Esileht Koroonaviirus COVID-19 Ühistranspordis maskita

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Ühistranspordis maskita

Postitas:
Kägu

Tahaks kuulda nende inimeste põhjendusi, kes ei kanna ühistranspordis maski. Miks?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lollpeadele meeldib ikka uskuda, et maskid aitavad. Vaadake ometi, mis maailmas toimub. Kas kuskil on mingit märki, et need aitavad?

+5
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mõned neist sellepärast, et on labased, mustvalged mõtlejad. Kui see 100% ära ei hoia haigestumist, on mõttetu. Või kujutelm, et hoiab ära 100% – niisiis, kes kardab, see kannab.

Ei mõista seda, et leviku tõkestamiseks on parem, kui kasutatkse võimalikult palju meetmeid – sest kõik parandavad olukorda ainult mingi väikse %

Mõned neist on ilmselt näinud ka uuringuid, mis väidavad, et covid-19 on aerosoolne ja selle partiklid on nii väikesed, et see tseremoniaalne mask ei takista midagi. Kui tuleb suits läbi, tuleb viirus ka. Aga eks selliseid uuringuid otsitakse põhiliselt selleks välja, et põhjendada oma tahtmatust või viitsimatust maski kanda.
Mõned siiralt usuvad, et see maskikandmine ei aita midagi.
Mõned lausa usuvad, et maskikandmine võib olla kuidagi kahjulik (kellel olid mingid nanoussi lood, kes muretsevad immuunsüsteemi mitte treenimise pärast (kui liiga turvalises mullis elad, tuleb järgmine haigus suuuuure pauguga).

Mõndadele on maskikandmine tõeliselt ebameeldiv. Astma on päris laialtlevinud probleemiks saanud (aga kindlasti ei ole see iga inimese põhjenduseks, kes maski ei kanna). Tekivab kurgus sügelus, hakatakse hingeldama, higistama jne.

Väike % inimesi on iseloomult jonnakad – nad teevad kõike vastupidi sellele, mis neil kästakse. Automaatselt. Ilma põhjenduseta. Nad võivad isegi endale liiga teha sellega lihtsalt sellepärast, et mitte alluda. Siin on aga see probleem, et seda iseloomu nähakse teistes rohkem, kui teda päriselt eksisteerib.

Mõni inimene unustab maski maha ja ei viitsi higistada sellepärat.

Mõni näeb, et mõni teine ka ei kanna, niisiis leiab, et tema ka ei taha tegelt kanda ja ei kannagi.

Väldin bussiga sõitmist juba teist aastat. Kui poes keegi maskita on, olgu siis, ei viitsi hukka mõista, ise kannan viisakusest.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutegur on liiga väike, kui mitte olematu selleks, et see vastikut nartsu näos taluda.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütleks, et mask kaitseb küll. Kui kasutada õigesti ja õiget maski. Mul gümnasist jäi koolipäeva jooksul haigeks, järgmisel päeval andis positiivse testi, st ta pidi olema juba koolis olles nakstunud. Sel päeval otsustasid just pinginaabriga, et on koolis maskiga. Ja seni pole veel ükski klassikaaslastest haigeks jäänud. Juhus?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütleks, et mask kaitseb küll. Kui kasutada õigesti ja õiget maski. Mul gümnasist jäi koolipäeva jooksul haigeks, järgmisel päeval andis positiivse testi, st ta pidi olema juba koolis olles nakstunud. Sel päeval otsustasid just pinginaabriga, et on koolis maskiga. Ja seni pole veel ükski klassikaaslastest haigeks jäänud. Juhus?

Meil jäid koolis haigeks (või andsid positiivse testitulemuse, kuid on haigusnähtudeta) kõik 1.kooliastmes töötanud klassiõpetajad (sh nõuetekohaselt vaktsineeritud),  va need, kes kandsid maski. Juhus?

Esimese kooliastme õpilasi haigestus massiliselt.

Hea on muidugi see, et haigestunud õpetajad põdesid kergelt.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on arstilt saadud tõend, et ei pea oma tervise tõttu maski ega muud sellist hingamist piiravat jama kandma. Teiseks olen ma muidugi ka parasjagu jonnakas ja teen kõike nii kuidas ise tahan, riigi nõudmised mind ei huvita. Aga see kius ongi tingitud suuresti mu haigusest..

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on juhtunud nii, et bussi peale minnes olen avastanud, et mask on kadunud. Ja ega mul kuskilt seda võtta ei olnud, seega sõitsin ilma. Ja ükskord poodi minnes läks see meelest ära, nii palju teisi asju oli mõttes, et lihtsalt ununes. Aga üldiselt ma kannan ikka igalpool kus on vaja.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on arstilt saadud tõend, et ei pea oma tervise tõttu maski ega muud sellist hingamist piiravat jama kandma. Teiseks olen ma muidugi ka parasjagu jonnakas ja teen kõike nii kuidas ise tahan, riigi nõudmised mind ei huvita. Aga see kius ongi tingitud suuresti mu haigusest..

eks ta kipub nii olema jah, et kui inimene on ise sisemiselt õnnetu (haigus), siis seda kiusu muu maailma vastu on palju tema sees. see on ka võib-olla tänase ühiskonna lakmuspaber, miks vaktsineerimata osakaal on nii kõrge. sisemine õnnetuse tunne peegeldub vastandumises, protestides, kiusus.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütleks, et mask kaitseb küll. Kui kasutada õigesti ja õiget maski. Mul gümnasist jäi koolipäeva jooksul haigeks, järgmisel päeval andis positiivse testi, st ta pidi olema juba koolis olles nakstunud. Sel päeval otsustasid just pinginaabriga, et on koolis maskiga. Ja seni pole veel ükski klassikaaslastest haigeks jäänud. Juhus?

Jah, juhus.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutegur on liiga väike, kui mitte olematu selleks, et see vastikut nartsu näos taluda.

Mingi “vastik narts” su mäo ees on ilmselt tõesti olematu kasuteguriga. Kanna ühekordset meditsiinilist maski ja kanna seda õigesti.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on arstilt saadud tõend, et ei pea oma tervise tõttu maski ega muud sellist hingamist piiravat jama kandma. Teiseks olen ma muidugi ka parasjagu jonnakas ja teen kõike nii kuidas ise tahan, riigi nõudmised mind ei huvita. Aga see kius ongi tingitud suuresti mu haigusest..

Seega vaimsed probleemid.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei taha lihtsalt kanda. Enamus kannab ning on ju “kaitstud” minusuguse mittekandja eest.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei taha lihtsalt kanda. Enamus kannab ning on ju “kaitstud” minusuguse mittekandja eest.

Mõtle nüüd loogiliselt: kui kaks inimest saavad kokku ja mõlemal on mask, on nende kaitse ju topelt suurem võrreldes sellega kui ainult ühel on mask.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei taha lihtsalt kanda. Enamus kannab ning on ju “kaitstud” minusuguse mittekandja eest.

Mõtle nüüd loogiliselt: kui kaks inimest saavad kokku ja mõlemal on mask, on nende kaitse ju topelt suurem võrreldes sellega kui ainult ühel on mask.

Need inimesed ei mõista nüansse nii nagu teised.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin 74-aastase ema juures külas, igaks juhuks maskiga, kuna töötan kohas, kus puutun väga paljude inimestega kokku. Autos sõitsin koos õetütrega, minul mask ees. Ema juures kurtsin, et miks tal toas nii külm on. No tegelikult ei olnud. Tagasi kojujõudes hakkas mul väga imelik, raske seda tunnet lausa kirjeldada. Sain samal õhtul testima, öösel tõusis juba palavik ja hommikuks positiivne tulemus käes. Abikaasa jäi ka haigeks (eelnevalt olin kodus ju ilma maskita) Ema ja õetütar terved. Juhus?

 

Ühistranspordiga ei sõida, aga ma ei saa ka sellest aru, kuidas inimesed ei austa teisi nii palju, et poeskäimiseks paneks maski ette. Tallinnas on julgelt 50% ilma maskideta. Loodan, et rangemate piirangutega hakatakse seda ka rangemalt kontrollima.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah. Juhus.

Kõik üksikud näited on juhused.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lollpeadele meeldib ikka uskuda, et maskid aitavad. Vaadake ometi, mis maailmas toimub. Kas kuskil on mingit märki, et need aitavad?

Loodan, et sõidad ainult autoga, sest esmaspäevast alates visatakse sinusugune sealt ühistranspordist tänavale.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah. Juhus.

Kõik üksikud näited on juhused.

Ja üksikud vaktsiinitüsistused ei ole muidugi juhused, vaid reegel, eks.

Oh seda  püha lihtsameelsust…

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mask ei aitaks võiksid kirurgid ja covid osakonna arstid rahulikult maskid nurka visata. Niikuinii pole kirurgi juurde enam mõtet minna, sest kirurgil on ju maski tõttu maskivastaste sõnul tugevad kopsukahjustused tekkinud ning aju hapnikuvaeguse tõttu kärbunud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah. Juhus.

Kõik üksikud näited on juhused.

Ja üksikud vaktsiinitüsistused ei ole muidugi juhused, vaid reegel, eks.

Oh seda püha lihtsameelsust…

Kui tüsistus halvab sind tööst või võib su isegi eluohtlikku seisundisse viia, on selle mitte kahtlustamise potensiaalne hind kõrgem. Aga sa ei peagi sellistest asjadest aru saama. Kuula eksperte.

Ma ei argumenteeri maski vastu. Mina kannan seda. Aga selle efektiivsus ei ole eriti märkimisväärne üksikjuhtumite seas – see on pigem mürast tulenev lamp tulemus. Kui sa just ei võrdle tavainimest ja neid, kes neid tõsisemaid maske kannavad.

Ma aga täiesti usun, et üldist levikut natukenegi välja filtreerida, kui suur % inimestest korraga maski kannab mõne aja (mitte 2 aastat jutti), võib sellel mingi efekt olla. Aga see erinevus ei löö sisse nii palju era-elanike silmade läbi kui ta lööb sisse haiglasse sattuvate patsientide arvu läbi.

Aga väga palju sellest, mis efekte me arvame, et näeme, on tegelikkuses juhuslik.

See ei tähenda seda, et maski pole mõtet kanda. On mõtet kanda. Aasias juba pikem traditsioon olnud, kannavad seal vabatahtlikult – kuigi seda vist pigem pollutsiooni pärast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul läks üks tuttav esimese laine alguse ajal kurguvaluga ülikooli loengusse. Mõtles, et igaks juhuks panen maski. Paar päeva hiljem käis juba testimas ja oligi positiivne. Ülikoolikaaslastest mitte keegi ei haigestunud. Ma olen ise sõitnud liftis maskid ees kahe teise tuttava inimesega. Mul oli kurk kergelt valus. Paar päeva hiljem pidin sümptomite süvenedes testile minema. Liftis olnud 2 tuttavat ei haigestunud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aasias juba pikem traditsioon olnud, kannavad seal vabatahtlikult – kuigi seda vist pigem pollutsiooni pärast.

Pollutsiooni? Kas sa püüad irooniline olla või on sel sõnal veel mõni  teine tähendus lisaks sellele, mida mina tean ning mida ka google ütleb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aasias juba pikem traditsioon olnud, kannavad seal vabatahtlikult – kuigi seda vist pigem pollutsiooni pärast.

Pollutsiooni? Kas sa püüad irooniline olla või on sel sõnal veel mõni teine tähendus lisaks sellele, mida mina tean ning mida ka google ütleb?

Ma ei suhtle eesti keeles väga tihti, anna andeks. *Õhusaaste.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei suhtle eesti keeles väga tihti, anna andeks. *Õhusaaste.

Ok:) ma tõesti inglise keelele ei mõelnud ja ei saanud aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen näinud aegajalt maske kandvaid inimesi ka juba aastaid tagasi. Need on olnud inimesed, kellel on pooleli võitlus vähiga. Oleks olnud õigem tal soovitada eest ära võtta ja öelda, Loll, see mõtetu narts ei kaitse sind vaid teeb hullemaks? Rebiks haiglas arstidel opisaalis ka maskid eest … Mõttetud ju, pisikuid kinni ei hoia. Näokarvad võiks lihtsalt enne ära ajada, et midagi lahtisesse haava ei pudeneks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen näinud aegajalt maske kandvaid inimesi ka juba aastaid tagasi. Need on olnud inimesed, kellel on pooleli võitlus vähiga. Oleks olnud õigem tal soovitada eest ära võtta ja öelda, Loll, see mõtetu narts ei kaitse sind vaid teeb hullemaks? Rebiks haiglas arstidel opisaalis ka maskid eest … Mõttetud ju, pisikuid kinni ei hoia. Näokarvad võiks lihtsalt enne ära ajada, et midagi lahtisesse haava ei pudeneks.

Õhus on ka muud, mille sissehingamise eest ennast kaitsta. Bakteriaalsed infektsioonis iz a biatch. Selles mõttes – isegi kui natuke koroonat sisse hingad, aitab see mask mingil määral välistada, et sellega koos midagi muud koledat sisse ei hinga.

Maskiga see asi ongi, et 100% ta ei kaitse kedagi – aga teinekord see väike % vahet on küsimus haigestumise osas, või raskuse.

See on odav ja kahjutu meede. Lihtsalt tüütu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Ühistranspordis maskita