Esileht Lapse ootamine Ühispalat

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Ühispalat

Postitas:

No kes peab 10 ööd haiglas olema, siis isegi ühispalat võib mõistlikum olla, säästad 300 eur…

ITK-s on ka tavaliselt mingi piir, kui kaua saab perepalatis olla. Aga ausalt öeldes see 300€ oleks ikka väga väike summa privaatsuse eest maksta. Viimase lapsega olin Lux perepalatis, mis oli 60€ öö, sest muud polnud saada ning isegi mu erakordselt koonerdaja ämm ütles, et oleks ka selle võtnud, sest kui tihti ikka sünnitad ja me pole ka miinimumpalgaliste pere, et see nüüd mingi erakordne sääst oleks.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 05:53; 01.10 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastsündinud beebisid teise beebi nutt ei ärata, küll aga ise ei saa magada ja kui oled sünnitusest kurnatud, ajab see jubedalt närvi. Samas on võimalik, et hoopis sinu enda beebi nutab öö läbi.

Mina sünnitasin kahe teise naisega samal päeval. Sünnitusmajas on muidu igav, beebi ainult magab ja sööb. Tol ajal hoiti kolm päeva haiglas. Esimesed kaks päeva olid ülitoredad, sain eluks ajaks sõbrad endale. Nalja ja jututeemasid jagus lõputult. Teise päeva õhtul aga kolis sisse üks nutva beebiga emme, kes oli nooreke, väga hädas, ei julgenud ise kraanikausi kohal beebi peput pesta, pidin ise ta beebi peput esimesed korrad pesema, sest ema oli väga paanikas ja siis see vaene beebi röökis kogu öö. Olin hommikuks nii väsinud, et olin valmis kellegi mõrvama, kui mind välja poleks haiglast lubatud.

Järgmise kahe lapsega olin üksinda mitmeses palatis, Rakvere haiglas lihtsalt ei sünni nii palju lapsi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule otseselt meeldis et olin teiste naistega koos palatis. Pea käis verekaotusest ringi ja kui oleksin näiteks maha kukkunud, oleks keegi kohe märganud.
Palatis on kõik äsja sünnitanud ja sarnaste muredega naised, mingit privaatsuse kadu küll ei tundud.
Sünnitus ise oli suurem privaatsuse röövel, sain valve vahetuse ja tudengid oma jalge vahelt läbi lasta.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin paar aastat tagasi ITKs ja ühe öö olin ühispalatis ning järgmisel päeval sain perepalati, kus ma viibisin 10 päeva. Keegi ei ütelnud, et mind sealt ära viiakse, sest olen liiga kaua olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna sünnitas teisip õhtul kl 20 paiku ITKs. Õhtul enam perepalateid polnud, läks ühisesse. Lõuna ajal juba saadeti koju ära. Teine laps, esimesega ilmselt nii ruttu ei saa.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 08:15; 04.10 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kes peab 10 ööd haiglas olema, siis isegi ühispalat võib mõistlikum olla, säästad 300 eur…

ITK-s on ka tavaliselt mingi piir, kui kaua saab perepalatis olla. Aga ausalt öeldes see 300€ oleks ikka väga väike summa privaatsuse eest maksta. Viimase lapsega olin Lux perepalatis, mis oli 60€ öö, sest muud polnud saada ning isegi mu erakordselt koonerdaja ämm ütles, et oleks ka selle võtnud, sest kui tihti ikka sünnitad ja me pole ka miinimumpalgaliste pere, et see nüüd mingi erakordne sääst oleks.

Huvitav, kust maalt see piir jookseb? Eelmine aasta olime ITK 6 ööpäeva ja ei öelnud keegi, et peaks ümber kolima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See piir ongi vist nädal. Maja tutvustuse loengus räägiti sellest aga ma ei mäleta täpselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 08:15; 04.10 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin mõne aasta eest Põlva haiglas ja ei suuda ära tänada (esimene sündis ITK-s). Olin kõige suuremas perepalatis. Tuiasin seal rahus poolalasti ringi, käisin vetsus ja duši all nii, et ühe silmaga sain magavat last jälgida, tegin akna lahti, kui palav oli, sain oma külmkapist juua võtta jne. Tõesti, ei sünnita ju iga päev ja see haiglakogemus võiks olla võimalikult poputav.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul väga enameeldiv kogemus ühispalatiga! Esiteks oleneb tõesti kellaajast, ôhtul- öösel- hommikul tundub et ei saa perepalatit. Kui on väljaminekuaeg ja siis juhtud sünnitama, on lootust. Oli ka eraämmakas, aga kui ikka kõik toad kinni, siis ongi nii! Kuna minu sünnitus oli ôhtul kl 6, kl 8 sain sünnitustoast palatisse, siis pole tore otse sünnituslaualt ûksi jääda,sest külastusaeg ühispalatisse lôpebki 8 aeg- mul vedas, olin terve, lihtsalt nõrk, väsinud ja verejooksuga, aga ikkagi kohe tegele lapsega, saa ise üksi hakkama ja kõike kellegi võõraga koos! Minu laps nuttis esimesed pàevad palju, ei saanud ise puhata, olin mures kuidas teda rahustada, miks ta nutab ja olin häiritud, et segan teisi palatis oma nutva lapsega…. Et selline eriline ja samas raske asi, nagu lapse sünnitusele järgnev periood peaks küll kõigil olema võimaldatud puhata ja olla privaatsemalt! Muidugi jutt on suurtest haiglatest, väikelinnades pole nii täis pea kunagi, et perepalatit ei saa.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, kui perepalatisse ei saa, kus siis mees ootab, koridoris või? Praegu vist on endiselt see reegel, et kui haiglasse tulete, siis enam kuskil ära käia ei tohi, sest siis enam sisse ei saa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, kui perepalatisse ei saa, kus siis mees ootab, koridoris või? Praegu vist on endiselt see reegel, et kui haiglasse tulete, siis enam kuskil ära käia ei tohi, sest siis enam sisse ei saa?

Mees saab ainult sünnituse juurde, edasi palatisse kuskile ei saa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kes peab 10 ööd haiglas olema, siis isegi ühispalat võib mõistlikum olla, säästad 300 eur…

Pelgus öeldi, et nii kaua ei lastagi perepalatis olla. Kui 4-5 päeva täis, siis lihtsalt viiakse ühispalatisse üle. Või kui lapsel tervisemured, siis hoopis lastehaiglasse (sest sünnitusmaja on sünnitamiseks, haigete vastsündinutega tegeleb lastehaigla).

Me olime ITK-s 6 päeva perepalatis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Lapse ootamine Ühispalat