Esileht Pereelu ja suhted Tüütu inimene kollektiivis

Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Teema: Tüütu inimene kollektiivis

Postitas:

Situatsioon ei olnud päris sama, aga midagi sarnast. Ostsin endale ilusad kõrvaklapid, panin töö taustaks kõrva oma lemmikmussi ja kolleegidele ütlesin, et sain nii väärt kingituse ja “olin üllatunud”,  kuidas mul nüüd töö edeneb kuidagi nii kergelt, et ju see muusika aitab ja soovitan kõigile jne jne. Kolleegid suht ruttu harjusidära, et olen omas maailmas ja pole mõtet rääkida, nagunii ei kuule.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui töö iseloom lubab, siis pane tõesti klapid pähe. Kui kogu aeg rääkida saate, siis järelikult on pigem käelise tegevusega tegu ja saad seda tehes kuulata muusikat, kuulata audioraamatuid, keeli õppida.

Jutukale kolleegile saadki öelda, et sul kodus pole pere kõrvalt kunagi aega lugeda (ühtlasi vihje sellele, miks sa õhtuti tema kõnesid ja sõnumeid ignoreerid), aga taipasid, et tööl on ju see võimalus ja sul on nimekiri 100 raamatuga, mida sa nüüd hoolega kuulama hakkad.

See on muide päriselt ka kaasahaarav ja varsti sa ei pane oma kolleegi tähelegi. Saad lugeda (kuulata) põnevaid või harivad raamatuid või kasvõi hispaania keele selgeks õppida selle lõputu klubijutu asemel. Ja mine tea, ehk su kolleeg suurest igavusest võtab sinust eeskuju ja asub ennastki harima.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks endal ka kollektiivis tüütu lobamokk. Kuna tööpäevad on pikad (11 tundi), siis äärmiselt väsitav on päev läbi mõttetut plära kuulata. Tegemist veel väga ebameeldiva inimesega, kes teisi pidevalt klatsib. Kolleegid ka vihjavad, et kas patarei juba tühjaks ei saa.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kunagi selline olukord. Olin kohutavalt hädas ja mures oma teismelise pojaga. Istusin linnas parklas oma autos ja nutsin. Helises mu telefon ja ülemus küsis ‘Ma kuulsin just, et sa istud autos ja nutad?  Tahad sa sellest rääkida?’.  Saatsin  ta kukele või veel midagi hullemat, ütlesin, et see tõepoolest ei ole sinu asi ja jäta palun mind rahule. Praeguseks olen juba 4 aastat sellest töökohast eemal ja ei kahetse . Iialgi ei kavatse oma nutmisi oma ülemusega arutada.

Kuna olen saanud 9 miinust mitte millegi eest, siis tahaksin veidi selgitada. Meil oli seal töökohas naiste kollektiiv ja pidevalt käis kohutav üksteise klatšimine. Näo ees oldi alati nii ‘sõbrannad’ ja siis selja taga ussitati ja arutati. Ma ei olnud oma ülemuse (kes oli 66-a naine, minust eelmine põlvkond) sõbranna. Ma teadsin täpselt, et see, mis sundis teda kohe mulle helistama, kui oli saanud kelleltki teada, et ma linnas nutvat, oli puhas lihtlabane uudishimu. Ja kui ma oleksin hakanud talle usalduslikult oma kohutavat muret  lahkama, teadnuks sellest järgmisel päeval kogu kollektiiv, klatš oleks olnud meeletu ja ma ei oleks sellest mingit abi saanud, vastupidi.

Juba see oli imelik ja haiglane, kuidas keegi kolmas, olles mind näinud autos nutmas, kohe mu ülemusele helistas ja sellest ette kandis. Minu jaoks oli see väga haige käitumine, nad ei olnud mu lähedased ega pereliikmed.

+6
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.10 18:28; 18.10 12:24; 18.10 15:08; 18.10 17:16; 18.10 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saatsin  ta kukele või veel midagi hullemat, ütlesin, et see tõepoolest ei ole sinu asi ja jäta palun mind rahule.

Oleks olnud võimalik vastata ka teistmoodi: Aitäh et helistasid, kuid saan hakkama. Isiklik teema, mida ei taha tööasjadega segada vms

 

+15
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 16:12; 18.10 13:07; 18.10 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saatsin ta kukele või veel midagi hullemat, ütlesin, et see tõepoolest ei ole sinu asi ja jäta palun mind rahule.

Oleks olnud võimalik vastata ka teistmoodi: Aitäh et helistasid, kuid saan hakkama. Isiklik teema, mida ei taha tööasjadega segada vms

Oleks võinud tõesti. Seda juhul, kui oled sel hetkel vaimselt ja psüühiliselt stabiilne nagu sina, soovitaja, praegu või ka nagu mina praegu. Sel juhul tõesti, viisakus ennekõike, täitsa nõus.

Kui aga oled äsja saanud poja suust teate, et ta varsti ‘nagunii tapab ennast ära, see on vaid aja küsimus, ärge pingutage’ ja oled eelnevalt selles agoonias vaevelnud 3 aastat, siis tead, sel hetkel on sul mingi klatšimoori ees viisakaks jäämisest absoluutselt savi. Tahad järele proovida?

 

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.10 18:28; 18.10 12:24; 18.10 15:08; 18.10 17:16; 18.10 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et võiksid talle kõigepealt viisakalt öelda, et soovid tööle keskenduda ja kui ta mõne aja pärast ikkagi lobisemist jätkab, siis talle otsa vaatamata poole jutu pealt kõrvaklapid pähe panna. Usutavasti siis taipab, et ta jutt ei huvita sind.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 15:32; 18.10 20:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis tead, sel hetkel on sul mingi klatšimoori ees viisakaks jäämisest absoluutselt savi.

Mul on ka nõmedaid ülemusi olnud ja sel juhul ei vastagi tema kõnele. saadad sõnumi või helistad tagasi, siis kui oled rahunenud.

 

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 16:12; 18.10 13:07; 18.10 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks võinud tõesti. Seda juhul, kui oled sel hetkel vaimselt ja psüühiliselt stabiilne nagu sina, soovitaja, praegu või ka nagu mina praegu. Sel juhul tõesti, viisakus ennekõike, täitsa nõus. Kui aga oled äsja saanud poja suust teate, et ta varsti ‘nagunii tapab ennast ära, see on vaid aja küsimus, ärge pingutage’ ja oled eelnevalt selles agoonias vaevelnud 3 aastat, siis tead, sel hetkel on sul mingi klatšimoori ees viisakaks jäämisest absoluutselt savi. Tahad järele proovida?

No töökaaslased ja kõrvalseisjad pole ometi süüdi sinu isikliku elu probleemides, et sa nendele ninna hüppad!

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No töökaaslased ja kõrvalseisjad pole ometi süüdi sinu isikliku elu probleemides, et sa nendele ninna hüppad!

Ei ole tõesti. Töökaaslased on süüdi selles, et nad on tagaseljarääkijad ja UUDISHIMU tõttu, et saada rääkimiseks ainest ja põnevust, ületavad töö-isikliku elu piirid ja sõidavad sisse tööst vabal ajal küsimusega, et miks keegi kusagil nutab. See ei ole ülemuse asi, kui ma töövälisel ajal kusagil nutan! See ei ole aitamissoov, vaid labane uudishimu ja seda infot ei jäeta enda teada!

See on minu postituste point, ei ole ju nii raske aru saada?

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.10 18:28; 18.10 12:24; 18.10 15:08; 18.10 17:16; 18.10 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No töökaaslased ja kõrvalseisjad pole ometi süüdi sinu isikliku elu probleemides, et sa nendele ninna hüppad!

Ei ole tõesti. Töökaaslased on süüdi selles, et nad on tagaseljarääkijad ja UUDISHIMU tõttu, et saada rääkimiseks ainest ja põnevust, ületavad töö-isikliku elu piirid ja sõidavad sisse tööst vabal ajal küsimusega, et miks keegi kusagil nutab. See ei ole ülemuse asi, kui ma töövälisel ajal kusagil nutan! See ei ole aitamissoov, vaid labane uudishimu ja seda infot ei jäeta enda teada!

See on minu postituste point, ei ole ju nii raske aru saada?

Miks Te reostate teise inimese teemat?

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 15:32; 18.10 20:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No töökaaslased ja kõrvalseisjad pole ometi süüdi sinu isikliku elu probleemides, et sa nendele ninna hüppad!

Ei ole tõesti. Töökaaslased on süüdi selles, et nad on tagaseljarääkijad ja UUDISHIMU tõttu, et saada rääkimiseks ainest ja põnevust, ületavad töö-isikliku elu piirid ja sõidavad sisse tööst vabal ajal küsimusega, et miks keegi kusagil nutab. See ei ole ülemuse asi, kui ma töövälisel ajal kusagil nutan! See ei ole aitamissoov, vaid labane uudishimu ja seda infot ei jäeta enda teada!

See on minu postituste point, ei ole ju nii raske aru saada?

Miks Te reostate teise inimese teemat?

Kuidas, palun? Teema on tüütutest töökaaslastest, kes tahavad isikliku elu tööeluga segada ja seda töökaaslastega arutada. Täpselt sellest on ka kõik minu kommentaarid. Sinu küsimus mulle reostab seda teemat palju enam.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.10 18:28; 18.10 12:24; 18.10 15:08; 18.10 17:16; 18.10 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni inimtüüp ei kannata, kui talle otse öeldakse või tema kohta räägitakse. Mõnele peab ütlema nii, nagu sa räägiksid teiste kohta. Nt, et “sulle üldiselt ei meeldi, kui inimesed liiga palju lobisevad töö ajal. Sa tulid tööle tööd tegema ja kellega vaja, saad peale tööd kokku.” Ning siis igoreerid teda peale tööd 😀 Messengeris saab iga inimese kohta eraldi sättida, et “lükka teavitused välja” või “mute” vm. Sõnumeid loe siis, kui sul kunagi päeva lõpus mugav on, mitte siis, kui tema tahab/kirjutab.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 19:40; 19.10 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saatsin ta kukele või veel midagi hullemat, ütlesin, et see tõepoolest ei ole sinu asi ja jäta palun mind rahule.

Oleks olnud võimalik vastata ka teistmoodi: Aitäh et helistasid, kuid saan hakkama. Isiklik teema, mida ei taha tööasjadega segada vms

Kuule. Nuttev endast väljas olev inimene ei kontrolli ennast. Vähegi empaatiavõimeline inimene saab sellest aru. Kui energiatase on miinimumis siis anti-aitav tegevus on see, kui keegi tahab sult veel energiat saada, nt enesekontrolli näol. Suht isekas ja empaatiavõimetu on madalseisus inimeselt hakata midagi nõudma.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 19:40; 19.10 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei taha tööalaselt suhteid rikkuda, siis tulebki kavalalt tasapisi suhtlemist vähendada. Näit tööl kõrvaklapid koos mingi hea põhjendusega, kui kohvinurgas kohtad, siis kiiresti tagasi tööd tegema (koos töö-alase vabandusega), jne. Ühesõnaga kui ta ära tajub, et Sa enam nii palju ei suhtle, aga tema suhtlemisvajadus jääb endiseks, otsib uue “lemmiku/ohvri” ja harjub tema juures käima. Kahjuks ülelaua suhtlus jääb, aga vähemalt kõrvaklappidega saad Sa seda ise reguleerida. Ja kui kõrvaklapid ja muusika ise häirib, siis võta hästi pehmed klapid ja ära sinna muustikat lase – ega teised seda ju ei tea 🙂 Nemad näevad, et klapid peas.

Facebookis esialgu suhtled, aga tasapisi jäta suhtlemine ühe harvemaks ja vastused tulevad pikema viitajaga. Et liiga läbinähtav pole, ära mõlemad kanalit üheaegselt kinnipoole keera, st näit kõigepealt rohkem Facebook ja siis töö juures või vastupidi.

St esimesena on Sul vaja tunnet, et kontroll on Sinu käes. Hetkel on Sul tunne, et kontroll, kuidas Sa ennast töö juures tunned ja mida teha saad/ei saa, on selle kollegi käes.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind kolleegide loba üldse ei häiri. Oleneb muidugi kolleegist ka, kuid hea huumori vastu pole mul midagi ja kurta võib mulle ka. Mingid õpetavad tädikesed jätavad mu kiirelt rahule, ülejäänutega pole tüütuse probleemi tekkinud. Seda tulebki võtta nagu paratamatust, mis käib töö juurde. Imelik on kontoris ninapidi koos olla ja facebookis õhtul mitte välja teha. Võtaksin seda kui osakest tööst, kui sa seal väga resoluutselt seda kolleegi paika panema hakkad, jookseb kolleeg ülemusele kitule ja järgmisena saad hoiatuse töökeskkonna kliima mürgitamise eest. Ülemus hakkab arvama, et sulle ei meeldi enda töökaaslased, kaasa arvatud tema, seega otsib uue, kel seda probleemi pole.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 16:09; 22.10 11:40; 26.10 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind kolleegide loba üldse ei häiri. Imelik on kontoris ninapidi koos olla ja facebookis õhtul mitte välja teha.

Saad ju aru, et sa oled SELGES vähemuses! Sina oledki see lätraja?
Enamikku inimesi häirib tühi loba tööl (mitte vabal ajal, tööl) väga! Arvesta palun teistega ka.

Facebookis vastab inimene ainult nendele messidele, millele soovib. Tööasju väljapool tööaega ajada kui selleks pole kohustust on ahistav ja ebaviisakas.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind kolleegide loba üldse ei häiri. Imelik on kontoris ninapidi koos olla ja facebookis õhtul mitte välja teha.

Saad ju aru, et sa oled SELGES vähemuses! Sina oledki see lätraja?

Enamikku inimesi häirib tühi loba tööl (mitte vabal ajal, tööl) väga! Arvesta palun teistega ka.

Facebookis vastab inimene ainult nendele messidele, millele soovib. Tööasju väljapool tööaega ajada kui selleks pole kohustust on ahistav ja ebaviisakas.

Mida sa ajad? Ma räägin sulle, et sa võid võtta nina krimpsu ja teha eraelus nägu, et sa ei tunne töökaaslasi ja neid facebookis ignoda, kuid igal käitumisel, suhtumisel ja hoiakul on tagajärjed ja ebasõbralikku omaette puhisevat kolleegi ei oodata kusagile tööle. Järelikult kui kolleeg lobiseb, ja see kedagi teist ei häiri, pole see kolleegi probleem, vaid teemaalgataja oma.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 16:09; 22.10 11:40; 26.10 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed peavad õppima ennast kehtestama. Üldiselt ma ei salli seda sõna, aga paremat ei viitsi praegu leiutada. Mulle tegelikult on vähemalt sama ebasümpaatsed need süldikarakterid, kes tahavad kõigile meeldida, näo ees naeratavad ja noogutavad ja on hästi lahked ja siis teevad perekooli teema, kuidas sa neile tegelikult ei meeldi.

Kirjutan kahe käega alla sellele! Oksele ajavad sellised inimesed, kes lipitsevad ja tahavad kõigile meeldida ja kardavad teiste tundeid haavata, ise kõike alla neelates. Kaltsud, mitte inimesed! Ja  siis veel käivad inimese selja taga kurtmas kui tüütu ta on, aga näo ees muutkui naeratavad ja noogutavad ja mängivad parimat sõpra.

TA, su töökaaslane tundub olevat vahetu inimene, kes arvab, et sa oled tema sõber. Oma lahke käitumisega oledki talle sellise mulje jätnud. Muidugi on nüüd raske oma tõelist palet näidata, kui siiamaani on sul koguaeg mask ees olnud. Endale tuleks ka tunnistada, et oled tegelikult kahepalgeline uss, kes ise arvab, et ta on kõige lahkem ja toredam kolleegi maailmas, samas ussitab sisemuses! Väk!  Miks sa vastad kõnedele ja sõnumitele? Miks sa teda kuulad, kui sind ei huvita? Ole aus inimene nii enda kui teiste suhtes ja siis polegi mingeid piinlikke hetki võimalik tekitada. Kõigil selge, kuidas asjad on ja saab eluga edasi minna.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina rääkisin enda juhile sarnase mure ära. Kuna see mõjutas minu töötulemust, kuna ma ei suutnud kahele asjale üheaegselt süveneda. Juht mõtles nädala. Analüüsis inimesi, kes kus võiks istuda ja vahetas kõikide kohad ja laua asetused isegi ära. Nii, et lõpuks said kõik rahus töötada ja palus, et kui keegi soovib niisama maast ilmast lobiseda, siis seda tehakse puhkenurgas. Töö tegemis ruumides on töö teemad vaid aktuaalsed. Ja soovitas kasutada vajadusel Skype chatti. Mõnda aega mu lärmakas kolleeg kirjutas mulle koguaeg, aga kuna ma vastasin väga lühidalt või ainult mõne smailiga siis jäi me “sõprus” soiku lõpuks. Töötulemused kasvasid nii minul kui ka sellel lärmakal kolleegil.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las solvub, kui tahab, tema probleem ju. Ja mismõttes RASKE koos edasi tööda? Kas su teemaalgatus oli siis lausvale? Kui ei olnud, siis ei ole raske, sest see tõepoolest võib tüütu olla. Ja suhted on juba nagunii rikutud,kui sa juba teematama kukkusid. Sul JUBA on raske töötada, kui jubedaks see saaks minna?

Kõik inimesed ei ole paraku sellised, kes läheks hea meelega otse teist inimest solvama, eriti kui tegemist on muidu hea, toreda ja tööka kolleegiga, kes võiks lihtsalt vähem oma eraelust nonstop latrata.

Miks solvama peaks? Oma seisukohti saab öelda ju väga selgelt ja viisakalt. Nimi enesekehtestamine,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kes töökaaslaste loba peale nina kirtsu tõmbavad ja facebookis ignovad, võiks läbi lugeda töökorralduseeskirjad ja ametijuhendi. Kui ametijuhendis on kirjas, et pead olema sõbralik, abivalmis suhtleja jne siis peadki endas need omadused kas kultiveerima või muu töö leidma. Ega see, et sul õhtu vaba on ja kolleeg parasjagu helistab või kirjutab, ei anna sulle õigust ninna karata või mitte reageerida.

Isiklike probleemide tõttu tööl paar korda nutta on okei, kuid kokkuvõttes kui iga kord nutta lahistad kui midagi viltu on, hakkab ülemus vaatama, et sul on hoopis tööstress, läbipõlemisoht ja see töö pole sinu jaoks. Kuidagi ei kujuta ju ette sekretäri firmas, kel ripsmetush näost alla voolab ja nuukseid neelates telefonile vastab kui kliendid helistavad.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 16:09; 22.10 11:40; 26.10 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ametijuhendis on kirjas, et pead olema sõbralik, abivalmis suhtleja jne siis peadki endas need omadused kas kultiveerima või muu töö leidma. Ega see, et sul õhtu vaba on ja kolleeg parasjagu helistab või kirjutab, ei anna sulle õigust ninna karata või mitte reageerida.

Vabal õhtul mitte reageerida on õigus igal inimesel. Võibolla on mõni erandlik amet, kus ametijuhendis kohustatakse ka vabal ajal igale kolleegi pöördumisele reageerima, ei tea…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ametijuhendis on kirjas, et pead olema sõbralik, abivalmis suhtleja jne siis peadki endas need omadused kas kultiveerima või muu töö leidma.

Kui ma pean olema sõbralik ja abivalmis klientidega, siis see ei laiene tegelikult töökaaslastele, eriti mitte sellistele, kelle lobisemine võtab minult ära selle aja ja tähelepanu, mida tegelikult vajavad kliendid.

Kui töö kannatab teise inimese loba all, siis tuleb valida, töö või loba.

Lisaks ei ole mitte keegi kohustatud ajama tööasju ega suhtlema kolleegidega väljaspool tööaega, v.a. juhul, kui tekibki mingi ootamatu tööalane probleem just sinu pädevuses just sinu puhkuse ajal.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 12:08; 28.10 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklike probleemide tõttu tööl paar korda nutta on okei, kuid kokkuvõttes kui iga kord nutta lahistad kui midagi viltu on, hakkab ülemus vaatama, et sul on hoopis tööstress, läbipõlemisoht ja see töö pole sinu jaoks. Kuidagi ei kujuta ju ette sekretäri firmas, kel ripsmetush näost alla voolab ja nuukseid neelates telefonile vastab kui kliendid helistavad.

Sa ei oska lugeda? Inimene, kes nuttis, tegi seda väljaspool tööaega. Järelikult pole see kolleegide asi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 12:08; 28.10 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks võinud tõesti. Seda juhul, kui oled sel hetkel vaimselt ja psüühiliselt stabiilne nagu sina, soovitaja, praegu või ka nagu mina praegu. Sel juhul tõesti, viisakus ennekõike, täitsa nõus.

Kui aga oled äsja saanud poja suust teate, et ta varsti ‘nagunii tapab ennast ära, see on vaid aja küsimus, ärge pingutage’ ja oled eelnevalt selles agoonias vaevelnud 3 aastat, siis tead, sel hetkel on sul mingi klatšimoori ees viisakaks jäämisest absoluutselt savi. Tahad järele proovida?

Vabandan juba ette, et teemast välja lähen, aga ei tea kuidas muidu selle kasutajaga ühendust saada. Ma olen tollase sinuga väga sarnases olukorras ja lootus hakkab kaduma. Kas sinu poeg sai üle sellest raskest ajast? Mul hakkab peale 3 aastat endal ka selline tunne tekkima, et kaua jaksab. Ta niikuinii sureb ära 🙁 Võid mulle kirjutada ka, kui siin avalikus foorumis vastata ei taha. kitcat92@gmail.com

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )


Esileht Pereelu ja suhted Tüütu inimene kollektiivis