Esileht Pereelu ja suhted Üks heietus mu 11-aastasest lapsest

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Üks heietus mu 11-aastasest lapsest

Postitas:

Sain emalt kirja, tatatataa ja kuidas teie perel läheb. Kirjutasin siis naguke üldiselt, et ilma on ilus ja…. siis nooremast lapsest pikem jutt, tema uued sõnad ja uhked tegemised ja siis tuli pausikoht, mida siis vanemast lapsest kirjutada, temal läheb nii nagu ikka.
No kirjutasin siis, et ta on vaga tubli. Tal oli vaba päev reedel ning oli üksi kodus. Kodus olles koristas ta omaalgatuslikult terve meie korteri puhtaks. Pesi pesu puhtaks, lappsis kokku ja viis igaühele tema kohale.
Nii.. jälle pausikoht, mida siis veel, jah tubli laps, me ju ikka räägime kui tublid ja nunnud me lapsed on. Edasi siis, et ta ongi viimasel ajal kuidagi väga korralik, tema asjad ei vedele enam siin ja seal nagu tavaliselt… ja tema tuba on korras ilma ütlemata … ja ta käib iga nädal raamatukogus, 2-4 raamatut loeb nädalas läbi … ja … ja siis ma vajusin ise mõttesse.
Tütre tuba oli tavaliselt nagu seapesa. Pool tuba oli nukulaata täis, kirjutuslaua peal igasugu sodid. Igal pool midagi vedeles ja kõige selle keskel mu õnnelik \”põrsas\” mängis omi lastemänge. Nüüd lähen tema tuppa, kõik on lage! Kuskil midagi ei vedele. Kirjutuslaua peal on õpikud. Kuskil nurgas väga vaikselt ta loeb.
Elutoas diivanilaua peal on tavaliselt minu hunnikud. Just oli segamini poolik kampsunikudumine, eraldi varrastel käised ja esi-seljatükid, lõngakerad, raamatud, ajakirjad. Mingid arved. Kõik segapudi. Ja täna, tulin elutuppa – kõik on ilusasti sorteeritud. Kudumised on kudumiskorvi ilusasti sätitud. Ja laps ütleb: näed, ma panin su asjad ilusasti, et sul hea oleks siin nurgas olla.
Viimasel ajal ta ise tuleb ja küsib, et kas ma tahan, ta paneb ise õe magama ja siis teinekord, et ta läheb õega ise õue jalutama. Ja, et näe õde on midagi pähe kallanud, et ta läheb paneb vannivee valmis ja valvab last vannis kuniks ka oma tegemise lõpetan ja lapse puhtaks pesen.
… vajun mõttest jälle üles ning üritan midagi edasi kirjutada. \”Isegi mina saan juba moraali. Täna näiteks tütar rääkis minuga üsna tõsiselt, et kas tõesti väiksemale peab nii palju lubatud olema, et ta võib söögiga mängida ja ……\” Pikaks läheb mu postitus, kirjutan teise postitusse hiljem. Igatahes lõpuks ma löristasin korralikult nutta, kustutasin kirja ära. Mida ma ometi olen teinud oma lapsega?? Tahan oma last tagasi, kes teeb nukulaata ja on paras tuulepea. Las ta olla kui on, aga las ta olla laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah? Mida???? Tatatataa, sittagi aru ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh tead lapsed saavad suureks. Vahel ikka mõtled et küll nad olid armsad kui nad veel väiksed ja udupead. Aga tore on ka kui saab minna oma suure lapse juurde ja küsida mingi teema kohta et kuule sa jagad seda X asja paremini kui mina, mis ma nüüd tegema peaks? Ja laps annab sulle nõu ja vahel saad rumaluse eest noomida ka \” ema, sa peaksid ju ometi teadma et… jne\”.
Armsad on nad ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis see nüüd oli? kas sa kurdad ja muretsed või? selliste asjade pärast?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ema on lihtsalt kurb, et ta laps on suureks saanud ja heldinud, et see kunagine \”tuulepea\” on nüüd nii mõistlik ja hooliv 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult peaks 11-aastane veel täielikult laps olema. Miks peaks üks 11-aastane terve maja ära koristama, terve pere pesu ära pesema, miks peaks ta tuba puhtusest läikima, miks ta peaks käima ja korrastama ema asju.
Mis teil kõigil on kodus sellised 11-aastased või , et teemaalgatajast aru ei saa. Mul lapsed märksa vanemad aga mina saan küll aru, et teemaalgataja soovib, et tema lapse oleks veel lihtsalt laps mitte selline \”väike vanainimene\” nagu see laps hetkel on. Koristab, peseb ja vabal ajal loeb vaikselt nurgas raamatut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, ma pole siiani selline nagu teemaalgataja 11-aastane.

Oled sa lapselt küsinud, miks ta arvab, et see on kõik tema kohustus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii hea meel et oled nii toreda lapse kasvatanud, samas millegi pärast tekkis mõte, ega tal depressioon ole? Ma ei tea, äkki olen lihtsalt tüüpiline eestlane, kes kõiges negatiivset näeb…tahaks loota et mitte. 11-aastase puhul selline käitumine suht harukordne. Või äkki tahab ta nii tähelepanu ja Sinu poolehoidu võita? Pisike vend-õde saab tähelepanu lihtsalt laps olles, suurem peab juba selle välja teenima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, teeme vahetust:) Mul on pakkuda 7-aastane tuulepea, poiss.
Aga mul ka muide tekkis sinu kirja lugedes mõte kuidagi, et kas sa oled üldse tütre käest küsinud, et mis võiks olla tinginud sellise muutuse. No et varem käitus hoopis teisiti ja sa oled märganud, et nüüd käitub teisiti ja esiteks kiita kindlasti last abi eest jms, aga kui see muutus on üsna järsku toimunud, siis võiks vaikselt kuidagi kasvõi ümber nurga jutuga uurida, et mis selle taga võiks olla. Muidugi võibki olla, et laps on lihtsalt \”suureks\” saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kui laps on ise selle kõige juures õnnelik, siis palun ole sina ka! Ju siis tema on selline tüüp.
Ma võin sulle oma tütardest rääkida:
Mul on näiteks üks juba üle 20 a vana, elab eraldi, aga kogu korter näeb tal välja samasugune nagu tema tuba oli kuni väljakolimiseni – tõeline seapesa. Ise ta nimetab seda loominguliseks segaduseks. Koristab küll kord nädalas, aga tulemus püsib maksimaalselt pool päeva. Ise ta on olukorraga rahul, elukaaslane ka.
Teine tütar läks tänavu kooli ja sellega koos ärkas temas korraarmastus. Tuba koristab iga päev ja see püsibki tal korras! Ma pole sellist last enne näinud. (Ei, valetan, sugulastel on ka üks samasugune.) Tahaks loota, et see tal nüüd kestab ka edaspidi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii tore, kui see mida aastaid on räägitud ja õpetatud lapsele, lõpuks on kohale jõudnud ja ema ei pea enam olema üks kamandaja, õiendaja.
saab rääkida omavahel ka muudest asjadest, kui vaid koristamine. saab teha muid asju, kui lapse järel koristamine.
minu arust on kõik võitnud.
ma oleks küll väga rõõmus, mitte ei tuleks haledusepisar silma.
meil on tavaliselt segi. mu aur läheb koristamisele ja meeldetuletustele ja lõbusaid asju saab teha palju vähem, sest keegi ju peab koristama ka. kui keegi seda ei viitsi, siis teen mina ja me kuhugi ei lähe ja midagi koos ei saagi teha. lapse poolt võib see muidugi paista, et ema muudkui koristab ja koristab. aga seda ta ei näe, kelle segadust ema koristab. meil läheb elamine poole tunniga nii segi, et lausa kahju hakkab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ohh… aitäh! Näen, et meil on veel lootust, et laspest saab ka asja 😛
Meil praegu selline, et tuba mänguasju täis ja koguaeg korja tema järgi asju kokku jne. Aga nagu näha, siis tulevik ei pruugigi nii lootusetu olla :))

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 08:21; 15.10 08:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ohh… aitäh! Näen, et meil on veel lootust, et laspest saab ka asja 😛
Meil praegu selline, et tuba mänguasju täis ja koguaeg korja tema järgi asju kokku jne. Aga nagu näha, siis tulevik ei pruugigi nii lootusetu olla :))

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 08:21; 15.10 08:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu praeguseks 16 aastane tütar samasugune. 11 aastaselt tuletas mulle meelde söögiraha maksmise tähtaegu, uuris kas ma ikka tegin seda ja seda mis ma lubasin, tahtsin ja alustasin. Autos juhib siiani vahel spidomeetrile tähelepanu kui kiirustama kipun, annab nõu majapidamises ja tuletab meelde igasuguseid asju. Korrastab mu tualettlauda, teeb aegajalt iseseisvalt majapidamistöid. Ta ongi selline! Mina olen eluaeg natuke tuulepea olnud ja tema on eluaeg korralik, viks ja usin olnud. Me sobime hästi, ma ei ole talle pannud ühtegi kohustust ja ta ei võtagi neid tegemisi kohustustena, kui midagi tuleb meelde siis teeb või küsib.
Olen saanud endale toreda sõbranna ja ta on arukas tütar:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui selline asi on üleöö juhtunud, siis mina oleksin tõsiselt mures. On ju teada, et inimesed hakkavad alateadlikult end ümbritsevat keskkonda koristama siis kui nende endi elus on midagi väga korrast ära. Eriti veel see, et ta ei korista mitte ainult enda tuba, vaid ka sinu asju. Nagu püüaks saada tunnustust. Ja see omaette nurgas raamatu lugemine ei kõla ka väga julgustavalt,hoopis kurvalt kõlab. Just selles kontekstis, et enne oli kõik vastupidi.
Mina sinu asemel uuriks kuidas tal on lood koolis ja kuidas on lood sõpradega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga mõelge oma teismeliseajale tagasi, kas teil ei käinud aeg-ajalt sellist korraarmastust peal, et lihtsalt nii lahe oli kõike korda panna? Mul küll käis. Kuulub vist suureks saamise juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No aga mõelge oma teismeliseajale tagasi, kas teil ei käinud aeg-ajalt sellist korraarmastust peal, et lihtsalt nii lahe oli kõike korda panna? Mul küll käis. Kuulub vist suureks saamise juurde.
[/tsitaat]

Mul ka käis ja minu 10-aastasel käivad ka korraarmastuse- ja tubli-laps-olemise hood. Siis hoiabki mõnda aega (kuni nädal tavaliselt) oma tuba ilusasti korras, paneb kooliasjad õhtul kokku ja riided tooli peale, peseb 3 min hambaid jne. Aga siiani on see üle läinud :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Pereelu ja suhted Üks heietus mu 11-aastasest lapsest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.