Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ukraina õpilased koos Eesti õpilastega ainetunnis. Küsimus vaid õpetajatele.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 90 )

Teema: Ukraina õpilased koos Eesti õpilastega ainetunnis. Küsimus vaid õpetajatele.

Postitas:
Kägu

Nüüd on see siis käes – ukrainlased on Eesti koolis. Õppima peavad nad Eesti koolis eesti keeles.
Saan aru, et kool saab iga vastuvõetud ukrainlase eest kopsakama pearaha kui Eesti oma lapse eest.
Meie koolis, Tallina ühes suures piirkonnakoolis, asus õppima 40 ukrainlast. Kõik nad paigutati tavaklassidesse. Jah, nad saavad oma viis eesti keele grupitundi nädalas, kuid muul ajal istuvad koos eestlastega klassis. Õpetajad visati n-ö fakti ette, et nii on ja teisiti ei saa.

Mina vene keelt ei valda, seega nendega suhelda ei saa. Kui klassis in vene keelt oskav õpilane (ja tavaliselt neid Tallinna koolides ikka on), siis nemad aitavad tõlkida. Aga no mida? Õppematerjal on ju eesti keeles. Nad niikuinii ei saa aru. Vähemalt pool aastat. Ja siis istuvadki niisama?
Direktor ütleb, et andke neile jõukohaseid töölehti. Keelt arendavaid. Et siis andke. Aga kust ma annan? Mul pole ju selliseid. Peaksin hakkama koostama? Millal? Millise töötunni arvelt?

Ja siit tulebki minu küsimus. Kas mujal koolides on ka nii? Kas ukraina laste õpetamise eest saab/on ette nähtud lisatasu? Sest meil seda pole. Ja mul on klassis neid neli.
Kui nad niisama mul klassis istuvad, siis tundub see küll suht aja raiskamisena nende puhul.

+21
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Meile käidi ministeeriumist rääkimas, et õpetaja tõlkida ei tohi, lapsel on esimesed kuud vaikiv ajastu, kus ta loob oma peas eesti keele süsteemi. Siis ei hinnata last,  antakse sõnalist tagasisidet. Tulemus on see, et ukraina lapsed nutavad kodus ahastusest, keelduvad kooli minemast ja tahavad Ukrainasse tagasi, mis siis et pommid lõhkevad. Sest ukrainlastele unustati jagamata seda infot vaikiva ajastu kohta. Lapsed passivad tunnis, igavlevad, tunnevad end kõrvalejäetuna ja see, et kogu õpe toimub Eesti keeles tuli neile täiesti ootamatult. Pearaha ei ole nii kopsakas midagi, et see kataks asjaolu, et kõik aineõpetajad peavad kõigisse oma tundidesse pidevalt täiesti eraldi teisel tasemel töölehti genereerima. Meie nüüd lõpetasime esialgu vaikiva ajastu ära, aitame lastel kohaneda ja vaimset tervist taastada läbi selle, et ikka tõlgime, kaasame, et nad ei tunneks end kurva ja üksildasena. Igal ukraina lapsel on klassikaaslasest mentor. Minul on iga tunni tekst nüüd slaididel seinal,  8. klassi laps kasutab google translate ja tõlgib. Lisaks tõlgib töölehti. Aga sel viisil passiivselt tõlkides mingit keeleoskust ei teki. Venekeelse õpiku otsime ka kõrvale, et saab kodus õppida ainet keeles, mida oskab. Kuidas null keeleoskuse baasilt samaaegselt ka kogu aasta aine, mis on ka eestikeelsetele kaheksandikele raske, selgeks õpetada, pole aimugi. Ministeeriumist öeldi, et see pidi täiesti tehtav olema, sest ega siis pole ju määratud, kui kiiresi mingi teema selgeks peab saama…

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahjaa, mina koostan neid töölehti unetundide arvelt, näiteks praegu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ma ei koosta mingeid töölehti. Miks ma peaks? Keegi ei maksa mulle selle eest, mu koormus on niigi suur ja ma nagunii koostan lisamaterjale, et vähemalt eesti lapsed asjast aru saaks. Millalgi ma ikkagi päriselt ka pean magama. On üldse kilplaslik, et iga õpetaja peab ise need lisamaterjalid tegema. Normaalne oleks olnud neil hariduse untsantsakatel, kes igasugu ametkondades istuvad, palgata  inimesed, kes tervele vabariigile klasside kaupa need töölehed teevad. Aga lihtsam on ju kõik õpetaja kraesse surada, mis vahet, et see ei toimi ja kõik on õnnetud.

+29
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis lisatasu? Sa ju ei tee midagi.

Mis unetundide arvelt? Tunnid lõppevad hiljemalt kell 2. Siis lähed magama?

Tundub, et pikk suvepuhkus on ikka saatanast. Tuleb sügis ja appi, tööd tuleb teha.

+10
-41
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti õpetaja paneb teema lõppu punkti?

+6
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis lisatasu? Sa ju ei tee midagi.

Mis unetundide arvelt? Tunnid lõppevad hiljemalt kell 2. Siis lähed magama?

Tundub, et pikk suvepuhkus on ikka saatanast. Tuleb sügis ja appi, tööd tuleb teha.

Tunnid ei lõpe kõigil õpetajatel ega muidugi ka õpilastel kell 2. 8. tunnist midagi oled kuulnud? Õpetaja teeb tööd ka tunnivälisel ajal, täidab e-päevikut, teeb individuaalsed töökavad ja materjalid erivajadusega lastele, keda ka tavaklassides õpib tänapäeval, parandab töid, planeerib järgmisi tunde. Õpikud vahetuvad, teemasid tuleb uuendada, ka olemasolevaid lisamaterjale korrastada, paljundada ja vahel muuta, ei saa minna ka vana rasva pealt õpetaja, kes aastaid on õpetanud. Lisaks peab juhendama põhikooli vanema astme loovtööd ja gümnaasiumi uurimistööd, mõnel on juhendatavaid kohe mitu. Lisaks korraldad järelaitamistunde või vähemalt järelvastamistunde mahajäänutele. Võimaslusel valmistad vahepeal veel kedagi olümpiaadiks  või ainevõistluseks ette. Paljud on klassijuhatajad, siis peab neid tegevusi planeerima ja korraldama ja laste võimalike probleemide korral nt lastevanematega kontakteeruma. Sa arvad, et õpetajatel on vähe tööd ja nad töötavad ainult nende 45-minutiliste tundide ajal, mis nende tunniplaanis on? Tööta aasta koolis täiskoormusega, siis räägime edasi.

+27
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult saab ukraina keelsed matemaatika töövihikud kätte. https://koolibri.ee/et/ukraina-raamatud

Vene keelsed õpikud on opik keskkonnas saadaval. https://www.opiq.eu/Search/Kits

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis lisatasu? Sa ju ei tee midagi.

Mis unetundide arvelt? Tunnid lõppevad hiljemalt kell 2. Siis lähed magama?

Tundub, et pikk suvepuhkus on ikka saatanast. Tuleb sügis ja appi, tööd tuleb teha.

Tunnid ei lõpe kõigil õpetajatel ega muidugi ka õpilastel kell 2. 8. tunnist midagi oled kuulnud? Õpetaja teeb tööd ka tunnivälisel ajal, täidab e-päevikut, teeb individuaalsed töökavad ja materjalid erivajadusega lastele, keda ka tavaklassides õpib tänapäeval, parandab töid, planeerib järgmisi tunde. Õpikud vahetuvad, teemasid tuleb uuendada, ka olemasolevaid lisamaterjale korrastada, paljundada ja vahel muuta, ei saa minna ka vana rasva pealt õpetaja, kes aastaid on õpetanud. Lisaks peab juhendama põhikooli vanema astme loovtööd ja gümnaasiumi uurimistööd, mõnel on juhendatavaid kohe mitu. Lisaks korraldad järelaitamistunde või vähemalt järelvastamistunde mahajäänutele. Võimaslusel valmistad vahepeal veel kedagi olümpiaadiks või ainevõistluseks ette. Paljud on klassijuhatajad, siis peab neid tegevusi planeerima ja korraldama ja laste võimalike probleemide korral nt lastevanematega kontakteeruma. Sa arvad, et õpetajatel on vähe tööd ja nad töötavad ainult nende 45-minutiliste tundide ajal, mis nende tunniplaanis on? Tööta aasta koolis täiskoormusega, siis räägime edasi.

Iga päev on kaheksa tundi?

Mul elab koridoris 2 õpetajat. Mis kell nad koju tulevad, on kõigile teada. Ja et siis uuesti linna peale vms tehakse  on ka teada. Halage, palju tahate, teie käigud ja harjumused on ju teada.

+5
-38
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Meie lapse koolis on ukraina 1. klassi lastele eraldi klass, kus on kaks klassijuhatajat: eestlane + eesti keelt valdav ukrainlane.

Teistes klassides õppivate ukraina laste puhul on kõigil üks klassikaaslane tugiisikuks + võimalusel ühe klassikaaslase pere tugipereks. Kogu kooli peale on ka mentor, kes koordineerib ukraina lastega seonduvat.

Kool pakub ukraina lastele eesti keele süvaõpet, samuti ukraina keele ja kultuuri tunde.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga päev on kaheksa tundi? Mul elab koridoris 2 õpetajat. Mis kell nad koju tulevad, on kõigile teada. Ja et siis uuesti linna peale vms tehakse  on ka teada. Halage, palju tahate, teie käigud ja harjumused on ju teada.

Oled ise kodune, OriginalTaste, et nii hästi tead. Mine tööle.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul elab koridoris 2 õpetajat. Mis kell nad koju tulevad, on kõigile teada. Ja et siis uuesti linna peale vms tehakse on ka teada. Halage, palju tahate, teie käigud ja harjumused on ju teada.

Paistab, et teistelgi elualadel on aega piisavalt, et kodus päev otsa naabreid passida 🙂

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul elab koridoris 2 õpetajat. Mis kell nad koju tulevad, on kõigile teada. Ja et siis uuesti linna peale vms tehakse on ka teada. Halage, palju tahate, teie käigud ja harjumused on ju teada.

Paistab, et teistelgi elualadel on aega piisavalt, et kodus päev otsa naabreid passida ????

Esimest korda kuuled, et pärast pandeemiat on inimestel kodukontor?

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga päev on kaheksa tundi? Mul elab koridoris 2 õpetajat. Mis kell nad koju tulevad, on kõigile teada. Ja et siis uuesti linna peale vms tehakse on ka teada. Halage, palju tahate, teie käigud ja harjumused on ju teada.

Oled ise kodune, OriginalTaste, et nii hästi tead. Mine tööle.

Otsi abi oma revolveri paranoiaga. Minul on kodukontor.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsi abi oma revolveri paranoiaga. Minul on kodukontor.

No aga sõnastus on täpselt sama. Revolvrist ei tea midagi, ma selleks tiba noorem, aga OriginalTaste’i tunnen ikka ära.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimest korda kuuled, et pärast pandeemiat on inimestel kodukontor?

No aga kust sa tead, et õpetaja ei tee tööd samal ajal seal kodus? Et tal ei ole pool ajast koolis kontorit ja kodukontoris ei jätku see päev? Ega kõik ei tööta haiglas siis ometi, et peavad koha peal olema.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti on tegu siis sita kortermajaga, kui kõik läbi kostab. See ju tähendab seda, et su kodukontor ei tee sind õpetajatest paremaks ja palk pole suurem.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti õpetaja paneb teema lõppu punkti?

Eks ilmselt see õpetaja, kes vene keeltki ei oska.

Olles ise ka õpetaja, ei tea ma ühtegi õpetajat, kes isegi vene keelt ei oska.

+3
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsi abi oma revolveri paranoiaga. Minul on kodukontor.

No aga sõnastus on täpselt sama. Revolvrist ei tea midagi, ma selleks tiba noorem, aga OriginalTaste’i tunnen ikka ära.

Nagu näha, ei tunne. Lõpeta oma lollus ja kõikide süüdistamine.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimest korda kuuled, et pärast pandeemiat on inimestel kodukontor?

No aga kust sa tead, et õpetaja ei tee tööd samal ajal seal kodus? Et tal ei ole pool ajast koolis kontorit ja kodukontoris ei jätku see päev? Ega kõik ei tööta haiglas siis ometi, et peavad koha peal olema.

Jaja, muidugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu näha, ei tunne. Lõpeta oma lollus ja kõikide süüdistamine.

Ma ei süüdista. Ma küsin uuesti, et kust sa tead, mida kell 14 koju laekuv õpetaja teeb ja miks elada ebameeldivate naabritega? Mina näiteks elan ainult meeldivate naabritega.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaja, muidugi.

Jah!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu näha, ei tunne. Lõpeta oma lollus ja kõikide süüdistamine.

Ma ei süüdista. Ma küsin uuesti, et kust sa tead, mida kell 14 koju laekuv õpetaja teeb ja miks elada ebameeldivate naabritega? Mina näiteks elan ainult meeldivate naabritega.

Sa süüdistad mind OTks olemises.

Imelik, et inimene, kel on sellised selgetnägemisedvõimed, ei usu, et äkki ma ka näen läbi seina ja tean, mida õpetaja kodus teeb.

Või ma äkki näen aknast, kuidas õpetaja oma aias tšillib.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa süüdistad mind OTks olemises.

Imelik, et inimene, kel on sellised selgetnägemisedvõimed, ei usu, et äkki ma ka näen läbi seina ja tean, mida õpetaja kodus teeb.

Või ma äkki näen aknast, kuidas õpetaja oma aias tšillib.

Sa oledki OT. Ei näe sa läbi seina, elad lihtsalt papist majas, mis on sinu probleem juba. Kujuta sa ette, näed millal õpetaja veel seksib! Ja sind kuuldakse samamoodi ja sinu tegevus on sama avalik.

Kuidas õpetaja oma aias tšillida saab, kui te korteris elate? Mis aeda saab olla kortermajal? Ja kust sa tead, et ta öösel kodutöid ei paranda ja tunde ette ei valmista? Kes ütles?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuidas sa töötada saad, kui näed aknast välja kell 14? Sul ka siis ju vaba aeg, peaasi, et töö tehtud, aga kell 14 oled juba vaba ajaga varustatud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa süüdistad mind OTks olemises.

Imelik, et inimene, kel on sellised selgetnägemisedvõimed, ei usu, et äkki ma ka näen läbi seina ja tean, mida õpetaja kodus teeb.

Või ma äkki näen aknast, kuidas õpetaja oma aias tšillib.

Sa oledki OT. Ei näe sa läbi seina, elad lihtsalt papist majas, mis on sinu probleem juba. Kujuta sa ette, näed millal õpetaja veel seksib! Ja sind kuuldakse samamoodi ja sinu tegevus on sama avalik.

Kuidas õpetaja oma aias tšillida saab, kui te korteris elate? Mis aeda saab olla kortermajal? Ja kust sa tead, et ta öösel kodutöid ei paranda ja tunde ette ei valmista? Kes ütles?

Mul onnoeaaegu kahju, et su k8gemus ja liikumisvabadus on olematu.

Mis ime pärast sa vannud, et kortermajadel ei ole aedasid? Ja kujuta ette, mu töölaud on akna all. Seal, kus on valgus. Ennekuulmatu, onju.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul onnoeaaegu kahju, et su k8gemus ja liikumisvabadus on olematu.

Mis ime pärast sa vannud, et kortermajadel ei ole aedasid? Ja kujuta ette, mu töölaud on akna all. Seal, kus on valgus. Ennekuulmatu, onju.

Mis see kogemus ja liikumisvabadus siia puutub? Kortermajade juures on muruplatsid ja mänguväljakud, aga AEDA ei ole. Aias kasvavad massiliselt lilled, puud, põõsad.
Wiki: Aed on inimese piiritletud ja aianduslikult kasutatav maa-ala ja sellel kujundatud elukeskkond koos selle elustikuga.
Aiandus – Köögivilja kasvatamine koduaias
Aiandus ehk hortonoomia on taimede kasvatamine aia välimuse kujundamise eesmärgiga (iluaiandus) või köögivilja, puuvilja ja marjade kasvatamine toiduks.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kutsun üles algse teema mõistes ebaolulisi teemalaiendusi vältima, trolle eirama ja püsigem teemas! Kuulaks hea meelega teiste kogemusi ka.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See õpetaja töö vist toobki ootamatusi. Ei arvestanud ju ükski õpetaja ka seda et tuleb koroona. Tunnid arvuti teel nõudis neil ka lisatööd. Nt vanematel õpetajatel neile uut oskust arvutiga. Või kui on klassis vahetusõpilane välismaalt. Võib küll mõelda, et kui ma õpetajaks õppisin, siis ma ei arvestanud sellega. Aga vist  igas ametis tekib ajaga juurde uusi töövõtteid, kohustusi, mida tuleb täita, mis töötajat ei rõõmusta ja lisavad koormust ja vajab juurde õppimist. Mina tahaks ka et mu töö oleks samasugune nagu 10a tagasi. Koormus oli palju väiksem.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul onnoeaaegu kahju, et su k8gemus ja liikumisvabadus on olematu.

Mis ime pärast sa vannud, et kortermajadel ei ole aedasid? Ja kujuta ette, mu töölaud on akna all. Seal, kus on valgus. Ennekuulmatu, onju.

Mis see kogemus ja liikumisvabadus siia puutub? Kortermajade juures on muruplatsid ja mänguväljakud, aga AEDA ei ole. Aias kasvavad massiliselt lilled, puud, põõsad.

Wiki: Aed on inimese piiritletud ja aianduslikult kasutatav maa-ala ja sellel kujundatud elukeskkond koos selle elustikuga.

Aiandus – Köögivilja kasvatamine koduaias

Aiandus ehk hortonoomia on taimede kasvatamine aia välimuse kujundamise eesmärgiga (iluaiandus) või köögivilja, puuvilja ja marjade kasvatamine toiduks.

Sa oled veel piiratum, kui esialgu paistis.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 90 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ukraina õpilased koos Eesti õpilastega ainetunnis. Küsimus vaid õpetajatele.