Esileht Ilu ja tervis Ühekülgne toitumine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Ühekülgne toitumine

Postitas:

Poiss on 15 ja eriti midagi ei söö. On kellelgi kokkupuudet sama teemaga? Paariaastasena lubasime ise toitu valida meeldimise järgi, ei sundinud sööma midagi, mis ei meeldinud. Phm sööb ainult makarone, kartulit ja saia. Osasid puuvilju ja köögivilju. Liha praktiliselt 0. Veidi kana. Mõnda asja veel. On väga peenikene, füüsiliselt paar aastat omaealistest maas. Lasteaias ei söönud suutäitki, koolis samuti mitte. Kusjuures isegi magustoitu ei puutu. Ühte kooki sööb, kindlaid küpsiseid ja tavalist šokolaadi.
Minu küsimus selline, kas keegi teab soovitada toitumisnõustajat, kes selliste probleemidega tegeleb? Ise olen kontakti saanud ainult nendega, kes aitavad kaalus maha võtta, mitte juurde. Ise olen proovinud hea ja kurjaga, keeldude ja kavalusega, meelitades ja keelitades, kõike mis võimalik. Lapsel eelarvamus iga maitse kohta ja enam ma tema tervise huvides oodata ei taha. Samas energiat tal on, vereproovid korras ja üldine seisund hea. Söödud kogused on parajalt suured, aga üksluine on see menüü tal.
Sapipritsijad võivad teisi teemasid kommenteerida, eelkõige palun infot neilt, kes ise sama teemaga kokku on puutunud või oskavad meile nõustajat/spetsialisti soovitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 19:11; 13.02 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 14-aastane tütar on samasugune, ainult et tema ei võta ka kana suu sisse. Olen suhelnud nii psühholoogi kui toitumisnõustajaga (tütart juures ei olnud) ja nende seisukoht oli, et seni, kuni analüüsid korras, tuleb lihtsalt jälgida ja mingit sundi või keeldu peale panna ei tohi. Toidu osas võib pakkuda ja soovitada, aga mitte käskida ja keelata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui osasidki köögivilja sööb, pole nii hull.
B grupi vitamiine tuleks lisaks võtta, kui lihavaba. Selle puudus on tõsine asi. C vitamiini ka. Tablette ikka nõustub võtma, kasvõi kuurina?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah. Korralikud vitamiinid + d-vitamiin, kalamaksaõli jms lisaks. Olen samuti kuulnud, et kui toidupüramiidist igast jaotusest ja värvist midagi sööb, pole veel hullu. Aga nüüd hakkab kasvu viskama ja tundub veel peenikesem. Kõik imestavad, et sööb saia ja makarone ja kartulit, iga teine oleks juba ammu ülekaaluline…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 19:11; 13.02 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Googelda “selektiivne toitumishäire” või selektiivne söömishäire”. Ja unusta igasugune käskimine ja sundimine. See ainult lööb ärevuse lakke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis Ühekülgne toitumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.