Esileht Ajaviite- ja muud jutud Uhked brändi asjad jms

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Teema: Uhked brändi asjad jms

Postitas:
Kägu

Oleme mehega mõlemad veidi üle keskmist palka teenivad ja kolme lapsega perekond. Vaatan lastele alati võimalikult soodsalt riideid ning mingid firmad mu jaoks tähtsust ei oma. Aeg-ajalt on sugulased-tuttavad ikka imestanud, miks me lastel Didriksoni või PoPi kombekaid ei ole, et ainult need õiged ju. Viimane imestaja imestas kuidas ma küll kasutan pea neli aastat vana telefoni, et normaalsed inimesed vahetavad vähemalt iga kahe aasta tagant.
Kuid mul tekkis küsimus hoopis kuidas inimesed endale kõiki neid brändi asju lubada saavad. Meil küll peale eluaseme laene kaelas pole, kuid mitte mingi valemiga ei saaks ma kulutada üle 400 euri ainult laste kombede peale (mis veel soodukaga). Iga paari aasta tagant uus I-phone osta ju ka väga kulukas (saan aru et järelmaksuga aga mu jaoks ikka mõeldamatu). Minu jaoks on firma asjadest palju olulisem, et saaksin iga kuu palgast säästmiseks kõrvale panna ja vajadusel auto, pliit vm korraga välja osta. Kui hakkaksin kalleid firma riideid jm ostma (isegi soodukatega), siis säästmiseks mul küll enam midagi kätte ei jääks.

+24
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Okei… hea teada

+34
-3
Please wait...

Postitas:
ninakaspreili

Erinevad prioriteedid, ei midagi muud. Mitme lapse kõrvalt sellise sissetulekuga muidugi hästi ei kujutaks ette, aga see selleks. Minu jaoks pole absoluutselt oluline raha kõrvale panna, järelmakse ei karda, aga samuti elan üksi ja ei pea kellegi eest vastutama. Meeldib väga kulutada elamustele, reisidele, teha kallitele inimestele suuri kinke, süüa ja juua hästi. Riideid ostan harva, aga siis ‘brändikaid’ või kvaliteetsemaid, aga pigem allahindlustelt. Leian, et see on okei. Tihti inimesed imestavad, et miks ma ei ürita säästa.
Samas mõned aastad tagasi oli mul austaja, kellel oli ülikallis auto, elas paneelikas ja teistele välja teha ei suutnud kunagi. See mulle ei sobinud.

/ninakaspreili

+13
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks nemad näpistavad jälle sealt, mille pealt sina kokku hoidmist ette ei kujuta või milleta sinu meelest läbi ei saa, nt reisid, seesama säästmine (enamikul peredest pole seda kriisivaru olemas, mis peaks olema min 3 kuu palga jagu, kui midagi juhtub jne.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimane imestaja imestas kuidas ma küll kasutan pea neli aastat vana telefoni, et normaalsed inimesed vahetavad vähemalt iga kahe aasta tagant.

Normaalsed jobud vahetavad telefoni vähemalt kahe aasta tagant, mitte inimesed.
Kui telefon töötab, siis inimene ei torma seda vahetama, sest mingi uus mudel tuli välja. Kui läheb katki, siis läheb inimene poodi ja ostab uue.

Jobu seevastu, kes elab paneelikas, jälgib hoolikalt, et tema telefon oleks viimane mudel, sest tal MUUD EI OLEGI, millega teiste jobude ees uhkustada. Kui saab kellegagi kokku, siis tingimata võtab oma telefoni välja ja asetab lauale, et kõik näeks.
Telefon on pea alati liisitud, sest raha ja sääste tal ei ole.
……..

Aga et teemaalgataja sellest kõigest aru ei saa ja teeskleb rumalakest, on muidugi diagnoos.
Eks tahtis kaasalaulmist.

+14
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

ui saab kellegagi kokku, siis tingimata võtab oma telefoni välja ja asetab lauale, et kõik näeks.

Hii, minu puhul see nipp siiski ei töötaks, sest ta võib ükskõik milise telefoni kotist välja võtta ja lauale panna, mina ei saaks midagi sellest aru. See liigutus eeldab, et ülejäänud lauasolijad on samasugused asjadepeded.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lastele korralikke kombekaid ei raatsi osta, aga omal on iPhone. Ilmselgelt sul ongi teised prioriteedid.

+7
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul hetkel ühel lapsel on POPi jope. Ostetud 70% allahindlusega. Eelmine oli -80% ostetud ühe juhuslikult leitud netipoe sulgemismüügilt. Didriksonsi asju nägin mõni nädal tagasi Soomes -60% stangel. Ei ole tänapäeval mingeid eraldi padukalleid firmasid. Igasuguse hinnaga annab osta.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Didriksons ja iPhone. Kumbagi kaubamärki ei tarbi ega pea edukuse mõõdupuuks.
Didriksons on lihtsalt külm ja ebapraktiline, enamasti otsin Kaubamajast mõne soojema versiooni ja seda siis 5-7 aasta peale.
iPhone on veelgi ebapraktilisem, läheb kiiresti katki ja maksab mõttetult palju.

Sellepärast ongi tore, et mul erilisi tuttavaid ei olegi, sest tolku pole neist vähimatki, aga tüütuid küsimusi, a la miks sul seda, teist ja kolmandat pole või miks sul meest/naist või lapsi pole või miks neid lapsi nii vähe on või miks su kodu nii nõme on, ei esita mulle ka keegi.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ei ole firmakad ainult uhkustamiseks, väga väär arusaam. Mitte kõik, aga üldjuhul on tuntud märgi riided kvaliteetsemad. Näiteks laste õueriided on selline asi, mille pealt mina küll kokku ei hoia ja asi pole kaugeltki mingis Didriksoni kirjas rinna peal. Säästangi selleks, et osta kvaliteetseid asju oma lastele. Nii saavad nad õues olemisest iga ilmaga rõõmu tunda, mis on minu jaoks kõige tähtsam. Ja kvaliteetsed asjad kestavad ka ikka nii, et ei pea kõigile kolmele koguaeg uusi riideid ostma (kui sul just kolmikuid ei ole). Või näiteks poiste dressipüksid – odavamatel on varsti põlved kulunud, aga kallimad ikka kestavad ka väheke. Ma ise arvestust pole küll pidanud, aga usun, et siinkohal isegi säästan kallimat asja ostes.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasele, kes ütles, et Didriksons on külm ja ebapraktiline – sa ikka oled kursis, et neid on väga paljude erinevate soojustusastmetega, ei saaks külmavaresena küll öelda, et >200 g soojustusega külm oleks.

Teemaalgatajale – milliseid kombekaid sa kasutad siis lastel? Kui ringi vaadata, FB-s Didriksonsi grupis peale passida, saab täitsa soodsalt need kombekad kätte (~65-75 euro eest, ise just ostsin 75 eest uueks talveks, kuna eelmised 2 talve käis laps sama kombekaga ja jäin väga rahule). Kui nüüd võrdlema hakata kas või H&M talvekombekaga, siis palju see hinnavõit seal on, maksab minu arust 70 euri sealgi.. või Lenne (mis on nii paksu vatiga ja puhvis, et lapsel raske liikuda). Lassie saab ilmselt pisut odavamalt, aga ka funktsionaalsed näitajad on halvemad.

Telefonide vahetamisest lihtsalt uuema mudeli vastu ma ka väga aru ei saa.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oi kui tubli.
Kui teemaalgataja ka eesti keele lõpuks selgeks õpiks, oleks ta veel tublim.

+1
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasele, kes ütles, et Didriksons on külm ja ebapraktiline – sa ikka oled kursis, et neid on väga paljude erinevate soojustusastmetega, ei saaks külmavaresena küll öelda, et >200 g soojustusega külm oleks.

Teemaalgatajale – milliseid kombekaid sa kasutad siis lastel? Kui ringi vaadata, FB-s Didriksonsi grupis peale passida, saab täitsa soodsalt need kombekad kätte (~65-75 euro eest, ise just ostsin 75 eest uueks talveks, kuna eelmised 2 talve käis laps sama kombekaga ja jäin väga rahule). Kui nüüd võrdlema hakata kas või H&M talvekombekaga, siis palju see hinnavõit seal on, maksab minu arust 70 euri sealgi.. või Lenne (mis on nii paksu vatiga ja puhvis, et lapsel raske liikuda). Lassie saab ilmselt pisut odavamalt, aga ka funktsionaalsed näitajad on halvemad.

Samad mõtted 🙂

Didriksons kombeka ja komplekti saab soodushinnaga kätte 75 € (kombeka võib saada ka 60 €). Seda saab laps kanda mitu aastat ja siis saab järelturul poole ostuhinnaga (kui on korralik, siis ka kallimalt) maha müüa.
Mina ise olen ka teistele Didriksonsi õuekaid soovitanud (sh ka kohta, kust hea hinnaga osta saab).

+4
-5
Please wait...

Postitas:
kirilind2

Ma küsiks nende tobututtavatelt, et kas rahaga midagi mõistlikumat ei oska teha, kui telosse ja riietesse investeerida?

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

.

0
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

laste riietega on see häda, et need on algselt sama kallid, kui täiskasvanute omad. kui ise kannad üht jopet kuni tahad, siis lapsed kasvavad neist nii ruttu välja. sul on see võit, et nooremad saavad kanda vanemate riideid. kui nad ei protesti.
aga saab osta allahindlusest või teiselt ringilt ka. nii saab ikka odavamalt. mitte ma ei mõtle, et didriksons ongi see kõige õigem. sest laste liikumiskiirus on ühe õueskäiguga nii erinev. mul on didriksoni jopesid mitmeid. õhemaid, paksemaid. mõnega on hea kõndida, aga õuest ära poodi mine. kui sooja juba sisse saad, siis poes hakkab nii palav, et maha ei jahtu. isegi õues on mahajahtumisega raskusi, kui palav hakkas. samas, kui end mingi aktiivse tegevusega kuumaks ei aja, on jälle hea olla õues, niisama kõndida ja nt lastega kelgumäel paar liugu lasta.
ühtlasi küsiks, mis firma talveriidega saab korraga nii suusatada, kelgutada, kui kõndida ja seista,et ei hakkaks ei külm ega palav? no nii liikuda nagu teevad seda lapsed.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma mõtlesin sama. Ja asi pole kindlasti brändis vaid ikka selles, et lapsel soe ja mugav oleks. Lisaks lähevad meie peres kombed edasi lapselt lapsele ja siis veel õe lapsele. Kes keelab osta sooneutraalsed tegumoode.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lapse talveriiete pealt mina kokku ei hoia, sest need peavadki olema soojad, veekindlad ja mugavad. Pärast müün maha, sest endal rohkem lapsi ei ole. Muidu meeldib küll pigem raha koguda kui seda raisata. Samas kui midagi ostan, siis ikka kvaliteetset, et kestaks ka, lihtsalt märgi pärast ei osta midagi.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa tahad nüüd kiidulaulu oma õigete eluvalikute üle või milleks see teema siin?

+5
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale – milliseid kombekaid sa kasutad siis lastel? Kui ringi vaadata, FB-s Didriksonsi grupis peale passida, saab täitsa soodsalt need kombekad kätte (~65-75 euro eest, ise just ostsin 75 eest uueks talveks, kuna eelmised 2 talve käis laps sama kombekaga ja jäin väga rahule). Kui nüüd võrdlema hakata kas või H&M talvekombekaga, siis palju see hinnavõit seal on, maksab minu arust 70 euri sealgi.. või Lenne (mis on nii paksu vatiga ja puhvis, et lapsel raske liikuda). Lassie saab ilmselt pisut odavamalt, aga ka funktsionaalsed näitajad on halvemad

Kuna sugulane elab Põhja-Rootsis,siis korra aastas kas käies ostan talveriided sealt. Täiesti tundmatu firma, kombe ca 40 euri kuid lastel pole kunagi märg ega külm. Kuna ka poisid kaksikud, siis ühed asjad pean alati paaris ostma ja tüdrukule ostan ikka teised asjad.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu jaoks on firma asjadest palju olulisem, et saaksin iga kuu palgast säästmiseks kõrvale panna ja vajadusel auto, pliit vm korraga välja osta.

Paned palgast nii palju kõrvale, et saad AUTO välja osta, aga lapsele riideid osta ei jagu?

+5
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapsed kannavad nö. brändiriideid, sest tahan, et riided oleksid vett- ja soojapidavad ning peaksid vastu. Aga ma harva ostan neid täishinnaga. FB gruppides leiab uusi riideid hea hinnaga ja välismaa netipoodidest tellin enamasti 40-50% soodustusega 🙂 Eks see muidugi tähendab mitmete netipoodide läbikammimist/paki ootamist ning ka hooaja lõpul ette ostmist (seetõttu ostangi sageli sama firma toodangut, kuna suuruseid teab enamvähem ette plaanida).

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

ega paljud neist inimestest ei saagi neid kalleid bränditooteid endala lubada, aga see on neile NIII VÄGA OLULINE, et nad kuidagi kasvõi kõhu arvelt või võlgu võttes neid endale hangivad. tunnen inimesi, kellel palk on 700EURi kätte, aga ilmtingimata peab endale 1000 EURi maksva õunakese telefoni soetama. sama ka autodega, kindlasti peab premium brändi auto istumise all olema, aga kuna maksta ei jõua, siis soetatakse mingi saksast või itaaliast soetatud ära trööbatud pann jne. las nad olla, see on neile oluline, ei ole mõtet liialt juurelda selle üle 🙂

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Didriksons ei ole eriti hea näide, sest ei ole suvalisest eriti kallim, küll aga suht lollikindel ja pikendatav, nii et kestab heal juhul kolmgi talve ühel lapsel.
Brändiriiete hullusest on oluliselt hullem see, kui laps nende brändiriietega õues liikuda ei tohi, sest on vaja pärast maha müüa 🙂

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ütlen ausalt – kui näen inimest, kel seljas särk, top vmt, millel suuuurelt kirjas Armani, Guess, Gucci, Cavalli või ükskõik mis muu firma nimi, on ainus mõte KOMPLEKSID. See on ju nii. Miks peab riideeset “kaunistama” mingi firma nimi?
Eriti kui on lihtne must v valge T-särk, no miks ta ei võiks olla normaalne, ilma kirjata?
Kõige kurvem on see, et ostjaskond brändikaubal on tihti see vaesemapoolne, hästi hakkama saavad omavad ka rohkem ajusid ja sellise jama peale raha ei raiska.

Telefonide vahetamine on jube kurb keskkonna seisukohalt. Päris kole ju kui palju mobiile maakera elanikkond elu jooksul ära tarvitab. Hans Lõugas kirjutas, et kui iga inimene kasvõi 2 aasta asemel 3 aastat ühte mobiili kasutab on süsiniku jalajälje vähenemine märgatav.

+9
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Didriksonsi ei osteta tavaliselt brändi pärast, vaid selle pärast, et neil on head lõiked (varrukad kinni, kaelus kinni), veekindlus, seega on soojad, aga alati peab vaatama ka, palju on täidist. Didriksonil on erinevad mudelid ka erineva soojustasemega, kui kellegi jaoks oli jope külm, siis arvatavasti ta ostis sügisjope (või inglaste talvejope) eestimaa pakasesse, oleks pidanud ostma paksema täidisega. Muidugi võib lastele ka teistel firmadel sama häid tooteid olla, aga täiskasvanute jopedel on küll päri suur erinevus suvalise jope ja didriksonsi vahel (mis muidugi ei tähenda, et samaväärseid brände üldse pole).

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ütlen ausalt – kui näen inimest, kel seljas särk, top vmt, millel suuuurelt kirjas Armani, Guess, Gucci, Cavalli või ükskõik mis muu firma nimi, on ainus mõte KOMPLEKSID. See on ju nii. Miks peab riideeset “kaunistama” mingi firma nimi?

Eriti kui on lihtne must v valge T-särk, no miks ta ei võiks olla normaalne, ilma kirjata?

Kõige kurvem on see, et ostjaskond brändikaubal on tihti see vaesemapoolne, hästi hakkama saavad omavad ka rohkem ajusid ja sellise jama peale raha ei raiska.

Mind jälle üllatavad inimesed, kes panevad ühte patta guessi/Armani ja Gucci/Cavalli. Ühel juhul maksab tsärk 40-50 EUR ja teisel juhul 400-500 EUR. Neid, kes luksusbrände lubada saavad on ikka väga vähe… pigem on need replica kandjad kompleksides, mitte “pärisrikkad”

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind jälle üllatavad inimesed, kes panevad ühte patta guessi/Armani ja Gucci/Cavalli.

Need on inimesed, kes ostavad H ja M ja Vero Modat vms (nagu mina). Nende jaoks üks kutšimutši kõik.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte “pärisrikkad”, vaid idioodid.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas?
Ju nad teenivad siis veel paremini kui teemaalgataja – ei pea raha lugema ja võivad osta kõike, mis hing ihaldab.
Või ostavad järelmaksuga. Mõnes kohas pakutakse 0% intressiga järelmaksuvõimalust. Samas võib ka nt krediitkaarti kasutada kallimate ostude eest tasumiseks.
Soodusmüügid, järelturg – ka sel viisil saab üsna soodsalt.
IPhone – no see on ju selline vigur, et kui uus mudel välja tuleb, siis eelneva mudeli hind langeb drastiliselt. Üldiselt ei lähe ise keegi tuttava juurde uurima, kas tal on ikkagi see kõige-kõige viimane mudel või kõigest eelviimane (kui just tuttav tuleb ise näitama).

+5
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Uhked brändi asjad jms