Esileht Pereelu ja suhted Ühele teismelisele kuluv summa

Näitan 11 postitust - vahemik 91 kuni 101 (kokku 101 )

Teema: Ühele teismelisele kuluv summa

Postitas:

Loen ja mõtlen eelnevale väitele, et eluaseme kulud oleksid ju ilma lapse/lasteta ka… oleksid ikka, aga ilmselt elaksin väiksemas korteris, vett läheks kindlasti poole vähem, samuti elektrit. Üksinda ei hakkaks ma õhtuti mingit sooja sööki vaaritama elektripliidil. Ja see summa ei oleks sugugi 10 eurot, mis vähem kuluks.

Elaksid sa ahjuküttega korteris, siis ahju kütaksid ikka. Tule paneksid toas põlema nii ehk naa, samuti kasutaksid ju pesumasinat ja külmikut. Vett kuluks küll rohkem kui vaid iseendale, jah. Aga üksi olles sooja toitu ei teeks? Hästi elame kui iga päev mingit valmistoitu ostetakse või väljas söömas käiakse ???? Kui korteris on üks tuba rohkem, siis korteri üür reeglina ei ole kaks korda kallim kui pisut väiksema korteri puhul. Jne., jne.

Mis te üldse muretsete neist lastest kui nende kasvatamine nii kallis on? Mulle on küll jäänud mulje, et last kasvatama jäänud vanema mure ei ole mitte see, et lapsel halvemini hakkab minema, vaid mure iseenda heaolu säilitamise pärast.

Need, kes lapsega elavad ja teda kasvatavad, teevadki seda vaatamata rahale ja ajakulule. Lihtsalt närvidele käivad need, kes seda ei tee, kes uttu tõmbavad, kes ütlevad, et “mis see pisike ikka sööb” või “kas tal on ikka seda või toda vaja” ja kes ei taha ei aega, ei raha panustada.
Mina saan üksi hakkama ka mitme lapsega, aga kui teine pool ei taha panustada – no ütle lahti siis sellest lapsest. Ongi ainult minu oma. Aga ei – kooli lõpetamisel on kena kohale purjetada ja tähtsa näoga pilti teha. Pärast hea töökaaslastele näidata, et “kui ilus tütar mul on” või, et “tubli poeg, hea sportlane” või “laps on taibukas, hea õpilane ja olümpiaadidel käia”. Mis siis, et ta ei ole panustanud ei rahaliselt, ei ajaliselt. Jne. Jne.

Need, kes arvavad, et laps ei peaks üldse kinos käima – milliseid inimesi me üldse kasvatame? Inimeseks teeb meid kultuur: raamatud, kino, teater, muusika, näitused, arhitektuur jne jne. Kui me üldse seda lapsele kuidagigi ei tutvusta, siis mis saab?

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.10 21:02; 24.10 19:33; 05.11 12:56; 06.11 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poole pöördus üks meesterahvas, kes palus, et aitaksin tal koostada kulutabeli 13 aastasele poisile.

Minu kommentaar läheb nüüd natuke teemast välja. Aga see on huvitav lugemine, et üks mees ei viitsi enda aega raisata, et ise need kulutused kokku lüüa. Laseb hoopis ühel kõrvalisel tädil kulutabelid ja arvutused ära teha. Suurepärane moodus aega kokku hoida ja tüütute ülesannete tegemisest hoiduda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks mõte FB-st sellega seoses: ehk on probleem hoopis sedapidi, et need, eks elatist tegelikult ka maksavad, ise elavadki pärast seda sedavõrd palju vaesemalt. Peavadki toime tulema 100€ toidurahaga kuus, ilma Netflixi, kino, teatri, reiside ja muude tasuliste lõbustusteta. Kui endal ei ole võimalusi, siis on raske neid ka teistele lubada, või mõista, et miks lapsel kindlasti peaks olema, kui endal ei ole.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.10 16:07; 29.10 16:44; 06.11 14:00; 06.11 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks mõte FB-st sellega seoses: ehk on probleem hoopis sedapidi, et need, eks elatist tegelikult ka maksavad, ise elavadki pärast seda sedavõrd palju vaesemalt. Peavadki toime tulema 100€ toidurahaga kuus, ilma Netflixi, kino, teatri, reiside ja muude tasuliste lõbustusteta. Kui endal ei ole võimalusi, siis on raske neid ka teistele lubada, või mõista, et miks lapsel kindlasti peaks olema, kui endal ei ole.

Emad peavad enesestmõistetavaks, et lastele saab rohkem lubada kui endale…

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.10 14:29; 28.10 17:35; 29.10 16:22; 06.11 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emad peavad enesestmõistetavaks, et lastele saab rohkem lubada kui endale…

Kui palju rohkem? Kas natuke rohkem, või kaks korda rohkem. Mõned siin ütlevad, et lapse toidukulusid on keeruline lugeda ja seega lüüakse oma poearved enda ja laste vahel võrdseteks osadeks ning siis nimetatakse kaks korda suuremaid summasid, kui isad samadele kuluridadele arvestavad. Kas siis emad lubavad lastele rohkem, kui endale, või lubavad lastele ja ka endale rohkem, kui elatist maksvale eksile. Kelle elustandardit see eks siis garanteerima peab?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.10 16:07; 29.10 16:44; 06.11 14:00; 06.11 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi elame kui iga päev mingit valmistoitu ostetakse või väljas söömas käiakse ????

Valmistoitu ühele inimesele poest, soojaletist osta, tuleb igal juhul odavam kui ise vaaritama hakata. Ise tehes esiteks ostad koostisained, teiseks kulub vett ja elektrit, pärast pese veel potte-panni. Poest võtad karbikese, maksad ca 3 eurot ja elutoas, küünlavalgel, telekat vaadates, söödki karbist. Soovitavalt veel plastkahvliga, ei mingit nõudepesu hiljem 🙂
Üksi olles ma nii teengi. Kui pere on kodus, siis kahjuks nii lihtsalt ei pääse.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elaksid sa ahjuküttega korteris, siis ahju kütaksid ikka. Tule paneksid toas põlema nii ehk naa, samuti kasutaksid ju pesumasinat ja külmikut. Vett kuluks küll rohkem kui vaid iseendale, jah. Aga üksi olles sooja toitu ei teeks? Hästi elame kui iga päev mingit valmistoitu ostetakse või väljas söömas käiakse ???? Kui korteris on üks tuba rohkem, siis korteri üür reeglina ei ole kaks korda kallim kui pisut väiksema korteri puhul. Jne., jne.

Mul kolis hiljuti laps kodust välja. Enne elasime kaheksi, nüüd elan üksi. Eektrikulu vähenes märgatavalt. Jah, muidugi põleb mul elutoas tulu, kui siin olen. Aga lapse toas tuli ei põle. Pesumasinat tarvistan muidugi, aga harvem ometi. Kahe inimese pesu asemel on ühe inimese pesu pesta. Sooja vett saan elektriboileriga, enne kahe, nüüd ühe inimese jaoks. Sooja toitu teen endale, aga mitme korra jagu korraga, st harvem kui varem. Lapse arvuti, mis üsna pidevalt töötas, enam ka elektrit ei võta.

Ma saan aru, et küttekulu ei muutu, kui elamist väiksema vastu ei vaheta. Aga elektikulu ometi muutub, see on ju elemntaarne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi elame kui iga päev mingit valmistoitu ostetakse või väljas söömas käiakse ????

Valmistoitu ühele inimesele poest, soojaletist osta, tuleb igal juhul odavam kui ise vaaritama hakata. Ise tehes esiteks ostad koostisained, teiseks kulub vett ja elektrit, pärast pese veel potte-panni. Poest võtad karbikese, maksad ca 3 eurot ja elutoas, küünlavalgel, telekat vaadates, söödki karbist. Soovitavalt veel plastkahvliga, ei mingit nõudepesu hiljem ????

Üksi olles ma nii teengi. Kui pere on kodus, siis kahjuks nii lihtsalt ei pääse.

Siis on sul vedanud. Mina nt ei saa süüa mitte ühtegi soojatoiduletist ostetud asja, nii et need karbikesed jäävad ära. Põhjuseks on sool, mida toidusse pannakse, ma ei salli soolast toitu, kodus teen magedat ja mitte ükski poe valmistoit ei ole piisavalt mage. Või on seal sibulad näiteks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.10 16:23; 27.10 14:23; 07.11 07:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks mõte FB-st sellega seoses: ehk on probleem hoopis sedapidi, et need, eks elatist tegelikult ka maksavad, ise elavadki pärast seda sedavõrd palju vaesemalt. Peavadki toime tulema 100€ toidurahaga kuus, ilma Netflixi, kino, teatri, reiside ja muude tasuliste lõbustusteta. Kui endal ei ole võimalusi, siis on raske neid ka teistele lubada, või mõista, et miks lapsel kindlasti peaks olema, kui endal ei ole.

Jah, elavadki vaesemalt, lausa vaeselt.
Kui kaks vanemat koos elavad ja võimalusi lastele igasugu tilulilu lubada ei ole, siis lihtsalt ei ole. Kui aga lahkuminek, siis laste kulud kolossaalselt tõusevad. Kohe on lapsed igal alal andekad, tulevased viiulivirtuoosid või olümpiavõitjad.
Suu tuleb ikka seada rahakoti järgi. Kahjuks seadus aga võimaldab emmekestele elatisest toredat äraelamist, samas ei kontrolli keegi, kas ja kui palju last kasvatav vanem ise panustab.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.10 18:33; 05.11 17:34; 05.11 18:03; 07.11 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks mõte FB-st sellega seoses: ehk on probleem hoopis sedapidi, et need, eks elatist tegelikult ka maksavad, ise elavadki pärast seda sedavõrd palju vaesemalt. Peavadki toime tulema 100€ toidurahaga kuus, ilma Netflixi, kino, teatri, reiside ja muude tasuliste lõbustusteta. Kui endal ei ole võimalusi, siis on raske neid ka teistele lubada, või mõista, et miks lapsel kindlasti peaks olema, kui endal ei ole.

Jah, elavadki vaesemalt, lausa vaeselt.

Kui kaks vanemat koos elavad ja võimalusi lastele igasugu tilulilu lubada ei ole, siis lihtsalt ei ole. Kui aga lahkuminek, siis laste kulud kolossaalselt tõusevad. Kohe on lapsed igal alal andekad, tulevased viiulivirtuoosid või olümpiavõitjad.

Suu tuleb ikka seada rahakoti järgi. Kahjuks seadus aga võimaldab emmekestele elatisest toredat äraelamist, samas ei kontrolli keegi, kas ja kui palju last kasvatav vanem ise panustab.

Nii jaburat juttu saab ajada vaid rongaisa või selle rongaisa uus naine, kes mehe raha loeb.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks mõte FB-st sellega seoses: ehk on probleem hoopis sedapidi, et need, eks elatist tegelikult ka maksavad, ise elavadki pärast seda sedavõrd palju vaesemalt. Peavadki toime tulema 100€ toidurahaga kuus, ilma Netflixi, kino, teatri, reiside ja muude tasuliste lõbustusteta. Kui endal ei ole võimalusi, siis on raske neid ka teistele lubada, või mõista, et miks lapsel kindlasti peaks olema, kui endal ei ole.

Jah, elavadki vaesemalt, lausa vaeselt.

Suu tuleb ikka seada rahakoti järgi. Kahjuks seadus aga võimaldab emmekestele elatisest toredat äraelamist, samas ei kontrolli keegi, kas ja kui palju last kasvatav vanem ise panustab.

Jajah, teame. Sellest 250st eurost elavad ema ja laps ära nagu kuninga kassid, peavad veel ema uut meest ka ülal! Aga vaene mees – tema lihtsalt peab nälgima oma 250 euro eest kuus.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 18:01; 11.11 19:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 91 kuni 101 (kokku 101 )


Esileht Pereelu ja suhted Ühele teismelisele kuluv summa

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.