Esileht Ajaviite- ja muud jutud Üks küsimus covid-testide statistika kohta

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Üks küsimus covid-testide statistika kohta

Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, kuidas kajastuvad statistikas riiki saabuvad turistid, kes annavad pos testi? Meil on ju ka aegajalt registreerimata elukohaga inimesi, kunagi öeldi, et suur osa neist on turistid.

Ma mõtlen seda, et kas Lõuna-Euroopa kõrgete numbrite taga on äkki hoopis riiki saabujad?

Teine asi veel – osades riikides lähevad statistikasse ka kiirtestid. Eestis mitte, üleüldse on meil vist pos kiirtesti andnud inimeste endi vastutus PCRi tegema minna. Ilmselt muudab see päris palju pos testide osakaalu?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ah?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ah?

Milline osa mu postitusest arusaamatuks jäi?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See osa, et meil on üle piiri edasi-tagasi kõõlumine siiani täiesti kontrollivaba.
Kaagakiigal on poogen.

Uudiseid siis pole lugenud?

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See osa, et meil on üle piiri edasi-tagasi kõõlumine siiani täiesti kontrollivaba.

Kaagakiigal on poogen.

Uudiseid siis pole lugenud?

Meie kohalik mõõde ei puutu asjasse, minu küsimus oli hoopis muu kohta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie kohalik mõõde ei puutu asjasse, minu küsimus oli hoopis muu kohta.

Siis mine küsi kah mujalt, mitte “kohalike mõõtmete” käest.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lõuna-Euroopa statistika kohta ei tea ma midagi, aga meil on küll need registreerimata elukohaga tegelased enamasti turistid või jalgpallimeeskonnad vms olnud. Hetkel vist ei testi jah keegi.

Kuidas saaks kiirtestid statistikasse minna, see jääb segaseks. Neid ju teevad inimesed ka kodus ise.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas saaks kiirtestid statistikasse minna, see jääb segaseks.

Kiirteste tehakse ju med asutustes samamoodi ametlikuks otstarbeks. Kasvõi kõik need, mida nüüd kinno ja spasse saamise eesmärgil tegema hakatakse. Lõuna-Euroopas on kõikvõimalikesse kohtadesse pääsemiseks juba mõnda aega tõendinõue, seega tehakse ka suures kohuses kiirteste. Nt paistab, et Küpros paneb need kõik oma üldisesse testistatistikasse, nende testimiste arv 100 000 kohta on u 7 korda rohkem kui Eestis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Test ei ole haigus. Siin oli saade inimesest, kes oli ülepäeva kord postiviine, kord negatiivne. Nii et mida see test näitab ? Inimene ise oli ilma haigustunnusteta ehk terve. Haige on ikka see, kes on haige. Testid ju ka mõeldud haigustunnustega inimeste jaoks, mitte ilma haigustunnusteta inimeste jaoks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas saaks kiirtestid statistikasse minna, see jääb segaseks.

Kiirteste tehakse ju med asutustes samamoodi ametlikuks otstarbeks. Kasvõi kõik need, mida nüüd kinno ja spasse saamise eesmärgil tegema hakatakse. Lõuna-Euroopas on kõikvõimalikesse kohtadesse pääsemiseks juba mõnda aega tõendinõue, seega tehakse ka suures kohuses kiirteste. Nt paistab, et Küpros paneb need kõik oma üldisesse testistatistikasse, nende testimiste arv 100 000 kohta on u 7 korda rohkem kui Eestis.

On kiirtest ja siis on kiirtest. Med. asutustes tehtavad kiirtestid on ikkagi laboriuuringud, ainult vastusega 4 tunni pärast. Neid viieminutilisi med. asutused ei aktsepteeri liiga suure valevastuste hulga tõttu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Med. asutustes tehtavad kiirtestid on ikkagi laboriuuringud, ainult vastusega 4 tunni pärast.

Sa räägid kiir PCRist ilmselt. Med asutustes tehakse ka antigeeniteste, mis ei ole mingid laboriuuringud, test seisab sealsmas õe nina all laua peal nagu siis, kui sa kodus teeksid apteegist ostetud testi. Vastus tuleb 15 minutiga.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nonii, kuna ükski kägu mulle midagi kindlat väita ei osanud, siis pidin ise oma kallist ajast guugeldama 🤣

Teemapüstituse teisele küsimusele leidsin vastuse selliselt saidilt https://ourworldindata.org/coronavirus-testing , kus on riikide kaupa kirjas, mida kuskil testiks peetakse ja statistikasse pannakse. Küprosel ja veel mitmetes teistes Vahemereäärsetes riikides ongi statistikas nii PCR kui ka antigeenitestid, seega selgitus kõrgetele testimisnumbritele on olemas. Eesti antigeeniteste statistikasse ei loe (nagu ma ka arvasin).

+1
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Üks küsimus covid-testide statistika kohta