Esileht Koolilaps Ujumistrenn ja menstruatsioon

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Ujumistrenn ja menstruatsioon

Postitas:

Tere- küsin nõu vanematelt, kelle lapsed käivad ujumistrennis ja alanud on ka juba menstruatsioon. Mul tütar 11a ja keha arengut vaadates ei ole ka päevad kaugel. Laps jumaldab ujumist ja käib 5 korda nädalas ujumistrennis. Kuidas olete teinud kui on alanud päevad? Laps kasutab tampooni või ütlebki, et päevad ja ei saa tulla treenerile? Lapse treener on mees seega see viimane jääb ära vist……

+3
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Muret ju pole, trennid praegu ju ei toimu …

Aga tampoon ikka.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.04 19:41; 04.04 11:45; 04.04 14:35; 04.04 23:41; 05.04 11:09; 06.04 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule “Murelik ema”, praegu ei toimu mingeid trenne.

+6
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 21:19; 05.04 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei sundinud keegi tampooni kasutama kooliajal ja trennis. Õpetajale lihtsalt ütlesime, et “tervislikud” põhjused on sel nädalal ja kõik. Õpetaja sai aru.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei sundinud keegi tampooni kasutama kooliajal ja trennis. Õpetajale lihtsalt ütlesime, et “tervislikud” põhjused on sel nädalal ja kõik. Õpetaja sai aru.

Kuidas sundimine teemaga haakub?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.04 19:41; 04.04 11:45; 04.04 14:35; 04.04 23:41; 05.04 11:09; 06.04 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega tampooniga ka mugav ujuda ole, valgub kuidagi vett täis.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei sundinud keegi tampooni kasutama kooliajal ja trennis. Õpetajale lihtsalt ütlesime, et “tervislikud” põhjused on sel nädalal ja kõik. Õpetaja sai aru.

Kuidas sundimine teemaga haakub?

Noorematel võib tampooni kasutamine üsna ebamugav olla, just paigaldamine ja eemaldamine. Nii et ilmselt on mõeldud seda, et ei saa öelda, et kasuta tampooni ja tule trenni.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega tampooniga ka mugav ujuda ole, valgub kuidagi vett täis.

Ei tohiks valguda, kui on õigesti paigaldatud.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

11-12 aastastele tüdrukutele tampoon!!!!!!!!!!!!!!!

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 14:07; 04.04 17:27; 05.04 09:24; 06.04 08:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noorematel võib tampooni kasutamine üsna ebamugav olla, just paigaldamine ja eemaldamine. Nii et ilmselt on mõeldud seda, et ei saa öelda, et kasuta tampooni ja tule trenni.

See on valelegend, et lapsed tampooni kasutada ei saa. Muidugi saavad. Neitsinahk ei ole ju kinnine.

Ja teiseks küsib ema võimalusi, kuidas laps saaks trennis käia. Laps ise on ju väga huvitatud ujumisest, keegi ei sunni teda kuhugi. Kui tampoon ei sobi, siis ei sobi, küll nad ise teada saavad, kas sobib.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.04 19:41; 04.04 11:45; 04.04 14:35; 04.04 23:41; 05.04 11:09; 06.04 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, kui õige teema.

Meil ka rõõmuga ujuv laps ja päevad algasid. Mina mäletan küll, et tampoon varases nooruses oli erakordselt vastik ja selle tundega ujuda küll ei saaks.

Kas on mingid spets-tampoonid? Ausõna ei kujuta ette.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, kui õige teema.

Meil ka rõõmuga ujuv laps ja päevad algasid. Mina mäletan küll, et tampoon varases nooruses oli erakordselt vastik ja selle tundega ujuda küll ei saaks.

Kas on mingid spets-tampoonid? Ausõna ei kujuta ette.

Täiesti sinuga ühelmeelel ja kogemus endal vägagi värske.

Imelapsi on ja perekoolikate hulgas eriti, reaalsusega pole siin midagi tegemist.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 14:07; 04.04 17:27; 05.04 09:24; 06.04 08:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle “murelik ema” oma 11 a tütrega. Alati äratuntav pervert.

+4
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle “murelik ema” oma 11 a tütrega.

Aga milline on siis ikkagi lahendus? Mõni ikka teab. Sama seis on ilmselt ka iluvõimlemises, iluuisutamises ja veel kuskil.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3733861:
Ega tampooniga ka mugav ujuda ole, valgub kuidagi vett täis.

Ei tohiks valguda, kui on õigesti paigaldatud

Ei saa sellest jutust aru. Milleks see tampoon siis üldse, kui vesi ligi ei pääse? Tampoon imeb vedelikku ju mõlemast otsast. Filtreerib küll õnneks kahjulikud bakterid jm ära, et ohtlik ei tohiks ka vett täis olevana olla.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.04 20:11; 05.04 08:20; 06.04 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oleneb ikka lapsest aga mu õel on 13a ja tal juba aasta või isegi 2 pävad ja alles tuli jutuks, et ta ei julge tampoone proovida. Eks siis ongi lahendus sel nädalal vahele jätta…

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma midagi head soovitada ei oska, aga tahtsin lihtsalt igaks juhuks kirjutada kogemuse ühe meestreeneriga (pole ujumine), kes täiesti uskumatu vastikusega mainis mulle, et loomulikult kõik tüdrukud, valimata vanusest, PEAVAD suvelaagris ujumas käima.

Kui mainisin, et ka mina ei käi igal ajal – siis naeris peaaegu ja ütles, et ma olen siis paljust ilma jäänud.

Aga eeldan ka, et ilmselt kõik kasutavad tampoone, sest kui nüüd mõtlema hakata, siis näiteks võistlusgraafikut ei saaks ju valida – ikka peab osalema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on mingid spets-tampoonid? Ausõna ei kujuta ette.

Kõige väiksemad lihtsalt, mini mõõt. Neil ju alguses see verekogus ka nii väike. Vähemalt minu teada ja minu kogemust mööda. Küsisin ka tütrelt, mida ta mäletab päevade algusaegadest – tema arvab, et probleem on selles, et tüdruk lihtsalt kardab esialgu (normaalne) ja ei oska leida õiget kohta, kuhu tampoon panna, sellest ka ebamugavus. Temal ka olevat aega läinud, et õige koht ja paigutusviis üles leida.

Imelapsi on ja perekoolikate hulgas eriti, reaalsusega pole siin midagi tegemist.

Mis imelapsi? Küsi lapse enda käest, tundub, et ta on sel teemal suurem ekspert kui sina.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.04 19:41; 04.04 11:45; 04.04 14:35; 04.04 23:41; 05.04 11:09; 06.04 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa sellest jutust aru. Milleks see tampoon siis üldse, kui vesi ligi ei pääse?

Täiskasvanud naine naine arvab, et tampooni on päevade ajal ujumisel vaja selleks, et vett imeda?

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 21:19; 05.04 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida see tähendab, et noored ei oska õigesti paigutada tampooni, seepärast valus. Ise mäletan, et päris lapsena oli minu jaoks minitampoon lausa valus. Mida siis õpetada, et kuhu proovida paigutada? Sügavamale? Enda meelest ma proovisin lapsena igale sügavusele seda toppida, ikka oli valus, mitte paigaldamise ajal vaid hiljem liigutamise ajal. Mul on muidugi siiani, 3 last sünnitanuna tupeseinal valus, kui näiteks peenist natukegi vale nurga all tuppe suruda, tampooniga muidugi enam ammu sama probleemi ei ole.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.04 20:11; 05.04 08:20; 06.04 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oleneb ikka lapsest aga mu õel on 13a ja tal juba aasta või isegi 2 pävad ja alles tuli jutuks, et ta ei julge tampoone proovida. Eks siis ongi lahendus sel nädalal vahele jätta…

Minu tütar proovis. Kõige väiksemad olid, aga kahjuks seisavad ja ilmselt rändavad prügikasti.

Kindlasti ei võistle PK saamatute imelastega ja nende vanematega.

Täitsa naljakas lugemine, kui mõni mamma on nii “tark ja eneseteadlik” oma tarkusi ka võõrastele jagama kes pele seda küsinud.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 14:07; 04.04 17:27; 05.04 09:24; 06.04 08:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida see tähendab, et noored ei oska õigesti paigutada tampooni, seepärast valus. Ise mäletan, et päris lapsena oli minu jaoks minitampoon lausa valus. Mida siis õpetada, et kuhu proovida paigutada? Sügavamale?

Eks tütar peab ise katsetama ja kuni pole mugavat asendit leidnud, seni tuleb sidet kasutada. Mu tütar soovitab aplikaatoriga panna. Mina kommenteerida ei oska, pole ise seda kasutanud.

Täitsa naljakas lugemine, kui mõni mamma on nii “tark ja eneseteadlik” oma tarkusi ka võõrastele jagama kes pele seda küsinud.

Veider, mulle tundub, et siin teemas just tampoonide kohta kogemusi küsitaksegi. Millest sinu arust siis teema on? Imelastest?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.04 19:41; 04.04 11:45; 04.04 14:35; 04.04 23:41; 05.04 11:09; 06.04 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemus iluvõimlejaga, ei õppinudki-harjunudki tampoone kasutama. Sai sidemega hakkama. Ise pole paaril esimesel tsükli päeval kunagi ujumas käinud, ei ole kindlust, et ei leki. Hiljem, kui eritus väiksem, juba küll, aga lahmamise päevil never.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida see tähendab, et noored ei oska õigesti paigutada tampooni, seepärast valus. Ise mäletan, et päris lapsena oli minu jaoks minitampoon lausa valus. Mida siis õpetada, et kuhu proovida paigutada? Sügavamale?

Eks tütar peab ise katsetama ja kuni pole mugavat asendit leidnud, seni tuleb sidet kasutada. Mu tütar soovitab aplikaatoriga panna. Mina kommenteerida ei oska, pole ise seda kasutanud.

Täitsa naljakas lugemine, kui mõni mamma on nii “tark ja eneseteadlik” oma tarkusi ka võõrastele jagama kes pele seda küsinud.

Veider, mulle tundub, et siin teemas just tampoonide kohta kogemusi küsitaksegi. Millest sinu arust siis teema on? Imelastest?

Ma ka vist tampoonidest rääkisin, aga PK mammade imelapsed nii ägedad, et kohe tampoone kasutama ja see on normaalne ja kui julged piiksatada, et halloo 11-12 a tüdrukud siiski ei kasuta tampoone, siis  kuidas ei kasuta. Ilmselgelt enamus ei kasuta. Erandeid kindlasti nagu olgem ausad, et ei ole kõik 12 aastased ka enam süütud, siis loomulikult lihtsam.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 14:07; 04.04 17:27; 05.04 09:24; 06.04 08:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka vist tampoonidest rääkisin, aga PK mammade imelapsed nii ägedad, et kohe tampoone kasutama ja see on normaalne ja kui julged piiksatada, et halloo 11-12 a tüdrukud siiski ei kasuta tampoone, siis kuidas ei kasuta. Ilmselgelt enamus ei kasuta. Erandeid kindlasti nagu olgem ausad, et ei ole kõik 12 aastased ka enam süütud, siis loomulikult lihtsam.

Rahu, rahu,  meil kellelgi pole siin käepärast korralikku statistikat, mis ütleks, kui suur protsent 12 aastastest kasutab tampoone ja kui suur mitte. Sama hästi võib ka sinu väide, et enamus ei kasuta, olla vale. Kõik õpetused igal pool väidavad, et 12 aastased peaksid saama tampooni kasutatud küll. Need kellel see on õnnestunud, ei pea seda võibolla lihtsalt piisavalt huvitavaks infoks, et seda jagada. Samas võib ka olla vastupidi, et reaalselt 12 aastased neid ei kasuta. Siin jagame oma kogemusi ja on mõttetu hakata mingi adekvaatse andmestiku puudusel viskama sekka ebavajalikke sõnu”mammad”, “imelapsed” jne. Milleks niimoodi rünnata täiesti tühjalt kohalt?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.04 20:11; 05.04 08:20; 06.04 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas on süütus ja tampoonid seotud? Minul endal algasid päevad 12-aastaselt, süütuse kaotasin 21-aastaselt, enne seda olin umbes 7 aastat tampoone kasutanud. Ei näe mingit seost, ega siis neitsinahk tupesuud kata!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erandeid kindlasti nagu olgem ausad, et ei ole kõik 12 aastased ka enam süütud, siis loomulikult lihtsam.

Püha müristus küll!!! Küll ikka annab tuld, ükskõik millest ja ükskõik mille pihta. Võta mingi tablett või piparmünditeed natuke, mahub äkki kaas peale jälle.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.04 19:41; 04.04 11:45; 04.04 14:35; 04.04 23:41; 05.04 11:09; 06.04 18:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Koolilaps Ujumistrenn ja menstruatsioon