Esileht Pereelu ja suhted Ühest pikast teemast inspireeritult

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 106 )

Teema: Ühest pikast teemast inspireeritult

Postitas:
Kägu

Kuna minul lastetoetuste, elatiste jm sellesarnase teemaga seonduvalt kogemused puuduvad, siis ei tea ka summadest rääkida. Allolevast lukkupandud teemast sain aga aru, et kolme lapse pealt + puudetoetus, on summa 1500+ eurot. Kena kopikas jah, aga.. Paljud käod leidsid, et sellise sissetuleku juures polegi mõtet tööle minna. Et “õppinud inimesed ei teeni ka nii palju” (vaidlen vastu, aga see on muu teema) ja et ongi igati ok sellist elu elada.
Mina küsin, et kas tõesti käiakse tööl ainult saadava palga pärast? Mitte mingit muud “kasu” ei ole? No näiteks panust riigikassasse (jah, sinnasamma, kust jagatakse sotsabina nendele samadele inimestele) või isiklikke töövõite, ambitsioonide rahuldamist, suhtlemisoskust ja -vajadust, silmaringi laiendamist, vaimset rahulolu jne? Ühesõnaga käiakse tööl, et saada palk ja kõik?
Kaua nii vastu peab?

+10
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll seetõttu tööl ei käi, et riigile panust anda maksudena. See nagu viimane põhjus üldse.

Käin tööl, sest õpitud eriala on nii huvitav. Saan oma aju vormis hoida ja töövõidud annavad adrenaliini saavutamaks rohkemat ja suuremat võitu. Naudin oma töövilju tasuna pangakontol, mille eest saan oma pere viia puhkusele, lubada perele ilusat kodu, osta endale pisut luksuslikumat kaupa jne.

Uuest aastat tõuseb ka meie pere jaoks peretoetus märkimisväärselt. Saaksin ka ilma hakkama, aga tore kui toetatakse. Jätkan tööl käimist ja perega reisimist.

+9
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll seetõttu tööl ei käi, et riigile panust anda maksudena. See nagu viimane põhjus üldse.

Uuest aastat tõuseb ka meie pere jaoks peretoetus märkimisväärselt. Saaksin ka ilma hakkama, aga tore kui toetatakse.

Just, just. Riigile, va s*tapeale, küll ei maksaks, aga tore, et peretoetused tõusevad…

+28
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma käin küll tööl raha pärast – õnneks töö ka meeldib.
Kui raha poleks mureks siis tõesti raha pärast tööl ei käiks, vb ei käiks üldse tööl, tegeleks muude projektide ja asjadega, mis meeldiks. Või käiks hoopis poole kohaga vmt.
Aga see, et raha poleks probleem ei oleks kindlasti mingi suurusjärgus 600eurot lisa kuus riigilt, vaid pigem selline suurem lotovõit näiteks – et ikka tulevik ka kindlustatud.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette olukorda, kus ma peaksin tööl raha pärast käima. Ma tõenäoliselt vihaks oma elu.

+4
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meenus üks persoon, kes vingus, miks riik nii vähe toetab – aga siis selgus, et ise käia mustalt tööl ja naine oli kodune. Küsisin vastu, et palju siis ise riigi eelarvesse maksudega panustate? Jäi vakka.

Jah, mina tunnen kohustust makse maksta – sealt tulevad ka pensionid, peretoetused jne. Lapsed saavad tasuta hariduse, lisaks tasuta arstiabi, odavam teater, raamatukogud, päästeteenistus ja politsei saab palgad. Riigil on suured kohustused pidada neid üleval, seega oleks ka iga kodaniku kohus toetada riiki maksude näol.  Kahjuks juba ennustatakse, et lastetoetuste suurenemisega väheneb naiste tööl käimine, mis aga tähendab, kui toetused kaovad – mida nad siis tegema hakkavad? Pensioni ei kogune, tööoskus kaob.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küsin, et kas tõesti käiakse tööl ainult saadava palga pärast?

Mis ambitsioonide rahuldamist sa siis ette kujutad selle konkreetse inimese puhul, kes on puudega, haridust ei ole, tema tööelu tipp on poes saaliteenindaja või kassa. Kollektiiv on väikelinna ussipesa, kus pigem kiustatakse, kui et seal midagi toredat toimuks. Lisaks peab ta üksi lapsi kasvatama, isa ei aita midagi teha. Jah, on palju väga ebameeldivaid töökohti, kus käiakse raha pärast.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et “õppinud inimesed ei teeni ka nii palju” (vaidlen vastu, aga see on muu teema)

Ee… õpetajad (ja õppejõud), kultuuritöötajad jt ju lihtsalt “ei oska elada” 🙂

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed käivad tööl ikka raha pärast, see on esmane. Kui ei ole tegemist mingi osalise/ühiskondliku/sümboolse tasustamisega.
Lihtsalt kuna inimesed nii palju erinevad võimete, kasvatuse, geenide ja stardipaku, elukoha, tervise, oma perekonna ja paljude muude asjade pärast, siis loevad töötamises ka muud põhjused. Mõelge selle üle, enne, kui üldistama hakata.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kollektiiv on väikelinna ussipesa, kus pigem kiustatakse, kui et seal midagi toredat toimuks

Miks mul peaks tööl toimima midagi toredat? Tööl käin tööd tegemas, loomulikult ka kerge suhtlemine on meeldiv. TOREDAT käin otsimas muuseumis, külas, kontserdil, looduses, peol jne. Tööl teeb normaalne inimene maksimaalselt hästi seda tööd, on kena ja lahke teistega, panustab omaniku tulude tõusu…

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette olukorda, kus ma peaksin tööl raha pärast käima. Ma tõenäoliselt vihaks oma elu.

Tööl käiakse tööd tegemas. Meie kõik kallim vara on AEG. Ja mu aeg peab olema vääriliselt tasustatud – seega jah, käin raha pärast.

Miks sa tööl käid? Ei käi raha pärast? Aga sellisel juhul saad ju täiskohaga vabatahtlik olla. Ei taha jah? Ikka tahaks ju korralikku ja sooja eluaset, natuke ehk reisida, väljas söömas käia, korralike riideid ja jalanõusid osta, lapsi kasvatada.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks mul peaks tööl toimima midagi toredat? Tööl käin tööd tegemas, loomulikult ka kerge suhtlemine on meeldiv. TOREDAT käin otsimas muuseumis, külas, kontserdil, looduses, peol jne. Tööl teeb normaalne inimene maksimaalselt hästi seda tööd, on kena ja lahke teistega, panustab omaniku tulude tõusu…

Teema oli sellest, et kas tõesti keegi käib tööl, mis talle ei meeldi, kus pole midagi meeldivat, aga tal pole muud valikuvõimalust. Minu vastus oli, et käib tõesti. Sinu vastus oli, et tööl ei peagi midagi toredat olema, sinu motivatsioon peaks olema makse maksta ja omanikule tulu teenida. Kuidas kellegi. Kellel on rohkem võimalus valida, see ootab, et töö oleks ka meeldiv, teisel sellist võimalust valida ei ole.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma naersin sama asja. Ma läksin ka peale lapsehoolduspuhkust kohe tööle, kuid mitte raha pärast. Ma olin pool vh summast iga kuu kõrvale pannud ja oleksid võinud aasta vähemalt vabalt kodus olla, kuid ma TAHTSIN tööle saada, ennast teostada, saada laste juurest välja. Ma armastan neid üle kõige maailmas, kuid tahan ka iseendale aega pühendada ja tööl käimine on täpselt see asi.

Saadav palk on boonuseks.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks mul peaks tööl toimima midagi toredat? Tööl käin tööd tegemas, loomulikult ka kerge suhtlemine on meeldiv. TOREDAT käin otsimas muuseumis, külas, kontserdil, looduses, peol jne. Tööl teeb normaalne inimene maksimaalselt hästi seda tööd, on kena ja lahke teistega, panustab omaniku tulude tõusu…

Teema oli sellest, et kas tõesti keegi käib tööl, mis talle ei meeldi, kus pole midagi meeldivat, aga tal pole muud valikuvõimalust. Minu vastus oli, et käib tõesti. Sinu vastus oli, et tööl ei peagi midagi toredat olema, sinu motivatsioon peaks olema makse maksta ja omanikule tulu teenida. Kuidas kellegi. Kellel on rohkem võimalus valida, see ootab, et töö oleks ka meeldiv, teisel sellist võimalust valida ei ole.

See ongi meeldiv, kui saan teha meeldivat tööd intensiivselt tööajal ja olla selles väga hea. Suurepärane tunne. Mina isiklikult ei oota töökohalt mingeid toredaid ühisüritusi, pinksiturniire, ühissöömisi, kringlipäevi, naistepäevakontserti, IG fotosid millel kõik hüppavad õhku või koleda jõulukampsuni päeva. Esimestel osalen soovi korral, viimast ignoreerin. Lõbutunnid, lustlikud pikad vestlused, mängud, pidevalt üle ruumi kõlavad lobisemised jäägu muusse aega. Ilmselt asi ka selles, et olen ka ise olnud tööandja ja omanik ning näinud, kuidas osad käivadki tööl igavusest ja praktiliselt tõmbavad näost siniseks, kui näiteks mingil päeval kellegagi tööl lobada ei ole – nt on osad komandeeringus ja osad haiged – ja peakski nagu tööd tegema.
Ehk siis mind isiklikult motiveerib tööl käima see, kui ma tean, et ma teen oma tööd ülihästi ja segavaid faktoreid on vähe. Siia juurde asjakohane palk ja töötingimused. Ülemus, kes ei sega töötamist ja töökaaslased, kes ka töötavad.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult

Tundub, et sulle väga meeldib endast rääkida. Räägi veel, nii põnev.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma naersin sama asja. Ma läksin ka peale lapsehoolduspuhkust kohe tööle, kuid mitte raha pärast. Ma olin

Paistab, et sulle meeldib väga endast rääkida. Räägi veel, nii põnev!

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette olukorda, kus ma peaksin tööl raha pärast käima. Ma tõenäoliselt vihaks oma elu.

Paistab, et sulle väga meeldib endast rääkida. Räägi veel, nii põnev!

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette olukorda, kus ma peaksin tööl raha pärast käima. Ma tõenäoliselt vihaks oma elu.

Tööl käiakse tööd tegemas. Meie kõik kallim vara on AEG. Ja mu aeg peab olema vääriliselt tasustatud – seega jah, käin raha pärast.

Miks sa tööl käid? Ei käi raha pärast? Aga sellisel juhul saad ju täiskohaga vabatahtlik olla. Ei taha jah? Ikka tahaks ju korralikku ja sooja eluaset, natuke ehk reisida, väljas söömas käia, korralike riideid ja jalanõusid osta, lapsi kasvatada.

Just nii ongi. Sellisest teemast ei saa välja jätta raha olulisust ega seda väiksemaks justkui teha. Kui raha ei ole oluline, siis tee MTÜ või ise mingi firma, kui sul on midagi, mida pakkuda ja mis on vajalik. Ja ära võta tasu, lihtsalt tee ja tee.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest ma (eelmise) teema kontekstis aru ei saa, on see, et miks 1500 eurot mingiks üliheaks sissetulekuks peetakse? Eriti neljaliikmelise pere puhul.

Ma kasvatan üksi kahte last ja netosissetulek on küll mõnevõrra suurem, aga mulle ei tundu, et 1500 euroga väga lahedalt elada saaks. Jah, tuleb kenasti toime, keegi näljas ja paljas ei tohiks olla, aga et sellega lubada mingeid kallimaid või eksklusiivseid asju või väga palju säästa…

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest ma (eelmise) teema kontekstis aru ei saa, on see, et miks 1500 eurot mingiks üliheaks sissetulekuks peetakse? Eriti neljaliikmelise pere puhul.

Muidugi pole see mingi ülihea sissetulek, aga inimesele, kes on puudega ja ei saa mingit head töökohta, pigem miinimumpalgalisi töökohti, on see siiski hea sissetulek. Lihtsalt toetusena mille saamiseks midagi tegema ei pea, on see raha väga suur. Minul on magistrikraad, töötan olulisel töökohal ja saan ka 1500 eurot netona. Ei jagata igal pool miljoneid, nagu siit perekoolist vahel mulje jääb. Kasvatan üksi last, mingeid toetusi ei saa. Kui tööl mittekäiv inimene saab sama raha ja elab maal, kus on kulud väiksemad, siis ma ütleks, et väga suur raha on see niisama saamiseks.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema oli sellest, et kas tõesti keegi käib tööl, mis talle ei meeldi, kus pole midagi meeldivat, aga tal pole muud valikuvõimalust.

Ei. Teema oli selles, et kas tööl käiakse AINULT raha pärast. Et kui on võimalik erinevate toetuste peal vegeteerida, siis milleks töö?
Ju ma ikka tean, millest na teema tegin.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga inimesele, kes on puudega ja

Oot, ta on juba puudeliseks tunnistatud või kuidas? Või on see kägude isetegevuslik diagnoos? Minu teada diagnoosida tohib/saab ainult meedik ja vastava ala spetsialist, sina, kägu, see kindlasti ei ole. See, et tal kirjaoskus vildakas on ei tee reda puudeliseks. Muud me temast ju ei tea.
Sinu jutt on laim, peaksid ta ees vabandama.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oot, ta on juba puudeliseks tunnistatud või kuidas?

Ta ütles ise, et saab ka töövõimetoetust lisaks muudele toetustele.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma nüüd käisin ka seda teemat lugemas. anna abi, päriselt ka sellised inimesed elavad meie keskel?!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käin tööl nii selleks, et enda elatamiseks raha teenida kui ka selleks, et end teostada. Meeldivad kolleegid ja suhtlus nendega on lisaboonus. Kui ei oleks leidnud endale praegust väga meeldivat tööd siis oleks ka võimalus, et töötaksin kohal, mis ei meeldi kuna enda elatamiseks raha on siiski vaja teenida.

Seega jah, mõistan täiesti inimesi, kes töötavad kohal, mis ei meeldi ja teevad asju, mis ei rõõmusta. Alati ei ole võimalust valida kohta, mis hinge helisema paneb.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma nüüd käisin ka seda teemat lugemas. anna abi, päriselt ka sellised inimesed elavad meie keskel?!

Sa päriselt ei teadnud seda?
Meie keskel elab igasuguseid inimesi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette olukorda, kus ma peaksin tööl raha pärast käima. Ma tõenäoliselt vihaks oma elu.

Paistab, et sulle väga meeldib endast rääkida. Räägi veel, nii põnev!

Kellest ma siis veel rääkima peaksin? Sinust?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega jah, mõistan täiesti inimesi, kes töötavad kohal, mis ei meeldi ja teevad asju, mis ei rõõmusta. Alati ei ole võimalust valida kohta, mis hinge helisema paneb.

Ja mina mõistan ka neid kolmelapselisi, kes oma näruse töökoha nüüd kukele saadavad ja hakkavadki toetuste peal kodus istuma. Neid tuleb nüüd kindlasti juurde, kuigi oli ka enne piisavalt.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellest ma siis veel rääkima peaksin? Sinust?

Võiks jääda üldise arutlemise juurde, mitte hakkama endast pikalt ja laialt pajatama. Aga mõnel on see muidugi lemmiktegevus maailmas, sest ta on enda arust nii tähtis isik, et see peaks ju kõiki väga huvitama.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellest ma siis veel rääkima peaksin? Sinust?

Võiks jääda üldise arutlemise juurde, mitte hakkama endast pikalt ja laialt pajatama. Aga mõnel on see muidugi lemmiktegevus maailmas, sest ta on enda arust nii tähtis isik, et see peaks ju kõiki väga huvitama.

On teemasid ja kordi, kus kahe lausega ei saa anda edasi seda, mida vaja või et aru saadaks. Siin kirjutavad inimesed ka seda, mida on kogenud ja/või mida tunnevad/tundnud. Olenevalt teemast. Sinu viga on aga see, et sa ei keskendu teemale, hoopis otsid postitusi, kus keegi on sinu reeglite vastu eksinud. Ja ei saagi muud enam teha.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 106 )


Esileht Pereelu ja suhted Ühest pikast teemast inspireeritult