Esileht Lapse ootamine UH tuvastas suurema raseduse

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: UH tuvastas suurema raseduse

Postitas:
Kägu

Kas kellelgi veel olnud nii, et ultrahelis selguv raseduse suurus ei vasta sellele suurusele, mis peaks olema päevade arvestuse järgi?

Ma saan sellest loogikast hästi aru, kui ultrahelis raseduse suurus väiksemaks läheb, sest üldiselt ju päevade ajal ei rasestutagi vaid ikka ca 10-14 päeva pärast päevi ehk siis kui rasedus ultrahelis väiksemaks selgub, on igati loogiline ja arusaadav.

Minul oli aga selline juhus, et täna oli kolmas ultraheli (esimene oli raseduse tuvastamine, teine oli veel üks ultraheli, et saaksin kinnitust, et loode kenasti kasvab, mille järel võetu ka arvele – kui küsite, miks nii palju, siis käisin alguses tasulises, nüüd olen arvel riiklikus kohas ja enam nii palju ultrahelisid ei tehta) ning kolmas ultraheli oli seoses ühe tasulise testiga). Peaks olema päevade järgi rasedust 11+3, aga täna ultrahelis arst ütles, et ultraheli andmetel (vastavalt vist siis loote pikkusele) on rasedus 12+1. See aga tähendab, et rasestumine pidi toimuma enne viimaseid päevi? See lööb mind küll pahviks, kuna ise arvasin, et minu reaalne raseduse suurus on üldse 10+1 (arvestades, millal oli kaitsmata vahekord pärast päevi).

Loodan, et liiga segaselt ei seletanud ja need, kellel sama olukord olnud, saavad aru ja oskavad kaasa rääkida.
Ega siin mul muretseda polegi midagi, lihtsalt segadus suur, et kuidas saab rasedus ultrahelis suuremaks minna. See tähendaks ju seda, et pidin rasestuma üldse enne viimaseid päevi või siis kasvab loode liiga kiiresti (kuna pikkuse järgi määrati raseduse suurus UH-s).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on midagi loogikas lonkama läinud. 🙂 Kokkuleppel arvestatakse raseduse suurust ikkagi viimase tsükli esimesest päevast alates ehk ära seda 10+1 üldse aluseks võta, ajad vaid ennast segadusse. Hiljem saab täpset suurust ju UH-s korrigeerida.

Kas 12+1 on viimaste päevade esimesest päevast arvestatud? Kui UH-s selgus, et rasedus suurem, siis ehk toimus OV veidi varem, kui ise arvasid, mitte päris tsükli keskpaigas? Kui vaid ca nädal varem ka toimus, siis ei saa aru miks Sa arvad, et see enne päevi oli. Sul ei ole ju tsükkel ainult 2 nädalat pikk vm?

Samuti ei saa aru sellest loogikast, et miks peaks UH-s rasedus väiksemaks minema põhjusel, et OV-ni oli veel 10-14 päeva. Kui toimus umbes siis, siis vastabki rasedus pigem õigele suurusele, sest nädalaid arvutataksegi alates päevade esimesest päevast või UH järgi. Ära hakka seda arvutama OV-st või võimalikust rasestumise ajast alates.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on midagi loogikas lonkama läinud. ???? Kokkuleppel arvestatakse raseduse suurust ikkagi viimase tsükli esimesest päevast alates ehk ära seda 10+1 üldse aluseks võta, ajad vaid ennast segadusse. Hiljem saab täpset suurust ju UH-s korrigeerida.

Kas 12+1 on viimaste päevade esimesest päevast arvestatud? Kui UH-s selgus, et rasedus suurem, siis ehk toimus OV veidi varem, kui ise arvasid, mitte päris tsükli keskpaigas? Kui vaid ca nädal varem ka toimus, siis ei saa aru miks Sa arvad, et see enne päevi oli. Sul ei ole ju tsükkel ainult 2 nädalat pikk vm?

Samuti ei saa aru sellest loogikast, et miks peaks UH-s rasedus väiksemaks minema põhjusel, et OV-ni oli veel 10-14 päeva. Kui toimus umbes siis, siis vastabki rasedus pigem õigele suurusele, sest nädalaid arvutataksegi alates päevade esimesest päevast või UH järgi. Ära hakka seda arvutama OV-st või võimalikust rasestumise ajast alates.

Nagu ka kirjutasin, siis päevade arvestuse järgi on 11+3 ehk siis viimasest mens. esimesest päevast on möödas 11 nädalat ja 3 päeva. Ultraheli näitab aga ju raseduse reaalset suurust, mis üldjuhul on siiski väiksem kui päevade järgi arvestamine, kuna viljastumine toimub üldjuhul siiski pärast viimaseid päevi.

Minul aga ultrahelis selgus, et raseduse suurus on 12+1 (kordan, et viimased päevad hakkasid 11+3 tagasi), mis tähendab, et rasestumine pidi toimuma ENNE päevi.

Loodan, et seletasin nüüd piisavalt selgesti 🙂 loogikas mul enda loogika järgi midagi ei lonka hetkel.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See muutus on täiesti tavaline ja norm. Ametlikult võetakse arvesse viimaste päevade esimene päev, kui uh erinevus on suurem, kui nädal raseduse esimeses uhs, siis muudetakse, üldiselt selline +-7 päeva on tavaline.

Minu esimese lapse päevade järgi TA oli 10.09, uh järgi 31.08, jäeti arvestus ikka päevade järgi (see oli rohkem kui 10a tagasi, nüüd on 7 päeva loogika), laps sündis 22.09, ehk siis uh järgi läks lausa 3 ndl üle.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on midagi loogikas lonkama läinud. ???? Kokkuleppel arvestatakse raseduse suurust ikkagi viimase tsükli esimesest päevast alates ehk ära seda 10+1 üldse aluseks võta, ajad vaid ennast segadusse. Hiljem saab täpset suurust ju UH-s korrigeerida.

Kas 12+1 on viimaste päevade esimesest päevast arvestatud? Kui UH-s selgus, et rasedus suurem, siis ehk toimus OV veidi varem, kui ise arvasid, mitte päris tsükli keskpaigas? Kui vaid ca nädal varem ka toimus, siis ei saa aru miks Sa arvad, et see enne päevi oli. Sul ei ole ju tsükkel ainult 2 nädalat pikk vm?

Samuti ei saa aru sellest loogikast, et miks peaks UH-s rasedus väiksemaks minema põhjusel, et OV-ni oli veel 10-14 päeva. Kui toimus umbes siis, siis vastabki rasedus pigem õigele suurusele, sest nädalaid arvutataksegi alates päevade esimesest päevast või UH järgi. Ära hakka seda arvutama OV-st või võimalikust rasestumise ajast alates.

Nagu ka kirjutasin, siis päevade arvestuse järgi on 11+3 ehk siis viimasest mens. esimesest päevast on möödas 11 nädalat ja 3 päeva. Ultraheli näitab aga ju raseduse reaalset suurust, mis üldjuhul on siiski väiksem kui päevade järgi arvestamine, kuna viljastumine toimub üldjuhul siiski pärast viimaseid päevi.

Minul aga ultrahelis selgus, et raseduse suurus on 12+1 (kordan, et viimased päevad hakkasid 11+3 tagasi), mis tähendab, et rasestumine pidi toimuma ENNE päevi.

Loodan, et seletasin nüüd piisavalt selgesti ???? loogikas mul enda loogika järgi midagi ei lonka hetkel.

Tõenäoliselt on lapsel käsil kasvuspurt. Mul oli looteanatoomia ultrahelis nii, et menstruatsiooni järgi oli rasedust 19+4 aga laps mõõtmete poolest vastas 20+1.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See muutus on täiesti tavaline ja norm. Ametlikult võetakse arvesse viimaste päevade esimene päev, kui uh erinevus on suurem, kui nädal raseduse esimeses uhs, siis muudetakse, üldiselt selline +-7 päeva on tavaline.

Minu esimese lapse päevade järgi TA oli 10.09, uh järgi 31.08, jäeti arvestus ikka päevade järgi (see oli rohkem kui 10a tagasi, nüüd on 7 päeva loogika), laps sündis 22.09, ehk siis uh järgi läks lausa 3 ndl üle.

Aitäh vastuse eest!

Kas ultraheli määratud raseduse suurust võib pigem usaldada ja selle järgi saab umbkaudselt ikkagi teada (kui mitte lausa täpselt) viljastumise momendi? Minu puhul siis menstruatsiooni arvestuse järgi oleks pidanud see toimuma juuni alguses, aga kui ultraheli arvesse võtta, siis üldse mai lõpus (kuigi juuni alguses olid päevad).

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul aga ultrahelis selgus, et raseduse suurus on 12+1 (kordan, et viimased päevad hakkasid 11+3 tagasi), mis tähendab, et rasestumine pidi toimuma ENNE päevi.

Siin lähebki vist loogika alt vedama. Kas Sa arvutad selle 1 nädal ja 2 päeva, mille võrra UH suurema raseduse tuvastas, maha viimaste päevade esimesest päevast?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul aga ultrahelis selgus, et raseduse suurus on 12+1 (kordan, et viimased päevad hakkasid 11+3 tagasi), mis tähendab, et rasestumine pidi toimuma ENNE päevi.

Siin lähebki vist loogika alt vedama. Kas Sa arvutad selle 1 nädal ja 2 päeva, mille võrra UH suurema raseduse tuvastas, maha viimaste päevade esimesest päevast?

Jah, sest varasemalt oli paika pandud minu raseduse suurus vastavalt viimaste päevade esimesest päevast (see peaks siis täna tegema 11 nädalat ja 3 päeva). Nüüd aga selgus ultrahlis, et olen hoopis KAUEM rase olnud ehk siis 12 nädalat ja 1 päev, mis tähendab, et ultraheli järgi toimus rasestumine juba mai lõpus (kuigi päevad olid juuni alguses).

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui pikk Sinu tsükkel keskmiselt siis on?

Mul läks selle segase jutu peale endal ka arvutamisoskus kaduma. 11+3 ja 12+1 vahel on erinevus vaid 5 päeva, mitte nädal ja 2 päeva.

Ma toon näite. Keskmiselt on regulaarne tsükkel 28 päeva. Oletame, et viimane menstruatsioon algas 3. juuni 2022. 28 päevase tsükli puhul toimus viljastumine siis umbes 17. juuni 2022 ehk umbes 14 päeva pärast viimaste päevade algust. Selleks ajaks kui uued päevad peaksid hakkama, on rasedust umbes 4+0 nädalat. Ja sealt iga nädal hiljem täpselt 5+0, 6+0 jne. Kui nii, siis päevade järgi oleks täna 11+3 nädalat. Kui aga selgub, et rasedus on hoopis (umbes) 12+1 nädalat, siis toimus viljastumine tegelikult vaid (umbes) 5 päeva varem kui täpselt tsükli keskpaik ehk tsükli 14-s päev ja mitte 5 päeva varem kui viimaste päevade esimene päev. 5 päeva varem on näite puhul seega umbes 12. juuni paiku.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui pikk Sinu tsükkel keskmiselt siis on?

Mul läks selle segase jutu peale endal ka arvutamisoskus kaduma. 11+3 ja 12+1 vahel on erinevus vaid 5 päeva, mitte nädal ja 2 päeva.

Ma toon näite. Keskmiselt on regulaarne tsükkel 28 päeva. Oletame, et viimane menstruatsioon algas 3. juuni 2022. 28 päevase tsükli puhul toimus viljastumine siis umbes 17. juuni 2022 ehk umbes 14 päeva pärast viimaste päevade algust. Selleks ajaks kui uued päevad peaksid hakkama, on rasedust umbes 4+0 nädalat. Ja sealt iga nädal hiljem täpselt 5+0, 6+0 jne. Kui nii, siis päevade järgi oleks täna 11+3 nädalat. Kui aga selgub, et rasedus on hoopis (umbes) 12+1 nädalat, siis toimus viljastumine tegelikult vaid (umbes) 5 päeva varem kui täpselt tsükli keskpaik ehk tsükli 14-s päev ja mitte 5 päeva varem kui viimaste päevade esimene päev. 5 päeva varem on näite puhul seega umbes 12. juuni paiku.

 

Aitäh nii põhjaliku vastuse eest! 🙂 🙂
Mul vist lihtsalt jah teine arusaam, kuidas pikkust arvestatakse. Mina sain aru täna, et ma olen olnud rase 12 nädalat ja 1 päev, mis tähendab, et ma jäin rasedast 29.mai.

Ei teadnud, et see kuidagi hoopis minu tsükliga seotud on, sest 11+3 tuleneb ju ka viimase mens. esimesest päevast.

Seega tee mis tahad, ma ei suuda hetkel Sinu loogikale pihta saada. St ma saan kõigesti kenasti aru ja igast arvutusest aru, aga ei saa aru sellest, et kuidas ikkagi rasestumine siis pärast päevi toimus, kui arst ütles, et olen tänaseks 12 nädalat ja 1 päev rase olnud. Kui loen kas või kalendris tänasest alates nädalaid tagasi, siis teeb see rasestumise kuupäevaks 29.mai (päevad olid aga juuni alguses).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui pikk Sinu tsükkel keskmiselt siis on?

Mul läks selle segase jutu peale endal ka arvutamisoskus kaduma. 11+3 ja 12+1 vahel on erinevus vaid 5 päeva, mitte nädal ja 2 päeva.

Ma toon näite. Keskmiselt on regulaarne tsükkel 28 päeva. Oletame, et viimane menstruatsioon algas 3. juuni 2022. 28 päevase tsükli puhul toimus viljastumine siis umbes 17. juuni 2022 ehk umbes 14 päeva pärast viimaste päevade algust. Selleks ajaks kui uued päevad peaksid hakkama, on rasedust umbes 4+0 nädalat. Ja sealt iga nädal hiljem täpselt 5+0, 6+0 jne. Kui nii, siis päevade järgi oleks täna 11+3 nädalat. Kui aga selgub, et rasedus on hoopis (umbes) 12+1 nädalat, siis toimus viljastumine tegelikult vaid (umbes) 5 päeva varem kui täpselt tsükli keskpaik ehk tsükli 14-s päev ja mitte 5 päeva varem kui viimaste päevade esimene päev. 5 päeva varem on näite puhul seega umbes 12. juuni paiku.

Veel üks asi. Ma üldse ei vasta Sulle kuidagi pahaga, ise loen enda vastuseid ja need mulle endale isegi tunduvad kohati kurjad. Ei ei ei ei … ma olen lihtsalt niii confused. Saan kõigest aru, mis vastad ja räägid ja loogiline kõik tundub, aga siis kui arst täna tegi ka suured silmad, et oooi mis.. ei olegi raseduse suurus 11+3, vaid ma olen hoopis kauem rase olnud juba 12 nädalat ja 1 päev. Hakkasin siis ise täna kalendris tagasi lugema nädalaid ja saan 29.mai selleks viljastumise päevaks (umbes siis sealkandis). Aga päevad hakkasid juunis.
Kuidas ma peaksin siis ikkagi seda mõistma nüüd. Väga segane. Lihtsam võib-olla käega lüüa. Lihtsalt oleks kummaline, kui rasestusin mai lõpus ja siis vahepeal olid päevad (ja olin juba  rase, aga ise ei teadnudki) ja nüüd UH-s selgus see, et jäin juba varem rasedaks kui algselt mens. järgi arvestatult ja päevad lihtsalt ära ei jäänud juunis, kuigi olin juba rase.

PS! Raseda aju teeb ka oma töö, niiet vabandan enda põmmpeasuse pärast!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Üks asi veel viimasele:

Ma saan aru loogikast siis, kui see 11+3 oleks nö ovulatsiooni arvestuse järgi ehk siis arvestus, millal UMBES toimus viljastumine. Ja kui nüüd selgub, et 5 päeva kauem rase olnud, siis tuleb lihtsalt 5 päeva kalendris ette poole nihutada (ehk siis ovulatsioon ja viljastumine toimusid 5 päeva varem). Aga see 11+3 tähendab minu viimase mens. esimest päeva ehk siis 3. juuni ning 12+1, mis oli täna UH-s määratud raseduse tegelik suurus teeb kuupäevaks 29.juuni. Kui kasvõi lihtlabaselt kalender ette võtta ja nädalaid + päevi tagasi lugemata hakata.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see 11+3 tähendab minu viimase mens. esimest päeva ehk siis 3. juuni ning 12+1, mis oli täna UH-s määratud raseduse tegelik suurus teeb kuupäevaks 29.juuni. Kui kasvõi lihtlabaselt kalender ette võtta ja nädalaid + päevi tagasi lugemata hakata.

 

Oeh.. no on tobe, et muuta enam ei saa hiljem. Näpuviga ühes kuupäevas ja pean täiesti uue kommentaari selleks lisama ja risustama teemat. 3. juuni päevad ja 29. MAI viljastumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arsti öeldud 12+1 tähendab lihtsalt seda, et rasedus on umbes 5 päeva suurem kui päevade järgi arvutades.

Näiteks kui mul on täna päevade või UH järgi rasedust umbes 12 nädalat, siis see tähendab seda, et tegelikult olen vaid (umbes) 10 nädalat reaalselt olnud rase. Aga seda loetakse ikkagi 12-ndaks nädalaks. See 2 nädalat viimaste päevade ja viljastumise vahel ajabki Sind segadusse, sest sel ajal sa tegelikult rase ei ole, kuigi rasedusnädalateks need loetakse, sh ütleb arst raseduse suuruse seda perioodi arvestades. Ehk siis nädal pärast viimaseid päevi on 1+0 nädalat, 2 nädalat pärast viimaseid päevi 2+0 nädalat jne. Nii seda kokkuleppeliselt arvutatakse.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk kui keegi viitsib veel seda teemat aru saada, siis lühidalt nii:

Kui arvestada viimase menstruatsiooni esimest päeva, siis peaksin olema rase 11+3 ehk siis viimane menstruatsioon algas 11 nädalat ja 3 päeva tagasi. Viimane menstruatsioon algas 3.juuni.

Üks raseduse äpp arvestab aga üldse tsükli pikkuse ja viimase menstruatsiooni vahelise seosega raseduse pikkust ning äpp näitab raseduse pikkuseks 10+2, mis tähendab, et rasestusin äppi arvutuste järgi 11.juuni. (See äpp muidugi ei tea ju, millal mul TEGELIKULT ovulatsioon oli jne, ta arvestab lihtsalt minu keskmise tsükli pikkuse järgi, millal võis olla rasestumine ja seega raseduse suurus.) Ma seda äppi üldse ei vaata ja ei arvesta, sinna olid lihtsalt andmed sisse pandud ja lihtsalt tõin praegu välja info mõttes, mida äpp arvutas. Ja sellest saangi aru, miks äpp näitab VÄIKSEMAT rasedust kui päevade alguse järgi arvestatuna. Ja see on ka see, millest teema alguses kirjutasin, et saan aru, kui UH näitab väiksemat rasedust (lugesin ka foorumist, et see on tavapärane praktika, kus UH näitab väiksemat rasedust arvestades päevade algusega, sest loogiliselt toimubki viljastumine ju pärast päevi), aga vot, kuidas UH suuremat rasedust näitas on minu segaduse koht.

 

Ultahelis selgus aga täna kõige täpsem tulemus ning raseduse suuruseks on 12+1, mis tähendab, et pidin rasestuma juba 29.mai. Lihtlabane loen tänasest kuupäevast 12 nädalat ja 1 päev tagasi ja sellise kuupäeva saan.

 

Käärid aga tekivadki minu loogika ja kõige muu vahel seal, et kas ma siis rasestusin enne päevi või saan ma endiselt millestki väga valesti aru. Aitäh tähelepanu eest ja kõigile, kes viitsivad kaasa mõelda-arutada ja enda arusaamist jagada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arsti öeldud 12+1 tähendab lihtsalt seda, et rasedus on umbes 5 päeva suurem kui päevade järgi arvutades.

Näiteks kui mul on täna päevade või UH järgi rasedust umbes 12 nädalat, siis see tähendab seda, et tegelikult olen vaid (umbes) 10 nädalat reaalselt olnud rase. Aga seda loetakse ikkagi 12-ndaks nädalaks. See 2 nädalat viimaste päevade ja viljastumise vahel ajabki Sind segadusse, sest sel ajal sa tegelikult rase ei ole, kuigi rasedusnädalateks need loetakse, sh ütleb arst raseduse suuruse seda perioodi arvestades. Ehk siis nädal pärast viimaseid päevi on 1+0 nädalat, 2 nädalat pärast viimaseid päevi 2+0 nädalat jne. Nii seda kokkuleppeliselt arvutatakse.

Aga kui rasedus on 5 päeva suurem kui päevade järgi arvestatuna, siis toimuski ju viljastumine ENNE päevi. Sest päevade järgi arvestatuna võetakse arvesse kuupäeva, millal algas mensturatsioon. Sellest ka 11+3 esialgne suurus siis. Kui aga selgus, et olen 5 päeva kauem rase olnud, tuleb nüüd menstruatsiooni esimesest päevast tagasi lugeda 5 päeva, mitte kusagil kuu keskel mingi oletatavast ovulatsioonist. See tähenab, et rasestusin hoopis mais ja enne päevi.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Kõige lihtsam küsimus, kui arst ütleb mulle, et olen 12+1 rase olnud, siis kas pole mitte nii, et loen 12 nädalat ja 1 päev kalendris tagasi? Või pean tõesti hakkama sealt arvestama veel mingit ca 10 päeva maha?
Arvasin, et see “ebamäärane” arvestus ongi siis, kui võetakse arvesse vaid menstruatsiooni, aga et UH näitab ikka ära päris täpse raseduse suuruse (ilma mingite päevade, ovulatsioonide ja muu keskmise arvutamisteta). Kui arst ütleb, et UH näitab 12+1, siis ma eeldan et see on nö täppisteadus (oma pluss miinusega muidugi) ning võin lihtsalt tänasest alates tagasi lugeda 12+1.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tähenda 12+1 nädalat rasedust seda, et rasestusid 12+1 nädalat tagasi, vaid umbes 14 päeva vähem kui 12+1 nädalat. Ja 5 päeva suurem tähendab seda, et selle 5 päeva arvutad maha sellest oletetavast OV ajast, mitte päevade esimesest päevast.

Ma rohkem seletada ei jaksa. Ma olen siin nii palju juba kirjutanu. Loe juurde rasedusnädalate arvutamise loogikast ja saad lõpuks aru.

Ma varsti ei suuda enam uskuda, et see teema väljamõeldis ei ole.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

11+3 ja 12+1  ilmselt on tegu mõõtmisveaga, mis jääb suurusjärku 1-2 mm.

Loode peaks sel ajal olema ju u 4 cm pikkune – väga lihtne on mõõta mm siia-sinna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tähenda 12+1 nädalat rasedust seda, et rasestusid 12+1 nädalat tagasi, vaid umbes 14 päeva vähem kui 12+1 nädalat. Ja 5 päeva suurem tähendab seda, et selle 5 päeva arvutad maha sellest oletetavast OV ajast, mitte päevade esimesest päevast.

Ma rohkem seletada ei jaksa. Ma olen siin nii palju juba kirjutanu. Loe juurde rasedusnädalate arvutamise loogikast ja saad lõpuks aru.

Ma varsti ei suuda enam uskuda, et see teema väljamõeldis ei ole.

Ei lasku ka rohkem siia arutellu. Aitäh aja eest!

Lugesin ka mujalt foorumitest (sh välismaalt) ning on mitmeid, kes öelnud, et neil UH selgus suurem rasedus ja hiljem tuligi välja, et rasestumine toimus enne päevi ja seetõttu ka päevade arvestusega võrreldes näitas UH suuremat rasedust. Homme helistan arstile, saan õige vastuse. Ei taibanud seal kohe küsida ja tulin perekooli uurima.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

11+3 ja 12+1 ilmselt on tegu mõõtmisveaga, mis jääb suurusjärku 1-2 mm.

Loode peaks sel ajal olema ju u 4 cm pikkune – väga lihtne on mõõta mm siia-sinna.

Mõõtmisviga võib küll olla või siis kasvuspurt tõesti.
Aga alguses toimus vestlus, ütlesin enda viimase mens. alguse jne ja arst kinnitas ka selle põhjal raseduse suurust justkui 11+3 ning kui ultrahelisse läksime ütles kohe väga imestunult, et oi, mis meil siin on, nii suur teine juba. Ja hakkas kohe mõõtma ja vaatama ja ütles, et on tunduvalt suurem ja rasedus on vähemalt 12+1, et ma pean kindlasti kõik edaspidi selle järgi arvestama (edaspidised uuringud, mis tahan teha jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma üritan võimalikult lihtsalt ja loogiliselt seletada nii nagu mina aru saan.

Kui arst ütles sulle, et raseduse suurus on 12+1 ja sa loed selle aja kalendris tagasi, siis see kuupäev mille sa saad (oli vist 29.05) on n-ö päevade alguse päev, mille sa loote mõõtmise tulemusel said. Sa EI rasestunud sel päeval, vaid loed sealt umbes 14 päeva edasi ning saad päris viljastamise aja (eeldusel et su tsükkel on 28 päeva). See jällegi tähendab, et tegelikult oligi su OV kõigest viis päeva varem ja mingit enne päevi rasestumist pole toimunud.

Sul siiski läks sassi see loogika, et unustasid 29.05 kuupäevast 14 päeva edasi lugeda. Ega tsükli esimesel päeval ju rasestumist veel ei toimu tegelikult, lihtsalt loetakse sellest alates raseduse suurust, et oleks lollikindel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul aga ultrahelis selgus, et raseduse suurus on 12+1 (kordan, et viimased päevad hakkasid 11+3 tagasi), mis tähendab, et rasestumine pidi toimuma ENNE päevi.

Ultraheli pole täppismõõteriist ja nende mõõduristikeste millimeetriga eksides võib vabalt saada mitmepäevase vahe. Arvatavasti ei rasestunud sa enne esimesi päevi ja ära nüüd üle mõtle. Kui loode kasvab (no oli äkki mingi nö kasvuspurt, palju loeb ka nurk, mis pildile saadi jne), on kõik korras. Looteanatoomias saad veel täpsemad andmed ja arvatava sünnitähtaja (mis on ka suht mõttetu statistiline kesmine, millega väga pole midagi peale hakata, kui norm sünniaeg on al 38nädalast kuni 42.nädalani…).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja vabalt võib olla, et ov oli paar päeva varem (mitte enne päevi ehk 2 nädalat varem ometigi!) ja loode kiire kasvuga. Ja loomulikult tuleb analüüsid ajastada loote reaalse kasvu järgi.

Kas teemaalgataja teab nii täpselt oma ov aega, päevapealt? Mingi app annab lihtsakt statistilise tõenäosuse.

Ja üleüldse, juba hakatakse arvama, et ov pole sugugi alati puhkt 14 päeva enne päevi, et see on hoopis ettearvamatum, juhtub palju suuremas ajavahemikus kui see tsükli keskel ja mõnikord võib olla 2 ovulatsiooni ühes tsüklis, kõik pole nii lihtne kui terviseõpetuse õpikus: Mitu ovulatsiooni tsüklis: https://flo.health/getting-pregnant/trying-to-conceive/fertility/hyperovulation

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1126506/

Üldiselt pole vaja üle mõelda ja arsti tüüdata, sellega ei ole midagi valesti.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur suur suur aitäh kõigile vastajatele!

esmakordselt rase ja endiselt veel paljudes raseduse asjades loll nagu lauajalg 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

UH arvutab standardpikkusega (st 28 päeva) tsükli järgi. Kui arst ütles 22.08, et raseduse suurus on 12+1, siis see tähendab ainult seda, et viimane menstruatsioon pidi oletuslikult algama 29.mail. Viljastumise kohta ei anna see mitte mingit infot.

Kuna minul olid tsüklitega probleemid (ja mul ei ole 28-päevane, vaid sageli on lühemad olnud, ka nt 21 päeva ainult), siis kahe viimase raseduse puhul märgiti rasedakaardile VM (ehk viimase menstruatsiooni) asemel hoopis ?. Ja oletuslik viljastumise aeg oli puhas müstika (ma olin sel ajal välislähetuses ega jõudnud üldse koju).

Organism ei ole tegelikult nagu kellavärk – kõik ei käi alati ülitäpselt, vahel on ka kõrvalekaldeid. Vaid 5% beebidest sünnib etteantud kuupäeval, ülejäänud 95% sünnivad varem või hiljem (minul on kõik lapsed tähtajast varem sündinud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ei saa aru, miks see üldse peaks probleem olema? Mul on tsükkel ülitäpne, aga mōlemad lapsed olnud pidevalt kasvust ees. Looted kasvavadki erineva kiirusega ja on erineva suurusega ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleemid võivad tekkida alles raseduse lõpus, siis kui rasedus on kestnud väga kaua ehk tekib ülekandlus. Siis peab arst täpselt uurima, kui suur on rasedus, kas see võib olla juba ülekantud ja kas on vajalik sünnituse esilekutsumine. Eestis üldjuhul on piir 42 nädalat – siis peab laps ära sündima. Üle selle suureneb komplikatsioonide tekke võimalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaks olema päevade järgi rasedust 11+3, aga täna ultrahelis arst ütles, et ultraheli andmetel (vastavalt vist siis loote pikkusele) on rasedus 12+1.

Ma siiralt ei saa aru, mis sulle arusaamatu on. See on ju ainult 4 päeva, millest see paanika? Kui rasedus on päevade järgi 11+3 ja uh järgi 12+1, siis tähendab see, et kas
1) OV oli mõni päev varem (kust sa ov toimumist kontrollisid või kas üldse? Äpp võib vabalt valetada ja eriti, kui päevad ei ole “nagu kellavärk, siis on natuke varasem ov täiesti tavaline), või
2) on lootel kasvuspurt ja nt järgmises looteanatoomis on ta jälle “kasvust maas” ehk eelmise mõõtmisega vastav, või
3) on tegu mõõtmisveaga.
Isegi kui oleks 4 päeva väiksem, pole see absoluutselt probleem.
Kui OV oli selles rasestumise tsüklis 4 päeva varem, kust sa võtad mingi “rasestusin enne päevi” jutu?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaks olema päevade järgi rasedust 11+3, aga täna ultrahelis arst ütles, et ultraheli andmetel (vastavalt vist siis loote pikkusele) on rasedus 12+1.

Ma siiralt ei saa aru, mis sulle arusaamatu on. See on ju ainult 4 päeva, millest see paanika? Kui rasedus on päevade järgi 11+3 ja uh järgi 12+1, siis tähendab see, et kas

1) OV oli mõni päev varem (kust sa ov toimumist kontrollisid või kas üldse? Äpp võib vabalt valetada ja eriti, kui päevad ei ole “nagu kellavärk, siis on natuke varasem ov täiesti tavaline), või

2) on lootel kasvuspurt ja nt järgmises looteanatoomis on ta jälle “kasvust maas” ehk eelmise mõõtmisega vastav, või

3) on tegu mõõtmisveaga.

Isegi kui oleks 4 päeva väiksem, pole see absoluutselt probleem.

Kui OV oli selles rasestumise tsüklis 4 päeva varem, kust sa võtad mingi “rasestusin enne päevi” jutu?

“rasestusin enne päevi” jutt tuleb täpselt sellest segadusest, et arvasin UH nö täppisarvutuseks olevat, mis ei arvesta mingit ovulatsiooni jne.
Päevade järgi raseduse suuruse määramine on umbmäärane ja naine ongi tegelikult vähem aega rase (nende päevade võrra, mis jäävad menst. esimese päeva ja ovulatsiooni ehk viljastamise vahele).
Arvasin, et ultraheli näitab ära raseduse tegeliku suuruse ehk siis kui arst ütleb, et olen reaalselt rase olnud 12 nädalat UH järgi, siis loengi 12 nädalat kalendris tagasi.

Nüüd siis targem, et ka UH puhul peab arvestama, et see ei näita raseduse tegelikku suurust.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Lapse ootamine UH tuvastas suurema raseduse