Esileht Koolilaps ühe neljaga aastahinnetes vist kiituskirja ei saa?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: ühe neljaga aastahinnetes vist kiituskirja ei saa?

Postitas:

5.klassi lapsel tuleb sellel aastal esimest korda aastahinnetesse neli. ega ühe neljaga vist kiituskirja ei saa? ehk on see kooliti erinev? tegemist on ühe põhiainega. tüdrukul endal on täiesti ükskõik,aga mul päris ei ole 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 23:16; 11.05 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ise küsin,ise vastan.leidsin juba vastuse haridus-ja teadusministri määrusest Põhikooli ja gümnaasiumi õpilaste tunnustamise kord.
laps kiituskirja ei saa. kahju,aga õiglane. matemaatika ei ole võrreldav kunstiga.oleks kunstiõpetus neli,siis veel saaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 23:16; 11.05 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sul on väga tubli laps. kiida teda ise, see on etem igast kiituskirjast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 23:47; 16.05 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga miks see sulle nii tähtis on? Sul on väga tubli laps niigi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka ei saa poiss esimest korda 1 nelja pärast kiituskirja (6.klass ja ka matemaatika). Loomulikult olen pahane, sest mina olin läbinisti viieline ning lõpetasin kooligi kuldmedaliga ja nüüd oma laps ei suuda isegi 6.klassis ainult viitele õppida. Muidugi on ta õnnetu, et seetõttu suur üle-ookeani reis ära jääb. Jutt oli, et reis tuleb ainult siis kui kõik 5 tunnistusel. Eks siis pingutab järgmisel aastal rohkem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.05 10:08; 15.05 10:59; 15.05 13:09; 16.05 14:43; 18.05 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul ka ei saa poiss esimest korda 1 nelja pärast kiituskirja (6.klass ja ka matemaatika). Loomulikult olen pahane, sest mina olin läbinisti viieline ning lõpetasin kooligi kuldmedaliga ja nüüd oma laps ei suuda isegi 6.klassis ainult viitele õppida. Muidugi on ta õnnetu, et seetõttu suur üle-ookeani reis ära jääb. Jutt oli, et reis tuleb ainult siis kui kõik 5 tunnistusel. Eks siis pingutab järgmisel aastal rohkem. [/tsitaat]

Päriselt ka on selliseid inimesi olemas? Võttis sõnatuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.05 10:23; 15.05 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõustun viimase käoga. võttis sõnatuks. tunnen kaasa lapsele, tal tuleb/on raske elu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul ka ei saa poiss esimest korda 1 nelja pärast kiituskirja (6.klass ja ka matemaatika). Loomulikult olen pahane, sest mina olin läbinisti viieline ning lõpetasin kooligi kuldmedaliga ja nüüd oma laps ei suuda isegi 6.klassis ainult viitele õppida. Muidugi on ta õnnetu, et seetõttu suur üle-ookeani reis ära jääb. Jutt oli, et reis tuleb ainult siis kui kõik 5 tunnistusel. Eks siis pingutab järgmisel aastal rohkem. [/tsitaat]Ma loodan väga, et see tahab olla iroonia või lihtsalt provokatsioon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole iroonia ega provokatsioon. Ma olengi selline, et kõike tuleb teha väga hästi – koolis, trennis, kodus, tööl. Ja kui seda ei suuda, siis ära tee üldse. Ma ei oleks pahane, kui ma teaks, et laps ei suudagi hinnet 5 saada. Et tal lihtsalt pea ei võta. Aga laps ei ole 100% pingutanud ja see on probleem. Ma ei salli juba põhimõtteliselt nö \”poole persega\” asjade tegemist. Ma tunnustan oma last alati, kui ta on midagi väga hästi teinud. Antud juhul on tulemus küll hea, aga mitte väga hea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.05 10:08; 15.05 10:59; 15.05 13:09; 16.05 14:43; 18.05 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olulised ei ole ei hinded ega kiituskirjad ega nende arv. Oluline on see, kuidas inimene täiskasvanuna saab hakkama ja kui edukas ta siis on. Kooli kui nähtuse ainus mõte on inimest eluks ette valmistada, hinded ja kiituskirjad on lihtsalt abivahendid lapse psühhilise töötlemise jaoks.

Paistab, et seekord mõjuvad need vahendid ka lapsevanemale 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul ka ei saa poiss esimest korda 1 nelja pärast kiituskirja (6.klass ja ka matemaatika). Loomulikult olen pahane, sest mina olin läbinisti viieline ning lõpetasin kooligi kuldmedaliga ja nüüd oma laps ei suuda isegi 6.klassis ainult viitele õppida. Muidugi on ta õnnetu, et seetõttu suur üle-ookeani reis ära jääb. Jutt oli, et reis tuleb ainult siis kui kõik 5 tunnistusel. Eks siis pingutab järgmisel aastal rohkem. [/tsitaat]

Ja siis me imestame, et kust tulevad \”katkised\” mehed. Siit, selliste emade käe alt!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 11:26; 15.05 13:42; 16.05 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm, samas siin kõik tahavad ju edukaid, tarku ja täiuslikke mehi. Nüüd üks ema kasvatab sellist meest. Mis te siis kurdate? Pigem olgu mees ambitsioonikas ja nõudlik enese ning teiste suhtes, kui elu mõnusalt-lõdvalt võttev luuser. Pigem kardate te naised seda, et te ise ei vasta nõudlike meeste ja nende emade kõrgetele standarditele 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.05 10:08; 15.05 10:59; 15.05 13:09; 16.05 14:43; 18.05 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Ma olengi selline, et kõike tuleb teha väga hästi – koolis, trennis, kodus, tööl. Ja kui seda ei suuda, siis ära tee üldse. [/tsitaat]
Et kui kiituskirja ei saa, siis ära parem õpi üldse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eesti koolis on ju hinnet viis saada nii lihtne. tuupurid käivad ja parandavad isegi neljasid. ja ärge tulge mingeid reegleid siis linkima. nende viieliste suhtes see ei kehti. selline läbinisti viieline, kiituskirja tüdruk minu poja klassist, sai riigieksami kirjandi eest 25 punkti, napilt oleks läbikukkunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hm, samas siin kõik tahavad ju edukaid, tarku ja täiuslikke mehi. Nüüd üks ema kasvatab sellist meest. Mis te siis kurdate? Pigem olgu mees ambitsioonikas ja nõudlik enese ning teiste suhtes, kui elu mõnusalt-lõdvalt võttev luuser. Pigem kardate te naised seda, et te ise ei vasta nõudlike meeste ja nende emade kõrgetele standarditele :-)[/tsitaat]

Kas ülinõudlikul ja nelja pärast iniseval emal kasvab eduskas, tark ja täiuslik laps. Emal, kes nimetab oma last \”poisiks\” ja \”poole persega asjade tegijaks\”. See on küll uudis. Palun võta kasvõi gümnaasiumi psühholoogiaõpik ette ja loe veidi. Ülinõudlikkusest luuserini on ikka jupp maad. Õnneks pole olemas ainult äärmuseid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 11:26; 15.05 13:42; 16.05 15:07;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ole iroonia ega provokatsioon. Ma olengi selline, et kõike tuleb teha väga hästi – koolis, trennis, kodus, tööl. Ja kui seda ei suuda, siis ära tee üldse. Ma ei oleks pahane, kui ma teaks, et laps ei suudagi hinnet 5 saada. Et tal lihtsalt pea ei võta. Aga laps ei ole 100% pingutanud ja see on probleem. Ma ei salli juba põhimõtteliselt nö \”poole persega\” asjade tegemist. Ma tunnustan oma last alati, kui ta on midagi väga hästi teinud. Antud juhul on tulemus küll hea, aga mitte väga hea.[/tsitaat]

Täiesti nõus. Laps peab varakult õppima endast kõike andma. Sa ju ise ei tööta ka nii, et annad endast vaid 15%.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hm, samas siin kõik tahavad ju edukaid, tarku ja täiuslikke mehi. Nüüd üks ema kasvatab sellist meest. Mis te siis kurdate? Pigem olgu mees ambitsioonikas ja nõudlik enese ning teiste suhtes, kui elu mõnusalt-lõdvalt võttev luuser. Pigem kardate te naised seda, et te ise ei vasta nõudlike meeste ja nende emade kõrgetele standarditele :-)[/tsitaat]

Mina hindan meestes küll hoopis teisi külgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.05 15:27; 16.05 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hm, samas siin kõik tahavad ju edukaid, tarku ja täiuslikke mehi. Nüüd üks ema kasvatab sellist meest. Mis te siis kurdate? Pigem olgu mees ambitsioonikas ja nõudlik enese ning teiste suhtes, kui elu mõnusalt-lõdvalt võttev luuser. Pigem kardate te naised seda, et te ise ei vasta nõudlike meeste ja nende emade kõrgetele standarditele :-)[/tsitaat]

Karta on, et siit ei kasva mitte \”edukas, tark ja täiuslik mees\” vaid õnnetu inimene, kelle närvid on lapsepõlves p*rse keeratud (kasutades sinu oma sõnavara). Kahju su lapsest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hm, samas siin kõik tahavad ju edukaid, tarku ja täiuslikke mehi. Nüüd üks ema kasvatab sellist meest. Mis te siis kurdate? Pigem olgu mees ambitsioonikas ja nõudlik enese ning teiste suhtes, kui elu mõnusalt-lõdvalt võttev luuser. Pigem kardate te naised seda, et te ise ei vasta nõudlike meeste ja nende emade kõrgetele standarditele :-)[/tsitaat]

Milline see täiuslik mees siis on, et kui naine pole enam piisavalt ilus, siis ärgu olgu teda üldse, kui laps ei ole piisavalt lokkis, siis loobun kasvatamast, kui laudlina servas on korts, siis tekitan peretüli ja jätan söömata. Kui palk ei vasta nõudmistele, siis tööle ei lähegi, sest kuda sa ikka poole persega niiviisi luuslanki lööd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.05 10:23; 15.05 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hm, samas siin kõik tahavad ju edukaid, tarku ja täiuslikke mehi. Nüüd üks ema kasvatab sellist meest. Mis te siis kurdate? Pigem olgu mees ambitsioonikas ja nõudlik enese ning teiste suhtes, kui elu mõnusalt-lõdvalt võttev luuser. Pigem kardate te naised seda, et te ise ei vasta nõudlike meeste ja nende emade kõrgetele standarditele :-)[/tsitaat]

NIIMOODI ei kasva edukad, targad ja täiuslikud. Nii kasvavad katkised ja alaväärsuskompleksis õnnetusehunnikud. Ei saanud 100%, sain 99,9%, järelikult ei ole preemiareisi väärt. Ausõna, mul hakkas vastik seda teemaalgatust lugedes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kägu on elementaarne näide lollist, pealiskaudsest ja lahmivast inimesest. Teemaalgatus oli TÜDRUKUST, mina kirjutasin POISIST. Kui ikka arusaamisoskus on 0, siis ei maksa sõna võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.05 10:08; 15.05 10:59; 15.05 13:09; 16.05 14:43; 18.05 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Viimane kägu on elementaarne näide lollist, pealiskaudsest ja lahmivast inimesest. Teemaalgatus oli TÜDRUKUST, mina kirjutasin POISIST. Kui ikka arusaamisoskus on 0, siis ei maksa sõna võtta. [/tsitaat]

Olgu poiss v. tüdruk. \”Katki\” lähevad mõlemad oma ülirangete ja -nõudlike vanemate kasvatusega. See, kuidas Sa ülirange kasvatuse osas manitsejaid maha teed, on aga omaette ooper. Ja üsna mage.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 11:26; 15.05 13:42; 16.05 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hm, samas siin kõik tahavad ju edukaid, tarku ja täiuslikke mehi. Nüüd üks ema kasvatab sellist meest. Mis te siis kurdate? Pigem olgu mees ambitsioonikas ja nõudlik enese ning teiste suhtes, kui elu mõnusalt-lõdvalt võttev luuser. Pigem kardate te naised seda, et te ise ei vasta nõudlike meeste ja nende emade kõrgetele standarditele :-)[/tsitaat]
Ma julgen arvata, et sellise poisi hinges on pidev pinge ja küsimus, kas ema on minuga rahul – ma ei ole kunagi küllalt /piisavalt hea oma ema arvates. Suure tõenäosusega võib ta haakida tulevikus ka sinule sarnaste nõudmistega elukaaslase külge ja selline suhe jätkub võimaliku emotsionaalse krahhini. Ühel hetkel ta loobub, sest sinu tunnustust protsessis ei ole võimalik mingi hinna eest saada, juhul kui saavutus ei ole ülivõrdes, medal kaelas (kuldmedal) jne jne. 6.klassi poiss on veel laps ja ta peab rõõmu tundma sellest, mida teeb. Ema ei tohiks kunagi võtta ülemuse rolli, kes võib nö vallandada või preemiast ilma jätta. Ema peab olema truu saatja läbi elu, toetaja ja sõbralik innustaja, nägema edu igas hindes, igas tulemuses – ema võtab lapsel maha koolistressi, mitte ei tekita koolistressi kõrvale kodustressi.Lapsel kaob sellise saavutusnõudega turvatunne. Ma ei ole kindel, kas ma oma tütrele sellist meest tahaksin. Perfektsionistiga, kellel rabe suhe oma perega, ei tahaks vist keegi püsivat suhet luua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul ka ei saa poiss esimest korda 1 nelja pärast kiituskirja (6.klass ja ka matemaatika). Loomulikult olen pahane, sest mina olin läbinisti viieline ning lõpetasin kooligi kuldmedaliga ja nüüd oma laps ei suuda isegi 6.klassis ainult viitele õppida. Muidugi on ta õnnetu, et seetõttu suur üle-ookeani reis ära jääb. Jutt oli, et reis tuleb ainult siis kui kõik 5 tunnistusel. Eks siis pingutab järgmisel aastal rohkem. [/tsitaat]

Kuradi maniakk!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma julgen arvata, et sellise poisi hinges on pidev pinge ja küsimus, kas ema on minuga rahul – ma ei ole kunagi küllalt /piisavalt hea oma ema arvates. Suure tõenäosusega võib ta haakida tulevikus ka sinule sarnaste nõudmistega elukaaslase külge ja selline suhe jätkub võimaliku emotsionaalse krahhini. Ühel hetkel ta loobub, sest sinu tunnustust protsessis ei ole võimalik mingi hinna eest saada, juhul kui saavutus ei ole ülivõrdes, medal kaelas (kuldmedal) jne jne. 6.klassi poiss on veel laps ja ta peab rõõmu tundma sellest, mida teeb. Ema ei tohiks kunagi võtta ülemuse rolli, kes võib nö vallandada või preemiast ilma jätta. Ema peab olema truu saatja läbi elu, toetaja ja sõbralik innustaja, nägema edu igas hindes, igas tulemuses – ema võtab lapsel maha koolistressi, mitte ei tekita koolistressi kõrvale kodustressi.Lapsel kaob sellise saavutusnõudega turvatunne. Ma ei ole kindel, kas ma oma tütrele sellist meest tahaksin. Perfektsionistiga, kellel rabe suhe oma perega, ei tahaks vist keegi püsivat suhet luua.[/tsitaat]

Lisaks saab vaene tüdruk omale veel sellise ämma…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.05 15:27; 16.05 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise ei ole mitte kunagi kiituskirja saanud. Lastelt ma ka ei nõua, et kõik 5 peavad olema aga aegajalt ütlen neile, et kui viite kokku tahavad saada, siis peaks ühes või teises aines pingutama.

Vat kolme ma näha ei tahaks aga ega laps selle eest karistada ka ei saaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 21:28; 16.05 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hm, samas siin kõik tahavad ju edukaid, tarku ja täiuslikke mehi. Nüüd üks ema kasvatab sellist meest. Mis te siis kurdate? Pigem olgu mees ambitsioonikas ja nõudlik enese ning teiste suhtes, kui elu mõnusalt-lõdvalt võttev luuser. Pigem kardate te naised seda, et te ise ei vasta nõudlike meeste ja nende emade kõrgetele standarditele :-)[/tsitaat]
Läbi aegade on viielistest ka joodikuid ja töötuid saanud ja kolmepoisid on edukaks ärimaailmas saanud. Last selle pärast peedistada on alatu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 21:28; 16.05 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Täiesti nõus. Laps peab varakult õppima endast kõike andma. Sa ju ise ei tööta ka nii, et annad endast vaid 15%.
[/tsitaat]
mina küll ei arva, et iga päev peab endast 100% andma. tööl näiteks. spurdid jäägu ikka tähtsamateks hetkedeks. selliselt elades ei ole läbipõlemine kaugel. palju tähtsam on oma töödes tegemistes jõuvarudes mõistlik taskaal leida ja osata seda hoida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 23:47; 16.05 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, mina olin looder ruudus ja minul oli motti küll vanemad pappi andsid. Paar rubla oli ikka kõva asi. Need kes vastu vaidlevad ja esoteerikast jauravad, pole ilmselt elu näinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

NIIMOODI ei kasva edukad, targad ja täiuslikud. Nii kasvavad katkised ja alaväärsuskompleksis õnnetusehunnikud. Ei saanud 100%, sain 99,9%, järelikult ei ole preemiareisi väärt. Ausõna, mul hakkas vastik seda teemaalgatust lugedes.[/tsitaat]

Mulle tundub, et need tänased lapsevanemad on ka ise analoogse kasvatuse \”ohvrid\”. Eluterve see mentaliteet küll ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Koolilaps ühe neljaga aastahinnetes vist kiituskirja ei saa?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.