Esileht Kodunurk Tuvid :(

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Tuvid :(

Postitas:
Kägu

Panin lindudele söögimaja. Lootes näha seal tihaseid, leevikesi. Tihaseid olen näinud. Varblased ka kohal. Aga ka tuvid. Ma ei taha tuvisid. On nad ka siiski vajalikud ja toredad linnud?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ka tuvid. Ma ei taha tuvisid. On nad ka siiski vajalikud ja toredad linnud?

Jah.

+9
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Panin lindudele söögimaja. Lootes näha seal tihaseid, leevikesi. Tihaseid olen näinud. Varblased ka kohal. Aga ka tuvid. Ma ei taha tuvisid. On nad ka siiski vajalikud ja toredad linnud?

ju neil ka mingi põhjus on olemas olla.

Aga väikelindudele sobib pigem see silindri kujuline pulgakesega söögimaja – sinna ei saa tuvid ega varesed. Varblaste vastu siiski ei saa, ja arvesta et nad söövad pool ära vähemalt.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole, üürikas elades pidasin pidevat võitlust kuna tahtsid rõdul elada ja s…sid selle täis

+2
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

ju neil ka mingi põhjus on olemas olla.

Aga väikelindudele sobib pigem see silindri kujuline pulgakesega söögimaja – sinna ei saa tuvid ega varesed. Varblaste vastu siiski ei saa, ja arvesta et nad söövad pool ära vähemalt.

maja on kõrge ja tuvid mahuvad sööma selles on põhjus. Varblased on ju toredad, natuke jultunud aga ikkagi vahvad.

+5
0
Please wait...
Postitas:

Tuvid on iseenesest ju toredad, nende kruugamine ja kudrutamine on mõnusad, aga jah, sittavad palju ja linnusöögimajja ei tahaks mina neid ka. Õgivad palju, ja rabistavad veelgi rohkem, et ajavad palju maha. Lisaks on neil rumal komme sinna passima jääda ja teised linnud ei saa tulla siis.

Seega tuleks teha linnusöögimaja selline, kuhu tuvid sisse ja peale ja kõrvalt ei saa, just see toru moodi, või panna rasvapallid.

+5
-3
Please wait...
Postitas:

Seega tuleks teha linnusöögimaja selline, kuhu tuvid sisse ja peale ja kõrvalt ei saa, just see toru moodi, või panna rasvapallid.

Miks tuvisid diskrimineeritakse? Tuleb teha mitu maja, et kõik linnud süüa saaks. Vaesed tuvid peavad siis nälgind nägudega pealt vaatama, kuidas teised linnud muudkui õgivad ja neile ei midagi.

+7
-3
Please wait...
Postitas:

Miks tuvisid diskrimineeritakse? Tuleb teha mitu maja, et kõik linnud süüa saaks. Vaesed tuvid peavad siis nälgind nägudega pealt vaatama, kuidas teised linnud muudkui õgivad ja neile ei midagi.

Aga palun, eks sa siis toida neid, kui tahad, keegi ei keela. Teised ei taha ja ei toida.

+4
-2
Please wait...

Tuvid on armsad!

+6
-3
Please wait...
Postitas:

Tuvi on lendav rott, seda eelkõige, et levitavad väljaheite kaudu erinevaid ja ka inimestele ohtlikke haigusi (ornitoosi näiteks). Seega oma koju ümber küll tuvisid ei soovi.

+4
-4
Please wait...
Postitas:

Mu jaoks ei ole linnatuvid mingid erilised lemmikud, aga oma õue peal tuleb nendega siiski leppida nagu paratamatusega. Tuvid on saagiks röövlindudele, meil on kanakull siin ka ikka ringi tiirutamas ja tuvid on alailma närvis ja rapsivad (Tallinnast jutt). Vareseid meil on siinkandis ka muidu palju, õhtuti sügisel kogunevad parve, aga varestel on omavahel territoorium ära jaotatud ja kui süüa panna, siis terve parv vareseid siia kohale ei lenda, käib ainult üks pere, kevadel oli kaks, suvel neli, nüüd sügisel on vanad varesed hakanud noori eemale peletama ja noored peavad iseseisvat elu harjutama. Kõige hullemad on kajakad, need on suured, situvad sagedamini kui muud linnud ja tulevad parves kohale, seega midagi niisugust kuskile panna ei saa, kuhu kajakas ligi pääseb.

Väikelindudest on mul siin üks kena varblaseparv ja tihased, suvel ka muid linde, aga suvel ma neid ei toida. Varblastele panen toru sisse seemnesegu, tihastele toru sisse ilma võrguta rasvapalle. Varblased ei suuda talvel rasvapalli süüa, nende jaoks liiga kõva. Tuvid nokivad siis seal põõsa all maas neid teri, mis varblastest alla pudenevad ja tavaliselt mingi peotäis alguses kukub torust üle ääre ka. Varestele viin ka süüa, sellist toitu, mis kodus üle jääb ja kõlbab pakkuda, pizza ülejääk, juustuviil, mõnikord mingi vorstitükk, saiakannikas. Panen ka kuivatatud ussikesi, neid söövad ainult tihased ja varesed, varblased ja tuvid neid ei puutu. Orav liigub meil siin ka, aga teda näeb väga harva seega ma talle eraldi süüa ei vii, tema ilmselt varastab küülikute toitu.

Mina olen täielik linnutädi, nii kui õue peale lähen päeval esimest korda, siis on kõik mu varblased ja tihased kohe aiapostide otsas rivis ja vares kraaksub katusel. Mulle meeldib. Tuvid, no need siblivad täiesti jalus, tuleb vaadata, et peale ei astu. Neid ma eraldi ei nuuma, muidu need paljunevad niivõrd, et enam ei käi jõud üle. Praegu on selline kümmekond tuvi, selle elab üle.

+9
-2
Please wait...
Postitas:

Tuvid on rumalad. Viskad neile a la saiatüki ja nad hakkavad söömise asemel omavahel kaklema. Siis tuleb vares või kajakas ja saiatükk ongi läinud.

+2
-3
Please wait...
Postitas:

Tuvid on rumalad. Viskad neile a la saiatüki ja nad hakkavad söömise asemel omavahel kaklema. Siis tuleb vares või kajakas ja saiatükk ongi läinud.

Linde ei söödeta saiaga!

0
0
Please wait...
Postitas:

Mina ka esimest korda talvel linde toitma hakates ei osanud tuvidega arvestada. Hoov väike(kesklinn) ja passisid aknalaudadel ja sittusid hoovi täis. Muidu oli nii tore aknast tihaseid jälgida, vahel astus läbi ka mõni varblane või mustästas. Seega “tänu” tuvidele ei saa enam maja üles panna ka teistele linnukestele.

+3
-1
Please wait...
Postitas:

Mina ka esimest korda talvel linde toitma hakates ei osanud tuvidega arvestada. Hoov väike(kesklinn) ja passisid aknalaudadel ja sittusid hoovi täis. Muidu oli nii tore aknast tihaseid jälgida, vahel astus läbi ka mõni varblane või mustästas. Seega “tänu” tuvidele ei saa enam maja üles panna ka teistele linnukestele.

Saad ju küll, kui kasutad neid torusid. Aknalauad tuleks teha kuidagi teistsuguseks, kas panna lillekastid või mingid ora moodi asjad, et tuvid sinna passima ei saaks jääda. Ma saan aru, et see on natuke keeruline, aga hea tahtmise juures saab. Ja need torud tuleks riputada võimalikult kõrgele akna kohale, mitte vastu aknalauda.

0
0
Please wait...
Postitas:

Saad ju küll, kui kasutad neid torusid. Aknalauad tuleks teha kuidagi teistsuguseks, kas panna lillekastid või mingid ora moodi asjad, et tuvid sinna passima ei saaks jääda. Ma saan aru, et see on natuke keeruline, aga hea tahtmise juures saab. Ja need torud tuleks riputada võimalikult kõrgele akna kohale, mitte vastu aknalauda.

Kui mitu maja on koos, siis naabrite aknalaudadega ei lähe ju tegelema. Minul konkreetselt on hoovis väga palju kohti tuvidele passimiseks, seega ei saa ka hea tahtmise juures kõiki neid orasid täis toppida. Seemneid käisid nad lihtsalt majast välja raputamas jõuga ja rasvapallidest lendas pisikeste lindude nokkides seemneid maha ja need olid ka tuvidele saagiks.

+3
-1
Please wait...
Postitas:

On ikka jama siis tõesti. Nagu ma ennist ütlesin, siis tuvidel on jah see lollakas passimise ja rabistamise komme. Siis peabki lihtsalt neid mehaaniliselt minema hirmutama, kui juhtud nägema, aga ega alati ju ei näe.

Aitaks vast see, kui ei riputa majakesi mitte akna peale, vaid nt aknataguse puu külge, kui mõni selline on. Siis näed küll kaugemalt (mul oli selleks puhuks pisike teatribinokkel), või paned pekitükid (magedad), neid tuvid ei taha. Aga siis ei tule ka jälle varblased ja teised seemnesööjad linnukesed.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ei ole, üürikas elades pidasin pidevat võitlust kuna tahtsid rõdul elada ja s…sid selle täis

Sa’s ei tea, et tuvi ongi üürikorteri lind?

+3
0
Please wait...
Postitas:

Linde ei söödeta saiaga!

Tead, tuvid, varased, kajakad ainult saia ja krõpsude peal tänapäeval elavadki ja paljunevad megahästi. Ei anna saia teistele lindudele a la pardid, luiged. Lihtalt vahel jääb mõni kuivanud sepiku otsatükk üle ja siis on sealt tükk lennanud tuvidele.

+2
0
Please wait...
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Esileht Kodunurk Tuvid :(