Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ühistu tekitatud kahju korteriomandile

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Ühistu tekitatud kahju korteriomandile

Postitas:
Kägu

Tere,

Ehk oskab keegi nõu anda, et mis moodi edasi…

Lühidalt teemast,viie kordse maja katus on väga vana ja lume sulamisel, suurema vihmasajuga tilgub meie korteri esiku laest vett, mis on selle lae täiesti ära rikkunud igaltpoolt, ühistu on probleemist teadlik, katust vahetada ei soovita liiga kallis, parandus töid on tehtud mõni aasta tagasi mis probleemi meie korteris ei kõrvaldanud.

Oleme siin suusõnaliselt rääkinud jne aga asjad ei liigu kuskile.

Mida ma peaksin tegema nö seaduslikult ja millised on minu õigused, et see probleem saaks lahendatud ja viga kõrvaldatud nii, et vett ei tuleks enam.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on kodukindlustus, siis ma alustaks kõigepealt sealt. Idee poolest saaks sinu kindlustus katuse parandusega aidata ja hiljem esitavad nemad arve ühistule. Kui ühistul on kindlustus, siis tuleks sinna pöörduda.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema pealkiri on äärmiselt vildakas. Ega siis ühistu sulle kahju ei tekita, vaid läbi katuse tilkuv vihmavesi tekitab kahju. Vihmavesi ei ole ühistu. Aga see selleks. Kiire googeldamine annab sellise vastuse, ehk on abiks sulle

https://tarbija.postimees.ee/1009344/lugeja-kusib-mida-teha-kui-katus-labi-laseb-kuid-uhistu-ei-vota-midagi-ette

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodukindlustus

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vihm ei ole süüdi, et ühistu oma vara eest ei hoolitse. Kui sinu lagi on rikutud, siis pöördud oma kindlustusandja poole, kes likvideerib kahjud. Seejärel pöördub kindlustus omakorda kahju põhjustaja poole, ehk siis ühistu poole, kes peab tehtud kulud hüvitama.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sinu lagi on rikutud, siis pöördud oma kindlustusandja poole, kes likvideerib kahjud.

Väga kahtlen selles, et kindlustus hakkab likvideerima mingit sellist pikkade aastate vältel tekkinud ilmastikuprobleemi.

Kindlustus korvab ikka mingeid ootamatult tekkinud kahjusid? Kui sellest on ühistus korduvalt räägitud, et tuleb parandada ja seda pole tehtud, siis pole nagu kuidagi ootamatu see olukord.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sinu lagi on rikutud, siis pöördud oma kindlustusandja poole, kes likvideerib kahjud.

Millised kindlustusfirmad Eestis likvideerivad ise kahjustusi? Mul oleks vaja konkreetseid nimesid. Kui mul Päästeamet valehäire tõttu ükskord korteriukse lahti lammutas ja selle välja vahetama pidin, tuli mul küll ise orgunnida uksefirma ja saata kindlustusele hinnapakkumine, mille nad siis hüvitasid. Igavene jama ja sehkendamine oli. Tahaks ka sellist kindlustusfirmat, et annad kahjust teada ja nemad ise korraldavad töömehed jne likvideerima. Millised firmad nii teevad?

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katuse remondi saad jah ise tellida ja kohtu kaudu teistelt korterimomanikelt kulud sisse nõuda võrdsetes osades sinuga aga oma korteri remondi maksad ikka ise, kui kindlustatud polnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sinu lagi on rikutud, siis pöördud oma kindlustusandja poole, kes likvideerib kahjud.

Väga kahtlen selles, et kindlustus hakkab likvideerima mingit sellist pikkade aastate vältel tekkinud ilmastikuprobleemi.

Kindlustus korvab ikka mingeid ootamatult tekkinud kahjusid? Kui sellest on ühistus korduvalt räägitud, et tuleb parandada ja seda pole tehtud, siis pole nagu kuidagi ootamatu see olukord.

Kindlustused ei kata amortiseerumisest tekkinud pikaajalist kahju. Kui see katus sisse kukuks ja  lae rikuks, siis küll. Või ammu amortiseerunud toru lõpuks pooleks murduks ja  korteri üle ujutaks, siis ka. Aga pikka aega tilkumine pole kindlustusjuhtum. Ma hea meelega kindlustaks oma maja ja auto ja muu vara vananemise ja kulumise vastu, kui saaks. Just oleks vaja ahju  parandada, kahjuks pole talle miski peale kukkunud ega teda ootamatult lõhkunud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sinu lagi on rikutud, siis pöördud oma kindlustusandja poole, kes likvideerib kahjud.

Millised kindlustusfirmad Eestis likvideerivad ise kahjustusi? Mul oleks vaja konkreetseid nimesid. Kui mul Päästeamet valehäire tõttu ükskord korteriukse lahti lammutas ja selle välja vahetama pidin, tuli mul küll ise orgunnida uksefirma ja saata kindlustusele hinnapakkumine, mille nad siis hüvitasid. Igavene jama ja sehkendamine oli. Tahaks ka sellist kindlustusfirmat, et annad kahjust teada ja nemad ise korraldavad töömehed jne likvideerima. Millised firmad nii teevad?

PZU orgunnis absoluutselt kõik, mida oli vaja veeavarii tagajärgede likvideerimiseks. põrandad kuivatasin tõesti ise, sest tahtsin kohe kuiva jalaga käia. järgmisel päeval peale teatamist tuli kahjukäsitleja, otsis remondifirma, too tuli ja vaatas üle ja umbes 2-3 ndl hiljem hakati põhjalikku remonti tegema.

kas sa oleks nõus olnud 2 nädalat ilma ukseta korteris olema ja ootama, kui kindlustusfirma ise kõik korda ajab? selge, et kindlustus ei ole kiirreageerija, kes samal päeval ukse orgunnib, aga kui neile aega anda, siis teevad nad kõik su eest korda

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

Ehk oskab keegi nõu anda, et mis moodi edasi…

Lühidalt teemast,viie kordse maja katus on väga vana ja lume sulamisel, suurema vihmasajuga tilgub meie korteri esiku laest vett, mis on selle lae täiesti ära rikkunud igaltpoolt, ühistu on probleemist teadlik, katust vahetada ei soovita liiga kallis, parandus töid on tehtud mõni aasta tagasi mis probleemi meie korteris ei kõrvaldanud.

Oleme siin suusõnaliselt rääkinud jne aga asjad ei liigu kuskile.

Mida ma peaksin tegema nö seaduslikult ja millised on minu õigused, et see probleem saaks lahendatud ja viga kõrvaldatud nii, et vett ei tuleks enam.

Võtad advokaadi, tema teeb nõudekirja ja kui ühistu sellele ei vasta, siis annad kohtusse. AGA kuna oled ise ka ühistu liige, siis pmst maksad ka ise selle kohtu loo ühistu poolt kinni kui sinule peaks jääma õigus. Aga kui katus laseb läbi, siis peab tegema midagi, kogu maja konstruktsioon hävib.

Aga ehk pöördud kõige pealt oma KOV poole, nemad peavad sind aitama.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodukindlustus

Kodukindlustus katab ainult sinu tapeedi ja värvi kahjustused, aga kui katus laseb läbi ja ühistu midagi ette ei võta st probleemist on juba varaselt kõik teadlikud olnud, siis kindlustus lõpetab lepingu ühepoolselt ära. Sest ta ei ole võimalik taastada asja mis kohe tagasi laguneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sinu lagi on rikutud, siis pöördud oma kindlustusandja poole, kes likvideerib kahjud.

Millised kindlustusfirmad Eestis likvideerivad ise kahjustusi? Mul oleks vaja konkreetseid nimesid. Kui mul Päästeamet valehäire tõttu ükskord korteriukse lahti lammutas ja selle välja vahetama pidin, tuli mul küll ise orgunnida uksefirma ja saata kindlustusele hinnapakkumine, mille nad siis hüvitasid. Igavene jama ja sehkendamine oli. Tahaks ka sellist kindlustusfirmat, et annad kahjust teada ja nemad ise korraldavad töömehed jne likvideerima. Millised firmad nii teevad?

PZU orgunnis absoluutselt kõik, mida oli vaja veeavarii tagajärgede likvideerimiseks. põrandad kuivatasin tõesti ise, sest tahtsin kohe kuiva jalaga käia. järgmisel päeval peale teatamist tuli kahjukäsitleja, otsis remondifirma, too tuli ja vaatas üle ja umbes 2-3 ndl hiljem hakati põhjalikku remonti tegema.

kas sa oleks nõus olnud 2 nädalat ilma ukseta korteris olema ja ootama, kui kindlustusfirma ise kõik korda ajab? selge, et kindlustus ei ole kiirreageerija, kes samal päeval ukse orgunnib, aga kui neile aega anda, siis teevad nad kõik su eest korda

Sest sul oli avarii, ettenägematu olukord, aga teema algatajal jookseb katus läbi ja kõik on teadlikud. Kindlustus ei tule seda remontima, sest lepingus on kirjas – iga kindlustaja peab oma vara kaitseks kõik ise tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korteri lage ei ole ju mõtet pahteldada ja värvida enne kui katus remonditud. Seega kui isegi on korteril kindlustus, siis normaalne inimene saab aru, et kõrvaldada tuleb lekkimise põhjus, mitte tegeleda tagajärgedega. uus vihm ja lagi uuesti märg, mis sest lae värvimisest kasu on. Nagu jurist soovitas. leiad raha, lased maja katuse korda teha ja siis pärast hakkad ühistuga kohut käima, et raha kätte saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil tormiga peksis vihm aknast sisse ja rikkus parketi. Kindlustus ei korvanud kuna ei olnud laiendatud kindlustust ja konstruktsioonid kuuluvad ühistule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

Ehk oskab keegi nõu anda, et mis moodi edasi…

Lühidalt teemast,viie kordse maja katus on väga vana ja lume sulamisel, suurema vihmasajuga tilgub meie korteri esiku laest vett, mis on selle lae täiesti ära rikkunud igaltpoolt, ühistu on probleemist teadlik, katust vahetada ei soovita liiga kallis, parandus töid on tehtud mõni aasta tagasi mis probleemi meie korteris ei kõrvaldanud.

Oleme siin suusõnaliselt rääkinud jne aga asjad ei liigu kuskile.

Mida ma peaksin tegema nö seaduslikult ja millised on minu õigused, et see probleem saaks lahendatud ja viga kõrvaldatud nii, et vett ei tuleks enam.

Õpi kõigepealt kirjutama.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised kindlustusfirmad Eestis likvideerivad ise kahjustusi?

ERGO, Gjensidige… Nendega on omal kogemus, aga usn, et kõik teised ka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõned aastad tagasi täpselt sama tee läbitud. Mõistlik rääkimine ei aidanud, juristi kirjadele ei reageeritud. Pöördusime kohtusse kus vaidlesime 1.5 a. Kohtusse pöördumise hetkeks pakuti ühistu poolt purk värvi. Lõpuks võitsime, hüvitati tekitatud kahju ja veidi üle poole kohtukuludest. Suhted majaelanikega olid muidugi selleks ajaks nii sassis, et olime sunnitud kolima.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõned aastad tagasi täpselt sama tee läbitud. Mõistlik rääkimine ei aidanud, juristi kirjadele ei reageeritud. Pöördusime kohtusse kus vaidlesime 1.5 a. Kohtusse pöördumise hetkeks pakuti ühistu poolt purk värvi. Lõpuks võitsime, hüvitati tekitatud kahju ja veidi üle poole kohtukuludest. Suhted majaelanikega olid muidugi selleks ajaks nii sassis, et olime sunnitud kolima.

Ma ei saa aru nii lühinägelikust suhtumisest. Katus on ju maja juures üks olulisemaid asju. Kui see läbi laseb, siis kannatavad kõik majaelanikud. Alguses viimasel korrusel ja peagi ka esimesel. Alguses võivad ehituskulud kõrgena tunduda, kuid kui suurem probleem juba on tekkinud, siis tõusevad ka need kulud hüppeliselt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru nii lühinägelikust suhtumisest. Katus on ju maja juures üks olulisemaid asju. Kui see läbi laseb, siis kannatavad kõik majaelanikud.

Sa oled normaalse mõtlemisega ja saad asjadest aru, aga kujuta nüüd ette olukorda. Sina oled noor inimene normaalse töökohaga. Elad näiteks 5 korteriga elamu viimasel kolmandal korrusel, lagi laseb vett läbi, katus vajab remonti. Ülejäänud 4 korterit paiknevad näiteks 1 ja 2 korrusel, nendel probleemi otseselt ei ole, sina “püüad vee kinni”. Nendes neljas korteris elab neli üksikut pensionäri, kel sissetulek väike. Ühistu on teil olemas. Teete koosoleku, sina paned ette katus vahetada (näiteks 20 000 eurot), võtta selleks laenu ja kogu muu jutt. Pensionärid hakkavad nutma, et neil ei ole raha ja pension väike ja ei jõua tagasi maksta. Ja hakkategi vaidlema. paraku võib reaalselt selline asi juhtuda, kuigi ma hetkel mõtlesin sellise juhtumi välja.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ämma kortermaja ei hakka keegi remontima, asub vanas n.ö. kolhoosikeskuses, noori sinna eriti ei koli, tööd ei ole, maja on täis pensionäre. 3-toalise korteri saad kätte alla 10 000 euro, neljaseid ei osta keegi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõned aastad tagasi täpselt sama tee läbitud. Mõistlik rääkimine ei aidanud, juristi kirjadele ei reageeritud. Pöördusime kohtusse kus vaidlesime 1.5 a. Kohtusse pöördumise hetkeks pakuti ühistu poolt purk värvi. Lõpuks võitsime, hüvitati tekitatud kahju ja veidi üle poole kohtukuludest. Suhted majaelanikega olid muidugi selleks ajaks nii sassis, et olime sunnitud kolima.

Ma ei saa aru nii lühinägelikust suhtumisest. Katus on ju maja juures üks olulisemaid asju. Kui see läbi laseb, siis kannatavad kõik majaelanikud. Alguses viimasel korrusel ja peagi ka esimesel. Alguses võivad ehituskulud kõrgena tunduda, kuid kui suurem probleem juba on tekkinud, siis tõusevad ka need kulud hüppeliselt.

Seleks ajaks, kui alumistel korrustel hakkab asi tundma andma, on nad kas ära kolinud, vaesesse pensionäri staatusesse jôudnud, korteri mah amüünud vms.  Seega teoreetiliselt on nende mure jah, aga praktiliselt – no tôesti ei huvita!

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seleks ajaks, kui alumistel korrustel hakkab asi tundma andma, on nad kas ära kolinud, vaesesse pensionäri staatusesse jôudnud, korteri mah amüünud vms.  Seega teoreetiliselt on nende mure jah, aga praktiliselt – no tôesti ei huvita!

Tundma hakkab andma ju koheselt kui viimasel korrusel tekib probleem ja korteri omanik sellele lahendust hakkab otsima ja seda ei leia. Korteriühistu koosolekutel tuleb kindlasti ütlemist, tekivad konfliktid trepikojas, kiuslikumad hakkavad tekitama lisaprobleeme, kaasatakse ametnikke, politseid, advokaate, lõpuks ka kohus. Probleemses majas korteri müünud inimesed vastutavad varjatud vigade eest ka pärast müümist ning kui nad ostjale sellest midagi rääkinud ei ole, siis on ka neil pärast müümist tõsine probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodukindlustus katab ainult korteri lae remondikulud. Põhjust (katkine katus) ükski kodukindlustus likvideerima ei hakka.

Ka lae remondikulud kaetakse ainult ühe korra. See tähendab, et kui seekord lased lae korda teha, aga katus jääb parandamata, siis järgmisel korral kindlustus enam lage korda ei tee.

Ühistuga võib tõesti kohtusse vaidlema minna, aga see pole odav lõbu ja võib ka palju aega võtta. Kui ühistu katust remontida ei kavatse, siis on lihtsamalt öeldes pekkis. Peale kohtu pole kuskilt abi loota.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühistuga võib tõesti kohtusse vaidlema minna, aga see pole odav lõbu ja võib ka palju aega võtta. Kui ühistu katust remontida ei kavatse, siis on lihtsamalt öeldes pekkis. Peale kohtu pole kuskilt abi loota.

Kahjuks on see tõsi. Aga ka korteriühistu peab aru saama, et kui nende tegevusetuse tõttu asjad lagunevad ja eraomandile tekitatakse sellega kahjustusi, siis korteriomanik saab tõenäoliselt kohtus võidu ning lisaks katuse remondile peab KÜ tasuma ka kõik kohtukulud. Nii et igal juhul tasuks kohtusse minemist vältida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühistuga võib tõesti kohtusse vaidlema minna, aga see pole odav lõbu ja võib ka palju aega võtta. Kui ühistu katust remontida ei kavatse, siis on lihtsamalt öeldes pekkis. Peale kohtu pole kuskilt abi loota.

Kahjuks on see tõsi. Aga ka korteriühistu peab aru saama, et kui nende tegevusetuse tõttu asjad lagunevad ja eraomandile tekitatakse sellega kahjustusi, siis korteriomanik saab tõenäoliselt kohtus võidu ning lisaks katuse remondile peab KÜ tasuma ka kõik kohtukulud. Nii et igal juhul tasuks kohtusse minemist vältida.

Siis pead ise oma korteri osa katusest ära parandama. KÜ kohtusse kaebamise maksad ise liikmena ju kinni, sest miks katust ei parandata – raha selleks siis ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli enam-vähem sarnane case, ainult et pidur ei olnud mitte ühistu vaid haldusfirma kes mingil x põhjusel mölutas ja katust kohe ära ei parandanud. Kui ähvardasin, et lõpetan vee “kinni püüdmise” ja lasen sellel vabalt viimaselt korruselt esimesele voolata, siis oi kui ruttu hakkasid ennast liigutama.

Võid sama taktikat kasutada. Kui ei saa heaga, siis saab kurjaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sinu lagi on rikutud, siis pöördud oma kindlustusandja poole, kes likvideerib kahjud.

Millised kindlustusfirmad Eestis likvideerivad ise kahjustusi? Mul oleks vaja konkreetseid nimesid. Kui mul Päästeamet valehäire tõttu ükskord korteriukse lahti lammutas ja selle välja vahetama pidin, tuli mul küll ise orgunnida uksefirma ja saata kindlustusele hinnapakkumine, mille nad siis hüvitasid. Igavene jama ja sehkendamine oli. Tahaks ka sellist kindlustusfirmat, et annad kahjust teada ja nemad ise korraldavad töömehed jne likvideerima. Millised firmad nii teevad?

PZU orgunnis absoluutselt kõik, mida oli vaja veeavarii tagajärgede likvideerimiseks. põrandad kuivatasin tõesti ise, sest tahtsin kohe kuiva jalaga käia. järgmisel päeval peale teatamist tuli kahjukäsitleja, otsis remondifirma, too tuli ja vaatas üle ja umbes 2-3 ndl hiljem hakati põhjalikku remonti tegema.

kas sa oleks nõus olnud 2 nädalat ilma ukseta korteris olema ja ootama, kui kindlustusfirma ise kõik korda ajab? selge, et kindlustus ei ole kiirreageerija, kes samal päeval ukse orgunnib, aga kui neile aega anda, siis teevad nad kõik su eest korda

Sama kogemus nii korteris kui majas PZUga. Korteris ülemine naaber oli retsilt uputanud. Olime just nv ära ja pühapäeva õhtu avastasime “üllatuse”. Kõik 6 kuud tagasi tehtud kap.remont tamme parketiga, vastu taevast.  Pzu käsitleja tuli juba teisipäeval, tehti kõik dokumendid ja pildid. Ja täpselt 6 nädalat hiljem oli uus kao remont tehtud. Me maksime omavastutuse alguses, nõuti ülemistelt kõik sisse ja pärast saime omavastutuse nö ettemaksuna.

Kolisime 2a hiljem maja, kus 3 kuud peale sisse kolimist läks saunas veetoru katki, kõik saunalava jne sai rikutud. Jällegi 6 bädalat hiljem oli kap remont saunas tehtud. Sain kõik uue saunalava, seinad, põranda, toru jne 🙂

Ühtegi muud kindlustust enam ei vaata ka

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis pead ise oma korteri osa katusest ära parandama. KÜ kohtusse kaebamise maksad ise liikmena ju kinni, sest miks katust ei parandata – raha selleks siis ei ole.

Jah, tõepoolest pead ikka ise ka midagi liigutama, et pärast katkise katuse avastamist olukord hullemaks ei läheks. Kui kohus otsustab, et KÜ tegevusetus on süüdi, siis saab kohtulahendis nõuda ka seda, et mingeid muid kulusid võitja enam juurde maksma ei pea. Kui KÜ peab kulude katteks võlgu võtma, siis kahjustuse saanud korteriomanikule ei saa selle võla tasumise kohustust lisaks panna jne. Ei ole niimoodi, et kahju saanud ühistu liige siis ikkagi maksab ise oma taskust oma osa veel ka kinni.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühistuga võib tõesti kohtusse vaidlema minna, aga see pole odav lõbu ja võib ka palju aega võtta. Kui ühistu katust remontida ei kavatse, siis on lihtsamalt öeldes pekkis. Peale kohtu pole kuskilt abi loota.

Kahjuks on see tõsi. Aga ka korteriühistu peab aru saama, et kui nende tegevusetuse tõttu asjad lagunevad ja eraomandile tekitatakse sellega kahjustusi, siis korteriomanik saab tõenäoliselt kohtus võidu ning lisaks katuse remondile peab KÜ tasuma ka kõik kohtukulud. Nii et igal juhul tasuks kohtusse minemist vältida.

Jääb mulje nagu oleks see ühistu mingi ulmeline organisatsioon – need kohtukulud tulevad maksta ju  kõikide korteriomanike sh. kohtusse andja taskust. Korteriomanikud vastutavad kaasomandi (sh katuse) korrahoiu eest, seega sisuliselt annad ka ennest kohtusse.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ühistu tekitatud kahju korteriomandile