Esileht Lapse ootamine Ühispalat

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Ühispalat

Postitas:
Kägu

Kas sünnitusmajas on ka suur tõenäosus sattuda ühispalatisse? ITK-s. Ma ei osanud selle peale enne mõeldagi, see tähendab seda, et olen koos teiste emade-beebidega? Et kui kellegi beebi karjub ja mu laps magab, siis ju äratab mu lapse ka üles. Hakkasin täitsa muretsema, ma lolli peaga arvasin, et on ikka erapalatid. Ja kõik delikaatsed teemad, mis võivad seoses tervisega tulla, kõik siis teiste kuuldes? Pluss näiteks imetamise õpetamine?

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kaks ema ühes palatis. Kardina saab ette tõmmata igal ajal, et oma beebiga omaette olla.
Beebi nutt on nii ja naa – sinu vastsündinu nagunii ei tea veel teistsugust maailma. Teise beebi nutt ei ole see, mis teda tingimata ärataks, seda teevad muud ebamugavused.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just! Kui perepalateid või ema ja lapse palateid ei jätku, siis lähedki ühispalatisse kus on veel 1 või 2, halvimal juhul 3 ema oma lapsega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sünnitasin mais ja oli 4 naist palatis koos. Kahel polnud lapsi juures (vist intensiivis olid). Kõik olid kardinatega eraldatud seega okei oli. Teine beebi ei nutnud üldse vaid vääksus söögi ajaks nagu minu omagi.
Minu arvates vastsündinud enamasti ei röögigi veel nii, et maja kajab. Nad ju esimesed päevad suurema osa ajast magavad.
Täitsa talutav oli, teisel õhtul saime juba peretuppa.
Ämmakad käisid palatis kontrollimas suguelundite paranemist jne aga kardinad olid ees. Kõigil ju samad teemad palatis, mis seal nii delikaatset on.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul perepalatis olid erinevad naised mõlemal ööl kõrval ja mõlema lapsed nutsid ikka öösel palju rohkem kui minu oma. Ühe öö sain ühispalatis üksi ka olla ja see oli nagu paradiis, sai lõpuks korralikult magada. Ja ühel ööl oli kuulda kuidas öö otsa kuskil teises palatis üks laps karjus, iga kord kui minu oma ärkas või ma ärkasin oli seda sama kisa kuulda. Niiet ei saa öelda, et nii väikesed väga ei karju nii,et maja kajab.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sünnitusmajas on ka suur tõenäosus sattuda ühispalatisse? ITK-s. Ma ei osanud selle peale enne mõeldagi, see tähendab seda, et olen koos teiste emade-beebidega? Et kui kellegi beebi karjub ja mu laps magab, siis ju äratab mu lapse ka üles. Hakkasin täitsa muretsema, ma lolli peaga arvasin, et on ikka erapalatid. Ja kõik delikaatsed teemad, mis võivad seoses tervisega tulla, kõik siis teiste kuuldes? Pluss näiteks imetamise õpetamine?

Ei aja teise beebi kisa su last üles. Sind ainult segab.
Ega teised emad sind passi, kuidas imetad ja mis teed. Neil oma lapsed ja samamoodi sünnitus seljataga. Igaühel on endaga tegemist.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kes sellele teemale miinuseid paneb?? Minul esmasünnitajana olid samad küsimused, kui pole sünnitusmajaga tutvumas käinud. Ei maksa targutada, saab ka viisakalt anda oma kogemusest teada.
Mul olid samad hirmud, lōpuks ei häirinud mind ei teised lapsed ega emad, sest kōik olime samal ajahetkel samas olukorras. Sa tead, et varsti saad titaga oma koju!!! Kōik oli talutav. Ära muretse.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hakkasin sellist asja mõtlema, et perepalateid ju broneerida ei saa, aga kui läheb sünnitama näiteks mõni päris kuulus naine, siis mitte et ta ise sooviks erikohtlemist, aga kunagi ju ei tea, mis uudishimulik sul seal palatis olla võib, kes kas või Kroonikale infot jagama kukub. Arstidel ja haiglatöötajatel on vaikimiskohustus, aga vaevalt, et patsientidel. Kuna ise sattusin kord EMO-s kõrvuti ootama ühe kuulsusega, siis nägin, kuidas päris paljud inimesed sosistasid ja pilke heitsid, kindlasti mõeldi ka, et mis siis sellel nüüd viga jne. Veel kord, ma ei arva, et need inimesed peaks erikoheldud saama, aga delikaatseid küsimusi võib tekkida.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kes sellele teemale miinuseid paneb?? Minul esmasünnitajana olid samad küsimused, kui pole sünnitusmajaga tutvumas käinud. Ei maksa targutada, saab ka viisakalt anda oma kogemusest teada.

Mul olid samad hirmud, lōpuks ei häirinud mind ei teised lapsed ega emad, sest kōik olime samal ajahetkel samas olukorras. Sa tead, et varsti saad titaga oma koju!!! Kōik oli talutav. Ära muretse.

Tänan sind toetuse eest! Olen jah esmasünnitaja ja veel väga tagasihoidlik inimene. Ma tunnen end väga ebamugavalt, kui näiteks mu hemorroide või rebendeid arutatakse teiste kuuldes. Lisaks on mul kõiksugu hirme beebi pärast, mida heameelega arutaks siiski delikaatselt. No kui peaks vaja olema. Ette tõmmatav kardin küll midagi kuulmatuks ei tee.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ÜleEelmisele: eks alati on mõned teistest võrdsemad.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui satub populaarsem sünnitamise aeg olema, siis võid sattuda isegi sünnituseelse osakonna või intensiivi palatisse, kui pole kohti anda. Perepalateid broneerida ei saa, aga olen kuulnud, et eraämmaka teenuse kasutajad siiski enamasti perepalati saavad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hakkasin sellist asja mõtlema, et perepalateid ju broneerida ei saa, aga kui läheb sünnitama näiteks mõni päris kuulus naine, siis mitte et ta ise sooviks erikohtlemist, aga kunagi ju ei tea, mis uudishimulik sul seal palatis olla võib, kes kas või Kroonikale infot jagama kukub. Arstidel ja haiglatöötajatel on vaikimiskohustus, aga vaevalt, et patsientidel. Kuna ise sattusin kord EMO-s kõrvuti ootama ühe kuulsusega, siis nägin, kuidas päris paljud inimesed sosistasid ja pilke heitsid, kindlasti mõeldi ka, et mis siis sellel nüüd viga jne. Veel kord, ma ei arva, et need inimesed peaks erikoheldud saama, aga delikaatseid küsimusi võib tekkida.

No siis ei ole vaja kuulus olla, kui selline asi häirib. Inimesed, kes on ise oma tegevustega kuulsaks saanud, nad on ju ise selle elu valinud. Natuke teine asi on, kui oled kuulus lihtsalt selle pärast, et oled kellegi laps, ise kuidagi eriliselt Kroonikas figureerimata. Aga Eestis meil väga selliseid pole, ikka need lapsed, kes on kuulsaks saanud, trügivad ise ka areenile (nt Yoko Alender, Carmen Joala – nad ikka üritavad kuulsad olla oma tegemiste poolest ja ronivad ise areenile, põlvnemine lihtsalt aitab kaasa).

Kuulsad inimesed võivad ka muudel põhjustel haiglasse sattuda ja ka siis ei peideta neid kuhugi. Ainult presidendil, peaministril ja Riigikogu spiikril on teatud eesõigused, aga need on rohkem seotud turvaküsimustega, kui et nende “kuulsaks” olemisega.

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole see ühispalat nii hull midagi.
Kahe esimene lapsega sain olla perepalatis, kolmandal korral olid kõik kinni. Iga päev küll küsisin perepalati kohta, aga ei saanud. Kokku olin haiglas 4 päeva.
Mina olin palatis koos 3 naisega, kõigil lapsed ka juures. 4st lapsest kaks nutsid kogu ärkvel oleku aja, teised 2 tegid mõne piuksu. Last teiste nutt ei seganud, lõpuks mind ka mitte. Kui ikka uni oli, siis magasin tunnikese korraga (ega söötmiste vahel palju rohkem uneaega endal jäägi).
Oma palatikaaslasi ma ei näinudki, kõik voodid olid kardinatega eraldatud. Ainus, mis mind häiris oli see, et juba palav ja umbne oli. Oleks ma akna all olnud, oleksin akna lahti teinud. No ja WC on ka koridoris, mitte palatis.
Külastusajal oli ka nii, et mees pressis end sinna samma kardina taha, ruumi väga polnud, aga saime hakkama.
Kogu räägitav jutt on kuulda, aga ausalt, palatikaaslasi ei huvita sinu mured ja kui nad ka kuulavad, siis võib-olla õpivad midagi või siis lihtsalt unustavad ära.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahe esimene lapsega sain olla perepalatis, kolmandal korral olid kõik kinni. Iga päev küll küsisin perepalati kohta, aga ei saanud. Kokku olin haiglas 4 päeva.

Mina olin palatis koos 3 naisega, kõigil lapsed ka juures. 4st lapsest kaks nutsid kogu ärkvel oleku aja, teised 2 tegid mõne piuksu. Last teiste nutt ei seganud, lõpuks mind ka mitte. Kui ikka uni oli, siis magasin tunnikese korraga (ega söötmiste vahel palju rohkem uneaega endal jäägi).

Oma palatikaaslasi ma ei näinudki, kõik voodid olid kardinatega eraldatud. Ainus, mis mind häiris oli see, et juba palav ja umbne oli. Oleks ma akna all olnud, oleksin akna lahti teinud. No ja WC on ka koridoris, mitte palatis.

Külastusajal oli ka nii, et mees pressis end sinna samma kardina taha, ruumi väga polnud, aga saime hakkama.

Kogu räägitav jutt on kuulda, aga ausalt, palatikaaslasi ei huvita sinu mured ja kui nad ka kuulavad, siis võib-olla õpivad midagi või siis lihtsalt unustavad ära.

Täpselt! Mis salajutte sa seal räägid, et kuulda ei tohi. Kõigil ju oma tegemised jne. Lisaks praegu nagunii pole külastamise võimalust. Ilmselt ei tule ka niipea. Telefoniga saba vabalt rääkida, kõik teevad seda ja ei sega kui just tundide pikkuseid kõnesid pole. Kõik on seal võrdses seisus ja pole üldse vaja muretseda. Mina ka oma palatikaaslaseid isegi ei näinud kordagi.
Kui kõik korras siis saad nagunii järgmisel või hiljemalt ülejärgmisel päeval koju.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No siis ei ole vaja kuulus olla, kui selline asi häirib. Inimesed, kes on ise oma tegevustega kuulsaks saanud, nad on ju ise selle elu valinud. Natuke teine asi on, kui oled kuulus lihtsalt selle pärast, et oled kellegi laps, ise kuidagi eriliselt Kroonikas figureerimata. Aga Eestis meil väga selliseid pole, ikka need lapsed, kes on kuulsaks saanud, trügivad ise ka areenile (nt Yoko Alender, Carmen Joala – nad ikka üritavad kuulsad olla oma tegemiste poolest ja ronivad ise areenile, põlvnemine lihtsalt aitab kaasa).

Kuulsad inimesed võivad ka muudel põhjustel haiglasse sattuda ja ka siis ei peideta neid kuhugi. Ainult presidendil, peaministril ja Riigikogu spiikril on teatud eesõigused, aga need on rohkem seotud turvaküsimustega, kui et nende “kuulsaks” olemisega.

Päris äraspidine seisukoht, et naised on ise süüdi, et nii ilusad on, et neid vägistatakse onju? Hukka tuleks siiski mõista neid, kes inetult käituvad, on see siis klatš ja delikaatse info levitamine või solvamine-vägistamine jms.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täpselt! Mis salajutte sa seal räägid, et kuulda ei tohi. Kõigil ju oma tegemised jne. Lisaks praegu nagunii pole külastamise võimalust. Ilmselt ei tule ka niipea. Telefoniga saba vabalt rääkida, kõik teevad seda ja ei sega kui just tundide pikkuseid kõnesid pole. Kõik on seal võrdses seisus ja pole üldse vaja muretseda. Mina ka oma palatikaaslaseid isegi ei näinud kordagi.

Kui kõik korras siis saad nagunii järgmisel või hiljemalt ülejärgmisel päeval koju.

Tead, mõni inimene on keskmisest tagasihoidlikum, ega seepärast tohi tema üle ironiseerima kukkuda.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tead, mõni inimene on keskmisest tagasihoidlikum, ega seepärast tohi tema üle ironiseerima kukkuda.

Milline koht sellest sõbralikust ja julgustavast kommentaarist sinu arust iroonia oli?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Parem ole õnnelik, et praegu külastajad pole lubatud. Ma olin oma esimese lapsega ITK-s üldpalatis ning midagi meeldivat selles polnud. Peale minu oli palatis veel kaks naist beebidega ning nende mehed! Nad olid seal julgelt 14st 21ni õhtul, muudkui siblisid ringi. Vot see oli häiriv. Teistest naistest on suva, aga polnud meeldiv seal poolalasti ja vigasena ringi komberdada nende nähes.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimese sünnituse järgselt olin ühis palatis. Kokku jõudis öö jooksul palatisse 4 naist. Kõige tüütum oli sel ajal ühe palati kaaslase suhtumine, meest palatisse ei lubatud, aga pidevalt ta sinna tuli ja ronis kohe voodi naisuke kõrvale.. (Tartus, vana sünnitusmaja)
Teine sündis juba uues sünnitusmajas Tartus. Olime kahekesi palatis, tema laps röökis vahet pidamata. Minu jaoks oli väsitav sest ei saanud üldse magada, minu beebi magas südamerahus aga enamus ajast. Lisaks oli gripihooaeg ja külastajad keelatud- jällegi oli mees kohal koos suurema lapsega kes köhis ja tatistas päris hullusti. Lisaks pidin kasutama ainult enda kaasa võetud mähkmeid, sest palatikaaslane võttis kõik mähkmed omale mis mähkimislaua kappi pandi ( minu voodi oli tagumine ja vahekardin vahel, sellepärast ei teadnud ma neist mähkudest seal midagi. Kui enda omad otsa sain läksin küsima ja vaadati imestunult, et alles ju tõime teile palatisse portsu mähkmeid..kapp aga tühi. Peale seda anti öökapile järgmisel korral mõlemale mähkmed)
Kolmas kord olin u 4-5 tundi teise emaga ühes palatis, siis sai tema koju. Uut palatikaaslast ei tulnud, sain rahus olla oma beebiga kõik aja ja puhata.
Neljas kord olin kohe algusest peale üksi palatis.

Eks nad sätivad vastavalt võimalusele ikka eraldi tubadesse (eriti praegu) aga kui sünnitajaid rohkem siis pannakse emad mitmekesi ühte tuppa.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olin mitu aastat tagasi Pelgulinnas ühispalatis. Seal oli kahekohaline palat, tualett asus koridoris. Olin 4 päeva sees, selle aja jooksul ei toodud mitte kedagi sinna. Olingi beebiga kahekesi. Sel päeval kui sünnitasin, oli üldse vähe sünnitajaid ka (peale minu veel ainult 3 naist ja 5 beebit (kõrvalpalatisse toodi kaksikutega sünnitanu).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millises osas ma ironiseerisin? Pigem ütlesin, et kõigil on savi, mida teine naine seal kardina taga teeb. Seetõttu ei pea ka kõige tagasihoidlikum muretsema sest ei pea üksteisele tõtt vahtima päevad läbi vaid saab olla täiesti omaette.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sünnitasin 1,3 aastat tagasi. Sain kahjuks ühispalatisse. Aga mul oli nii, et naine kes minuga koos oli, tema laps käis temajuures ainult söömise ajaks. Minul oli beebi koguaeg minuga. Mul laps magas kehvasti, ja isegi kui sain tunnikese võimaluse magamiseks, siis ma magada siiski ei saanud, sest see naine norskas meeletult kõvasti. 😔 Ma olin elav zombi kui koju sain.
Seekord kui sünnitama lähen, teen kõik selleks et saada peretuba 🙂

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sünnitasin mais ja oli 4 naist palatis koos. Kahel polnud lapsi juures (vist intensiivis olid). Kõik olid kardinatega eraldatud seega okei oli. Teine beebi ei nutnud üldse vaid vääksus söögi ajaks nagu minu omagi.

Minu arvates vastsündinud enamasti ei röögigi veel nii, et maja kajab. Nad ju esimesed päevad suurema osa ajast magavad.

Täitsa talutav oli, teisel õhtul saime juba peretuppa.

Ämmakad käisid palatis kontrollimas suguelundite paranemist jne aga kardinad olid ees. Kõigil ju samad teemad palatis, mis seal nii delikaatset on.

Ja praegu ei saa keegi külastama siis kahel naisel rahulik palatis olla,muidu on ebamugav kui teisele külalised sisse välja kõnnivad.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täiesti masendav oli. Olin itk-s kus 4 naist palatis. Kõik tited röökisid 🙂 Õnneks olin korduvsünnitaja ja sain kiiresti koju sealt. Mul oli eraämmakas, kahjuks ei saanud ka tema mulle perepalatit sebitud. Kui ikka pole kohti, siis pole.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapse une pärast ei ole vaja muretseda, vastsündinu ärkab nälja jmt põhjustel, aga mitte teiste häälte peale, vähemalt mitte esimestel päevadel. Ja kui kõik korras, oled haiglas ju tegelikult ühe öö. Enamasti saab järgmisel päeval pärast sünnitust koju juba.

Ise olen mõlemad lapsed sünnitanud Pelgulinnas. Esimese lapse sünni ajal oli vabu ema-lapse palateid, sain selle. Aga kuna haiglas tuli olla pikemalt, üle nädala, lapse terviseprobleemide tõttu, viidi üle teise osakonda, kus jagasin palatit ühe enneaegse lapse emaga. Teise lapse häälitused minu last ei seganud, minu oma nuttis rohke ja haiglas algasid juba gaasivalud, nii et kui keegi kedagi üleval hoidis, siis mina ja minu laps palatikaaslast. Teise lapse sünni järel õnnestus ka ema-lapse palat saada, aga olin seal vaid ühe öö, tegelikult oleks varemgi koju saanud, kui oleksin väga tahtnud. Aga ausalt öelda on lapse sünni järel kogu enda mõte ja tähelepanu lapsega hõivatud, et ega ei panegi väga tähele, kui kellegagi palatit jagada. Minu jaoks läks see nädal, mis esimese lapsega haiglas olin sunnitud olema, küll väga kiiresti, ei jõudnud põdeda, et kas keegi näeb, kui imetamisnõustaja mul aitab imetamisega algust teha vmt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Positiivsest küljest märgin, et minu tädi leidis endale 30 aastat tagasi sünnitusmajast hea sõbranna ja ka lapsed said omavahel sõpradeks.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sünnitasin 1,3 aastat tagasi. Sain kahjuks ühispalatisse. Aga mul oli nii, et naine kes minuga koos oli, tema laps käis temajuures ainult söömise ajaks. Minul oli beebi koguaeg minuga. Mul laps magas kehvasti, ja isegi kui sain tunnikese võimaluse magamiseks, siis ma magada siiski ei saanud, sest see naine norskas meeletult kõvasti. 😔 Ma olin elav zombi kui koju sain.

Seekord kui sünnitama lähen, teen kõik selleks et saada peretuba 🙂

Ega selle peretoa saamiseks polegi väga midagi teha, kui on vabu tube, siis antakse, kui pole, siis pole midagi teha ju. Peaaegu kõik tahavad ju saada peretube või ema-lapse tube.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olin ühispalatis oma teise lapsega. Olime neljakesi, juulis, väljas 32 kraadi, kõigil lapsed juures. Nii kui üks beebi röökimise lõpetas, nii teine alustas. Minu laps oli ainus, kes piuksugi ei teinud. See on tõsi, et vastsündinuid teiste laste nutt ei sega, aga mina küll magada ei saanud. Olin seal 3 ööd, siis viidi neonatoloogia osakonda, kus oli samuti ühispalat. Aga see oli poole suurem, palatis oli duširuum ja wc. Ei pidanud koridori peal käima. Seal olime 3kesi, üks beebi oli intensiivis ja ema käis ise tema juures. Sealsed beebid ei nutnud, emadel oli palju rohkem ruumi ja võrreldes tavalise ühispalatiga oli palju mugavam. Seal olime me 6 ööd. Perepalatisse ei saanudki kordagi, kuigi oleks väga tahtnud.

Need, kes siin ütlevad, et saad kiiresti koju ju, suva see ühispalat, ei tea, et võib ka hoopis teistmoodi minna. Aga nagu ka teised väitsid, siis tegelikult teised emad (ja heal juhul ka beebid) ei segagi nii palju kui külalised. Praegu sünnitama minnes vähemalt seda probleemi pole.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olin ühispalatis oma teise lapsega. Olime neljakesi, juulis, väljas 32 kraadi, kõigil lapsed juures. Nii kui üks beebi röökimise lõpetas, nii teine alustas. Minu laps oli ainus, kes piuksugi ei teinud. See on tõsi, et vastsündinuid teiste laste nutt ei sega, aga mina küll magada ei saanud. Olin seal 3 ööd, siis viidi neonatoloogia osakonda, kus oli samuti ühispalat. Aga see oli poole suurem, palatis oli duširuum ja wc. Ei pidanud koridori peal käima. Seal olime 3kesi, üks beebi oli intensiivis ja ema käis ise tema juures. Sealsed beebid ei nutnud, emadel oli palju rohkem ruumi ja võrreldes tavalise ühispalatiga oli palju mugavam. Seal olime me 6 ööd. Perepalatisse ei saanudki kordagi, kuigi oleks väga tahtnud.

Need, kes siin ütlevad, et saad kiiresti koju ju, suva see ühispalat, ei tea, et võib ka hoopis teistmoodi minna. Aga nagu ka teised väitsid, siis tegelikult teised emad (ja heal juhul ka beebid) ei segagi nii palju kui külalised. Praegu sünnitama minnes vähemalt seda probleemi pole.

Kui lapsel on midagi viga siis loomulikult ei saa ruttu koju aga kui sünnitusel kõik okei ja laps terve siis saba isegi järgmisel päeval koju.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kes peab 10 ööd haiglas olema, siis isegi ühispalat võib mõistlikum olla, säästad 300 eur…

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Esileht Lapse ootamine Ühispalat