Esileht Koolilaps Ujumine – koolikohustuslik?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Ujumine – koolikohustuslik?

Postitas:

Kas ujumine on koolikohustuslik ja mis klassist alates? Ei oska otsida mingit õigusakti mis seda reguleerib.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 11:49; 10.09 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

RT põhikooli riiklik õppekava. https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1140/2201/8008/Lisa_8.pdf#

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohustuslik jah ja ainuke asi, mis võib su lapsel kunagi elu päästa.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 12:09; 10.09 08:17; 10.09 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohustuslik ja on olenevalt koolist 1, 2 või 3klass. Enamasti on 3 klass.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 13:59; 10.09 08:48; 11.09 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ujumine on koolikohustuslik ja mis klassist alates? Ei oska otsida mingit õigusakti mis seda reguleerib.

Miks sa ujumisõppe vastu oled?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ujumine on koolikohustuslik ja mis klassist alates? Ei oska otsida mingit õigusakti mis seda reguleerib.

Miks sa ujumisõppe vastu oled?

Kust sa võtad, et ta vastu on?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 2. klassis ujumisõpe. Oktoober-märts. Meie klassil on alles ees, aga juba on mitu vanemat selle ujumisõppe vastu. Tingimused ujulas pidid halvad olema ja juukseid ei saa kuivatada (räägivad need, kellel suuremad lapsed on ujumisõppe läbinud). Loodame, et päris ära ei jäeta seda, minu laps väga ootab. Halb muidugi on, kui päriselt ka kuivatada ei saa. Mul pikajuukseline plika, kes on paras tuulepea ka ja unustab tihti mütsi kanda. Ehk ei hakka ta märja ja palja peaga ujulast koju kõmpima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 22:53; 10.09 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ujumine on koolikohustuslik ja mis klassist alates? Ei oska otsida mingit õigusakti mis seda reguleerib.

Miks sa ujumisõppe vastu oled?

Vau, miks sa mu lausetest negatiivset eeldad? Kas sul on alati nii?

Vastupidi, olen väga poolt. Laps küll oskab juba ujuda aga tundsin lihtsalt huvi kas on kohustuslik ja millal.

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 11:49; 10.09 07:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil toodi koolis mitu näidet, miks vanemad on vastu. Näiteks üks vanem teatas, et tema laps ujub ainult looduslikus veekogus, siis on just see juuste kuivatamise probleem – aga see on vanemate enda lohakus – tuleb panna ujumismüts kaasa ja ei juhtu nende juustega midagi. Paarile vanemale ei meeldinud ka treener, et liiga järsk. Probleemid on enamuses tüdrukutega, poisid väga fännavad ujumist. Minu lapsed on kõik saanud koolis väga hea ujumisoskuse, kuigi oskasid juba ka enne kooli ujuda.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 12:09; 10.09 08:17; 10.09 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juuste kuivatamisel on meil abiks reisiföön, selline. http://www.kodumasinad.ee/et/a/mpm-ss-1205-n-foon
Ujula riietusruumis nad tõesti ei jõua kõik korraga föönide juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saavad juuksed olla probleemiks, kui ujumismüts on kohustuslik (enamus ujulastes on)?

Mul käib laps ujumistrennis juba mitmeid aastaid (kooli ujumine alles järgmine aasta), pikad tagumikuni juuksed ja pole kunagi juuksed märjad koju tulnud, kuna müts ju peas.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 13:59; 10.09 08:48; 11.09 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saavad juuksed olla probleemiks, kui ujumismüts on kohustuslik (enamus ujulastes on)?

Mul käib laps ujumistrennis juba mitmeid aastaid (kooli ujumine alles järgmine aasta), pikad tagumikuni juuksed ja pole kunagi juuksed märjad koju tulnud, kuna müts ju peas.

Probleem polegi, et basseinis juuksed märjaks saaks, aga peale basseini peab end pesema ju?
Või ole see igal pool kohustuslik? Meie ujumisõpetaja igal juhul nõuab seda ja ujumismütsiga duši alla ei luba.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 22:53; 10.09 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pestakse enne ujumist ja müts peas, peale ujumist on juba olulisem üleloputamine.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 12:09; 10.09 08:17; 10.09 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saavad juuksed olla probleemiks, kui ujumismüts on kohustuslik (enamus ujulastes on)?

Mul käib laps ujumistrennis juba mitmeid aastaid (kooli ujumine alles järgmine aasta), pikad tagumikuni juuksed ja pole kunagi juuksed märjad koju tulnud, kuna müts ju peas.

Probleem polegi, et basseinis juuksed märjaks saaks, aga peale basseini peab end pesema ju?

Või ole see igal pool kohustuslik? Meie ujumisõpetaja igal juhul nõuab seda ja ujumismütsiga duši alla ei luba.

ujumismütsiga pesema ei luba? huvitav, millega küll sellist nõudmist põhjendatakse? või te ei ole põhjendust küsinud? ei luba ja kõik?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saavad juuksed olla probleemiks, kui ujumismüts on kohustuslik (enamus ujulastes on)?

Mul käib laps ujumistrennis juba mitmeid aastaid (kooli ujumine alles järgmine aasta), pikad tagumikuni juuksed ja pole kunagi juuksed märjad koju tulnud, kuna müts ju peas.

Probleem polegi, et basseinis juuksed märjaks saaks, aga peale basseini peab end pesema ju?

Või ole see igal pool kohustuslik? Meie ujumisõpetaja igal juhul nõuab seda ja ujumismütsiga duši alla ei luba.

ujumismütsiga pesema ei luba? huvitav, millega küll sellist nõudmist põhjendatakse? või te ei ole põhjendust küsinud? ei luba ja kõik?

Tundub kummaline tõesti, enamus ujumiskoole ka pooldab, et pigem riietusruumis müts pähe, korralik pesu, ujumine ja pärast ka pesu, aga juuksed võivad olla ilusti mütsid ja ei pea märjaks saama (eriti talvel treener pigem aitab lastele mütsid kohe pähe).
Meil peseb laps nagunii igal õhtul kodus, seega ei näe ka probleemi, et laps peaks ujulas pead pesema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 13:59; 10.09 08:48; 11.09 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina noor olin, siis erinevalt praegusest oli ujumismüts kohustuslik. Ja mul oli pärast ujumistundi pea iga kord märg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat ja küsin nõu. Mida teha, kui laps vett kardab üle mõistuse palju? Ja on saanud basseini ääres varem paanikahoo? Ma olen nii mures, meil ka ujumine algamas 2. klass, aga laps on veepõlgur, vesi ei tohi näkku ka minna… üleüldse nõrgemat ja saamatumat sorti laps. Käisime suvel palju kordi ise harjutamas, aga ei midagi. Koragi pead vette ei pannud ja duši all ka ei luba vett näkku…
Olen pea kindel, et ujuma ta selle kohustusliku osa jooksul ei õpi, vaid tunneb end seal väga halvasti… Kui ujuma õpib kunagi, siis omas tempos…ja omaette rahulikult.
Kas saab last vabastada, kui on näha, et kuidagi ei lähe see asi? Keeldub lausa minemast või nutab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat ja küsin nõu. Mida teha, kui laps vett kardab üle mõistuse palju? Ja on saanud basseini ääres varem paanikahoo? Ma olen nii mures, meil ka ujumine algamas 2. klass, aga laps on veepõlgur, vesi ei tohi näkku ka minna… üleüldse nõrgemat ja saamatumat sorti laps. Käisime suvel palju kordi ise harjutamas, aga ei midagi. Koragi pead vette ei pannud ja duši all ka ei luba vett näkku…
Olen pea kindel, et ujuma ta selle kohustusliku osa jooksul ei õpi, vaid tunneb end seal väga halvasti… Kui ujuma õpib kunagi, siis omas tempos…ja omaette rahulikult.
Kas saab last vabastada, kui on näha, et kuidagi ei lähe see asi? Keeldub lausa minemast või nutab?

Meil ka laps kuni 5. eluaastani ei tahtnud nägu märjaks teha. Kui vees olles piisk näo peale sattus, tuli veest välja ja pühkis näo kuivaks. Natuke enne 6-aastaseks saamist oli esimene kord kui ei tulnud kohe nägu kuivatama. 6-aastaselt läks ujumistrenni (sügisel) ja aastavahetuseks ujus 25 m ära( nägu vees nagu peab).
Minu soovitus on võimaluse korral kasutada ujumistrenni või -kursust. Seal on pädevamad õpetajad-treenerid kui kooli ujumistunnis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koolilaps Ujumine – koolikohustuslik?