Esileht Koolilaps Üks alumine hammas õrnalt eespool ülemisi

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 64 )

Teema: Üks alumine hammas õrnalt eespool ülemisi

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, ortodontia pole ju üldse nii kallis. Implantaadist valgusaastate kaugusel ju:)

Mōnisada eurot tuleb kokku breketitega imelise hambumuse eest. Kallis? Implantaat on mitu tuhat.

mõnisada eurot? Ma arvan, et te ei ole hindadega absoluutselt kursis…

vanemal tüdrukul oli nn kerge kosmeetiline viga paar aastat tagasi, summa kokku 1500.- juba paigaldus oli 400 ja viimane visiit 400.-

pisemaga on hoopis hullemad lood, tal on vaja lõualuid laiendada, mitu hammast reast väljas ja viltu kasvanud, tegid jäljendid, aga ei lähe haigekassa alla. Esimene paigaldus 1500, järgmine kuu 1500 ja siis iga kuu 100 kuni viimase ära võtmiseni(400). Kogumaksumuseks arvestas arst ca 4500

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, ortodontia pole ju üldse nii kallis. Implantaadist valgusaastate kaugusel ju:)

Mōnisada eurot tuleb kokku breketitega imelise hambumuse eest. Kallis? Implantaat on mitu tuhat.

mõnisada eurot? Ma arvan, et te ei ole hindadega absoluutselt kursis…

vanemal tüdrukul oli nn kerge kosmeetiline viga paar aastat tagasi, summa kokku 1500.- juba paigaldus oli 400 ja viimane visiit 400.-

pisemaga on hoopis hullemad lood, tal on vaja lõualuid laiendada, mitu hammast reast väljas ja viltu kasvanud, tegid jäljendid, aga ei lähe haigekassa alla. Esimene paigaldus 1500, järgmine kuu 1500 ja siis iga kuu 100 kuni viimase ära võtmiseni(400). Kogumaksumuseks arvestas arst ca 4500

Täpselt! Minu lapsel ortodondi sõnul puhtalt iluvead üleval ja all, aga mitu hammast reast väljas ja isegi süüa ei saa enam normaalselt, haigekassa rahastuse alla siiski ei lähe ja igasuguseid aparaate vaja paigaldada ja hooldada ligi 5000 eest raviplaani järgi 🙁 Endale panin implantaadi tagumise hamba asemele ja läks alla 2000, õnneks sai iga etapi eraldi maksta ja neid korraga ei tehtagi kõiki tavaliselt. Ma ei kujuta ette, kus neid alla 1000 maksvaid breketeid saab. Üks hambakaar ikka algab mingi 600-700 puhtalt ühe kaare breketite eest, lisanduvad pidevalt hooldused jm vidinad, hiljem järelravi. Iga liigutus maksab suuri summasid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, ortodontia pole ju üldse nii kallis. Implantaadist valgusaastate kaugusel ju:)

Mōnisada eurot tuleb kokku breketitega imelise hambumuse eest. Kallis? Implantaat on mitu tuhat.

mõnisada eurot? Ma arvan, et te ei ole hindadega absoluutselt kursis…

vanemal tüdrukul oli nn kerge kosmeetiline viga paar aastat tagasi, summa kokku 1500.- juba paigaldus oli 400 ja viimane visiit 400.-

pisemaga on hoopis hullemad lood, tal on vaja lõualuid laiendada, mitu hammast reast väljas ja viltu kasvanud, tegid jäljendid, aga ei lähe haigekassa alla. Esimene paigaldus 1500, järgmine kuu 1500 ja siis iga kuu 100 kuni viimase ära võtmiseni(400). Kogumaksumuseks arvestas arst ca 4500

Ma ei räägigi ekstreemsest puseriti väärhambumusest.

Minu omadel oli ühel juhul kaks esimest hammast liiga ettepoole ja teisel esihambad lehtris ja kihvad viltu.

1000.- per laps. Breketite pingutamise visiit on 60.-, mis 128.-?

Kus kullaaukudes te küll käite oma lastega?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usu mind, 1000€ ei saa breketeid.
128€ on minu lapse 2 viimase aasta ühe korra keskmine arstivisiidi tasu.
Meil on haigekassaga, sellep saan patsendiportaalist vaadata.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usu mind, 1000€ ei saa breketeid.

128€ on minu lapse 2 viimase aasta ühe korra keskmine arstivisiidi tasu.

Meil on haigekassaga, sellep saan patsendiportaalist vaadata.

Usun ikka, sest ise ju maksan need arved 🙂 60 on visiit, iga kord.

Nii on.

Ja pole Haigekassa poolt kompenseeritavad juhtumid.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok!
Olgu siis 1000€ breketite eest! Lihtsalt need, kel päriselt breketeid tarvis, ei peaks sellise summaga arvestama.

Ilmselt kui breketite saamise soov on nii suur, siis pannaksegi tuhandesed.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kahel teismelisel just breketite ravi lõppenud, Tallinna ortodont, ühel lapsel läks ligi 8000 eurot, teisel veidi alla 4000 euro. 4000 euroga tehti alumine rida sirgeks, ülemine ei vajanud ravi, teisel oli operatsioon ja suuremad probleemid, läks 2 korda rohkem. Alustamiseks maksime 500 – 800 kohe esimesel korral. Keskmine raviaeg poolteist kuni kaks aastat.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kahel teismelisel just breketite ravi lõppenud, Tallinna ortodont, ühel lapsel läks ligi 8000 eurot, teisel veidi alla 4000 euro. 4000 euroga tehti alumine rida sirgeks, ülemine ei vajanud ravi, teisel oli operatsioon ja suuremad probleemid, läks 2 korda rohkem. Alustamiseks maksime 500 – 800 kohe esimesel korral. Keskmine raviaeg poolteist kuni kaks aastat.

Kas 8000€ ravi ei mahtunud HK alla? Karm summa.

Meil läheb 6. aasta ortodondil käimist, a õnneks (kuidas muidugi võtta, eks!) on HK.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usu mind, 1000€ ei saa breketeid.

128€ on minu lapse 2 viimase aasta ühe korra keskmine arstivisiidi tasu.

Meil on haigekassaga, sellep saan patsendiportaalist vaadata.

Me käime ilma Haigekassata ja igakuine ortodondi nö pingutamisvisiit 60.- Vbl Haigekassalt kasseeritakse rohkem, ei tea:)

Kokku tuleb 1000.-, hambad juba sirged. Paari kuu pärast breketid maha.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie lapsel olid breketid vajalikud täitsa meditsiiniliselt põhjustel, aga ometiks HK ei maksnud midagi. See oli küll ca 5-6 aastat tagasi. Väga karm oli ja meie hambaarst oli väga imestunud, et ei mahtunud HK alla. Tehti erinevad mõõtmised, aga natuke jäi siiski välja.
Lapsel oli sündides kahekordne suulaelõhe ja lühike suulagi, millest tulenevalt op ja kogu lõualuu ja hambumus oli n-ö teistsugune. Hambad lihtsalt ei mahtunud üldse suhu ära ja esihambad olid täiesti viltu. Lisaks kõnehäired jne. See kõik mõjutas hambumust.

Väga loodan, et nüüd asjad ehk teisiti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie lapsel olid breketid vajalikud täitsa meditsiiniliselt põhjustel, aga ometiks HK ei maksnud midagi. See oli küll ca 5-6 aastat tagasi. Väga karm oli ja meie hambaarst oli väga imestunud, et ei mahtunud HK alla. Tehti erinevad mõõtmised, aga natuke jäi siiski välja. Lapsel oli sündides kahekordne suulaelõhe ja lühike suulagi, millest tulenevalt op ja kogu lõualuu ja hambumus oli n-ö teistsugune. Hambad lihtsalt ei mahtunud üldse suhu ära ja esihambad olid täiesti viltu. Lisaks kõnehäired jne. See kõik mõjutas hambumust. Väga loodan, et nüüd asjad ehk teisiti.

See ei kõla tõenäoliselt, sest huule-ja suulaelõhede ja näo-lõualuu kaasasündinud anomaaliate ortodontiline ravi on juba aastakümneid haigekassa kulul toimunud.  Te käisite ikka sellise ortodondi juures, kellel on haigekassaga leping? Sest kõigil ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tahaks ka uskuda, et selliste kaasasündinud selliste HK poleks maksnud.
Meie käime 6 aastat ja meil pole midagi nii hullu, ometigi oli üsna selge, et kõik läheb HK alla. On meil omad probleemid ja ma tean väga mitmeid, kellel veel HK kinni maksab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok!

Olgu siis 1000€ breketite eest! Lihtsalt need, kel päriselt breketeid tarvis, ei peaks sellise summaga arvestama.

Ilmselt kui breketite saamise soov on nii suur, siis pannaksegi tuhandesed.

Mida sa ometi pahandad.

Meil oligi vaja, esimesed hambad polnud rivis.

Normaalsed tänapäevased breketid, iga kuu pingutamise visiit.

Teisel lapsel veel suus, hetkel 850.- koos, ortodont pakkus, et aprilliks vaba. Tuleb taaskord 1000.-

Leia ise õiged kohad üles, mitte ära ole kuri teiste peale.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, ortodontia pole ju üldse nii kallis. Implantaadist valgusaastate kaugusel ju:)

Mōnisada eurot tuleb kokku breketitega imelise hambumuse eest. Kallis? Implantaat on mitu tuhat.

mõnisada eurot? Ma arvan, et te ei ole hindadega absoluutselt kursis…

vanemal tüdrukul oli nn kerge kosmeetiline viga paar aastat tagasi, summa kokku 1500.- juba paigaldus oli 400 ja viimane visiit 400.-

pisemaga on hoopis hullemad lood, tal on vaja lõualuid laiendada, mitu hammast reast väljas ja viltu kasvanud, tegid jäljendid, aga ei lähe haigekassa alla. Esimene paigaldus 1500, järgmine kuu 1500 ja siis iga kuu 100 kuni viimase ära võtmiseni(400). Kogumaksumuseks arvestas arst ca 4500

Täpselt! Minu lapsel ortodondi sõnul puhtalt iluvead üleval ja all, aga mitu hammast reast väljas ja isegi süüa ei saa enam normaalselt, haigekassa rahastuse alla siiski ei lähe ja igasuguseid aparaate vaja paigaldada ja hooldada ligi 5000 eest raviplaani järgi ???? Endale panin implantaadi tagumise hamba asemele ja läks alla 2000, õnneks sai iga etapi eraldi maksta ja neid korraga ei tehtagi kõiki tavaliselt. Ma ei kujuta ette, kus neid alla 1000 maksvaid breketeid saab. Üks hambakaar ikka algab mingi 600-700 puhtalt ühe kaare breketite eest, lisanduvad pidevalt hooldused jm vidinad, hiljem järelravi. Iga liigutus maksab suuri summasid.

 

Meil ülemine hambakaar 300.-. Algne paigaldus.

???

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok!

Olgu siis 1000€ breketite eest! Lihtsalt need, kel päriselt breketeid tarvis, ei peaks sellise summaga arvestama.

Ilmselt kui breketite saamise soov on nii suur, siis pannaksegi tuhandesed.

Mida sa ometi pahandad.

Meil oligi vaja, esimesed hambad polnud rivis.

Normaalsed tänapäevased breketid, iga kuu pingutamise visiit.

Teisel lapsel veel suus, hetkel 850.- koos, ortodont pakkus, et aprilliks vaba. Tuleb taaskord 1000.-

Leia ise õiged kohad üles, mitte ära ole kuri teiste peale.

Keegi ei pahanda, see lihtsalt ei ole see hind, millega inimesed peaks breketite panemisel arvestama.
Minu laps saab hambad HK abil korda, a ma olen hindadest täiesti teadlik.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leia ise õiged kohad üles, mitte ära ole kuri teiste peale.

Uskumatult eluvõõras mu meelest, olukorras, kus järjekorrad on aastatepikkused. Täielik seller’s market.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leia ise õiged kohad üles, mitte ära ole kuri teiste peale.

Uskumatult eluvõõras mu meelest, olukorras, kus järjekorrad on aastatepikkused. Täielik seller’s market.

Lisaks sellele, et järjekorrad on aastatepikkused, siis paljud vanemad ei tea, et nad ei pääse iial oma lapsega ortodondi juurde. Kui ise aktiivselt ei otsi ja ei helista, siis ei hakka keegi teatama, et nüüd on sinu lapse järjekord käes. Paljud loobuvad muidugi peale raviplaani ja hinna nägemist, aga üldiselt peale ülevaatust antakse teada kui palju orienteeruvalt läheb maksma, raviplaanile pannakse täpne summa.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leia ise õiged kohad üles, mitte ära ole kuri teiste peale.

Uskumatult eluvõõras mu meelest, olukorras, kus järjekorrad on aastatepikkused. Täielik seller’s market.

Ei ole. Leia õiged kohad ja ole ise kena. Saad esimese aja paari kuu jooksul (tegelikult me saime paari nädala jooksul) ja kõik toimib. Ei ole HK toetust, ise maksan, tuleb 1000.- laps. Vanemal breketid juba mitu aastat maas, imeline tulemus ja püsib.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leia ise õiged kohad üles, mitte ära ole kuri teiste peale.

Uskumatult eluvõõras mu meelest, olukorras, kus järjekorrad on aastatepikkused. Täielik seller’s market.

Lisaks sellele, et järjekorrad on aastatepikkused, siis paljud vanemad ei tea, et nad ei pääse iial oma lapsega ortodondi juurde. Kui ise aktiivselt ei otsi ja ei helista, siis ei hakka keegi teatama, et nüüd on sinu lapse järjekord käes. Paljud loobuvad muidugi peale raviplaani ja hinna nägemist, aga üldiselt peale ülevaatust antakse teada kui palju orienteeruvalt läheb maksma, raviplaanile pannakse täpne summa.

Vot ma ei oska öelda, minule polnud raske. Hambaarst ütles, et vaja ja soovitas tuntuimat tegijat. Helistasin ja nädalaga lapsel breketid suus.

Milles siis asi? Osad saavad ja osad ei saa? Ma ei usu seda.

Ma muidugi tean vaid Tallinna kohta.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leia ise õiged kohad üles, mitte ära ole kuri teiste peale.

Uskumatult eluvõõras mu meelest, olukorras, kus järjekorrad on aastatepikkused. Täielik seller’s market.

Lisaks sellele, et järjekorrad on aastatepikkused, siis paljud vanemad ei tea, et nad ei pääse iial oma lapsega ortodondi juurde. Kui ise aktiivselt ei otsi ja ei helista, siis ei hakka keegi teatama, et nüüd on sinu lapse järjekord käes. Paljud loobuvad muidugi peale raviplaani ja hinna nägemist, aga üldiselt peale ülevaatust antakse teada kui palju orienteeruvalt läheb maksma, raviplaanile pannakse täpne summa.

Vot ma ei oska öelda, minule polnud raske. Hambaarst ütles, et vaja ja soovitas tuntuimat tegijat. Helistasin ja nädalaga lapsel breketid suus.

Milles siis asi? Osad saavad ja osad ei saa? Ma ei usu seda.

Ma muidugi tean vaid Tallinna kohta.

Ühe näite põhjal võib statistikat teha 😀 ?. Reaalsus on Haigekassa andmetel hoopis midagi muud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teateid tegelikkusest: helistasin Tartus kolm korda HK lepinguga kohti läbi (lapse näidustus läheb HK alla). Järjekorraks öeldi  6-7 aastat (Unimed), 4-5 aastat (veel paar kohta)… Teised lihtsalt ei tee nii pikki järjekordi, mis on ka mõistlik. Aja sain kolmanda läbihelistamisringi pealt 10 k hiljemaks kohas, kus oli samuti muidu ca 2a järjekord, kuhu juurde ei võetud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saad esimese aja paari kuu jooksul (tegelikult me saime paari nädala jooksul) ja kõik toimib. Ei ole HK toetust, ise maksan, tuleb 1000.- laps. Vanemal breketid juba mitu aastat maas, imeline tulemus ja püsib.

Need paari nädala jooksul, 1000.- eurot ja imeline tulemus on need kosmeetilised probleemid, mis tegelikult ei vajakski korrigeerimist.  80 % väiksematest anomaaliatest, a la üks hammas veidi teistest eespool ja viltu, nihkuvad lõualuu kasvades aja jooksul ise paika.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leia ise õiged kohad üles, mitte ära ole kuri teiste peale.

Uskumatult eluvõõras mu meelest, olukorras, kus järjekorrad on aastatepikkused. Täielik seller’s market.

Aga no kuidas ma saan ja sina ei saa? Mis seller’s market?

Kehv organiseerija oled?

Ma ei saa aru, miks mind mutta tambid. Veelkord, kummagi lapsega polnud probleemi saada ortodondi algselt visiiti kuu jooksul. Aastatel 2020-2022.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teateid tegelikkusest: helistasin Tartus kolm korda HK lepinguga kohti läbi (lapse näidustus läheb HK alla). Järjekorraks öeldi 6-7 aastat (Unimed), 4-5 aastat (veel paar kohta)… Teised lihtsalt ei tee nii pikki järjekordi, mis on ka mõistlik. Aja sain kolmanda läbihelistamisringi pealt 10 k hiljemaks kohas, kus oli samuti muidu ca 2a järjekord, kuhu juurde ei võetud.

Aga ravi Tallinnas. Tartus vbl ongi aasta järjekord.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teateid tegelikkusest: helistasin Tartus kolm korda HK lepinguga kohti läbi (lapse näidustus läheb HK alla). Järjekorraks öeldi 6-7 aastat (Unimed), 4-5 aastat (veel paar kohta)… Teised lihtsalt ei tee nii pikki järjekordi, mis on ka mõistlik. Aja sain kolmanda läbihelistamisringi pealt 10 k hiljemaks kohas, kus oli samuti muidu ca 2a järjekord, kuhu juurde ei võetud.

Aga ravi Tallinnas. Tartus vbl ongi aasta järjekord.

Tallinnas on veel hullem, minu helistamiseralli kestis mõned aastad tagasi kaks aastat ja vähemalt 30 kohta helistasin korduvalt läbi, kirjutasin kirjalikult avaldusi ja lõpuks saingi selle arsti juurde keda kohe alguses soovisin. Selleks kõigeks kulus 2 aastat.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saad esimese aja paari kuu jooksul (tegelikult me saime paari nädala jooksul) ja kõik toimib. Ei ole HK toetust, ise maksan, tuleb 1000.- laps. Vanemal breketid juba mitu aastat maas, imeline tulemus ja püsib.

Need paari nädala jooksul, 1000.- eurot ja imeline tulemus on need kosmeetilised probleemid, mis tegelikult ei vajakski korrigeerimist. 80 % väiksematest anomaaliatest, a la üks hammas veidi teistest eespool ja viltu, nihkuvad lõualuu kasvades aja jooksul ise paika.

No aga lastele pannaksegi ju breketid enamasti esteetiliste probleemide pärast, kas hambad liiga ees v mõned viltu. See ongi 1000.-. Ma ei tea kommenteerida juhtumeid, kus probleem on tohutu, lausa puudeline, lõualuu anomaaliad jne.

Juhin tähelepanu, et TA postitus oligi üks hammas õrnalt eespool teisi. Järelikult olen vastanud täiesti adekvaatselt teemasse.

Puudega tuleb summa loomulikult suurem, sellest ei tea.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saad esimese aja paari kuu jooksul (tegelikult me saime paari nädala jooksul) ja kõik toimib. Ei ole HK toetust, ise maksan, tuleb 1000.- laps. Vanemal breketid juba mitu aastat maas, imeline tulemus ja püsib.

Need paari nädala jooksul, 1000.- eurot ja imeline tulemus on need kosmeetilised probleemid, mis tegelikult ei vajakski korrigeerimist. 80 % väiksematest anomaaliatest, a la üks hammas veidi teistest eespool ja viltu, nihkuvad lõualuu kasvades aja jooksul ise paika.

No aga lastele pannaksegi ju breketid enamasti esteetiliste probleemide pärast, kas hambad liiga ees v mõned viltu. See ongi 1000.-. Ma ei tea kommenteerida juhtumeid, kus probleem on tohutu, lausa puudeline, lõualuu anomaaliad jne.

Juhin tähelepanu, et TA postitus oligi üks hammas õrnalt eespool teisi. Järelikult olen vastanud täiesti adekvaatselt teemasse.

Puudega tuleb summa loomulikult suurem, sellest ei tea.

Paari nädala jooksul saime esimese visiidi, mitte korda. Breketid suus mõlemal ca aasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paari nädala jooksul saime esimese visiidi

Palun soovita siis nimeliselt. HK lepingu kohta sa ka ei vastanud, seda seal ei ole? Puhtesteetiliste probleemide puhul pole vajagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse hambaarst (Tallinnas, erakliinik) soovitas minna ortodondi vastuvõtule. Süsteem on seal selline, et lapse hambapilt ootab, et ortodont selle üle vaataks ja siis otsustaks, kas on vaja breketeid. Kui üks kord helistasin, et uurida, kus maal järjekord on, siis öeldi, et tegelikult 7aastane ongi liiga noor veel – suus võib palju muutuda. Ma arvan, et sa võiksid külastada hambaarsti ja küsida nõu / minna otse ortodondi vastuvõtule ja küsida nõu.

Aga mul tekkis hoopis see küsimus, et miks käiakse lapsega ortodondil 6 aastat? St kas see on sellepärast, et lapse hambumus  ja lõualuu jne on muutuv? Ja kas 6 a igakuised vastuvõtud? Küsin lihtsalt huvi pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1000 eest praegu küll mingit breketiravi enam ei saa.

5 aastat tagasi läks ühel lapsel tõesti kokku kuskil 1500(400 paigaldus+400 ära võtmine ja igakuiselt 40-50).

Praegu panime nooremale- paigaldus 1280 üks lõualuu+ iga kuu ligi 100 eurosed arved.

Hambaid oli reast väljas palju pluss lõualuusse ei mahtunud ära., üks hammas kasvas ette igemesse otse, tehti jäljendid ja otsustati, et haigekassa ei maksa. Kogu ravi hinnaks avati ca 4500-5000

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 64 )


Esileht Koolilaps Üks alumine hammas õrnalt eespool ülemisi