Esileht Koolilaps Üks alumine hammas õrnalt eespool ülemisi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Teema: Üks alumine hammas õrnalt eespool ülemisi

Postitas:
Kägu

Kellel kogemusi selllise ortodontilise anomaaliaga.

Laps 7.a

Kas võidakse panna breketid täies ulatuses ja mis see kõik maksma võib veel minna ?

Kujutan juba ette neid ulmesummasid.

Väidetavalt Haigekassa ei kompenseeri.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

7 aastasel lapsel lõualuu veel kasvab ja hambarida võib vabalt ka ise sirgemaks nihkuda. Haigekassa maksab, kui on näidustus.  Ainult iluvigade korrigeerimise eest ei pruugi maksta, vägisi keegi breketeid ei pane ja ulmesummasid ei nõua. Pane aeg konsult

atsiooniks ja saad nõu, kas üldse on vaja korrigeerida, millal korrigeerida, millega on võimalik korrigeerida ja ka sell, palju maksma võib minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel kogemusi selllise ortodontilise anomaaliaga.

Laps 7.a

Kas võidakse panna breketid täies ulatuses ja mis see kõik maksma võib veel minna ?

Kujutan juba ette neid ulmesummasid.

Väidetavalt Haigekassa ei kompenseeri.

Iga suu ja lõualuu, hambumus, keele asetus suus  on nii erinevad, et meie siin ei saa midagi ütelda ega pole ka mõtet enda kogemusest rääkida.  Konsulteeri ikka hambaarstiga, tema ütleb, kas vaja ortodondile pöörduda. Ortodont siis jällegi analüüsib, kas breketid või milline muu ravi. 7a on veel noor ka. Jõuate tegutseda.

Hoia meid siis ka kursis, eks 😉

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ise kaasa aidata, et laps ei peaks breketeid kandma? Üks väga lihtne ja odav lahendus on see, et lasta lapsel närida kõvemat toitu.

Breketite vajadus on osaliselt heaoluühiskonna haigus. Vanasti polnud mingeid breketeid ja inimeste hambad mahtusid ilusti lõualuusse ritta ära. Sest lapsed pidid varakult toitu ise närima ja naturaalne toit oli tihti päris kõva. Seetõttu nende lõualuu arenes, lõuapärad muutusid tugevamaks ja tänu sellele said ka jäävhambad kenasti ritta paigutuda.

Tänapäeva heaoluühiskonnas on poelettidel valdavalt juba peenestatud või pehme tekstuuriga toit, kuna see on tarbijale mugavam ju. Kõva leivakannika ja praetud lihatüki närimise asemel on tänapäeva lastele antud pehme valge sai, vahel pehme kotlet pehme kastmega. Seetõttu ei arene tänapäeva laste lõuapärad enam normaalselt, vaid jäävad väiksemaks. Sellisesse keskkonda ei mahu hambad ära, mis tekitabki nende puseriti kasvamise.

Oma lastest üks armastas väga pehmet toitu ja sai aastateks breketid, teine aga oli innukas porgandite närija, lisaks meeldis närida kõike muudki – ja tema hambad on ilusti sirges reas.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siit lisaküsimus, vaadates ortodontia hindasid, mismoodi on võimalik neid üldse tasuda. See on ulme.

Ma ei saa oma hambaravi eestki selliseid summasid maksta, rääkimata lapse. Breketite ravi on justkui paneksid omale implantaadi, aga kes paneb, enamus ei pane, kui isegi väga tahaksid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul tundub see nii väike mure olevat, et praegu ei pruugi keegi midagi teha. Mul 8a on hambumus päris hull. Käib teraapias( üks kord 25€)- õpib keelt õigesti hoidma ja õigesti neelama. Kodus teinud erinevaid harjutusi kaks kuud. Nüüd kui lähme, siis saab retainerid, maksumus 100€.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siit lisaküsimus, vaadates ortodontia hindasid, mismoodi on võimalik neid üldse tasuda. See on ulme.

Ma ei saa oma hambaravi eestki selliseid summasid maksta, rääkimata lapse. Breketite ravi on justkui paneksid omale implantaadi, aga kes paneb, enamus ei pane, kui isegi väga tahaksid.

Mina leian selle raha. Ma ei soovi, et minu lapsel oleksid sama koledad hambad kui mul. Kui kohe pole raha, siis järelmaksuga saab ka. Arvan, et Medicredit selle jaoks ikka annab.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole mingi eriline anomaalia. Anna talle porgandeid, kaalikaid jne. närida iga päev ja see asi saab ilma breketiteta korda.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ise kaasa aidata, et laps ei peaks breketeid kandma? Üks väga lihtne ja odav lahendus on see, et lasta lapsel närida kõvemat toitu.

Breketite vajadus on osaliselt heaoluühiskonna haigus. Vanasti polnud mingeid breketeid ja inimeste hambad mahtusid ilusti lõualuusse ritta ära. Sest lapsed pidid varakult toitu ise närima ja naturaalne toit oli tihti päris kõva. Seetõttu nende lõualuu arenes, lõuapärad muutusid tugevamaks ja tänu sellele said ka jäävhambad kenasti ritta paigutuda.

Tänapäeva heaoluühiskonnas on poelettidel valdavalt juba peenestatud või pehme tekstuuriga toit, kuna see on tarbijale mugavam ju. Kõva leivakannika ja praetud lihatüki närimise asemel on tänapäeva lastele antud pehme valge sai, vahel pehme kotlet pehme kastmega. Seetõttu ei arene tänapäeva laste lõuapärad enam normaalselt, vaid jäävad väiksemaks. Sellisesse keskkonda ei mahu hambad ära, mis tekitabki nende puseriti kasvamise.

Oma lastest üks armastas väga pehmet toitu ja sai aastateks breketid, teine aga oli innukas porgandite närija, lisaks meeldis närida kõike muudki – ja tema hambad on ilusti sirges reas.

Ole nüüd ikka.
Porgandite närimisest ei sõltu siin küll midagi. Meie kaksikud on eluaeg porgandeid närinud, aga breketitest nad ei pääsenud. Ühel on iluviga, teisel on aga seotud enneaegsuse ja muude teemadega ning oleme juba aastaid ortodondil käinud. Vanasti lihtsalt ei olnud ortodontia sellisel tasemel ja ei muud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale ka.
Siin on väga erinevad koolkonnad. Osad panevad nii väikestele ka breksud, aga suuremalt jaolt oodatakse ikka piimahammaste vahetus ära, enne eibtehta midagi.

Mulle tundub see viimane loogilisem, sest mida sa ikka korrigeerid, kui hambumus palju muutumas on. Kui saad löögile, mine konsilteerima, kuigi ise ootaksin veel.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ise kaasa aidata, et laps ei peaks breketeid kandma? Üks väga lihtne ja odav lahendus on see, et lasta lapsel närida kõvemat toitu.

Breketite vajadus on osaliselt heaoluühiskonna haigus. Vanasti polnud mingeid breketeid ja inimeste hambad mahtusid ilusti lõualuusse ritta ära. Sest lapsed pidid varakult toitu ise närima ja naturaalne toit oli tihti päris kõva. Seetõttu nende lõualuu arenes, lõuapärad muutusid tugevamaks ja tänu sellele said ka jäävhambad kenasti ritta paigutuda.

Tänapäeva heaoluühiskonnas on poelettidel valdavalt juba peenestatud või pehme tekstuuriga toit, kuna see on tarbijale mugavam ju. Kõva leivakannika ja praetud lihatüki närimise asemel on tänapäeva lastele antud pehme valge sai, vahel pehme kotlet pehme kastmega. Seetõttu ei arene tänapäeva laste lõuapärad enam normaalselt, vaid jäävad väiksemaks. Sellisesse keskkonda ei mahu hambad ära, mis tekitabki nende puseriti kasvamise.

Oma lastest üks armastas väga pehmet toitu ja sai aastateks breketid, teine aga oli innukas porgandite närija, lisaks meeldis närida kõike muudki – ja tema hambad on ilusti sirges reas.

Ole nüüd ikka.

Porgandite närimisest ei sõltu siin küll midagi. Meie kaksikud on eluaeg porgandeid närinud, aga breketitest nad ei pääsenud. Ühel on iluviga, teisel on aga seotud enneaegsuse ja muude teemadega ning oleme juba aastaid ortodondil käinud. Vanasti lihtsalt ei olnud ortodontia sellisel tasemel ja ei muud.

Porgandite ja liha närimine kulutab mõnusalt piimahambaid ja nii need kiiremini ära tulevad. Tänapäeval on lastel see suur häda, et piimakad ei taha ära tulla, sest pehmet ja mugavat toitu süües need kuluvad vähe. Ortodontiline ravi lükkub siis ju ka edasi. Ehk, et porgandid ei päästa breketitest vaid lasevad ehk raviga varem alustada kui piimakad läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eh!
Milline naiivne arvamine. Et kui süüa porgandeid, kuluvad hambad kiiremini ära.
Minu viimane piimahammas tõmmati välja, kui ma olin ülikooli lõpetanud ja vanust 25 aastat.

Lapsel ei tulnud, ega tulnud piimahambad ära ja lõpuks tõmmati 6 piimahammast ära, et jäävhambad saaks tulla. 2 aastat ei tulnud paari hamba asemele midagi. Ühe piimahamba juur oli selline, et hambaarst pidi kummuli kukkuma.

Geneetika on selle asja nimi, mitte porgandid.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel kogemusi selllise ortodontilise anomaaliaga.

Laps 7.a

Kas võidakse panna breketid täies ulatuses ja mis see kõik maksma võib veel minna ?

Kujutan juba ette neid ulmesummasid.

Väidetavalt Haigekassa ei kompenseeri.

Aga miks peaks HK midagi kompenseerima, pole ju meditsiiniline probleemgi?

Me kõik maksame oma laste breketid ise, kui tähtis on ideaalne hambumus.

Ma pakun 1000.- kanti saad hakkama. Odav, vägagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ise kaasa aidata, et laps ei peaks breketeid kandma? Üks väga lihtne ja odav lahendus on see, et lasta lapsel närida kõvemat toitu.

Breketite vajadus on osaliselt heaoluühiskonna haigus. Vanasti polnud mingeid breketeid ja inimeste hambad mahtusid ilusti lõualuusse ritta ära. Sest lapsed pidid varakult toitu ise närima ja naturaalne toit oli tihti päris kõva. Seetõttu nende lõualuu arenes, lõuapärad muutusid tugevamaks ja tänu sellele said ka jäävhambad kenasti ritta paigutuda.

Tänapäeva heaoluühiskonnas on poelettidel valdavalt juba peenestatud või pehme tekstuuriga toit, kuna see on tarbijale mugavam ju. Kõva leivakannika ja praetud lihatüki närimise asemel on tänapäeva lastele antud pehme valge sai, vahel pehme kotlet pehme kastmega. Seetõttu ei arene tänapäeva laste lõuapärad enam normaalselt, vaid jäävad väiksemaks. Sellisesse keskkonda ei mahu hambad ära, mis tekitabki nende puseriti kasvamise.

Oma lastest üks armastas väga pehmet toitu ja sai aastateks breketid, teine aga oli innukas porgandite närija, lisaks meeldis närida kõike muudki – ja tema hambad on ilusti sirges reas.

Meelevaldne järeldus.

TA, võiksite proovida kas myobrace’iga läheb paika.

Aga isiklikult ei usu, breket vaja panna.

Myobrace peale aktiivravi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siit lisaküsimus, vaadates ortodontia hindasid, mismoodi on võimalik neid üldse tasuda. See on ulme.

Ma ei saa oma hambaravi eestki selliseid summasid maksta, rääkimata lapse. Breketite ravi on justkui paneksid omale implantaadi, aga kes paneb, enamus ei pane, kui isegi väga tahaksid.

Ma ei saa aru, ortodontia pole ju üldse nii kallis. Implantaadist valgusaastate kaugusel ju:)

Mōnisada eurot tuleb kokku breketitega imelise hambumuse eest. Kallis? Implantaat on mitu tuhat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale ka.

Siin on väga erinevad koolkonnad. Osad panevad nii väikestele ka breksud, aga suuremalt jaolt oodatakse ikka piimahammaste vahetus ära, enne eibtehta midagi.

Mulle tundub see viimane loogilisem, sest mida sa ikka korrigeerid, kui hambumus palju muutumas on. Kui saad löögile, mine konsilteerima, kuigi ise ootaksin veel.

Breksud???

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Breketite (hellitavalt breksudeks ei julge kutsuda) hinnad on sellised, et 1000€ ja ka 2000€ pole midagi teha.
Tallinna summad on min. 4000€ kuni 6000€ ja need on viimaste aegade hinnad. Paar aastat tagasi oli kindel taks 3000€, nüüd hinnad teised.

Väljaspool Tallinnat on hinnad soodsamad. Muidugi on kõikide tööde maht erinev, aga Tallinnas võivad hinnad olla poole kõrgemad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsel ka esihambad natuke viltu..selgus, et mingi lisahammas on kuskilt veel ette tulemas. 🙁  tõmmatakse nüüd ära. Sügisel selgub, kas peame ka breketid panema. Ma ei teadnudki, et need tasulised. 🙁

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei pane 7a breketeid, oodatakse ikka piimahammaste äratulek ära. Ja kas see hammas on üldse jäävhammas? Lõualuu kasvab veel ja vabalt võib see hammas kenasti ise oma kohale nihkuda, kui ruumi tekib. 2 last kasutanud Myobrace, hambarida läks ilusaks poole aastaga (ülemise hambad olid ettepoole harali), kantud 1a. Ühel lapsel tulid jäävhambad piimahammase peale, 4 hammast oli 2 hambarida. Hambaarst pidi 4 piimahammast korraga välja tõmbama, 2 kuuga nihkusid need täiesti viltu olnud jäävhambad oma kohale hambareas ilma igasuguste breketiteta. Laps kasvab, lõualuu läheb pidevalt suuremaks ja hambad ka liiguvad.

Ka tavaline hambaarst suudab hinnata, kas on lootust, et lõualuusse mahuvad hambad kenasti ära või on vaja ortodondi konsultatsiooni (mis on ka omaette pikk protsess, et üldse esimesele konsultatsioonile saada, varu pool aastat vähemalt).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei teadnudki, et need tasulised. ????

Ei olegi tasulised, kui need on vaja panna meditsiinilise probleemi korrigeerimiseks.  Kui tegemist on ainult esteetilise probleemiga ja üks veidi viltu olev hammas seda on, siis haigekassa ei maksa. Rinnasuurendusoperatsioonide eest ju ka ei maksa, aga näiteks rinna taastamisoperatsiooni eest maksab.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Breketite (hellitavalt breksudeks ei julge kutsuda) hinnad on sellised, et 1000€ ja ka 2000€ pole midagi teha.

Tallinna summad on min. 4000€ kuni 6000€ ja need on viimaste aegade hinnad. Paar aastat tagasi oli kindel taks 3000€, nüüd hinnad teised.

Väljaspool Tallinnat on hinnad soodsamad. Muidugi on kõikide tööde maht erinev, aga Tallinnas võivad hinnad olla poole kõrgemad.

Mul kaks last, breketetiravi, Tallinna kesklinn, parim tegija ja tuleb 1000.- lõpuks kokku.

Muidugi meil vaid kosmeetiline korrigeerimine, hambad reas, lõualuud terved, õiged.

Umbes aasta mõlematel breketid.

Aga 4000-6000 tundub ulme. Kus, miks, New Yorgis:)?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei teadnudki, et need tasulised. ????

Ei olegi tasulised, kui need on vaja panna meditsiinilise probleemi korrigeerimiseks. Kui tegemist on ainult esteetilise probleemiga ja üks veidi viltu olev hammas seda on, siis haigekassa ei maksa. Rinnasuurendusoperatsioonide eest ju ka ei maksa, aga näiteks rinna taastamisoperatsiooni eest maksab.

Inimene ju kirjutas, et tal lapsel mingid hambad natuke viltu ja sa tuled oma Haigekassa jutuga? Hahaa:) Hammaste ja lõualuude anomaalia peab olema massiivne, et HK midagi maksaks:)

Tuhat-paar omast taskust, kui oluline, et sinu lapsel tulevikus ilus naeratus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Inimene ju kirjutas, et tal lapsel mingid hambad natuke viltu ja sa tuled oma Haigekassa jutuga? Hahaa:) Hammaste ja lõualuude anomaalia peab olema massiivne, et HK midagi maksaks:)”

Minu ühel pojal (8a)ei saanud ma midagi aru, et oleks midagi valesti , kena sirge rida oli,  kuid hambaklambrid  paariks kuud sai haigekassa kulul.  Ei olnud mingit massiivset anamaaliat.

Teisel pojal polnud ülemised nii etteulatuvalt kui pidi, tema sai breketid 18aastaselt ja haigekassa kulul. Väiksena olid tal klambrid ja sedagi vaid öösiti.

Et iga viga ei ole ainult breketitega ravitav, see justkui tänapäeval nagu mingi valge kets, et muud pole olemaski kui valge toss jalga igaks elujuhtumiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Inimene ju kirjutas, et tal lapsel mingid hambad natuke viltu ja sa tuled oma Haigekassa jutuga? Hahaa:) Hammaste ja lõualuude anomaalia peab olema massiivne, et HK midagi maksaks:)”

Minu ühel pojal (8a)ei saanud ma midagi aru, et oleks midagi valesti , kena sirge rida oli, kuid hambaklambrid paariks kuud sai haigekassa kulul. Ei olnud mingit massiivset anamaaliat.

Teisel pojal polnud ülemised nii etteulatuvalt kui pidi, tema sai breketid 18aastaselt ja haigekassa kulul. Väiksena olid tal klambrid ja sedagi vaid öösiti.

Et iga viga ei ole ainult breketitega ravitav, see justkui tänapäeval nagu mingi valge kets, et muud pole olemaski kui valge toss jalga igaks elujuhtumiks.

Paistab, et sul tuttav arst, kes tegi asja hullemaks. HK ei maksa kinni kergeid hammaste väärarenguid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Breketite (hellitavalt breksudeks ei julge kutsuda) hinnad on sellised, et 1000€ ja ka 2000€ pole midagi teha.

Tallinna summad on min. 4000€ kuni 6000€ ja need on viimaste aegade hinnad. Paar aastat tagasi oli kindel taks 3000€, nüüd hinnad teised.

Väljaspool Tallinnat on hinnad soodsamad. Muidugi on kõikide tööde maht erinev, aga Tallinnas võivad hinnad olla poole kõrgemad.

Mul kaks last, breketetiravi, Tallinna kesklinn, parim tegija ja tuleb 1000.- lõpuks kokku.

Muidugi meil vaid kosmeetiline korrigeerimine, hambad reas, lõualuud terved, õiged.

Umbes aasta mõlematel breketid.

Aga 4000-6000 tundub ulme. Kus, miks, New Yorgis:)?

Ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes oleks saanud 1000€ eest breketid ja asja korda. Ausalt ei tea.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ühel pojal (8a)ei saanud ma midagi aru, et oleks midagi valesti , kena sirge rida oli,  kuid hambaklambrid  paariks kuud sai haigekassa kulul.[/quote]
Sul endal on ka ortodondi haridus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes oleks saanud 1000€ eest breketid ja asja korda. Ausalt ei tea.

Mul olid breketid küll juba 20a tagasi, aga juba siis maksid need palju. Ajaga on need ainult kallimaks läinud. Sõbranna kogus oma lapse breketite jaoks 6000€- sellise summa ütles talle ortodont kui raviplaan paika pandi. 1000ga saab ehk siis kui ravi jääb poolikuks või ei ole midagi väga hullu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Breketite (hellitavalt breksudeks ei julge kutsuda) hinnad on sellised, et 1000€ ja ka 2000€ pole midagi teha.

Tallinna summad on min. 4000€ kuni 6000€ ja need on viimaste aegade hinnad. Paar aastat tagasi oli kindel taks 3000€, nüüd hinnad teised.

Väljaspool Tallinnat on hinnad soodsamad. Muidugi on kõikide tööde maht erinev, aga Tallinnas võivad hinnad olla poole kõrgemad.

Mul kaks last, breketetiravi, Tallinna kesklinn, parim tegija ja tuleb 1000.- lõpuks kokku.

Muidugi meil vaid kosmeetiline korrigeerimine, hambad reas, lõualuud terved, õiged.

Umbes aasta mõlematel breketid.

Aga 4000-6000 tundub ulme. Kus, miks, New Yorgis:)?

Ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes oleks saanud 1000€ eest breketid ja asja korda. Ausalt ei tea.

Tahad minuga tuttavaks saada? Kaks last, Tallinna kesklinn ja nii on. Teisel breketid veel peal, igakuine visiit juunini tiksub 60.- kuus peale. Kokku tulebki tuhat.

Top 3 Tallinna ortodont.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, väga tahaks!
Nii tore oleks omada sõpra, kelle laps on 1000ga saanud breketid. Täiega auasi!

Julgen pigem arvata, et reaalset vajadust polnudki ja “top 3” arst korjas vedeleva raha üles.

Muuseas, ma pole mitte kunagi kuulnud, et ortodonte kuidagi toppi pannakse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt jutu jätkuks. Huvi pärast vaatasin, millised on HK esitatatud raviarved. Keskmine summa, mis ühe korra kohta makstud, on 128€ ja kordi on üle 20.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )


Esileht Koolilaps Üks alumine hammas õrnalt eespool ülemisi