Esileht Ilu ja tervis Üks jalg ei suuda tõusta kikivarvule

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Üks jalg ei suuda tõusta kikivarvule

Postitas:
Kägu

Kuna isikliku füsioterapeudi palkamine käiks üle jõu ja ilmselgelt pole tegu ka perearsti teemaga, siis küsin kõikvõimsalt perekoolilt – oskab keegi öelda, mis lihases/protsessis on probleem, kui ühte jalalaba ei ole võimalik viia kikivarvule, st. ei jaksa ja nagu ei lähe isegi siis, kui näiteks redelist kinni hoiad ja kätega keha üles tõmbad? Ja mis harjutusi tuleks teha (lisaks kikivarvule tõusmisele)? Teise jalaga pole probleemi. Sääremari töötab, aga mis veel? Arvan, et sääremarjas pole probleem. Selle jala hüppeliigesega on olnud palju probleeme, plantaarfastsiit on jalas ning lampjalg on ka. Vanust on 50+ ja kehakaal on suur (kuid vähenev). Valus ei ole praegu kuskil, ei rahuolekus ega harjutusi tehes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna isikliku füsioterapeudi palkamine käiks üle jõu ja ilmselgelt pole tegu ka perearsti teemaga, siis küsin kõikvõimsalt perekoolilt – oskab keegi öelda, mis lihases/protsessis on probleem, kui ühte jalalaba ei ole võimalik viia kikivarvule, st. ei jaksa ja nagu ei lähe isegi siis, kui näiteks redelist kinni hoiad ja kätega keha üles tõmbad? Ja mis harjutusi tuleks teha (lisaks kikivarvule tõusmisele)? Teise jalaga pole probleemi. Sääremari töötab, aga mis veel? Arvan, et sääremarjas pole probleem. Selle jala hüppeliigesega on olnud palju probleeme, plantaarfastsiit on jalas ning lampjalg on ka. Vanust on 50+ ja kehakaal on suur (kuid vähenev). Valus ei ole praegu kuskil, ei rahuolekus ega harjutusi tehes.

Miks arvad, et see perearsti valdkonda ei kuulu? Perearst saabki suunata füsiosse, oli vist kas 5 või 10 tasuta korda.
(Juhul kui töötad ja ettevõte pakub ka sporditoetust siis seda on võimalik füsios kasutada).

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearsti poole pöördu!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt pole perearsti teema, aga Perekool teab vastust?! No anna kannatust.

 

Perearst ilmselt jah ise päris ravida ei saa, küll aga olukorda täpsustada, esmased uuringud ja analüüsid teha ning vastavalt olukorrale suunata edasi kas taastusarstile/füsioterapeudile või hoopis neuroloogile, ortopeedile või kuhu parasjagu tarvis.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No minu perearsti teema see ei ole. Seda ma juba tean eelnevast saagast. Seega kui kellelgi on ikkagi mõni soovitus, siis kuulan tänulikult.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen perearst. selline sümptom viitab närvikahjustusele ja enne füsioteraapiat on vaja leida, kas põhjus on jalanärvis või kõrgemal. nii et vutt, vutt perearstile, uurida on vaja!

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No minu perearsti teema see ei ole. Seda ma juba tean eelnevast saagast. Seega kui kellelgi on ikkagi mõni soovitus, siis kuulan tänulikult.

Vaheta perearsti siis.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õige, see ei ole mitte perearsti vaid neuroloogi teema. Vbl ka ortopeedi. Mõlema juurde saab nii, et lähed perearstile ja saad saatekirja.
Ja üldse, kui see probleem tekkis nüüd ja enne oli korras, siis võib asi palju tõsisem olla. Progresseeruv neuroloogiline haigus nt. Marss arstle!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja üldse, kui see probleem tekkis nüüd ja enne oli korras, siis võib asi palju tõsisem olla. Progresseeruv neuroloogiline haigus nt. Marss arstle!

Ei tekkinud nüüd, probleem on juba mitu aastat, aga nüüd sain aru, milles asi on, miks ma trepist üles ei saa, seni arvasin, et asi on põlves. Ortopeedil on käidud, perearstil on käidud, midagi targemaks pole saanud, seega peab ise end ravima. Ei viitsi mina muudkui mingit uut arsti otsida, jälle kuude viisi järjekorras oodata jne. Vb siis lähen tasulise füsioterapeudi juurde juba. On kellelgi soovitusi?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On. Ma elan nt Itaalias ja mul on siin jube hea füsioterapeut. Tahad nime ja kontakte?
Aga kui sina elad kusagil mujal, siis oleks ehk mõistlik kirja panna, mis piirkonnas. Siis saab päriselt kasulikke soovitusi ka.

P. S. Füsioterapeudid üldiselt enne ei tee midagi, kui on teada, mis viga on. Kas sul uuringutulemused digiloost näha? Sel juhul pole ju loogiline, et kuidagi targemaks ei saanud. Muidu pead ikkagi uuesti arstile minema ja uuringud saama.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui sina elad kusagil mujal, siis oleks ehk mõistlik kirja panna, mis piirkonnas. Siis saab päriselt kasulikke soovitusi ka.

Eesti on, ausalt öeldes, nii väike maa, et üks kord väga hea spetsialisti poole sõidaks pea kõikjale üle Eesti. Ju seepärast ei tundunud oluline koha täpsustamine. Ise asun Harjumaal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P. S. Füsioterapeudid üldiselt enne ei tee midagi, kui on teada, mis viga on. Kas sul uuringutulemused digiloost näha? Sel juhul pole ju loogiline, et kuidagi targemaks ei saanud. Muidu pead ikkagi uuesti arstile minema ja uuringud saama.

Digiloos on kõik asjad näha, kuid mis arstide poolt tegemata ja mida ise pidin tegema, oli mitme asja kokkupanek. Detaile ma muidugi selgitama ei hakka, aga mina eeldan, et arst pidanuks vaatama suuremat pilti, mitte keskenduma ainult valutava koha uurimisele. Põhjused on ju hoopis mujal kui selles kohas, kus valu välja lööb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka hetkel ortopeedi otsimas (pikaaegne probleem küünarnukiga), pole veel arstile jõudnud, aga soovitatud on seda kohta Tallinnas https://www.ortopeediaarstid.ee/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja üldse, kui see probleem tekkis nüüd ja enne oli korras, siis võib asi palju tõsisem olla. Progresseeruv neuroloogiline haigus nt. Marss arstle!

Ei tekkinud nüüd, probleem on juba mitu aastat, aga nüüd sain aru, milles asi on, miks ma trepist üles ei saa, seni arvasin, et asi on põlves. Ortopeedil on käidud, perearstil on käidud, midagi targemaks pole saanud, seega peab ise end ravima. Ei viitsi mina muudkui mingit uut arsti otsida, jälle kuude viisi järjekorras oodata jne. Vb siis lähen tasulise füsioterapeudi juurde juba. On kellelgi soovitusi?

Minu kõige jubedam kogemus oli kui võtsin tasulise aja füsioterapeudile. Kuna tahtsin kiiresti abi. Nii halba teenindust pole enne ega pärast saanud.

Ootasin siis ära perearsti suunamisega taastusraviarstile ja sain haigekassa raha eest palju parema füsioterapeudi.

Seljavalu vastu aitas tookord hoopis taastusraviarsti poolt määratud elektriravi. Füsioteraapia oli vaid boonuseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Üks jalg ei suuda tõusta kikivarvule