Esileht Koolilaps Tüütu tütre sõbranna

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Tüütu tütre sõbranna

Postitas:

Mul on tekkinud imelik probleem.

Teismelisel tütrel on sõbranna, kes eelistab ka minu seltskonda. Olin juba ammu märganud, et mu tütrel külas käies räägib ta tunduvalt rohkem ka minuga, kui lapse teised sõbrannad. Räägib igapäevastest asjadest, a la mis sõi, mis kodus ja koolis tegi, kurdab koduseid asju.

Oli vahel tüütu juba siis, aga mõtlesin, et hea ju kui tunnen neid inimesi, kellega tütar sõbrustab ning enamus ajast ma polnud siiski kodus, kui ta meil külas oli.

Kuu aega tagasi otsis ta mu Facebookis üles, kurtis koduste suhete üle oma emaga ja küsis nõu. Tegin vist vea, et üritasin aidata. Ma ei liialda, kui ütlen, et sellest hetkest peale on ta mulle vist iga päev kirjutanud lisaks sellele, et meil külas käies räägib ka. Räägib igast oma sammust, mida ta päeva jooksul tegi.

Aga.. ma ei jaksa lihtsalt iga päev võõra 15-aastasega maailmaasju arutada. Kas ma olen julm inimene? Ei saaks öelda, et tal omaealisi sõpru ei oleks. Miks ta minu seltskonda otsib? Mida teha?

+12
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle teema järgi vaadates oled üsnagi temaealine.

+4
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nooo nii. Ma eeldan, et sa oled kuskil umbes 45 aastane. 25 aasta pärast oled sa 70 ja sul on suur rõõm, kui see 40-aastane sind kord aastaski vaatamas käib ja viitsib kuulata, kuidas sul jalad valutavad ja kuidas see arst kohe on kohe nii imelik kohe ja kuidas kamatahvel ei matse nagu vanasti.

Ma ei ütle, et selle nimel sa peaksid kõike taluma, aga ära teda ära tõuka.

+26
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi kolis meie majja vene pere, kus oli 12-aastane tütar. Mingi hetk hakkas see tüdruk meil käima ja talle meeldis minuga rääkida. Tüdruku ema küll ütles, et kui tüütab, saatke koju. Tüütas jah vahest, aga ei raatsinud saata. Külas käis nii kaua, kui leidis sõbrannad ja siis enam mitte. Vahest oli kahjugi, et enam ei tulnud.
Seega – küll see asi paika loksub, tüdrukul on ilmselt puudus headest sõpradest, kuid kui need tekivad kaob huvi sinu vastu.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega – küll see asi paika loksub, tüdrukul on ilmselt puudus headest sõpradest, kuid kui need tekivad kaob huvi sinu vastu.

Või on puudus arusaajast emast ja ta mõtles, et teemaalgataja sobib selleks…

+34
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tütar on tüütu või tema sõbranna? Tütre tüütu sõbranna sobiks viimasel juhul pealkirjaks paremini.

+32
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tütar on tüütu või tema sõbranna? Tütre tüütu sõbranna sobiks viimasel juhul pealkirjaks paremini.

ma ka mõtlesin, et kuidas ema oma tütart tüütuks peab 🙂

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema pealkirja järgi on sinu tüütul tütrel sõbranna, aga tegelikult on hoopis tütrel tüütu sõbranna.

Tähendab, et tal on suhtlemisvajadus ja ta usaldab sind, et rääkida temale olulistest asjadest, millest ta arvatavasti oma kodus ei saa rääkida. See on ju positiivne. Arvatavasti sa oled ise väga avatud inimene ja ta näeb, et sinul ja sinu tütrel on väga head omavahelised suhted, millest võib-olla tema ise väga puudust tunneb, mistõttu ta pöördubki sinu poole.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan suhtuda rahulikult. Mäletan, et minule endale teismepõlves meeldis samuti kangesti just ema sõbrannadega rääkida. Otsisin nende tähelepanu, näitasin oma joonistusi-luuletusi, kirusin neile õpetajaid jne. Päris niisama üksinda neile külla minna küll ei julgenud, kuid üritasin leiutada ettekäändeid, et seda teha: näiteks pakkusin end laenatud eset tagasi viima.

Mis aga puutub siin toodud oletustesse, et ju siis ei leia see tüdruk kodus mõistmist, ju siis ei kuulata teda kodus ära jne – üldse ei imestaks, kui sinu enda tütar omakorda tolle teise ema juures sinu peale kurtmas käib 🙂

Sest teismelistel tihtipeale tekibki trots oma perekonna vastu, lähedased tunduvad sageli nõmedad ja mõistmatud, tekib usk, et mujal on rohi rohelisem ja inimesed paremad. Eks mingi aja jooksul paneb elu asjad ise paika, aga praegu on neil selline periood.

Mida aga kohe üldse ei soovitaks – sekkumist võõra perekonna asjadesse! Mõistan, et eks sinus tekita selline usaldus pikapeale meelitavat tunnet ja ehk isegi nagu teatavat üleolekut selle tüdruku päris ema vastu – et näe, minule ta räägib, kuid sulle mitte, järelikult sina ei ole sama hea kui mina! Koos üleolekuga võib tekkida soov ka õpetama hakata või kedagi “aidata”. Palun ära seda tee. Sina ei tea, mis seal taga tegelikult on, sinu asi ongi laps lihtsalt ära kuulata, kaasa noogutada, ehk vaid üldiseid sõbralikke suuniseid anda. Kui teismeline sulle oma ema kirub, siis pole vaja teda veelgi rohkem üles kütta, sellest ei tule kunagi head.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtle nüüd oma peaga. Miks peaks 15a sulle midagi rääkima? Tõenäoliselt plika lihtsalt mõtleb lugusid välja, mitte ei räägi sulle igast oma sammust. Ehk on suur tähelepanuvajadus või käib su teadmata su tütrega ja üritab sind “enda poole” võita.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna see tüütu tüdruk on hetkel siiski su tütre sõbranna, siis kas ta ikka su tütrega ka sama palju ja usalduslikult suhtleb? Või mis tütar sellest arvab, et tema sõbranna sinuga nii palju suhtleb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Tüütu tütre sõbranna