Esileht Pereelu ja suhted Ühe ahistamisloo kohta, mis ilmus ekspressis

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Ühe ahistamisloo kohta, mis ilmus ekspressis

Postitas:

Lugesin vast paari nädala tagusest ekspressist lugu, kus isa olevat lapsi ahistanud ema väitel. see lugu tekitas mul mitmeid mõtteid, kuidas võib isa üldse lapsega käituda.
Nt kas laps võib isaga koos üldse kodus saunas paljalt käia? Kas isa võib kodus paljalt minna dushi alla, nii et laps näeb? Kas isa võib lapse allergia korral tema genitaalidele panna salvi või vaadata kui laps ütleb, et tal pepu valutab. Kas isa võib lapse peput pesta. Imiku küll, aga nt 5 aastase lapse peput? Kas peput üldse võib puutuda? nt naljaga näpistada, patsutada? Või kui isa läheb ujulas lapsega meestepoolele. hullem kui tüdrukuga läheb. kas see võib olla lapse ebamugavasse olukorda panek või veel midagi hullemat. pedofiilidele eksponeerimine?
Kui isa teeb lapsega neid asju, mis on tavaline lapse eest hoolitsemine,müramine, kas annab seda kasutada lahkumineku korral isade vastu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa võib teha seda kõike sama, mis teeb ema. kui laps soost tingituna tunneb ennast paremini, et näiteks genitaalidele paneb kreemi paneb samast soost vanem – siis tuleb tema soovi austada. Minu arust ei ole vahet – kas ema või isa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 22:58; 18.06 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Genitaalidele võiks 5-aastasele laps ise ravimit panna. Seda ei pea tegema kumbki vanem.

Sama on tagumiku pesemisega. Teatud vanuses – näiteks 3-aastane. Kui enam mähkmeid ei kanna, siis saab laps ise selle asjaga toime. Peab lihtsalt meelde tuletama ja üle küsima.

5-aastane laps paneb ise kreemi genitaalidele? 3-aastane peseb tagumikku (nii, et on pestud)? Oled sa kunagi mõne eelkooliealise lapsega kokku puutunud? Vist mitte.

Aga vastuseks – no terve mõistus on maailmas vast niivõrd ikka säilunud, et oma lapsega (paljalt) sauna läinud isa pedofiiliasüüdistust ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.06 00:07; 18.06 00:21; 18.06 00:43; 18.06 01:06; 18.06 09:14; 18.06 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, aga minu nooruses läks mõni laps 5-aastaselt juba kooli.

Kindel? Mitte 6-selt?

Mis seal kreemi panemisel siis nii keerulist on, võtab tuubist sõrme peale ning määrib laiali. Et lugema suudab õppida, aga järelvalve all endale kreemi määrida ei suuda?

Oot, järelvalvest ei olnud enne sõnagi juttu. Kas järelvalvel peaks siis olema silmaklapid või kuidas see peaks korraldatud olema, et ema või isa silmad lapse diskreetsust ei riivaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.06 00:07; 18.06 00:21; 18.06 00:43; 18.06 01:06; 18.06 09:14; 18.06 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

6-aastaselt läksid ka, aga mõni läks 5-aastaselt.

5-aastaselt läks kooli terve Eesti peale mõni üksik laps, ilmselged geeniused. 6-selt kooli minek oli tõesti juba harilikum.

Kontrollida võib, aga näppida ei tohi. Kui laps häbeneb, siis ei peaks sundima teda sellisesse olukorda, kus peaks paljalt olema teise vanema ees.

Kindlasti ei peaks. Kuid olulise ravimi määrimist ma siiski lapse teha ei jätaks. Kui sa pead silmas lihtsalt mingit bepantheni, siis on teine asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.06 00:07; 18.06 00:21; 18.06 00:43; 18.06 01:06; 18.06 09:14; 18.06 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav jutt, sest ise tean, et ühte väiksesse kooli, kus kokku oli terve kooli peale umbes 100 õpilast, läks lausa kaks 5-aastast last ühte klassi. Aga tavaline oli 6-aastane.

Äkki sa räägid aastatest 1994 või sealkandis, kus Eesti lapsed katseliselt läksid kooli 6-aastaselt? Siis võis muidugi olla, et mõni oli seas ka 5-ne. Läbi viimase 50 aasta on siiski harilik koolimineku vanus olnud 7, mõned erandid (vast 1-2 last ühe klassi kohta) läksid 6-selt ning üksikud geeniused 5-selt. Sa kas mõtled seda perioodi, mida nimetasin, või ajad sa midagi segi. Aga kooli algusest vast rohkem ei arutleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.06 00:07; 18.06 00:21; 18.06 00:43; 18.06 01:06; 18.06 09:14; 18.06 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tänapäeval ema süüdistab isa pedofiilias, siis võib isa pedofiil olla, aga vabalt võib ka mitte olla. Elu on juba nii hulluks läinud, et kui vanemate vahelt must kass läbi on jooksnud, siis ei peljata isegi seda valet lauale lüüa. Väike laps on ju nii kergelt manipuleeritav, paar korda küsid ilusti suunavate küsimustega üle ja kui juba politseiuurija juurde läheb, siis usub ise ka, mida räägib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke endale palun selgeks mõisted, siis on nende küsimuste käsitlemine palju lihtsam.

Pedofiilia – lapse seksuaalne ärakasutamine tema psüühikaga manipuleerides või ähvardustega mõjutades ja/või otsese füüsilise vägivalla abil. Lühemalt öeldes on see suguiha rahuldamine lapseealise isikuga.
Psühholoogilises praktikas eristatakse põhiliselt 2 liiki laste seksuaalset ärakasutamist:
vanem isik saab seksuaalse erutuse palja lapse (ka pildil) vaatamisest ja tema katsumisest;
vanem isik astub otsesse seksuaalkontakti püüdes imiteerida või sooritades suguühet.

Kui isa peseb last või määrib talle salvi ning sealjuures ei ole asjal seksuaalset alatooni, ei ole see pedofiilia. Alastiolek ei ole pedofiilia!

…üksikud geeniused 5-selt.

Hästi põgusalt veel sellest – enamasti said need 5-selt minejad samal sügisel kohe 6-aastaseks, mitte alles järgmisel aastal. Olid ikka klassikaaslastega sama aasta (lihtsalt veidi hilisem) väljalase, aga mitte tingimata geeniused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 09:03; 18.06 09:17; 18.06 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi põgusalt veel sellest – läksin ka 5-selt kooli, aga geenius küll ei ole (nagu ka enamus teisi 5-selt läinuid, ma arvan). Lihtsalt sain samal sügisel 6-aastaseks. Enamasti oli nende 5-selt minejatel kõigil sama teema, mitte et alles järgmisel aastal oleks 6 saanud

Ja aastaarv oli kooli minnes ….?

Eks siis peab põhjust ka olema. Sest kui küsitakse suunavate küsimustega ja laps vastabki täpselt nii nagu olekski pedofiiliga tegu, siis ongi pedofiiliga tõenäoliselt tegu.
See teema tegelikult näitabki, kuidas pedofiilid tegutsevad. Kogu see jutt tagumiku pesemisest, kreemi määrimisest, et laps on hirmus loll. Siis suur vaidlus, et 5-aastane ikka on ju nii loll, see ei sa millestki aru – tema pesemist peab kontrollima jne. Kohe põhjus olemas, miks peab last alasti võtma ja näppima. Ja alati saab öelda, et määriti ju kreemi, et mis jutt see on.
Arvestades seda statistikat, kui palju on eestis pedofiile ja pididki olema suures osas pereisad, siis kus suitsu, seal tuld.

Sul on tõsine foobia selle teemaga seoses. Kui sul on isiklikku kokkupuudet pedofiiliaga, siis on muidugi arusaadav ning äärmiselt kahetsusväärne. Muudel juhtudel oleks tervislik väike eneseanalüüs või siis psühholoogiga konsulteerimine. Ei saa ikka nii suhtuda, et kui lapsevanem lapse tagumikuga mingeid protseduure teeb, siis on ilmtingimata olemas pedofiilne huvi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.06 00:07; 18.06 00:21; 18.06 00:43; 18.06 01:06; 18.06 09:14; 18.06 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja aastaarv oli kooli minnes ….?

Miks see täpne aastaarv oluline peaks olema? Esimene, kes seda mainis, ütles, et “tema noorusajal”, mina olen ilmselgelt ammu täiskasvanud ja lisasin ka, et täna vist tõesti 5-selt enam ei minda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 09:03; 18.06 09:17; 18.06 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja aastaarv oli kooli minnes ….?

Miks see täpne aastaarv oluline peaks olema? Esimene, kes seda mainis, ütles, et “tema noorusajal”, mina olen ilmselgelt ammu täiskasvanud ja lisasin ka, et täna vist tõesti 5-selt enam ei minda.

Sest vahepeal oli periood, kus mindi 6-selt kooli – kool kohe algaski 6-selt. Seletasin ju eespool – ja see periood oli kuskil 90-ndate alguses, ma täpset aastat ei tea öelda. Sellel perioodil võis olla kooliminejate hulgas rohkem 5-seid. Loogika, et “sain samal sügisel ju 6” ei päde, kui koolimineku vanus on 7 aastat ning harilik Eesti koolimineku vanus on siiski olnud 7 aastat, nii oli see vist juba kuskil 50-ndatest peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.06 00:07; 18.06 00:21; 18.06 00:43; 18.06 01:06; 18.06 09:14; 18.06 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja aastaarv oli kooli minnes ….?

Miks see täpne aastaarv oluline peaks olema? Esimene, kes seda mainis, ütles, et “tema noorusajal”, mina olen ilmselgelt ammu täiskasvanud ja lisasin ka, et täna vist tõesti 5-selt enam ei minda.

Sest vahepeal oli periood, kus mindi 6-selt kooli – kool kohe algaski 6-selt. Seletasin ju eespool – ja see periood oli kuskil 90-ndate alguses, ma täpset aastat ei tea öelda. Sellel perioodil võis olla kooliminejate hulgas rohkem 5-seid. Loogika, et “sain samal sügisel ju 6” ei päde, kui koolimineku vanus on 7 aastat ning harilik Eesti koolimineku vanus on siiski olnud 7 aastat, nii oli see vist juba kuskil 50-ndatest peale.

Ma ei saa aru, kas ja mille vastu sa vaidled. Keegi mainis, et kunagi läks mõni laps 5-selt juba kooli, vastuseks tuli, et see võis olla mõni üksik geenius. Täpsustasin natuke seda erandlikku olukorda.
Muidugi on sul õigus, aga vastuolu meie jutus ju polegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 09:03; 18.06 09:17; 18.06 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema on täitsa haigeks kätte läinud. Pedifiiliasüüdistus on järjest populaarsem ja kas kõik, kellel laste hooldamise (isad-emad-lapsehoidjad jne) või töö tõttu on asja palja ihu juurde, peavad kogu aeg olema valmis tõestama, et nad pole kaamelid? Lasteaias ei tohi täispissitud pükse vahetada ega aidata peput pühkida, lastekirurg ei tohi peenist opereerida, noorte günekoloog on üldse defineeritud kui pervert?? Mis sest, et nad tee neid toiminguid seksuaalse rahulduse saamiseks, kes see ikka usub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot, järelvalvest ei olnud enne sõnagi juttu. Kas järelvalvel peaks siis olema silmaklapid või kuidas see peaks korraldatud olema, et ema või isa silmad lapse diskreetsust ei riivaks?

Do you like this?Kiida

Kiida0

6-aastaselt läksid ka, aga mõni läks 5-aastaselt. Ise läksin 6-aastaselt.

Kontrollida võib, aga näppida ei tohi. Kui laps häbeneb, siis ei peaks sundima teda sellisesse olukorda, kus peaks paljalt olema teise vanema ees.

Minul laps juba suureks kasvatatud ja selliseid probleeme ei olnud. Laps pesi end vannis ja küüris ise nuustikuga. Ei olnud abikäsi vaja. Muidu oli selline nuustik – mis käis nagu kinnas kätte. Väga mugav.

5-aastasena mingeid kreemimäärimisi enam ette ei tulnud.

Kui mul tekkisid seitsmeaastasel pojal tagumiku peale valutavad villid, siis pidin neid vaatama mina – vastassoost vanem – ja arsti – samuti lapse suhtes vastassoost – ja hiljem pidi ka kindel olema, et see retseptiravim, mida neile villidele määrida, ikka õigesse kohta saab, st laps küll määris, aga mina pidin ikkagi kontrollima. Noorema lapse puhul oleks ilmselt pidanud siiski täiskasvanu vähemalt alguses aitama.

Teemaalgatusse vastaks, et hooldavad liigutused, nagu säärane salvimäärimine, on OK, aga niisama pepule patsutamine ei ole OK just selle tõttu, et patsutamine pole hooldusliigutus ega hädavajalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 12:02; 19.06 07:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisil hakkas munand valutama – ei olnud midagi -tõmbas püksid maha ja emana siis uurisin, et kas on midagi tõsist – puhta pervert. Otsin lastel ka puuki maal ikka nii, tagumik paljaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 22:58; 18.06 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja aastaarv oli kooli minnes ….?

Miks see täpne aastaarv oluline peaks olema? Esimene, kes seda mainis, ütles, et “tema noorusajal”, mina olen ilmselgelt ammu täiskasvanud ja lisasin ka, et täna vist tõesti 5-selt enam ei minda.

Sest vahepeal oli periood, kus mindi 6-selt kooli – kool kohe algaski 6-selt. Seletasin ju eespool – ja see periood oli kuskil 90-ndate alguses, ma täpset aastat ei tea öelda. Sellel perioodil võis olla kooliminejate hulgas rohkem 5-seid. Loogika, et “sain samal sügisel ju 6” ei päde, kui koolimineku vanus on 7 aastat ning harilik Eesti koolimineku vanus on siiski olnud 7 aastat, nii oli see vist juba kuskil 50-ndatest peale.

Tean, et kuue aastaselt mindi kooli 86 ja 87 aastal kindlalt.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja aastaarv oli kooli minnes ….?

Miks see täpne aastaarv oluline peaks olema? Esimene, kes seda mainis, ütles, et “tema noorusajal”, mina olen ilmselgelt ammu täiskasvanud ja lisasin ka, et täna vist tõesti 5-selt enam ei minda.

Sest vahepeal oli periood, kus mindi 6-selt kooli – kool kohe algaski 6-selt. Seletasin ju eespool – ja see periood oli kuskil 90-ndate alguses, ma täpset aastat ei tea öelda.

Tean, et kuue aastaselt mindi kooli 86 ja 87 aastal, sest minu kaks vanemat last läksid siis kooli just selles vanuses. Edasi nii täpselt ei tea enam, kuid võis olla ka 88 aastal, kuid arvatavasti mitte enam üheksakümnendate alguses.

Jah, see oli korraks 80ndate teisel poolel. Mina läksin 1988 aastal kooli ja sain novembris 7.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin vast paari nädala tagusest ekspressist lugu, kus isa olevat lapsi ahistanud ema väitel. see lugu tekitas mul mitmeid mõtteid, kuidas võib isa üldse lapsega käituda.

Aga seda mõtet sul ei tekkinud, mis TEGELIKULT selle looga öelda taheti…?

See isa ju ei olnud pedofiil, vaid lihtsalt emaga tülli läinud ning ema tahtis teda tagantjärgi pedoks teha. Lastele õpetas selgeks, mida lastepsühholoogile rääkida, kust isa teda katsus jne. Ehk siis käskis valetada.
Laps(ed) ei saanud valetamisega hakkama, unustasid ära ja mässisid end valedega sisse.
Isa istus mingi aeg eeluurimises, aga lõpuks sai kohtuotsusega vabaks. Ilmselt saab ka Eesti riigilt (=maksumaksjalt) kopsaka valuraha valesüüdistuse eest.

Mis karistuse ema saab, jäi ebaselgeks, aga ilmselt midagi ikka saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 13:32; 18.06 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatusse vastaks, et hooldavad liigutused, nagu säärane salvimäärimine, on OK, aga niisama pepule patsutamine ei ole OK just selle tõttu, et patsutamine pole hooldusliigutus ega hädavajalik.

Ahsoo, ma ka siis pedofiil, patsutan muudkui lapsi pepule. Lausa näksin vahel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.06 13:38; 19.06 08:23; 19.06 08:54; 19.06 09:30; 19.06 10:02; 23.06 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahsoo, ma ka siis pedofiil, patsutan muudkui lapsi pepule. Lausa näksin vahel.

No see on küll tõsine pedo.
Näksi ennast või Bounty šhokolaadi, sa pervo. Siit pole poiste suguelundile musi andmine enam kaugel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 13:32; 18.06 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja aastaarv oli kooli minnes ….?

Miks see täpne aastaarv oluline peaks olema? Esimene, kes seda mainis, ütles, et “tema noorusajal”, mina olen ilmselgelt ammu täiskasvanud ja lisasin ka, et täna vist tõesti 5-selt enam ei minda.

Mul õde 1984 sündinud ja tema läks viieselt kooli (oktoobri lõpus sai kuueseks), nii et sealkandis see katse kuueselt kooliminekuga tehti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viieaastane laps peseb oma peput ise. Ei emal ega isal ei ole viieaastase lapse peput õigust puutuda, kui just ei ole mingit terviseprobleemi. Kui terviseprobleem on, siis aitab see vanem, kes on parajasti käepärast. Kreemi pole ka lapsed ses vanuses enam vajanud. Mähkmeid enam pole ammu, ka kreemivajadus kadus koos mähkmetega.

Lapse peput näpistada? Sõltumata vanusest kindel ei, miks peaks mõni täisaksvanu lapse peput näpistama? Ainus põhjus, mis mul pähe tuleb ongi pedofiilia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatusse vastaks, et hooldavad liigutused, nagu säärane salvimäärimine, on OK, aga niisama pepule patsutamine ei ole OK just selle tõttu, et patsutamine pole hooldusliigutus ega hädavajalik.

Ahsoo, ma ka siis pedofiil, patsutan muudkui lapsi pepule. Lausa näksin vahel.

See on rõve küll. Mulle lapsena absoluutselt ei meeldinud, kui mõni tädike lambist patsutama või kõditama tuli, ei tahtnud kohe suhelda sellistega. Ja siis olin kohe teiste meelest jonnakas ja tõrges või lausa ebaviisakas…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 12:02; 19.06 07:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatusse vastaks, et hooldavad liigutused, nagu säärane salvimäärimine, on OK, aga niisama pepule patsutamine ei ole OK just selle tõttu, et patsutamine pole hooldusliigutus ega hädavajalik.

Ahsoo, ma ka siis pedofiil, patsutan muudkui lapsi pepule. Lausa näksin vahel.

See on rõve küll. Mulle lapsena absoluutselt ei meeldinud, kui mõni tädike lambist patsutama või kõditama tuli, ei tahtnud kohe suhelda sellistega. Ja siis olin kohe teiste meelest jonnakas ja tõrges või lausa ebaviisakas…

Ma patsutan ikka neid lapsi, kellele see meeldib. Ja mitte võõraid loomulikult.
Ainult hädavajalikud hooldusliigutused on laste puhul lubatud? Muidu hellitamine mitte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.06 13:38; 19.06 08:23; 19.06 08:54; 19.06 09:30; 19.06 10:02; 23.06 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult hädavajalikud hooldusliigutused on laste puhul lubatud? Muidu hellitamine mitte?

Paljastele genitaalidele küll. Imelik, et keegi seda ütlema peab.

Tagumik pole kellegi genitaalid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.06 13:38; 19.06 08:23; 19.06 08:54; 19.06 09:30; 19.06 10:02; 23.06 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult hädavajalikud hooldusliigutused on laste puhul lubatud? Muidu hellitamine mitte?

Paljastele genitaalidele küll. Imelik, et keegi seda ütlema peab.

Tagumik pole kellegi genitaalid.

Hellitad lapse paljast tagumikku?

Sul on väga rikutud mõtlemine, peab ütlema. See on suurem oht pedofiiliaks kui lapsele pepule patsu andmine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.06 13:38; 19.06 08:23; 19.06 08:54; 19.06 09:30; 19.06 10:02; 23.06 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe teemaalgatust ja proovi aru saada, millest siin jutt käib.
Mis patse sa siis nendele lastele annad? Ikka oma lapsi pead silmas või patsutad ka võõraid lapsi?

Jutt käibki ju sellest, kuidas tänapäeval on kõik pedofiilia, ka see, kui vanemad lapsega saunas käivad, neile rohtu määrivad või pepule patsutavad. Reageerisin väitele, et lubatud on ainult hädavajalikud hoolduspuudutused.
Mina kallistan lapsi, annan neile musi, kõditan neid, patsutan, müran nendega. Nii enda kui sugulaste omadega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.06 13:38; 19.06 08:23; 19.06 08:54; 19.06 09:30; 19.06 10:02; 23.06 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütrel kipub aeg-ajalt välja lööma herpes suguelunditel. Laps käib juba koolis ja siiamaani panen talle haiguse ajal rohtu peale mina. Laps ise ju ei näe neid herpese ville seal all, lisaks teevad need talle valu. Kui laps väiksem oli, siis oli üks toimingutest haiguse ajal raviküünla tuppe pistmine. Väga raske uskuda, et 3aastane seda ise teeks.

Lugedes perekooli jääb alati mulje, et väikesed, 3-5aastased lapsed peavad iga hinna eest juba kõike “ise” tegema, või muidu… Jumala eest ei tohi last pesemisel abistada, kreemi peale määrida, kärus sõidutada, autoga kooli vastu minna jne.

Seevastu teisele täiskasvanule, nt oma abikaasale, olen küll vahel pesemisel abi pakkunud (nt selja pesemine), olen abistanud teda ka vigastustele kreemi määrimisel, olen teinud oma mehe katkisele käele sidet – ehkki loomulikult saaks mees ka ise sideme tegemisega ju hakkama!, lisaks ei lähe mu mees tööle mitte jala, vaid kujutage ette – sõidab sinna lausa autoga!

Kangesti kipub jääma mulje, et 3-5aastased pisikesed peavad olema igas mõttes iseseisvamad ja hakkajamad kui täiskasvanud. Täiskasvanu võib kasutada teise täiskasvanu abi, olla mugav jne, ent 3-5aastase puhul ei tule see kõne allagi. Mis on sihukese imeliku mõtteviisi eesmärk, mina küll aru ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütrel kipub aeg-ajalt välja lööma herpes suguelunditel. Laps käib juba koolis ja siiamaani panen talle haiguse ajal rohtu peale mina. Laps ise ju ei näe neid herpese ville seal all, lisaks teevad need talle valu. Kui laps väiksem oli, siis oli üks toimingutest haiguse ajal raviküünla tuppe pistmine.

Pöördu palun arsti poole ja uuri, et kust laps selle suguhaiguse sai. Tule taevas appi!

Ta ju ongi seda teinud, kui räägib rohtudest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.06 13:38; 19.06 08:23; 19.06 08:54; 19.06 09:30; 19.06 10:02; 23.06 13:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Pereelu ja suhted Ühe ahistamisloo kohta, mis ilmus ekspressis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.