maitse sel kujundajal.

Seda, kuidas see värvimine pikemas perspektiivis õnnestub, ei tea. Samas olen ise mööblivärviga teinud ja väga hästi peavad vastu.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõmbas seal poole tunniga oma köögikapid värviga üle (ei pannud tähele eelnevat pesemist, lihvimist, pahteldamist, teipimist jne), lisaks külmkapi, radiaatori, kapinupud…

ühes saates küll vedasid õue kapiuksed ja lasid spreivärviga üle, miks ta siis kole peaks jääma. Ja see fusionvärv on ka selline, et pintsli jälgi näha pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fusion on hea katvusega, aga uuemat mööblit ma sellega siiski ei värviks. Mingit megavana ja koledat köögimööblit ehk jah, et natukene uuendada ja millest kahju pole, kui midagi pekki läheb. Olen ise värvinud ka vanu asju sellega, aga no lähedalt on ikka näha pintslitõmbed vms.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh viimases saates jäid kapi uksed ikka erinevat tooni. Ja värvisid õues. 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma olin laps, siis ma enda toas värvisin pruuni kapi helelillaks ja olin väga rahul.

Nooremas täiskasvanueas olen samuti õlivärviga üle värvinud vana nõukaaegset mööblit, pannud uued kapinupud ja tulemus parem kui eelmine õudus.

Midagi antiikset või väärtuslikku aga ei ole ma küll mitte kunagi värvikorra alla matnud. Nüüd keskeas olen tegutsenud kuumapuhuri, lihvimismasina, peitsi ja lakiga. Korralikult tehes läheb ikka mingi nädal ühe mööblitüki peale.

Ma ei ole saadet näinud, mida nad seal üle värvivad? Tundub, et mingit suvalist saepuruplaadist asja?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fusion on hea katvusega, aga uuemat mööblit ma sellega siiski ei värviks. Mingit megavana ja koledat köögimööblit ehk jah, et natukene uuendada ja millest kahju pole, kui midagi pekki läheb. Olen ise värvinud ka vanu asju sellega, aga no lähedalt on ikka näha pintslitõmbed vms.

Mina olen Fusioniga ühe vana kummuti värvinud. Kasutasin rulli ja pole mingeid tõmbeid näha, ilus ühtlane katvus.
Kunagi aastaid tagasi, kui rohkem mässata viitsisin, olid popid Annie Sloan’i värvid ja nendega oli palju rohkem tegemist, et tulemus ühtlane jääks. Fusioni suhtes olin skeptiline alguses (a’la järgmine moeröögatus ja hästi turundatud asi), aga tulemus üllatas väga positiivselt.

Köögimööbli kohalt ei oska öelda, kui mõistlik see variant on. Mu kummut seisab lihtsalt nurgas, aga kööki kasutad igapäevaselt ning kulumine selle võrra ilmselt kiirem?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole saadet näinud, mida nad seal üle värvivad? Tundub, et mingit suvalist saepuruplaadist asja?

Täispuitu,  keraamilisi seinaplaate, lillepotte, kappe – kõike.  Lisaks on toad täis mõttetuid dekoratiivesemeid, mida ükski üüriline oma kodus nähe ei taha. Ja see  voodilina seinal raamis- APPI!

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täispuitu,  keraamilisi seinaplaate, lillepotte, kappe – kõike.  Lisaks on toad täis mõttetuid dekoratiivesemeid, mida ükski üüriline oma kodus nähe ei taha. Ja see  voodilina seinal raamis- APPI!

Ok, see külab liiga valusalt. Ma siis ei hakka üldse vaatamagi seda saadet.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin “Kodud rahaks” saadet. Seal noored tüdrukud teevad poole tunniga enda mööbli nö uueks. Peamiselt kasutusel Fusion Mineral paint, mis praegu vist väga populaarne toode mööblituunijate seas. Teisi värve väga ei pannud tähele. Aga hakkasin mõtlema, kas see mööbli tuunimine tõesti nii lihtne või tehakse lihtsalt käkke? Tõmbas seal poole tunniga oma köögikapid värviga üle (ei pannud tähele eelnevat pesemist, lihvimist, pahteldamist, teipimist jne), lisaks külmkapi, radiaatori, kapinupud…

selle tulemusel pannakse üürihinnale 150 euri otsa. aga kui see värv kohe maha tuleb? Või on tõesti see tuunimine tänapäeval nii lihtne?

Sama olen vaadanud mööblituunimise juures. Kõik nagu oskavad tänapäeval vanu kappe ja kummuteid taastada. Minu arvates väga palju mööblit hoopis rikutakse selle tuima ülevärvimisega.

Miks sa oma igat teemat 2 tükki pead tegema?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa oma igat teemat 2 tükki pead tegema?

Miks sa seda kommenteerid alati? Vaata mööda.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Ma tegelikult ei ole absoluutselt taaskasutuse ja isetegemise vastu, vastupidi.

Lihtsalt veidi häirib, kui kõrge väärtusega vanamööblit esimese värviga (mis hetkel tundub olevat kõikvõimas Fusion Mineral paint) üle värvitakse ja nimetatakse seda restaureerimiseks. Lisaks promotakse oma kätetööd aktiivselt FB gruppides/ Instagramis. See pole selle saate fookuses, kuid viimasel ajal on seda üha rohkem ja rohkem ümberringi näha. Minu isiklik arvamus on, et vanamööbli peaks restaureerima originaalilähedaseks, ainult nii säilib sellel ajastutruu nägemus ja hõng.

Antud saate puhul tõesti saab palju häid ideid ja kujundajal kõva särts sees ja hea maitse. KUID – kas on kõige õigem  jätta mulje, et iga külmkappi ja köögikappi saab poole tunniga (mitte haarata sõnast, kuid jääb siiski mulje, et ülilihtsate vahenditega ja ülikiiresti) klantsida? On ikkagi väga suur võimalus kogu mööbel jäädavalt tuksi keerata. Ja see vaene üürilevõtja, kes võib-olla külmkapile pihta minnes pool värvi maha kraabib, peab selle lolluse kinni maksma…

No lihtsalt sellised mõtted tekkisid… Siin foorumis ongi kõigil võimalus teistpidist kinnitada ja oma nägemus avaldada.

 

 

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis te nalja teete, sõbrad?

Selles saates ei olegi mingeid kalleid ja hinnalisi antiikesemeid, mida saaks plätserades tuksi keerata. Saates on mööbel mingi paarikümne euroga kokku kahmatud vanakraam, millel pole mingit erilist väärtust. Aga mida lihtsate võtetega täiesti apetiitseks annab tuunida. Täitsa imestama panevad siinsed etteheited ja mürgisus.

Pole ausalt öeldes kunagi ühestki influentserist ega instagrammerist midagi arvanud, tunduvad mõttetud tühikargajad. Aga nüüd nägin sellest saatest, et tõesti leidub andekaid ja nutikaid inimesi, kes suudavad ka midagi käegakatsutavat luua ja pakkuda. Müts maha selle Miido ees. Fantastiline töö.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Antiiki tõesti pole – on nõukaegsed kapid, mida kõik kaltsukad jmt kohad täis, mida juba põletatakse jne. Ning palju kõrgläikivat valmiskööki.

Üldiselt mööblit värvitaksegi – kui on õige mööbel siis päris puhastamist ja kulumist ei pea kartma, aga see eeldab tõesti teadmisi, õiget tehnikat nii puhastamise kui kasutatud materjalide ja värvide kohta, et püsiv jääks. Ise värvisime ka üürikorterisse (sel ajal küll enda jaoks) köögiuksed pihustiga üle ja jäi ikka päris ilus ja vastupidav. Pole siiani paari aastaga midagi juhtunud ja võimalus on soodamalt köögi eluiga pikendada, värskendada ja suuremaid oste tulevikku lükata. Eriti juhul kui asi ise täidab oma funktsionaalsust, aga tõesti värv-stiil ei meeldi. Kuigi nüüd on tõesti köögimööblile jmt parem alternatiiv kiletamine. Kallim kui ise värvimine, kuid õnnestumise protsent tunduvalt suurem.

Ainuke küsitav asi oli see kui “plaadid” seina joonistati. Kui kaugelt tundus ehk jah ok, siis lähivõtetel oli näha, kuidas “plaadi”servad kokku ei jookse ja marker oli laiali valgunud. Sealjuures kuna tegu köögitaguse pinnaga, kuhu satub ka veeaur, rasvapritsmed jmt, mis peaks olema kergesti puhastatav ja keemiat kannatav (rasva eemalduseks) siis ma ei kujuta ette kuidas see marker reaalselt pesemisele vastu peab.

Ehk kahjuks jah, paljud nipid ja asjad on sellised, mis eemalt ehk tundub OK, aga pikka funktsionaalsust ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis te nalja teete, sõbrad?

Selles saates ei olegi mingeid kalleid ja hinnalisi antiikesemeid, mida saaks plätserades tuksi keerata. Saates on mööbel mingi paarikümne euroga kokku kahmatud vanakraam, millel pole mingit erilist väärtust. Aga mida lihtsate võtetega täiesti apetiitseks annab tuunida. Täitsa imestama panevad siinsed etteheited ja mürgisus.

Pole ausalt öeldes kunagi ühestki influentserist ega instagrammerist midagi arvanud, tunduvad mõttetud tühikargajad. Aga nüüd nägin sellest saatest, et tõesti leidub andekaid ja nutikaid inimesi, kes suudavad ka midagi käegakatsutavat luua ja pakkuda. Müts maha selle Miido ees. Fantastiline töö.

Loe postitused enne läbi, kui minestama hakkad.

Polegi öeldud, et saates antiikmööblit restaureeritakse, need kaks asja on ju eraldi välja toodud ja selgitatud, et pole saatega seotud.

Lisaks kiidetud Miidot kui hea silmaga kujundajat. Küsimus oli suhtumises kui sellises. Ja kas võimalik nii lihtsalt normaalset värvitulemust saada.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saadet ma ei vaadanud, aga mina jälle ei saa aru inimestest, kes arvavad, et kõigile inimestele PEAB meeldima täispuit. Minule nt ei meeldi. Ostsin paar aastat tagasi endale esimese kodu. Esimese asjana tõmbasin korterisse jäänud jäledale täispuidust mööblile värvi peale. Polnud võimalik kohe hakata uusi asju ostma ja mõtlesin, et niikaua kärab küll. Ja nüüd elan siiani nt oma värvitd köögimööbliga ega plaani nii pea vahetada.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina just suvel restaureesin täispuit mööblit. Ma ei olnud seda mitte kunagi teinud ja ma ei kujutanud ette, et see on nii aeganõudev. See vana värvi maha lihvimine ei olnud just kõige kergem, aga tulemus tuli väga hea. Kuid mina värvisin üle Osmo tooniva õlivahaga, sellega vist ei ole võimalik midagi vussi keerata.
Ma kujutan ette, et kui ma oleks tavalise värviga värvinud, mis muidu oli mul tegelikult alguses plaanis, siis ma oleksin kõik ära rikkunud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saadet ma ei vaadanud, aga mina jälle ei saa aru inimestest, kes arvavad, et kõigile inimestele PEAB meeldima täispuit.

Oleneb, missugune see täispuit on.

Mulle üldse ei meeldi sellised nn paljad kapid: https://www.on24.ee/p/58590/m%C3%A4nnipuidust-puhvet-vitriinkapp?hall=7655

Aga kui ta on mingi seda tüüpi, siis meeldib: https://www.on24.ee/p/390500/puhvetkapp-ruegen?hall=7655

Kerge tooniga peitsitud-lakitud või õhema värviga värvitud, nii et on näha, et täispuidust toode, siis meeldib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saadet ma ei vaadanud, aga mina jälle ei saa aru inimestest, kes arvavad, et kõigile inimestele PEAB meeldima täispuit.

Oleneb, missugune see täispuit on.

Mulle üldse ei meeldi sellised nn paljad kapid: https://www.on24.ee/p/58590/m%C3%A4nnipuidust-puhvet-vitriinkapp?hall=7655

Aga kui ta on mingi seda tüüpi, siis meeldib: https://www.on24.ee/p/390500/puhvetkapp-ruegen?hall=7655

Kerge tooniga peitsitud-lakitud või õhema värviga värvitud, nii et on näha, et täispuidust toode, siis meeldib.

Siit ma loen välja, et kui männipuidust vitriinkapp ei meeldi, siis see on okei. Aga see teine puhvetkapp siiski PEAB kõigile meeldima. 😀 Või kuidas?

Mõnele ei meeldi üldse. Ei üks ega teine.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelikke asju loed välja. Inimene lihtsalt tõi näite, mis talle meeldib ja mis mitte.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see teine puhvetkapp siiski PEAB kõigile meeldima.

kas ma ütlesin, et PEAB meeldima? Ma pigem tõin näite, et mulle ka igasugune täispuidust mööbel ei meeldi (kuigi eelistan just täispuidust mööblit).

See, kui meeldib täispuidust mööbel, ei tähenda kohe seda, et igasugune paljas puidupind meeldiks. Selles oli minu postituse mõte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka kõiksugu kraami üle värvinud. Kui ei meeldi ja ei sobi mu interjööri, siis kas pole mitte mõistlikum üle värvida kui et minema visata ja uus osta? Näiteks mu Arensi köögimööbel, mis koos majaga tuli ja oli täiesti funktsionaalne, kuid ei meeldinud mulle välimuselt, sai uue värvikihi selga. Kuna värvimises on mingi kogemus saavutatud, siis oskan valida värve ja töövahendeid selliselt, et mingeid pintslitriipusid ja muud jama ei jää. Nüüd, nelja aasta pärast, on mõnes kohas käepidemete juures märgata veidi kulumist, aga veel nii väga ei häiri, et pintsli järele haarata. Kui juba häirima hakkab, tõmban uue kihi peale ja kogu muusika.

Ega värvimine ei tähenda ainult seda, et tõmmatakse mingile asjale uus, enamasti valge, kuub ühtlaselt selga. Väga ägedaid asju saab teha kuivharjamistehnika, heleda ja tumeda vahaga… Eriti kui asjal on reljeefi, millega mängida, mida esile tuua. Üks näide siin. Ikea laud enne ja pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega värvimine ei tähenda ainult seda, et tõmmatakse mingile asjale uus, enamasti valge, kuub ühtlaselt selga. Väga ägedaid asju saab teha kuivharjamistehnika, heleda ja tumeda vahaga… Eriti kui asjal on reljeefi, millega mängida, mida esile tuua. Üks näide siin. Ikea laud enne ja pärast.

Kohutav nii enne kui pärast.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega värvimine ei tähenda ainult seda, et tõmmatakse mingile asjale uus, enamasti valge, kuub ühtlaselt selga. Väga ägedaid asju saab teha kuivharjamistehnika, heleda ja tumeda vahaga… Eriti kui asjal on reljeefi, millega mängida, mida esile tuua. Üks näide siin. Ikea laud enne ja pärast.

Kohutav nii enne kui pärast.

Päris halb maitse sul või lihtsalt prille vaja.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miido on andekas küll, aga kõik kodud tal ühte auku samas stiilis. Valge ja siis mingi musta värvi mustrilised asjad jms.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega värvimine ei tähenda ainult seda, et tõmmatakse mingile asjale uus, enamasti valge, kuub ühtlaselt selga. Väga ägedaid asju saab teha kuivharjamistehnika, heleda ja tumeda vahaga… Eriti kui asjal on reljeefi, millega mängida, mida esile tuua. Üks näide siin. Ikea laud enne ja pärast.

Kohutav nii enne kui pärast.

Päris halb maitse sul või lihtsalt prille vaja.

See Ikea laud on hea maitse? Jajah.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega värvimine ei tähenda ainult seda, et tõmmatakse mingile asjale uus, enamasti valge, kuub ühtlaselt selga. Väga ägedaid asju saab teha kuivharjamistehnika, heleda ja tumeda vahaga… Eriti kui asjal on reljeefi, millega mängida, mida esile tuua. Üks näide siin. Ikea laud enne ja pärast.

Kohutav nii enne kui pärast.

Päris halb maitse sul või lihtsalt prille vaja.

See Ikea laud on hea maitse? Jajah.

Pärast näeb ikka küll täitsa kena välja sellises ruumis mida fotol näidatakse. Alati ei olegi asi selles, milline näeb välja KONKREETNE ese vaid kuidas kõik omavahel kokku sobitub.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa oma igat teemat 2 tükki pead tegema?

Kas sa iialgi aru ei saa, et see ära rikutud keskkond ei lase normaalselt postitada. Kivipeaga oled või?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Kodunurk tuunijad