Esileht Koolilaps Ühist huviringi emale ja 9-aastasele tütrele?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Ühist huviringi emale ja 9-aastasele tütrele?

Postitas:

Kas Tallinnas on olemas mõni hobiring, mida ema ja 9-aastane tütar saaks koos teha? Meil on isiklikus elus olnud väga rasked ajad, tunnen, et tütar vajaks rohkem minu tähelepanu, kui ta on hiljuti saanud, ja tahaksin temaga midagi regulaarselt koos teha. Aga tahaks just seda, et see tegevus toimuks kodust väljaspool, sest kodus on väike õde, kellega muidu suurem peab pidevalt tähelepanu pärast konkureerima. Sombusel hilissügisel pole ka õuetegevused parim mõte, sest pärast tööd-kooli on teadagi kottpime. Kunagi kuulsin mingist keraamikaringist, kus võivad käia nii suured kui väikesed, kuid enam ei leia. Võiks olla midagi kunsti või muusikaga seotut, ka füüsiline tegevus sobiks, kui on mõeldud algajale.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi toiduvalmistamise ring? Facebookis aeg-ajalt reklaamitakse ürituste all nt Majaka kandis mingi teeninduskooli? magusate asjade valmistamise kursuseid.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin ühel talvel regulaarselt koos tütrega nädalavahetustel uisutamas, väga tore oli 🙂 Eriti kui nt. õue-liuväljad jälle tehakse, siis igati ohutu.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.klaasjasavi.ee ehk siit midagi. Neil on küll suurte ja laste ringid eraldi, aga ehk annab rääkida?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millised on tütre huvialad? Mida talle eriti meeldib teha? Kas ta tegeleb mingi spordialaga? Äkki saad tema huvialaga lihtsalt ühineda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maalimiskursud, toiduvalmistamise kursus. Mina olen zumbas koos lapsega käinud zga üle paari korra ta vastu ei pidanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen käinud saviringis ja vesiaeroobikas koos algklassilapsega. Vesiaeroobika meeldib talle väga, saab üllatavalt hästi hakkama ning püsib reaalselt terve trenni ilusti tegevuses ja teeb kaasa. Mul pikk tüdruk ja basseini madalamas otsas ulatab ilusti vesi täpselt õigele kõrgusele  juba talle.

 

Tegelikult võiks lastele rohkem olla selliseid rühmatreeninguid, kus pole tegu võistlusspordiga. Samuti oleks väga toredad sellised vanem+laps rühmatrennid, nt mingi lihtsam tantsuline aeroobika, lihastrenn vms.

 

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen oma tütrega käinud Tallinna Käsitöömessi huviringis Katusepapi 11, kirjuta sellele meilile ja uuri : info@tallinnakäsitöömess.ee  Mul käis kõigepealt laps seal suvel käsitöölaagris ja kuna talle väga meeldis, siis nüüd oleme koos käinud 2 korda huviringis. Seal saab maalida, viltida, meie tegime esimene kord unenäopüüdjat, teisel korral jõuluehteid. Juhendaja on hästi tore.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toiduvalmistamist saab kodus ka koos teha, sestap pakuks omalt poolt hoopis puutööringi 🙂 Kunagi Õpetajate Majas vist oli, ka praegu võib otsinguga leida oma elukohale sobivaim. Puutööringis käiakse vajalikke lauajuppe ostmas ning hakatakse siis meisterdama. Tegelikult on ma ei mõista, mispärast puutööoskust (ja üldse oskust kasutada trelli ning kruvikeerajat) kuidagi meestele omasemaks peetakse – midagi keerukamat või füüsiliselt raskemat kui toiduvalmistamine nt seal ju ei ole. Saate koos tütrega hulga vajalikke oskusi ja teiseks on selline puiduga nikerdamine ka väga rahustav:)

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu, et see huviringis koos emaga käimine midagi annaks lapsele. Neid ühiseid tegevusi leiaks ju ka kodus, mida lapsega teha või kasvõi hommikuti enne kooli ja tööd koos jooksuring teha või koos koera jalutada või mõni päev peale tööd ja kooli raamatukokku koos minna või joonistada või muusikat kuulata. Selleks ei pea kusagile ringi minema, sest ega see 40 minutit kord nädalas ei kompenseeri ära tähelepanupuudust kodus.

+1
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb muidugi lapsest, aga  raskemal ajal vajab minu laps just vabamas vormis ja meelelahtusliku koos veetmist või olemist, mitte sellist paikapandud huviringi või trenni vms, kus peab jälle keskenduma ja midagi püüdma teha.  Hobiring või tegevus peaks ju eelkõige lapsele meelpärane olema. Oma tegevus annab niipalju vabadust, et kui ikka väsinud tööpäevaõhtul, siis ei lähe “sunniviisiliselt” hobiringi vaid, muudad jooksvalt ja vastavalt soovidele ja/või “lükkad edasi mõne päeva”.

See pimedus ja õue välistamine tööpäeva õhtul on ikkagi peas kinni. Ma ise käin (laps üritab varem, aga hilisemat väljaminekut ei takista pimedus, pigem lihtsalt väsimus) ja ma näen mitmeid isa- laps, ema-laps seltskondi kõndimas, jooksmas, veel rattaga sõitmas (kergliiklusteed valgustatud), pargis jalutamas jne.  Sõltub ju ka palju olete nõus koroona valguses ka siseruumides rohkemate inimstega olema, sest ise oleme eelmised aastad käinud  ka (tööpäevaõhtuti/nädalavahetuseti) koos ujumas ja/või saunas.  Talvisemal perioodil käime meie tihti uisutamas (lapsele väga meeldib) ja mõnikord ka suusatamas.  Harju tn uisplatsi alles ehitatakse, aga usun et paari nädala pärast on ehk juba loota.

Sellises vanuses lapsega oli meil ka koos ajaveetmine kinos käimine (PÖFF-ilt võib väga häid lapsega koosvaatamist leida, mille üle saab pärast ka arutada, jälle, iseasi, kas toimub ja kas ise tahte kinno minna), lisaks enne/pärast söömine või lihtsalt kohvikus kook vms.

Ehk saadate noorema lapse hoopis kellegagi õue ja saate kodus kuulata lapse lemmikmuusikat, arvata, kes esitab, kordamööda otsida oma lemmiklaule jne. Meie panime kodus talveõhtutel kokku suurt puslet, mille ajal annab jälle mõnusalt juttu puhuda vms.  Me mängisime vahepeal õhtuti hoopis kaarte ja väga lõõgastav oli nii lapsele, kui mulle (mul oligi kombeks tekitada õhtu jooksul siiski väike üks-ühele aeg ja vaheuks oli kinni  selle märguandeks). Valmistate midagi koos süüa.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin emaga koos pilateses, aga olin siis vist juba 12 või 13. Võib-olla 9aastasele pilates natuke raske, aga miks mitte leida mõni sobiv trenn.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin aeg-ajalt pojaga bowlingusaalis lauatennist mängimas (küll Tartus, 5 eurot tund, reketid ja pallid ostsin ise kunagi), nii et soovitaksin seda, kui teil mõlemal huvi on. Mõnes saalis saab ka sulgpalli mängimas käia. Ujumas/veekeskuses võib ju samuti regulaarselt koos käia.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea ju tingimata  regulaarne huviring olema. nt kasvõi lihtsalt ujumas käia, seiklusradadel (sh siserajad on olemas). )-aastasega saba teha absoluutselt kõikvõimalikku käsitööd – heegeldamine, kudumine, õmblemine, tikkimine , ehete valmistamine, keraamika, siidimaalingud, kunstiringid jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh kui hea teema! Mul samuti tirts 9.aastane ja just ükspäev mõtlesin, et nii tore oleks kuskil ringis temaga koos midagi teha. Teemaalgataja, kus kandis elate? Äkki kopereeruks?

Koos toiduvalmistamise ring oleks tõesti lahe, aga pole kuskil sellist leidnud. Äriidee mõnele!

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin lapsega kinos, ujumas, uisutamas, spaas, kui raha koguneb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin omal ajal umbes selles vanuses tütrega koos ratsutamas, väga tore oli ja see on ka värskes õhus, mis koroona ajal sobiv.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh kui hea teema! Mul samuti tirts 9.aastane ja just ükspäev mõtlesin, et nii tore oleks kuskil ringis temaga koos midagi teha. Teemaalgataja, kus kandis elate? Äkki kopereeruks?

Kui teemaalgataja tahab om lapsega midagi koos teha, siis miks ta peaks ometi kampa võtma mingi võõra inimese ja tema lapse?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki on mingi sportlikud tegevused ka, mida koos teha (tants, aeroobika vmt)

meil käisid isa ja poeg koos nt purjetamas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin lapsega koos ujumas, seda juba paar aastat ja regulaarselt, nädalas 1x, peale seda tavaliselt käime ka kohvikus ja sööme väljas õhtust.  Talviti käime ka uisutamas, kuna meil kodulinnas uisuhalli ei ole, seal saab sõita vaid vastavate ilmaoludega liuvälja olemasolul, seega sõidamegi paar korda kuus Tallinnasse uisutama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Geopeitus. Mõnus hasart tekib, näeb palju ägedaid kohti ja palju värsket õhku ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 11:05; 16.11 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Geopeitus. Mõnus hasart tekib, näeb palju ägedaid kohti ja palju värsket õhku ????

Meie sel sügisel just hakkasime koos pojaga proovima, poeg on kaheksane. Tulemused olid ülikesised ja asi jäi soiku: ma kohe imestasin, et kas ma olen tõesti nii lootusetu otsija! Peale esimese aarde, mis nad koos klassiga leidsid, otsisime veel 5 aaret ja leidsime neist ühe. Ja me ei loobunud sugugi kergekäeliselt, kohad olid justkui loogilised ja eelnevad otsijad olid kommenteerinud, et leitud kas siis suurema või väiksema vaevaga. No võimalik, et peaks lihtsalt rohkem kogemusi omandama, siis hakkaks sellele peidukohtade loogikale paremini pihta saama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Geopeitus. Mõnus hasart tekib, näeb palju ägedaid kohti ja palju värsket õhku ????

Meie sel sügisel just hakkasime koos pojaga proovima, poeg on kaheksane. Tulemused olid ülikesised ja asi jäi soiku: ma kohe imestasin, et kas ma olen tõesti nii lootusetu otsija! Peale esimese aarde, mis nad koos klassiga leidsid, otsisime veel 5 aaret ja leidsime neist ühe. Ja me ei loobunud sugugi kergekäeliselt, kohad olid justkui loogilised ja eelnevad otsijad olid kommenteerinud, et leitud kas siis suurema või väiksema vaevaga. No võimalik, et peaks lihtsalt rohkem kogemusi omandama, siis hakkaks sellele peidukohtade loogikale paremini pihta saama.

Jaa, mida rohkem otsida, seda kergemini hakkab leidma. Ise olen leidnud veidi üle 1000 aarde, kuid siiski vahel mõnd, mille kommentaarides muudkui “kiire leid”, ei leiagi ????????‍♀️

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 11:05; 16.11 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlemata tore ühine kvaliteetaeg: võtke ette järjest Tallinna jt muuseumide külastus. Saate arutleda ja koos uurida enam kui grupitegevuste käigus. Ka nagu hobi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Orienteerumine.

Jaa, ma ka soovitan.

Tallinnas käib linnaorienteerumise sari, igal pühapäeval on üks päevak. See on väga lapse- ja pererohke. Laps on igas vanuses, põlvepikkustest teismeliseteni.

https://linnaorienteerumine.ee/

Täna oli etapp Kitsekülas (raudtee ja Magdaleena haigla vahel), kogu kant oli kaardiga sibavaid inimesi täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koolilaps Ühist huviringi emale ja 9-aastasele tütrele?