Esileht Kodunurk Ühe- või kahekorruseline maja?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Ühe- või kahekorruseline maja?

Postitas:

Mõtted mõlguvad linnakorterist majja elama minna. Krunt on olemas linna servas, uurime moodulmajasid ja nende võimalusi. Üldse ei suuda otsustada, kas maja peaks/võiks olla kahekorruseline või ühekorruseline. Millised on teie arvamused, kes te elate eramajades? Korteriinimesena tundub mulle kuidagi loogiline, et on üks korrus. Et ikka kogu pere ühel tasandil (peres 2 last), elu käiks elutoa/köögi ümber nagu praegugi meie 3-toalises korteris. Samas kui uurin moodulmajade projekte ja näidiseid, siis need ühekordsed majad tunduvad seest plaani poolest mõnusad, aga õuest näevad kuidagi tobedad ja poolikud välja.

Mis võiks olla ühe või teise variandi plussid ja miinused?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen ka kõik moodulmajade firmad läbi vaadanud ja mõnest pakkumised ka võetud. Hulluks ajavad, sest tuleb üksipulgi läbi lugeda mida pakkumine sisaldab. Ma olen juba miljoneid närvirakke kaotanud enne kui kopp üldse maasse löödud on…

Kui mul oleks 2 last võtaks ma kindlasti 2-korruselise. Põhjendada ei oska aga see tunduks loomulik…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahaks ühekorruselist. See trepist siiberdamine ei meeldi mulle. Koristada on jube mugav ühte tasandit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu meil 2-korruseline. Kui uue peaks ehitama, teeks raudselt ühe korruse.
Ei peaks lapsi trepi peal passima, ega mõtlema, et nad öösel unise peaga sinna toterdama ei lähe. Tolmuimejat on tüütu üles-alla tassida. Samamoodu pesu jms. Pidevalt on midagi vaja ja siis jookse nagu arutu üles-alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1-korruseline. Väga palju on trepist allakukkumisi (klassivenna isa kukkus end halvatuks, mehe sõbra isa aga surnuks), sõbranna ise on mitu korda alla kukkunud (peale sinikate õnneks midagi hullu ei juhtunud).
Väikelastega pered peaksid trepiväravad paigaldama (nii üle kui alla).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ja naa. Kahekorruselist on väidetavalt odavam ehitada ja kütta. Rohkem aknaid saab teha päikese poole. Nt ühekorruselise puhul on raske nii projekteerida, et igal toal mõni aken ka päikest saaks, kahekorruselise puhul on see tavaline. kahekorruseline annab rohkem privaatsust, näiteks külalised enamasti teisele ei lähe, ühekorruselise puhul peab privaatsuse saamiseks majaosad teadlikult eraldama, kellele see oluline on, muidu ikka on uksed lahti ja kõik näha. Kahekorruseline hoiab kokku krundi pinda ja ülevalt on avaramad vaated (+ naabermajad ja puud varjavad vähem päikest)
Ühekorruselise plussid on aga eespool mainitud. Pere on kompaktsemalt koos. Ei teki küsimust, kus lapsed mängivad, kas all elutoas või üleval magamistoas, saab edasi-tagasi mõnusalt käia. Trepi ja teise korruse esiku arvelt saab hakkama vähesema pindalaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lisaks veel kahekordse maja miinuse. Kui te kavatsete surmani selles majas elada, siis unustage igasugused trepid ära. Kahekordsetega kipub see jama olema, et vanad inimesed enam teisele korrusele ei lähe, teine korrus jääb tulevikus tühjaks, aga kütta on seda ikka vaja. Pealegi trepiauk on nagu korsten, mis alt korruselt kogu sooja ülesse viib. Seepärast tasuks ka mõelda küttesüsteemide peale. Vanal inimesel kuskil keldris katelt kütmas käia pole just kõige mugavam. Aga kui te ehitate maja, mille kunagi tulevikus nagunii väikse korteri vastu tagasi vahetate, siis pole vahet.
Me elame ühekordses väikeses majas. Olen elanud ka 1,5korruselises majas. Plussiks oli mõnus rõdu, kus sai juba aprillis päevitusriietega päikest võtta, kui muidu oli väljas vaid veidi üle 10 kraadi sooja. Ja muidugi vaade ülevalt aiale on ka ilus.
Mulle välimuselt meeldib kahekordne maja rohkem. Muidugi vaid siis, kui ta on armas viilkatusega klassikaline maja, mitte mingi kõrge kast. Ühekordseid ilusaid maju on väga vähe. Siis ta peaks olema selline sopiline madala katusega või siis ikkagi viilkatusega ja katusealune pole välja ehitatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 12:01; 27.05 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on terve pikk teema: http://www.perekool.ee/index.php?id=43743&class=forum_schnell&action=view_post&post=10181640

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui valmismaja näeb tobe välja siis lase endale oma tellitud projekti järgi ehitada. Saab ka 1 kordseid nii teha, et kõik toad on päikesepoolsed. Pead lihtsalt ühe pika ja soolika koridoriga leppima.
Ma ei saa muidugi seda aru, kuidas 1 korruslisel majal lastega elu rohkem koos käib, kui kahekordse maja puhul?
MAgate ju ikka eraldi tubades ja koos käite suures toas söömas ja olelemas. Kahekordse puhul on vähemalt mingigi võimalus oma tuppa sulguda rahuks ja vaikuseks aga ühekordse puhul see võimalus on väiksem, sest heli levib korruse peal paremini, kui ühelt korralt teisele. Oleneb muidugi ehituskv. ka, mõnel moodsal pappmajal kostub õuemüragi tuppa ära rääkimata korrustevahelisest heli liikumisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 13:51; 28.05 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib küll kahekordne maja rohkem. Aiapinda jääb sama suure krundi korral rohkem ja väga vahva on, kui on eri tasapinnad. Mulle meeldib kõrgemal magada. Kahekordse maja puhul on ikkagi magamistoad eluruumidest palju paremini eraldatud. Kui meil oli beebi, panin ta üles magama ja all võis vabalt pidutseda. Tolmuimeja koha pealt seda, et ma ei teadnudki, et mõni majaomanik veel tolmuimejat järel veab, ikka kesktolmuimeja pannakse. Treppide koha pealt ütleks, et lapsed on väikesed vaid mõne aasta, kui trepp on ohtlik, selleks ajaks pannakse trepi ette värav, see pole küll põhjus, et treppe karta. Sama vanadusnõtrusega, kui nii väeti oled, et trepistki üles ei saa, ilmselt käib siis kogu majapidamine üle jõu ja võiks mujale kolida. Minu 85 aastasel vanaemal küll mingeid raskusi meie trepist üles minemisega ei ole. Sellisel põhjusel ühekordne maja ehitada oleks ikka päris narr.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 18:52; 21.05 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Tige_Kapsas kirjutas:[/small]
[tsitaat]1-korruseline. Väga palju on trepist allakukkumisi (klassivenna isa kukkus end halvatuks, mehe sõbra isa aga surnuks), sõbranna ise on mitu korda alla kukkunud (peale sinikate õnneks midagi hullu ei juhtunud).
Väikelastega pered peaksid trepiväravad paigaldama (nii üle kui alla).[/tsitaat]

Küsiks vaid ühe küsimuse, kas su sugulased ja tuttavad joovad palju? Ma ei tea ühtki tuttavat, kelle perekonnas oleks keegi trepist alla kukkunud. Ise olen terve elu elanud kahekordses majas, keegi pole alla kukkunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 18:52; 21.05 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Tige_Kapsas kirjutas:[/small]

Küsiks vaid ühe küsimuse, kas su sugulased ja tuttavad joovad palju? Ma ei tea ühtki tuttavat, kelle perekonnas oleks keegi trepist alla kukkunud. Ise olen terve elu elanud kahekordses majas, keegi pole alla kukkunud. [/tsitaat]
Erand kinnitab reeglit. Tunnuste põlvnemine käib üle põlve.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kahekordne maja. Ülemine korrus on viimistletud, aga seal puudub mööbel. Praegu kasutame ülemist korrust nagu pööningut – pesu kuivatamiseks.

Kuni lapsed on väikesed ja peavad olema meie silma all kogu aeg, plaanime elada ainult alumisel korrusel asuvas 3-s toas. Kui lapsed saavad suuremaks (kooliealiseks)ega pea enam kogu aeg silma all olema, siis sisustame neile ülemisele korrusele 2 omatte tuba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on 5ne, elame kahekorruselises majas. Silma all pidi laps olema v-o esimesed 3 eluaastat, peale seda võis tema vabalt mängida teisel korrusel oma toas ja mina alumisel korrusel midagi asjatada.
Samamoodi ei ole meil kunagi olnud trepil ees mingeid turvaväravaid. Enne aastaseks saamist, kui juba roomas, ent veel ei kõndinud, oli küll all ees takistus, et laps ise ei saaks trepist üles minna (ja üleval olles hoidsin lihtsalt silma peal, et ei roomaks trepini), kui aga kõndima hakkas, hakkas ise trepist käima. Kukkunud on ta 5 aasta jooksul 3 korda, mitte eriti hullusti.

Ehk siis – kõik oleneb lapsest/lastest.

Olen suure osa oma elust elanud kahekordses majas ning mulle see meeldib – magamistoad on privaatsemad, ei paista silma kui ka nt koristamata on.
Miinuseks võib tõesti olla see, et tolmuimejat ja asju tuleb tassida ülevalt all ja alt ülesse, samas ei usu mina, et ma samal korrusel ent teises toas olevat tolmuimejat rohkem viitsiksin taga vedada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen alati arvanud, et 2-korruseline (või 1,5) on õige maja. Aga näe, läks nii et ostsime 1-korruselise. Ostsime selle, mis turul oli normaalne hinna-kvaliteedi suhe meie hinnaklassis.

Kütmine on 1-korruseline kindlasti odavam. ja kuni väikelapsed, siis ka 1 korrus hea. samas teismelistega ilmselt just 2-korruselises parem, heli-isolatsiooni tõttu.

samas me ei välista, et tulevikus tuleb 0,5 korrust veel peale, kui tunneme et ruumi juurde vaja. Hetkel meil 4-toaline, aga kuna unistame suurest perest, siis võib see kõnealla tulla. Eks seda näitab aeg – palju lapsi tegelikult tuleb, kuidas lapsed omavahel läbi saavad ja kui kaua nad tube jagatud saavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle meeldib küll kahekordne maja rohkem. Aiapinda jääb sama suure krundi korral rohkem ja väga vahva on, kui on eri tasapinnad. Mulle meeldib kõrgemal magada. Kahekordse maja puhul on ikkagi magamistoad eluruumidest palju paremini eraldatud. Kui meil oli beebi, panin ta üles magama ja all võis vabalt pidutseda. Tolmuimeja koha pealt seda, et ma ei teadnudki, et mõni majaomanik veel tolmuimejat järel veab, ikka kesktolmuimeja pannakse. Treppide koha pealt ütleks, et lapsed on väikesed vaid mõne aasta, kui trepp on ohtlik, selleks ajaks pannakse trepi ette värav, see pole küll põhjus, et treppe karta. Sama vanadusnõtrusega, kui nii väeti oled, et trepistki üles ei saa, ilmselt käib siis kogu majapidamine üle jõu ja võiks mujale kolida. Minu 85 aastasel vanaemal küll mingeid raskusi meie trepist üles minemisega ei ole. Sellisel põhjusel ühekordne maja ehitada oleks ikka päris narr. [/tsitaat]

Kuidagi targutav postitus sul. Tule nüüd korraks sealt teiselt korruselt maa peale tagasi. Ei ole ainult sina ja sinu rikkuritest tuttavad. Ma võin sulle vastu öelda, et ma ei tea kedagi Eestis, kellel oleks kesktolmuimeja. Samas ma tean paari Soome rikkurit, kellel see on ja kes on ikka püsti hädas oma kesktolmuimejaga.
Aga kui su 85aastane vanaema teiega elab, mitmeid kordi trepist üles-alla käib, siis müts maha. Eks ole selliseidki. Ma elan piirkonnas, kus ümberringi käivad suvilates sellised 75-85aastased. Enamus neist lohistavad jalgu järel ja kepp on abimeheks. Minu ema on täiesti kobe 74aastane. Niidab muru ja toimetab aias. Aga kui me veel koos elasime ja sellest on juba 10 aastat möödas, siis kolis tema küll elutoa diivanile magama, sest ei tahtnud üleval korrusel magada. Meil polnud üleva WCd ja pimedas treppidel kolistada ei olnud tore.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 12:01; 27.05 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kahekorruseline maja. wc on mõlemal korrusel. põhielamine + vannituba on teisel korrusel. päike kütab enamasti toad soojaks.
esimesel korrusel on saun, puhkeruum kaminaga, töötuba, puukuur, garaaz. st esimesel korrusel on ruumid mis muidu oleksid ühekorruselise maja puhul kõrvalhoones.
meile sobib niimoodi. ei mingit asjade tassimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kaks korrust. mõlemal korrusel on wc. Elame hetkel esimesel korrusel, teine korrus on hobitoaks ja külalistele. Hiljem jääb teine korrus lapsele. Ruumi on lahedalt ja ei saaks kütmise üle ka kurta. Esimesel korrusel on puupliit lesoga ja puukütte ahi, teisel korrusel kamin ja kui hirmus külm on saab ka elektriga juurde kütta. Samas oleme mõelnud, et teisele korrusele võib ka õhksoojuspumba panna. Koristamisel pole vist vahet kas üks või kaks korrust, oleneb ikka ruutmeetritest. Samas võib mõlemal korrusel ka olla oma tolmuimeja, panipaigad on koristuvahenditele olemas. Tegelikult on maja all meil veel 90 m2 keldrit ka, moosid-mahlad on mugavalt riiulites, mehel on oma nn. masterskaja pind ka olemas. Maja pole uus, vaid endisest suvilast natuke ümber tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidagi targutav postitus sul. Tule nüüd korraks sealt teiselt korruselt maa peale tagasi. Ei ole ainult sina ja sinu rikkuritest tuttavad. Ma võin sulle vastu öelda, et ma ei tea kedagi Eestis, kellel oleks kesktolmuimeja. Samas ma tean paari Soome rikkurit, kellel see on ja kes on ikka püsti hädas oma kesktolmuimejaga.
Aga kui su 85aastane vanaema teiega elab, mitmeid kordi trepist üles-alla käib, siis müts maha. Eks ole selliseidki. Ma elan piirkonnas, kus ümberringi käivad suvilates sellised 75-85aastased. Enamus neist lohistavad jalgu järel ja kepp on abimeheks. Minu ema on täiesti kobe 74aastane. Niidab muru ja toimetab aias. Aga kui me veel koos elasime ja sellest on juba 10 aastat möödas, siis kolis tema küll elutoa diivanile magama, sest ei tahtnud üleval korrusel magada. Meil polnud üleva WCd ja pimedas treppidel kolistada ei olnud tore.[/tsitaat]
Mis probleemid nendel soomlastel siis kesktolmuimejaga on? Ma just plaanin oma majale sellise asjanduse panna, tahaks siis kohe teada, millise riskantse sammu astun.
Jalgade lohistamine on tänapäeva vanuritel üldiselt töö iseloomust tingitud. Tehti sel ajal palju töid, mis nõudsid püsti seismist ühel kohal(treialid,kangamasinate operaatorid,müüjad jne.jne) ja spordiga nii palju ei tegeletud, kui oleks pidanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 13:51; 28.05 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib ka kahekorruseline. Ülemine korrus, kus magamistoad, püsib puhtam. Seal on parkett. Allkorrusel kivipõrand, sest lapsed jooksevad õue-tuppa oma tuhat korda päevas, muidugi murulibleste ja mustade jalgadega. Vannituba ja WC peavad küll olema dubleeritud, aga 5-liikmelises peres peab niikuinii olema neid mitu. Kesktolmuimeja on ka, ilma selleta suures majas tõesti tülikas. Tsentraaltolmuimejaga ei ole muud häda kui see, et lapsed kipuvad kõike sinna sisse imema, sh. kõik taimedelt allakukkunud lehed, põrandal vedelevad sokid jne. Siis isa peab vahel selle teistpidi tööle panema, et kinnijäänud asjad kätte saada. Aga seda on 10 aasta jooksul juhtunud vist 1 kord.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan kahekorruselises majas ja järgmine maja oleks ühekorruseline. Pidevalt vaja käia kahe korruse vahel. Mõlemal korrusel wc ja vannituba,parim asi üldse on kesktolmuimeja. Ei kujuta ette selle tassimine ja pole seda tolmu lõhna. Ise olen mõelnud, et ühekorruseline maja võiks olla rohkem liigendatud. Vanemate osa, laste osa, köögi ja elutoa osa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum, mis rikkurite lõbust siin räägitakse – meie kesktolmuimeja süsteem (electrolux) maksis ca 1000 eur (7 aastat tagasi, kas nüüd hinnad mitmekordistunud?) ja mingeid hädasid meil sellega pole, ainult plussid. Ehitasin maja, aga ma pole kunagi ette kujutanud, et elan siin kõrge vanaduseni kui peaks elupäevi antama. Kui enam liikuda ei jaksa, kolin kesklinna esimese korruse korterisse, pole trep-probleemi ja kõik vajalik eluks on kodu lähedal, pealegi pole kuigi mõistlik pensionist suuremat osa maja ülalpidamiseks kulutada.
see jutt on ka kummaline, et 2-korruselise maja küttekulud on suuremad – lubage imestada, mis füüsika seda ütleb? [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidagi targutav postitus sul. Tule nüüd korraks sealt teiselt korruselt maa peale tagasi. Ei ole ainult sina ja sinu rikkuritest tuttavad. Ma võin sulle vastu öelda, et ma ei tea kedagi Eestis, kellel oleks kesktolmuimeja. Samas ma tean paari Soome rikkurit, kellel see on ja kes on ikka püsti hädas oma kesktolmuimejaga.
Aga kui su 85aastane vanaema teiega elab, mitmeid kordi trepist üles-alla käib, siis müts maha. Eks ole selliseidki. Ma elan piirkonnas, kus ümberringi käivad suvilates sellised 75-85aastased. Enamus neist lohistavad jalgu järel ja kepp on abimeheks. Minu ema on täiesti kobe 74aastane. Niidab muru ja toimetab aias. Aga kui me veel koos elasime ja sellest on juba 10 aastat möödas, siis kolis tema küll elutoa diivanile magama, sest ei tahtnud üleval korrusel magada. Meil polnud üleva WCd ja pimedas treppidel kolistada ei olnud tore.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Kodunurk Ühe- või kahekorruseline maja?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.