Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ühistranspordis- maskiga või ilma?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Ühistranspordis- maskiga või ilma?

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru kuidas siis käituda kas kanda ühistranspordis maski või mitte? Nii palju kui olen sõitnud bussis pole kellelgi maski. Esmaspäeval läksin bussiga linna panin maski ette bussi sisenemise eel ja kohe tekkis sõõr. Inimesed hoidsid eemale, istusid eemale nagu mina oleks haige! Ometi Popov ju kirjutab ja räägib, et suletud avalikus kohas kandke maske- no 20-30 inimesest ühistranspordis mitte keegi ei kanna maski!

+9
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Enamik maski tõesti ei kanna, mina ka mitte. Aga mingit sõõri maskikandjate ümber küll ei teki. Sõidan pidevalt ühistranspordiga, tean väga hästi. Ära kujuta ette.

+18
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle info põhjal ütleks mina, et kanna muidugi. Praeguseks on terve maailm aru saanud, et maski peamine mõte on, et asümptomaatiline kogemata kedagi teist ei nakataks. Seega, mask ei kaitse niivõrd kandjat, kui teda ümbritsevaid. Kui tekib sõõr, siis on ka kandja kaitstud – kui keegi neist maskitutest eemaletõmbunutest juhtumisi viirusega on, siis eemalduvad nad sinust lihtsalt ise ja vabatahtlikult piisavalt. Nii et kanna aga.

+18
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult, kui sa tahad ennast kaitsta, siis peaksid kasutama seda ftp 2 või ftp 3 maski. Kirurgilisest on tõesti kasu ainult siis, kui see oleks kõigil. Ma ise väldin juba nädalaid ühistransporti. Töötan haiglas ja ei saa endale lisa nakkisallikaid lubada lihtsalt, liiga paljudega puutun haiglas kokku. Seal kanname ka muidugi maske, aga ikkagi. Kuni kõik ei kanna, niikaua püüan leida muid võimalusi.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus nii hea ühistransport on? Mina olen sõitnud mitmel pool Harjumaal, peamiselt küll ikka Tallinnas ja selle lähiümbruses. Enamasti on sõiduk nii väike ja rahvast nii palju, et mingit sõõri ei anna moodustada. Olen näinud ka mõningaid maskiga inimesi. Imelik isegi praegusel ajal ju reageerida sellele, neid näeb alates märtsist ikka igal pool, kuigi suurem osa käib maskita. Esimesi kordi märtsis kedagi maskiga nähes tekkis küll tunne, et tema võib haige olla, räägiti ju ka, et mask on peamiselt teiste kaitses ja et viirus saab ka maskist läbi, kui vaja. Samas teadvustasin küll endale, et kuna suurt muud peale eneseisolatsiooni, käte puhtana ja näost eemal hoidmise ning maski kandmise teha polnud, siis võis see olla vabalt terve inimene.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei kanna maski. Ei hakka kandma ka kui just trahvima ei hakata.
Ei näe vajadust seda totrat suukorvi ette panna.

Teised tehku mis soovivad.

+5
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Esiteks – eestlased istuvadki üksteisest alati kaugele. Teiseks seda ka soovitatakse praegu. Maskikandja aga võib olla nõrgema tervisega, ehk selle pärast hoitakse eemale, ennetavalt selle inimese hoidmiseks. Ise ei kanna maski, aga Tallinna bussides mõned ikka kannavad. Külje alla ma neile ei roni (miks peaks?), praegu hoitakse ju kõigist eemale. Aga eks pilku ikka püüab, eriti kui on lilleline mask.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See sõõr on ju Sulle igati kasulik?

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult, kui sa tahad ennast kaitsta, siis peaksid kasutama seda ftp 2 või ftp 3 maski. Kirurgilisest on tõesti kasu ainult siis, kui see oleks kõigil. Ma ise väldin juba nädalaid ühistransporti. Töötan haiglas ja ei saa endale lisa nakkisallikaid lubada lihtsalt, liiga paljudega puutun haiglas kokku. Seal kanname ka muidugi maske, aga ikkagi. Kuni kõik ei kanna, niikaua püüan leida muid võimalusi.

Tegelikult ei ole kasu. Reisisin suvel läbi riikide, kus maskid olid tõesti eranditult kõigil. Teine laine algas neil varem ja on hullem kui meil.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui bussis on rohkem inimesi, siis mina kannan küll maski. Kas vahitakse? Ei tea ja ei huvita! Ei tunne mind seal bussis keegi ilma maskita, ammugi siis veel maskiga. Aga mul endal on süda pärast rahulikum!

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul praegu töötamine kodukontoris, aga kui peaksin ühistranspordiga sõitma, siis paneksin maski ette. Bussis/trollis oleksin tööle sõites u 20 minutit teiste koos väiksel pinnal, tegelikult üsna suur nakatumise võimalus. Mask ikkagi kaitseb kasvõi sel määral, et sissehingatav viiruseosakeste hulk ei ole nii suur ja kui peaks ka maskiga nakatuma, siis põdemise raskus oleneb ka sellest, kui suure hulga viiruseosakestega kokkupuude oli.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kannan juba nädal aega ühistranspordis maski ja aina rohkem näen teisi seda tegemas. Keegi eemale ei tõmbu ega suuremat vahi. Ja kui ka vahiks, oleks mul täitsa ükskõik.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eile sõitsin trolliga Kesklinnas Mustamäele, umbes üheksa paiku õhtul. Trollis olnud umbkaudu paarikümnest inimesest oli viiel vähemalt maskid. Kusjuures maskikandjad olid noored ja maskid olid erinevate disainidega, silma jäi üks lilleline.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas pannakse igal sõidukorral uus mask?

Kas linna sõites ees olnud lilleline mask on vahepeal taskus ja tagasisõites pannakse uuesti ette?

Selline viis vist väga ei kaitse kedagi. Iga kord uut maski kasutada on aga päris kallis.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühistranspordiga ei pea sõitma. Mina sõidan harva näiteks.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina elan riigis, kus ilma maskita ei saagi ühistranspordiga sõita. Vahel tuleb ka pikemalt sõita, rongiga nt. Mul on isetehtud ühekordsed maskid. Tavaliselt teen nii, et peatuses panen ette, maha tulles desinfitseerin käed ja
a) viskan maski ära, kui olen edasi pikemalt vabas õhus
b) tõmban nina alla, et vahepeal õhku saada, kuni ootan järgmist transpordivahendit, lähen edasi poodi või arsti juurde edasi vms.
Meie linnas on transport kiire ja vahemaad mitte eriti pikad, tavaliselt viibin bussis/trammis 5-10 min. Selle ajaga mask niiskeks veel ei lähe, aga kui pikemalt vaja, siis vahetan vahepeal.
Riidest maske on ka paar tükki, need lähevad ära võttes minigrip kotti ja kodus pesumasinasse.
Bussis, poes või apteegis maskiga olla pole midagi keerulist.
Hoopis hull on aga see, et siin käivad lapsed ka koolis maskidega, kuigi tunni ajal võib ära võtta. Õpetajad on täiesti ahastuses, sest keegi ei suuda seda jama kontrollida. Lapsed kisuvad pesemata kätega maske eest ja topivad tagasi, vahepeal kukuvad need nt põrandale, lähevad sealt jälle näkku tagasi. Pärast tunde lendab mask koolikotti ja jääb sinna järgmise hommikuni, siis jälle ette. Paljud lapsed käivad ka tänaval maskidega, sest see näeb ju khuuuuuuul välja, mõned ei teagi, et õues pole maski vaja. Lapsed olla rahutud, ei püsi paigal ja käituvad halvemini kui muidu.
Seda kuuldes olen õnnelik, et minu mudilane on veel väike ja loodan, et paari aasta pärast, kui ta kooli läheb, on ehk see jama möödas.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei kanna maski. Ei hakka kandma ka kui just trahvima ei hakata.

Teised tehku mis soovivad.

Sama siin. Olen vaadanud neid maskikandjaid, kogu aeg kohendavad maski, näppe maski küljest ära ei saa. Ruumist või bussist väljudes topivad maski taskusse koos kõikide viirustega, mis mask on kogunud.
Ma saan aru, et meditsiinitöötajad soovitavad maske, nad on ise nendega harjunud ja oskavad kasutada ning tõenäoliselt tööl saavad nad maskid tasuta.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõidan ühistranspordiga võimalikult vähe, kuni vahemaa on alla 30 minuti, eelistan jalutada, aga igaks juhuks on alati üks mask kaasas. Kui tean ette, et pean mingil põhjusel nii hommikul kui ka õhtul trammiga sõitma (näiteks kehv ilm), võtangi kaks maski, õhtul lähevad mõlemad pesumasinasse.

Tihti olen ainus inimene maskiga, aga mind ei huvita. Trammis ikka kogu aeg keegi köhib, mul pole isegi vahet, kas see on koroona või gripp või mõni lihtsam viirus, parema meelega jätaksin nad kõik vahele. Kui laps lasteaeda läks, siis terve esimese aasta olin ma enamvähem kord kuus kodus, sest tema jäi haigeks ja siis jäin mina ka otsa. Nüüd enam haigeid lapsi lasteaeda sisse ei lasta, nii et elu on täielik õndsus olnud, kumbki meist pole kevadest saadik kordagi haige olnud. (Ei ole vaja öelda, tean-tean, et küllap ta sügishooajal midagi ikka üles korjab, lihtsalt teen omalt poolt kõik, mis vähegi võimalik.)

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult võiks. Tipptunnil on trammid-bussid täis, mina panin ette, keegi ei vaadanud imelikult, paar tükki oli veel maskiga. Kui ikka sõita üle 15 minuti ja ümber tungleb rahvamass, ma ei tea, ma ei pea ennast hüpohondrikuks, aga ebameeldiv tunne tekib praeguste nakatumiste arvu juures tegelikult.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina kannan igapäevaselt maski, sest sõidan iga päev ühistanspordiga. Kasutan ühekordseid maske, viskan pärast sõitu ära ja desinfitseerin pärast seda käed. Samuti kannan maski näiteks teatris ja kontserdil.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult ei ole kasu. Reisisin suvel läbi riikide, kus maskid olid tõesti eranditult kõigil. Teine laine algas neil varem ja on hullem kui meil.

Mul sama kogemus. Kõik olid siseruumis maskides, ühistranspordis ka.
Ja praegu, olukord palju hullem kui meil. Nii et ei ole mingit mõtet neil tatilappidel.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et meditsiinitöötajad soovitavad maske, nad on ise nendega harjunud ja oskavad kasutada ning tõenäoliselt tööl saavad nad maskid tasuta.

Kummalisel kombel oli mul vastupidine kogemus. Minu PAK asub ühe suurhaigla kõrval, nägin ühte õde, kes kandis maski lõual, teised ei kandnud midagi. Peale minu oli ooteruumis üks patsient, kes kandis maski, aga temalgi oli see lõual. Vanuseks hindan 70+. Üldiselt jäi silma, et seal hoones kannavad maske hoolikalt vaid garderoobitöötajad.

Hiljem läksin EMO hoonesse ja seal kandsid tõesti enamus töötajaid maske.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei sõida eriti palju ühistranspordiga, paar korda kuus ehk. Aga kui praegu oleks vaja sõita, siis kasutaksin maski. Muidu ma võõrastega eriti suhtlema ei pea, ühistransport oleks minu puhul kõige tõenäolisem viirusega kokkupuutumise koht.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja praegu, olukord palju hullem kui meil. Nii et ei ole mingit mõtet neil tatilappidel.

Nakatumine toimub kas kodus või läbudel. Keegi ei kanna kodus maski.
See, kuidas praegu jälle haiglates nakatutakse, on juba kriminaslne.

Ühistranspordis hindan olukorda. Kui inimesi pole, ei kanna.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meiega võrreldavatest riikidest (sarnane asustustihedus, sarnane kultuur) tuleb esimese hooga pähe Läti. Seal olid maskid kohustuslikud ühistranspordis ja ametiasutuste siseruumides. Meist paremad on nende numbrid hetkel küll.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saa aru, et mis sa jaurad. Esiteks maski kandmine ei ole kohustuslik. Vaata Etv-st Hommikuterevisiooni kui ei usu. Su oma asi, et kas kannad või ei ja sul pole mingit põhjust ega õigust vaadata inimestele viltu, kes maski ei kanna. Maskidega inimestest instinktiivselt hoitaksegi eemale, sest nad tekitavad signaali, et nad on haiged. Nüüd mõtle loogiliselt, et kas saab olla riidest maskist kasu ja kas see noortel pole mitte mõeldud praegu moes oleva aksessuaarina.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maskidega inimestest instinktiivselt hoitaksegi eemale, sest nad tekitavad signaali, et nad on haiged.

See on väga hea mõju maskidel ja kui tõesti ongi haige, siis ju vähendab nakatumist temast eemale hoidmine

Nüüd mõtle loogiliselt, et kas saab olla riidest maskist kasu

Mingil määral ikka!

kas see noortel pole mitte mõeldud praegu moes oleva aksessuaarina.

Isegi kui nii on, on see taaskord positiivne, sest see “aksessuaar” võib mõnegi nöha leviku ära hoida.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma võin selle maski endale ette panna vaid sel juhul, kui see mulle tasuta kuskil uksel pihku antakse. Ise ma ei kavatse hakata kalli raha eest neid maske ostma, mis tegelikult mingit reaalset kaitset mulle ei pakugi.

Kui jään haigeks, siis püsin kodus, mul on see komme nagunii varasemastki, et ma haigena ühistransporti ei roni (perearsti juurde ma saan jala minna). Kuidas küll seda testi teha ilma autot omamata, sellele ma pole mõelnud.

Ja kui tehakse kohustuslikuks, trahvi ähvardusel, eks ma siis vaatan need tingimused üle, kas mul on võimalik seda täita. Lihtsalt salli võin ju näo ette keerata, aga paraku karpide kaupa neid ühekordseid mina osta ei saa, mu eelarve ei võimalda. Korduvkasutatavaid maske peab ju ka olema mitu tükki, ainult ühest ei piisa. Aga kui osta üks ja seda vahepeal lihtsalt taskusse toppida, siis on juba ju parem üldse ilma niisuguse maskita olla. Mul on kodus suvisest remondist alles jäänud mõned FFP2 klapiga ehitusmaskid, võin ju seda moepärast kanda kui see kedagi rahustab. Aga mul neid ka ei ole kümnete kaupa, et saaks reeglitepäraselt iga natukese aja tagant uue võtta.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Appi, kui isekad inimesed ikka on. 😬😬😬😬

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milliseid maske te kasutate?
Ostsin karbitäie ühekordseid 3-kihilisi kirurgilisi maske. Nüüd lugesin karbilt, et Bacterial Filtration Efficiency > 98%. Kas see tähendab, et viiruste vastu need ei kaitsegi?

+3
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ühistranspordis- maskiga või ilma?