Esileht Pereelu ja suhted Ühele teismelisele kuluv summa

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 101 )

Teema: Ühele teismelisele kuluv summa

Postitas:

Minu poole pöördus üks meesterahvas, kes palus, et aitaksin tal koostada kulutabeli 13 aastasele poisile. Ema jättis lapse isa kasvatada, kuid vastutada ei taha ehk siis keeldub elatist maksmast. Ema nõudis kohtu kaudu kulude nimekirja. Isa soovib lapsele parimat ja taotleb miinimumi. Isa ja poeg elavad Tallinnas, oma majas (laenu ei ole), kuid nagu me teame, miski ei ole tasuta.

Mina ei ole kunagi osanud last rahanumbrideks ümberarvestada ja nii ma otsustasingi arvamust küsida targematelt.
Kulutused 1 kuu lõikes: Toidukulud 100 eur. Eluasemekulud 130 eur. Rõivad 45 eur. Huviringid 10 eur. Hobi 50 eur. Telefon 8 eur. Vabaajakulud 9 eur. Transport 39 eur. Tarbekaubad (elektroonika, mööbel) 30 eur. Hügeenitarvikud 20 eur (lapsel akne). Taskuraha 15 eur. Reisukulud ja kooli ekskursioonid 30 eur. Breketid hooldustasuga 28 eur.
Kas jalgratta saab tarbekuludesse lisada?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et jalgratas, suuremad klassiekskursioonid, prillid, suusad jms, selle peaks saama omavahel selgeks rääkida, kui selleks vajadus tekib, eelnevalt. Vanemad omavahel. Peaks, aga enamasti ei saada.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 23.10 12:56; 24.10 09:38; 24.10 11:01; 24.10 12:02; 24.10 15:45; 24.10 16:37; 24.10 17:17; 24.10 22:21; 05.11 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidukulud 13-aastasele 100 eurot kuus? See isa toidab teda kiirnuudlitega või? See teeb ju umbes 3 eurot päevas. Ma ütleks, et selle summa peaks vähemalt kahekordistama.
Kas eluasemekuludes on sees ka küte, elekter, vesi ja internet? Mina üksi elades kasutaksin kas poole odavamat internetipaketti või isegi ainult mobiilset internetti. Taskuraha on ka 13-aastase kohta väike, aga see selleks. Huviring(id?) 10 eurot kuus? Kus nii odavalt saab? Tegemist on täieliku säästupaketiga.

Kui jalgratas ja klassiekskursioonid on veel asi, mille arvelt annab kokku hoida, siis breketid ja prillid pole miski, mille hankimist ja hooldamist saaks edasi lükata. Need ei kuulu rubriiki “räägime omavahel selgeks ja kui ei saa, siis ei tee”.

Üldiselt, kui sellel emal pole mõjuvaid põhjuseid, nt palju teisi lapsi v ülalpeetavaid, siis peaks ta 250 suutma ikka maksta ja selle jaoks ei pea kulude tabelit välja nõudma.

+17
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.10 13:04; 23.10 18:53; 27.10 12:10; 27.10 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidukulu on vähemalt 10 eurot päev.

+7
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.10 14:21; 23.10 16:49; 24.10 16:04; 24.10 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See isa võiks ju kõik kulud kirja panna, siis saab teada. 100 eur toidukulu on mingi nali.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja naine lahkus pere juurest, sest mees on kooner?

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mees sinult nõu küsib? Kas sina hoiad tema rahakotti enda käes?
Kui ema nõuab kulude nimekirja, siis on ju ikkagi vaja kirja panna tegelikud kulud, mitte mingid meie poolt välja mõeldud.

Mees peab mingi aja vältel lihtsalt kõik oma kulud kirja panema. Palju poes söögile läks (võib ju arvestada umbes protsentuaalselt palju laps sööb võrreldes teiste sööjatega), majapidamiskulud (ja need siis jagada majas elavate inimeste arvuga), mis lapsele veel oli vaja osta… jne. Keegi teine ei saa seda tema eest teha peale ta enda, eriti kui ta ise soovib, et lapse ema ka rahaliselt panustaks. Kui ei viitsi kulusid kokku arvutada, siis pole järelikult naiselt ka elatist vaja.

Kuigi muidugi on see kummaline, et eraldi elav lapsevanem ei taha lapse igapäevakulusid katta isegi mitte minimum-summa piires.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teemaalgatuses välja käidud eelarve ei taga mitte kuidagi 13aastasele normaalset tänapäevast elukvaliteeti ega isegi mitte korralikku tasakaalustatud toitumist, tõesõna. Paljud kulud on siin tugevalt alahinnatud.
Esiteks toidukulud. 13-aastane kasvuspurti alustav puberteet, eriti poisslaps, sööb metsikult. kaugeltki mitte 3 koma millegi euro eest päevas, vaid pigem kuue euro eest, ja see on mu meelest miinimum. Mina paneks kuu toidukuludesse tema jaoks 200 eurot kindlasti, ja kardetavasti jääks sellestki veel väheks.
Eluasemekulud arvuta välja. Mis eluasemekulud on isa-poja perel tervikuna, see jaga pooleks, isa osaks ja poja osaks. Või kui samal pinnal elab veel keegi, siis tuleb jagada nii mitmeks osaks, palju inimesi on. Eluasemekulud on konkreetselt korteriüür või siis ka laenuga ostetud kodu puhul igakuine laenumakse (kuigi vahel kohtus laenu teenindamist eluasemekulude hulka siiski ei arvata, samas vahel jälle küll), eluaseme remondifond, küte (aasta peale arvutada kuu keskmine), elekter, vesi, gaas – jälle kõik jagada pinnal elavate inimeste vahel, et saada teada igaühe, sh poja osa. 130 eurot võib olla adekvaatne pakkumine küll, aga parem kontrolli ja arvuta arvete pealt üle, võib tulla üllatusi.
Rõivad 45 eurot ei saa olla võimalik, sest teismeline kasvab nagu hobune, aastas 10 – 15 cm ei pruugi olla üldse mingi küsimus. Selline kasvamine tähendab vähemalt üht täisgarderoobi aastas koos üleriiete ja jalatsitega, ja kui sa nüüd mõtled saabaste ja jopede jne jne hindade peale, talve ja kevadsügis ja suveasjad, pesu ja sokid, võimalik ka koolivorm – siis päris kindlasti kisub see aasta rõivakulu intensiivselt kasvaval teismelisel kuhugi 800 euro kanti, mis teeb kuus veidikene ümardatult 70 eurot.
Huviringid – tõesti, 10 eurot on väga odav, aga maakoolides võimalik. Siiski on see summa ilmselt ju teada ja kindel, ja see siis ongi see summa.
Hobi – hobid on erineva kulukusega. On suur vahe, kas tegelda ratsutamise või robootikaga, mudelautode või peotantsuga jne. Ja tihti on raske hinnata, kui palju hobi peale kuus kulub. Aga ma soovitan kalkuleerida taas aasta lõikes: mis kraami on vaja aasta jooksul uuendada, kas see toob endaga kaasa mingeid sõite v reise ja nendega seotud kulusid, kas on vaja aasta jooksul osta mingeid kostüüme jms. Ja siis see summa jagada kuude peale ära.
Telefonikulu – ju see 8 euri on teada ja kindel.
Vaba aja kulu_ 9 euro tundub jälle väga vähe, kui arvestada, et kinopileti hinnaks on juba 7–8 eurot. Aga kord kuus – no hea küll, saab ka hakkama. Kas ta sõprade sünnipäevadel käib? Mitu korda kuus seda umbes ette tuleb ja mis on kingituse kulu? Kontserdile vahel ei satu? Sõpradega kuhugi vaba aja keskusesse? Ujulasse? Kui ta siiski neis kohtades käib, siis tuleb mõelda, kui sagedasti, ja taas – vahel on lihtsam mõelda terve aasta peale ja siis jagada kuude lõikesse.
Transpordi summa on sul ilmselt teada, see 39 eurot (mingi kuupilet, sõidukaart?).
Tarbekaupade alla käivad elektroonika ja mööbel – samuti kalkuleerige vajadused aasta lõikes ja jagage kuude peale. Tehnikavidinaid ja mööblit ei osta siiski ju mitte iga kuu, paar korda aastas ehk vaid midagi (arvutivarustus, vajaduse korral uus telefon vmt).
Hügieen: vetsupaber, hambapasta, tema riiete pesemiseks kuluv pesupulber, majapidamispaber jms, nii et arvesta see ka juurde. Ma arvan, et 2 tuubi hambapastat, 3 dušigeelipudelit, vähemalt 27 rulli vetsupaberit (pool rulli nädalas) ja neli pakki pesupulbrit kulub selle lapse hügieeni tarbeks ikka aastas ära. Pluss tema akneravimid, mis juba üksi on 20 eurot, nagu ma aru saan.
Taskuraha 15 eurot kuus on 13-aastasele vähevõitu jah, kuigi oleneb, mille jaoks see on mõeldud. Kui vaba aja kulud (koos kinoraha jm-ga) on veel eraldi, siis ei pruugi probleemi väga olla.
Reisikulud ja kooliekskursioonid – 30 eurot võib mõnel juhul olla võimalik, kuid põhikooli vanemas astmes hakkavad ka kooliekskursioonid pikemaks ja kallimaks minema. Kui nad 7. v 8. klassis lähevad juba Lätti või Leetu, siis 30 euroga enam kindlasti toime ei tule. Nii et paari aasta võrra tulevikku vaadates ma kahekordistaksin selle summa.
Breketid – kindlasti eelarvesse, summa ju ka teada.
Jalgratas ja teised spordivahendid pane eelarvesse muidugi. Sest kindlasti on ühel hetkel vaja ka suuski või uiske või mingit muud trennivarustust, eriti kui poiss on füüsiliselt aktiivne. Need asjad ju purunevad ka, mitte ainult et laps ei kasva neist välja. Jällegi, arvesta loogilist purunemis- ja väljakasvamisvälpa, ja pane see kulu kirja.

Lapse ülalpidamine on alati mitmekesisem ja kallim, kui lapsest eraldi elav vanem arvab. Aga lapse heaolu ja eakohase arenemise ning hoolduse eest vastutab ikkagi see vanem, kelle juures laps reaalselt elab, ja tema peab siis ka lapse huvide eest väljas olema.

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.10 14:58; 23.10 18:35; 23.10 21:17; 24.10 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no 10€ kuu küll huviringe ette ei kujuta.
olen ise huvikoolis õpetaja, keskmiselt on need ikka 25-50€ kuu.
oma poja trennid olnud ka 40-50€ kuu + võistlusreisid korra aastas ca 300€

13a peaks olema vanus, kus poisid kasvavad 10-15cm aastaga ja kogu garderoob ning jalatsid on vaja peaaegu igal astal välja vahetada.
alles siis, kui täismehe pikkus ja jalanumber käes (ca 15-16a), siis enam nii palju ei kulu ja saab osta riideid/jalanõusid siis, kui vanad katki lähevad

breketid? kõik neid ju üldse ei vaja, nt meie suguvõsas pole kellelgi neid, hambad niigi sirged.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ema võib ju nõuda mida iganes, aga kui isa nõuab lapsele elatiseks miinimumi, siis pole isal vaja midagi kohtus tõestada, millele ta selle kulutab.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 15:58; 23.10 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidukulu on vähemalt 10 eurot päev.

EKI uuringust selgus, et toidukorv maksis juunis 76.23 eurot ning on märtsiga võrreldes 1,4 protsenti (1,04 eurot) kallim.

Ojah.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.10 16:14; 23.10 17:03; 23.10 21:58; 24.10 18:32; 26.10 15:58; 29.10 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidukulu on vähemalt 10 eurot päev.

EKI uuringust selgus, et toidukorv maksis juunis 76.23 eurot ning on märtsiga võrreldes 1,4 protsenti (1,04 eurot) kallim.

Ojah.

Mis sa ohid? Toidukorv ei ole ju 1 kuu toit ühe inimese kohta, see on hoopis midagi muud.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.10 16:23; 27.10 14:23; 07.11 07:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on kõik kulud suured kulud. Mul on endal kaks ühe vanusega teismelist ja kolmas laps neist veidi vanem. Juba kaks poega ise on päevas võimelised ära sööma kilost hakklihast valmistatud toidu. Sellele lisanduvad jogurtid-kohupiim-kodujuust-juust. Ma ei jõua tegelikult igapäevaselt niipalju jogurtit ja kodujuustu neile ette vedadagi, sest enamvähem kohe süüakse see ka ära, seetõttu on mul rikkalikke piimapäevi nädalas paar(umbes neil aegadel, mil suudan ennustada, et lastel pole suuremat hulka sõpru-külalisi parasjagu kaasas).
Teismelistele läheb üksjagu ka kõige elementaarsemaid vannitoatooteid. Mis sobib ja meeldib ühele, see ei meeldi teisele. Igal on oma purk, potsik, seep, dušigeel, šampoon/balsam, karvaajamisvahendid, pardlid jms. Kokkuvõttes läheb seda juba ühele tohutult. Lõppudelõpuks võiksin ma siis ka pesupulbri kulu laste vahel ära jagada, aga seda teemat ei tõmbagi sirgeks.
Huviring 10 euro eest? Tahaks ka midagi sellist. Kusjuures trennid on nii kulukad, et meie tõmbasime neid paraku vähemaks, praegu on kolme peale 160 euri. Õnneks liiguvad ja liigutavad ennast palju, rasvaminekut pole karta. Lihtsalt kahju on sellest, et lapsed ise tõepoolest tahavad igal pool käia. Oleks rahakott vaid kummist, läheks neil 300 euro kanti kuus kindlasti ära.
Täna käisin poes, üks lastest tuli kaasa. Juba see, et laps tuleb kaasa, tähendab mingit laksu. Õu, kuule, ujumistrikood on uut vaja! Siis….teksad on närud, äkki saab. Nagu möödaminnes haakisid ennast külge mõni paar aluspükse, üks soojem pusa ja t-särk. Kokku läks 160. Lihtsalt möödaminnes. Ei midagi erilist! Koju jõudes vaatavad ülejäänud trollid saagiga saabunut vaenulisel pilgul ja jäävad oma armuaega ootama. ; P

+22
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvav laps peab saama 3 korralikku toidukorda päevas + vahepalad- puuvili, jogurt, võileib. Vanem poeg teeb kergeks eineks paki peekonit ja 4 muna. Pool liitrit piima läks juurde. On kõhn nagu pilbas. Süüa toome mehega kottide viisi ja vaaritan ka- ikka on jutt et kodus ei ole süüa. Lisaks käib trennis ja trennipäevadel sööb väljas korralikult.

+17
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.10 14:21; 23.10 16:49; 24.10 16:04; 24.10 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige parem põhjendus on see, et laps ei tohi tunda end alaväärsena võrreldes kaasõpilastega, seega ta ei pea kandma kõige odavamat rämpsu, mis poes saada on ja sööma kõige elementaarsemat toitu lihtsalt seetõttu, et näljast püsivaid tervisekahjustusi ei tekiks. Kui me tahame, et laps elaks normaalset elu, siis tuleb lapsele kulutada ja mitte vähe.
Puudust kannatanud lastest ei kasva ka täisväärtuslikke maksumaksjaid. Kahjuks ei näe ka meie ühiskond sageli, et meie tegelik väärtus ongi eie järeltulev põlvkond, ilma kelleta ei ole ka meil tulevikus mingit elu.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 15:58; 23.10 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa ohid? Toidukorv ei ole ju 1 kuu toit ühe inimese kohta, see on hoopis midagi muud.

Õpeta lolli ja kirjuta, mis see toidukorv siis on?

Eesti Konjunktuuriinstituudi toidukorv on püsiva koostise ja kaaluga ning vastab neljaliikmelise Tallinna pere ühe nädala tegelikele ostudele Tallinna kauplustes. Toidukorvi kuulub 24 kaubagruppi 48 kindla toidukaubaga.

Kui sa õpetada ei oska, siis oled paraku ise loll.

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.10 16:14; 23.10 17:03; 23.10 21:58; 24.10 18:32; 26.10 15:58; 29.10 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa ohid? Toidukorv ei ole ju 1 kuu toit ühe inimese kohta, see on hoopis midagi muud.

Õpeta lolli ja kirjuta, mis see toidukorv siis on?

Eesti Konjunktuuriinstituudi toidukorv on püsiva koostise ja kaaluga ning vastab neljaliikmelise Tallinna pere ühe nädala tegelikele ostudele Tallinna kauplustes. Toidukorvi kuulub 24 kaubagruppi 48 kindla toidukaubaga.

Kui sa õpetada ei oska, siis oled paraku ise loll.

Jah, ühe kuu toidkorv KAUPLUSTES. Lisaks söövad enamus inimesi ühe toidukorra päevas väljas, lasteaialapsed lausa kolm toidukorda. Seega eraldi tuleks arvestada poes kuluvat toitu ja väljassöömise kulu. Need, kel väljassöömise kulu ei ole, on vastavalt kodus söömise kulud suuremad.

Ja teiseks, sa ikka tead, mis on keskmine? No et kui haiglas on pooled patsiendid 42-kraadise palavikuga ja pooled surnud, siis järelikult on olukord normaalne (ja patsiendid terved), sest keskmine temperatuur on normaalne?

Sellesse keskmise arvutusse kuuluvad nt sellised pered, kus on ema, isa, 3-kuune rinnalaps ja 3-aastane lasteaialaps. Ning pere, kus on ema, isa ja 13-aastased trenni tegevad kaksikud poisid. Ma arvan, et toidukorvi maksumus neis kahes peres võib mingi 3 korda erineda. Kusjuures need 13-aastased kaksikud söövad kolmveerand sellest toidukorvist.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 23.10 17:50; 23.10 18:49; 24.10 15:36; 24.10 16:01; 24.10 16:55; 24.10 20:04; 24.10 21:55; 26.10 14:21; 26.10 18:45; 27.10 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

100 eurot on toidukuludeks täiesti piisav. Eeldab muidugi, et kodus valmistatakse süüa ja lapsed on kasvatatud toiduga mitte pirtsutama. Lisaks sööb 13-aastane ühe tasuta toidukorra koolis. Iga kohtunik naerab 200-eurose toidukulu välja.

+9
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 18:03; 28.10 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

100 eurot on toidukuludeks täiesti piisav. Eeldab muidugi, et kodus valmistatakse süüa ja lapsed on kasvatatud toiduga mitte pirtsutama. Lisaks sööb 13-aastane ühe tasuta toidukorra koolis. Iga kohtunik naerab 200-eurose toidukulu välja.

Õige. Suu tuleb seada ikka rahakoti järgi, mitte tahan-tahan-tahan kolmeliitrisest purgist supilusikaga kalamarja süüa.

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.10 18:33; 05.11 17:34; 05.11 18:03; 07.11 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

100 eurot on toidukuludeks täiesti piisav. Eeldab muidugi, et kodus valmistatakse süüa ja lapsed on kasvatatud toiduga mitte pirtsutama. Lisaks sööb 13-aastane ühe tasuta toidukorra koolis. Iga kohtunik naerab 200-eurose toidukulu välja.

100 eurot toiduraha kuus tähendab, et intensiivselt kasvav teismeline poiss peab söönuks saama 3,4 euro eest päevas. Pluss koolitoit 1 euro ja 34 sendi eest, mille maksab riik, mis valmistatakse suurtes kogustes suurköökides ja need kogused võimaldavadki koolitoidu hinna nii madala hoida.
Kuidas kodus ülejäänud 2 või 3 söögikorda veidi üle eurose hinnaga valmistada suudetakse, seda trikki ma ei tea ega kujuta ette.
Mina ei nuputaks välja. Ja ükski kohtunik kindlasti ei naeraks, sest nemad ka käivad poes oma perele süüa ostmas ja neil on toidu hindadest ning kodusest söögivalmistamisest siiski ka ju ettekujutus olemas.

+14
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.10 14:58; 23.10 18:35; 23.10 21:17; 24.10 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

100 eurot toiduraha kuus tähendab, et intensiivselt kasvav teismeline poiss peab söönuks saama 3,4 euro eest päevas. Pluss koolitoit 1 euro ja 34 sendi eest, mille maksab riik, mis valmistatakse suurtes kogustes suurköökides ja need kogused võimaldavadki koolitoidu hinna nii madala hoida.
Kuidas kodus ülejäänud 2 või 3 söögikorda veidi üle eurose hinnaga valmistada suudetakse, seda trikki ma ei tea ega kujuta ette.
Mina ei nuputaks välja. Ja ükski kohtunik kindlasti ei naeraks, sest nemad ka käivad poes oma perele süüa ostmas ja neil on toidu hindadest ning kodusest söögivalmistamisest siiski ka ju ettekujutus olemas.

Lisasks käib teismeline koolis (ja saab koolitoitu) umbes pooltel päevadel aastas, nädalavahteustel, pühadel ja koolivaheagadel ta selle 1.34 eest kooltioitu ei saa. Seega peab lapsevanem pooltel päevadel aastas selle 3.4 euro eest ka koolilõuna asemel toitu pakkuda suutma.
Mina ka ei tea, kuidas see teismeline sellistel tingimustel tervislikult toidetud saab.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 23.10 17:50; 23.10 18:49; 24.10 15:36; 24.10 16:01; 24.10 16:55; 24.10 20:04; 24.10 21:55; 26.10 14:21; 26.10 18:45; 27.10 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegemist on miinimumelatisega, siis ei pea midagi tõestama.
Ma arvan, et üks 13aastane peaks sööma kuus suurema summa eest, kui 100 eurot. 100 eruo eest kuus võiks laps süüa puuvilju/pähkleid/seemneid/köögivilju.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti kui poisil on akne, on see tunnus kehvast toiduvalikust – kas täisväärtuslik toit on midagi, mille pealt on mõtet kasvava lapse puhul kokku hoida? Rõivaste kulu saab nii madal olla ainult kaltsukakundel.
Jummel-pummel, kui ma oleks see ema, siis ma ei tea, kui vigane ma peaks olema, et mitte lapsele lisa toiduraha hankida. Vot ongi küsimus – kas ema on töötu, invaliid, on tal veel palju lapsi?
Kust ei ole võtta, sealt ei võtagi, seda meelt olen ma nii meeste kui naiste puhul, aga seda peaks siis kohtus tõestama, mitte laskma last kasvataval vanemal kulutabeleid koostada.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.10 13:04; 23.10 18:53; 27.10 12:10; 27.10 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

100 eurot on toidukuludeks täiesti piisav. Eeldab muidugi, et kodus valmistatakse süüa ja lapsed on kasvatatud toiduga mitte pirtsutama. Lisaks sööb 13-aastane ühe tasuta toidukorra koolis. Iga kohtunik naerab 200-eurose toidukulu välja.

Ühes teemas just kirjutatakse, kui palju kulub toidule ja majapidamisasjadele inimese kohta ühes kuus. Seal ongi 100 eurot täitsa keskmine.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

valetab. miinimumelatist nõudes ei pea mingeid kulusid tõestama

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lühidalt. Lapsed on ainult rikaste lõbu. Ükskõik kumb vanem sa oled, kui kuu sissetulek jääb alla 2k,pole lapsi mõtet isegi mitte planeerida. Punkt!

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.10 19:27; 23.10 21:15; 24.10 10:34; 24.10 11:14; 27.10 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on teismeline poiss ja ma arvestaks 200 eurot söögile kuus kindlasti. juuksur on unustatud. võibolla iga kuu ei ole vaja, aga üle 6 nädala ikka, kui vinks-vonks tahta välja näha. lisaks sünnipäevadele kuluv raha – mõni sõber ju ikka on ja vahet pole, kas kingitus on ümbrikus või ostetakse midagi. minu lapse kulu on näiteks ka töövihikute raha – igal sügisel maksan selle koolile. vahest ka jaanuaris veel juurde. lisaks kooliga käidavad teatrid ja kontserdid – mõni ju aasta jooksul ikka on.
kui väga vaene pere ei olda, oleks mõistlik kulutada raha ka aegajalt väljas söömisele. laps õpib restoranis ja kohvikus käituma, toitu tellima jne.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.10 21:02; 24.10 19:33; 05.11 12:56; 06.11 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidukulud saab alla küll. Ei ole lihtsalt vaja mööda mäkke või hesburgereid hängida või mujal väljas süüa. Minu kui täiskasvanud mehe päevane söögieelarve on umbes 4€. Mitmekäigulisi “maitseelamusi avardavaid” etikettlõunaid ei ole aga näljas ka pole. Ise tuleb palju teha.

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.10 19:27; 23.10 21:15; 24.10 10:34; 24.10 11:14; 27.10 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lühidalt. Lapsed on ainult rikaste lõbu. Ükskõik kumb vanem sa oled, kui kuu sissetulek jääb alla 2k,pole lapsi mõtet isegi mitte planeerida. Punkt!

Fakt on siiski see, et lapsed kasvatatakse üles ka hulga väiksema sissetulekuga peredes. Järelikult on võimalik. Ma pakun, et kooselavate vanemate puhul lihtsalt ei anta endale aru, millise summa eest kuus konkreetselt just lapsi “peetakse”. Ostetakse toiduaineid siiski ju kogu perele, valmistatakse samades pottides ja eelarvet keegi pereliikmete vahel ära jagama ju ei hakka. Ja kui laps sööb või vajab midagi rohkem, lepivad vanemad lihtsalt vähesemaga. Nähtud küll neid emasid, kes 7-10 aastat käivad ühe ja sama jopega, mis lõpuks on viimase piiri peale kulunud, või narmendavate saabastega, sest uue ostmist endale lubada ei saa, kui samal ajal on lapsele vaja seda, teist ja kolmandat. Samamoodi tõstavad sellised vanemad enda kolme kartuli peale supilusikatäie hakklihakastet, samal ajal kui teismeline poeg potist ülejäänud 15 kartulit koos ülejäänud pannitäie kastmega endale sisse vitsutab nagu näljas heinaline. Et numbritesse keegi seda ei pane, siis objektiivset pilti kuludest ei olegi, aga kui kord arvutama hakata, siis oh üllatust.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.10 14:58; 23.10 18:35; 23.10 21:17; 24.10 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kui täiskasvanud mehe päevane söögieelarve on umbes 4€

No näed, täiskasvanulgi kulub 4, aga siin loodetakse teismelisel poisil kõht odavamalt täis sööta? Naljanumber.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 21:17; 26.10 10:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 101 )


Esileht Pereelu ja suhted Ühele teismelisele kuluv summa

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.