Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tüütud üritused tööl

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Tüütud üritused tööl

Postitas:

Minu viimased tõelised pidutsemised jäid kuskil max 25.a vanusesse, kõik need hommikuni tiksumised, saunatamised, klubitamised, ringi sõitmised. Said sarved maha joostud ja enam ei tõmba.

Nüüd olen 40-nendates, tahaksin rahulikult tööl käia, on pere, aga ikka on tööl mingi kamp, kes korraldab neid samu eelloetletud olenguid ja tekitavad nendes süümekaid, kes ei ole “aktiivsed” osalejad.

Tahan lihtsalt tööl käia ja õhtul koju minna, mulle meeldib mu töö, aga ma ei taha töökaaslastega tina panna, kuskil hängida. Lihtsalt külmaks jätab.
Mulle meeldivad oma üritused pere seltsis.
Ütlen ära, et jõulupeod ja suvepäevad teen alati kaasa.

On tõsine plaan töökohta vahetada vaid sellepärast, sest järgmine päev hakatakse halama, oh miks sa ei tulnud, mis sul viga, imelik oled või.. ? Mul on pärast paha tunne.

Kas teie tööl on ka teatud aja tagant olengute korraldamine, mis teid karvavõrtki ei huvita ?

+25
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 16:57; 15.12 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd olen 40-nendates, tahaksin rahulikult tööl käia,

Juba 40+ ja IKKA veel pole enesekehtestamist selgeks saanud? Pigem teed perekooli teema, kui töö juures suu lahti, et öelda, et ma ei soovi praegusel eluetapil joomingutest osa võtta, kuna mu pere ja kodu on mulle tähtsamad.

Mis homme saab, sa ju ei tea, lapsed suuremad, mees kodust läinud ja oled esimene, kes kuhugi sauna suunas jooksma hakkab.

+20
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 17:11; 15.12 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalses töökohas ei ole selliseid inimesi ega teki selliseid teemasid. Kui sa kunagi kaasa ei löö, midagi ei seleta, jätavad su peagi rahule. Oluline on mitte mingeid seletusi anda. Kui seletama hakkad, miks ei saanud tulla, kutsutakse veel ja veel. Parem vaiki, naerata ja ära tee väljagi.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta unes ka ette, et meil tekiks sellest probleem, kui keegi annaks teada, et sellised hängimised talle ei meeldi ja eelistab perega aega mööda saata. Ausalt, sul ei ole probleem mitte üritustega, vaid suhtlemisega.

+23
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta unes ka ette, et meil tekiks sellest probleem, kui keegi annaks teada, et sellised hängimised talle ei meeldi ja eelistab perega aega mööda saata. Ausalt, sul ei ole probleem mitte üritustega, vaid suhtlemisega.

ja iga kord ütledki, et veedan parem aega perega kui veedan aega teiega ?
Lihtsam mõelda kui öelda, aastas ei tea mitmeid kordi.

Millegipärast arvatakse, et see hängimine siduvat kolleege omavahel rohkem (ma pole küll muutustest aru saanud) ja kes ei osale a-la ei austa või ei meeldi neile kolleegid.
Vot nii

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 16:57; 15.12 17:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja iga kord ütledki, et veedan parem aega perega kui veedan aega teiega ?
Lihtsam mõelda kui öelda, aastas ei tea mitmeid kordi.

Mismõttes iga kord?

Ega siis kõik debiilide seltskonnas ei tööta, paar korda ütled ja sellest piisab ju.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 17:11; 15.12 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui vanad need töökaaslased on? Kõik alla 25?
Või oled lihtsalt kibestunud, laisk ja halvustav- kõik kolleegid on joodikud ja hängijad, sina ainuke karske pereinimene? Kui sa 25 a pere lõid ja lapsed said, siis praegu on nad juba suured ja elavad oma elu. Kui oled kollektiivis ainus keaskealine, siis on sul on vedanud, et sind kutsutakse ja ei ignoreerita.
Aga kokkuvõtvalt- ilmselt järjekordne libateema mõnelt introvert- boomerilt, kes vihkab kõiki inimesi peale oma meheraasu, kelle jaoks teretamine on talumatult intensiivne suhtlemine ja kes saab paanikahoo iga peokutse peale.

+2
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis teid karvavõrtki ei huvita ?

Karvavõrdki.

Sa ei pea midagi seletama, ega siis need üritused kohustuslikud pole.
Mina olen otse öelnud, et veedan kolleegidega niigi niiii palju aega koos, et vabal ajal küll ei soovi.

Suure üllatusena tunnistas teise osakonna 61-a. (!!!) kolleeg, et ta tegelikult ei soovi osaleda, aga tunneb survet. Uskumatu.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie üritused toimuvad enamasti tööajal, neil käin heameelega. Töövälisel ajal toimuvaid üritusi on harva, sest raske on leida aega, mis kõigile sobiks. Neil ma tavaliselt ei osale ja keegi ei sunni ka, ei ütlemine on meil täiesti okei.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka 40+. No ma tõesti ei kujuta ette et ma 24/7 perega veedaks aega. Muutub üksluiseks. Neid istumist ei tehta teil ometi igapäevaelt. Meil ainult 2 korda aastas. Võiks isegi rohkem olla. Pole küll märganud et keegi maani täis kaaniks.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti mõistan sind. Mina 39, lapsed, abikaasa ja samuti suur pidutsemine jäi 25 eluaastasse. Meie firmas õnneks selliseid pidutsemisi ei ole, on küll jõuluistumised ja sünnipäevade tähistamised, aga mitte suuri pidutsemisi. Ja mulle see nii sobib! Ära töökohta vaheta, kasvata paks nahk.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka 40+. No ma tõesti ei kujuta ette et ma 24/7 perega veedaks aega. Muutub üksluiseks. Neid istumist ei tehta teil ometi igapäevaelt. Meil ainult 2 korda aastas. Võiks isegi rohkem olla. Pole küll märganud et keegi maani täis kaaniks.

Aga seda võiks ju ometi ette kujutada, et mõni teine tahab perega aega veeta. Eriti, kui lapsed veel väikesed on. 2 korda aastas ongi ok, teemaalgatajal paistab see olevat tihedamalt, et probleemid tekkivad. Ma ütlekski, et tunnen, et ei jaksa praegu pidutseda ja pere on hetkel tähtsam. Ja kui 100 korda sama küsimust küsitakse, võib sada korda sama vastust ka anda.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ütle, et sul on maks punases ja ei tohi enam alkot juua ning on tugev kasiinosõltuvus, et kui satud linna peale liikuma ja oled alkot tarbinud, siis lõpetad alati kasiinos ja tugevas miinuses. ja lisaks kipud purjus peaga kaklema ning tüli norima.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma tõesti ei kujuta ette et ma 24/7 perega veedaks aega. Muutub üksluiseks.

24/7 ei ole tööl käival inimesel võimalik perega veeta, kuna suure osa päevast veedame nagunii töö juures.
Mina saan teemaalgatajast väga hästi aru – töötades kl 8-17 olen kodunt eemal kl 7-18 ja oma perega veedetavat aega on niigi vähe, nii et tõesti on kahju seda koos töökaaslastega pidutsemise peale ära kulutada. Eriti siis, kui neid pidutsemisi 2-3 korda nädalas korraldatakse.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on mõned korrad aastas sellised viisakad istumised, sealt siis osad lähevad edasi linna peale pidutsema. Enamasti need, kes tahavad omavahel veidi flirtida pluss keskealised mehed, kes loodavad noortele naistele ligi litsuda. Ülejäänud ei viitsi minna.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas sa tead, et järgmine töökoht pole selles osas hullem? Ega nad oma tavasid ju töökuulutusse pane…Nii et õpi rõõmustama, et nendel oli äge pidu ja õpi küsimusi esitama, et enda pealt jututeemat ära saada. Õpi küsima küsimusi ja rõõmustama nähtavalt, et teistel on äge.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie tööl on ka teatud aja tagant olengute korraldamine, mis teid karvavõrtki ei huvita ?

Töötan koolis ja aiin on alailma üritusi, mis tõesti alati ei huvita. Loomulikult mingeid labaseid “tinapanemisi” ja saunakaid pole. Eks enda valitud keskkond, aga mina küll ennast uue koha otsimisega ei vaevaks, kui kolleegid pidumaiad. Teeksin suu lahti ja ütleksin, et palun ärge mind rohkem kutsuge, ma ei ole huvitatud. Olen sinust 10 aastat noorem, aga nii äpu pole vist küll kunagi olnud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma jätsin ühte minu erialal väga prestiižesse kohta tööle kandideerimata seetõttu,e t töökuulutus sisaldas lasuet “palju meeleolukaid ühisüritusi ja väga seltsiv kollektiiv” vmt (täpset sõnastust ei mäleta, aga jäi mulje pidevatest töövälistest üritustest).

See ei ole tegelikult enesekehtestamise küsimus. Sellised üritused tekitavad meeskonnal ühtsustunnet ja kui sa ei osale, ei ole sa päris osake meeskonnast, oled tõrjutud mingil määral – ja siin ongi probleem, mitte mingi enesekehtestamine, vaid meeskonna sünnergia. Ja loomulikult see segab tööd. vabas õhkkonnas võib liikuda infot, mida muidu ei liigu jne. Aga mingi hetk tõesti inimene kasvab neist asjust välja. Mulle ka ei sobi selline kollektiiv enam.

Kunagi oma esimesel kahel töökohal, vanuses 21-27, käisime ka väga tihedalt tööväliselt läbi. Esimesel töökohal oli veel eriti palju, iga paari nädala tagant läksime mingi seltskonnaga peale tööd lähedal asuvasse pubisse jne. Praegu ei kujutaks sellist elu enam ettegi. Isegi kui mul lapsi poleks, ma lihtsalt ei viitsi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja pole tegelikult sugugi äpu, tõenäoliselt on ainus inimene, kes mõtleb grupis teisiti. Ja erineda ongi väga raske.

Minu arust, kui teed jõulu ja suvepeod kaasa, oled isegi väga tubli, seda võidki rõhutada.

Aga ükskõik mida sa ka teed või kui paksu nahka kasvatad, jääd sa ikkagi sellest kambast erinevaks ja muud teha polegi, kui lihtsalt sul endal samuti sellega leppida.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd olen 40-nendates

Aaahhh!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma jätsin ühte minu erialal väga prestiižesse kohta tööle kandideerimata seetõttu,e t töökuulutus sisaldas lasuet “palju meeleolukaid ühisüritusi ja väga seltsiv kollektiiv” vmt (täpset sõnastust ei mäleta, aga jäi mulje pidevatest töövälistest üritustest).

Minul täpselt sama lugu.
Loobusin ka kandideerimast erialalisele ja töises mõttes väga huvitavale ja väljakutseid pakkuvale töökohale, sest teadsin, et selles ettevõttes on kombeks “omavahelise usaldusliku suhte soodustamise eesmärgil” pidevalt korraldada mingeid meeskonnakoolitusi, väljasõite, ja ühisüritusi.
Olen 45-aastane, omal alal väga hinnatud spetsialist, ja ilmselt oleksin selle töökoha ka saanud, aga ma tõesti ei pea endale sobivaks töökeskkonnaks kohta, kus suurem osa tööpäevast möödub kolleegidel kööginurgas lobisedes või kus keset tööpäeva jalutab kabinetti sisse personaliosakonna delegatsioon meditsiinitöötajate kostüümides ja käsib kõigil ruumisviibijail ilma küsimusi esitamata ära juua ühe neoonroosa šoti, sest “täna on meil büroos üllatus-teemapäev ja palume kõigil 10 minuti pärast koguneda fuajees, sest seal algavad kohe-kohe väga toredad mängud!” (Jah, mul töötavad seal ettevõttes mõned tuttavad, kes oma muljeid mõnikord jagavad, mõned neist, tõepoolest, isegi vaimustusega.)

No see ei ole küll minu jaoks ja ma olen üsna kindel, et maailmas ei ole sellist raha, mille eest ma oleks nõus taolises töökeskkonnas töötama.
Tööl tehakse ikka tööd. Ja tore on, kui kolleegid on omavahel lugupidavad ja üksteisega arvestavad. Aga see on ka kõik, mida ma oma töökaaslastelt ootan.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on just vastupidine kogemus – nooremad, ütleme alla 35sed, tahavad peale tööd koju minna et tegeleda pere, kooli, lisatöö, hobi, või millega iganes. aga üle 45sed on valmis alati üritustele minema ja parem oleks kui ka seal juua saab
minu jaoks on üldse kummaline, et inimesed tööga seotud üritustel alkoholi tarbivad – hea küll jõulupeo tervituseks klaas kihisevat jooki kokku lüüa, aga on eeldus et peale ühist jõulupidu ühe klaasiga tuleb veel järelpidu paljude klaasidega.
IGA projekti lõpetamine käib peoga. projekte saab läbi vähemalt korra kuus.
minu jaoks on see töö osa, et projektid algavad ja saavad läbi ja ei tunne vajadust ennast korra kuus seoses nendega känni juua

õnneks on meil autsaider olemine aktsepteeritud ja olen see inimene kes joob parimal juhul ühe klaasi ja mitteametlikelt üritustelt puudun üldse.
jõulupeo ja suvepäevad teen kaasa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli punt mehi, kes alati üritustele tahtsid perega tulla, et pereüritus ikka peab olema. Selline tunne jäi, et ega muul ajal üldse perega midagi koos ette ei võetagi, et tingimata peab suvepäevadele/talvepäevadele koos perega saama. Või siis olid neil nii kurjad naised, kes omapäi mehi kusagile ei lubanud. Ausalt, ajas närvi küll see “perega” ja “pereüritus” jutt. See oli 2 päeva aastas ju! Ometi võimalus perest puhata, aga kui ei olnud perega üritus, siis nad lihtsalt ei tulnudki. Ja kui oli pereüritus, siis naissoost töökaalsased ei julgenud mõne teise linna meessoost töökaasalsega juttu ka ajama minna, sest tolle naine vaatas tigeda näoga.

Minu arvates sõltub kõik nendest koosolemiste intervallidest ja päevast. Kui need juhtuvad korra kuus neljapäeval, siis leian ma küll, et võiks ju minna. Ülejäänud 29 päeva jääb aega, et perega veeta.
Kui aga kord nädalas ja reede õhtuti, sel juhul oleks minu puhul ka asi väga küsitav.
Sellepärast töökohta vahetama hakata oleks küll tobe. Küsimusele, miks Sa ei tulnud, vastaks mina – ei tahtnud või mees ei lubanud. Lihtne ju. Pahasti ennast küll vaja tunda ei ole.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka 40+. No ma tõesti ei kujuta ette et ma 24/7 perega veedaks aega. Muutub üksluiseks.

See, et 24/7 perega ei ole, ei tähenda, et ainsaks muuks variandiks jääks töökaaslased. Mul on näiteks palju sõpru ja lisaks mitmeid toredaid sugulasi, kellega tihti koos käime. Töökaaslasi näen ma 40h nädalas ja nii iga nädal. Mulle sellest täitsa piisab (välja arvatud üks eriti tore kolleeg, kellest on aastate jooksul hea sõbranna saanud – temaga tõesti saame vahel ka tööväliselt kokku).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tüütud üritused tööl